Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Kwi 2022 15:31 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 6
Cześć!
Z góry przepraszam za zakładanie nowego tematu, jednak kompletnie nie miałam pojęcia gdzie dokładnie zwrócić się ze swoim problemem :roll:
Chciałabym zasięgnąć rady kogoś mądrzejszego, bo jestem już całkowicie bezsilna. O co chodzi?

W styczniu 2021 kupiłam bilety Etihad na trasie VIE-AUH-DPS, niestety przez pośrednika SuperSaverTravel. Wszystkie loty na trasie zostały anulowane, wybrałam sobie za to OpenTicket z uwagi na fakt, że Etihad miał świetne warunki i uznałam, że przełożę tę podróż na przyszły rok. Teraz przyszedł czas bookowania biletu i zaoszczędzenie 100 zł dzięki SuperSaverTravel odbiło mi się czkawką.

Po tygodniu użerania się na anglojęzycznej infolinii i kilku godzinach słuchania sprzecznych informacji i prób wyłudzeń, w końcu postanowiłam uderzyć na polską infolinię spółki-córki SuperSaver. Pierwsza osoba stwierdziła, że muszę zapłacić tylko opłatę manipulacyjną 30euro za zabookowanie przez nich biletu. Niestety, przy próbie zabookowania biletu inna osoba poinformowała nas, że musimy zapłacić opłatę manipulacyjną + różnicę w podatkach (która wynosi blisko 1100 zł za dwa bilety!). W ogólnych zasadach Etihadu: ( https://www.etihadhub.com/en-ae/news/co ... vid-19-v21 ) nie ma informacji o pokryciu różnicy w podatkach, jednak osoba z infolinii poinformowała mnie, że ich, jako OTC, obowiązuje inny regulamin.

Śmierdzi mi to wszystko próbą wyłudzenia pieniędzy. Pracownicy Etihadu na helpchacie odpowiadali wprost, że nie ma żadnych dodatkowych opłat za zabookowanie biletu na tej samej trasie i w tej samej klasie lotu, a jednocześnie poinformowali mnie, że ich firma nie jest w stanie mi w jakikolwiek sposób pomóc. Wiem, że mogę anulować bilet i żądać zwrotu kosztów jednak:
a) miałam te bilety w bardzo atrakcyjnej cenie
b) nie chce mi się szarpać z nimi kolejny rok o zwrot kosztów.

Ma ktoś może jakiś genialny pomysł, jak to rozegrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 01 Kwi 2022 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Kupujac bilet na SuperSaver zgodziles sie na "ich warunki", potem wymieniajac bilet na "OpenTicket " rowniez u nich zgodziles sie na "ich warunki".
Wiem ze ich nikt nie czyta, ale kupujac na najtanszych agencjach problemy sie zaczynaja przy anulacjach biletów - oni wlasnie na tym zarabiaja i sa w stanie dzieki temu oferowac bilet taniej niz linia lotnicza.

Co mozesz zrobic?
1) Spróbuj zadzownic kilka razy (inni konsultanci) - moze ktos sie trafi kto zarezerwuje za tylko dodatkowe 30e?
2) Mozesz tez poszukac lotu w innych datach gdzie nie ma az tak duzej roznicy w cenie? Tak zebyscie nie musieli placic 1100zl a mniej.
3) Zapytaj czy jest mozliwosc zwrotu pieniedzy? Tu pewnie tez bedzie pomniejszone o jakas oplate.
4) Znajdz, popros o przeslanie zasad tego biletu otwartego - i przeczytaj zasady. Jezeli w zasadach pisze ze jest mozliwosc zwrotu pieniedzy to o niego popros - jezeli sie nie wywiaza do 30 dni to zwroc sie do banku o tzw. chargeback - czyli zwrot pieniedzy za "niewykonana" usluge. Tu tez bedziesz musial wykazac ze zrobiles wszystko i sprzedawca ociaga sie ze zwrotem.

Ogólnie mowiac troche kasy stracisz, trzeba tak zagrac by stracic jak najmniej.

Na przyszlosc lepiej doplacic wiecej i kupic bezposrednio u lini lotniczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2022 18:40 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 6
Wszystkie przedstawione przez Ciebie punkty zostały wykonane już na samym początku. Na przyszłość jestem już mądrzejsza, aktualnie zależy mi, żeby jakoś wybrnąć z sytuacji, najlepiej z tymi konkretnymi biletami.

W tej sytuacji nie chodzi o ICH warunki. Te znam bardzo dobrze i opłaty manipulacyjnej byłam świadoma od początku. Wymuszenie zapłacenia różnicy w podatkach nie wynika jednak z ich regulaminu. Tłumaczą to zapisem w regulaminie Etihad, jednak oficjalny regulamin tych linii lotniczych nie wspomina o czymś takim. Pracownicy na helpchacie też nie do końca wiedzą, co to za wymysły.

SuperSaver w żaden sposób nie potrafi przedstawić mi, skąd właściwie wynika potrzeba dopłacenia 1100 zł podatków. Skoro nie wynika to z ich wewnętrznego regulaminu, ani regulaminu Etihad, jest to zwykłe oszustwo. A fakt, że skorzystałam z OTA wcale nie oznacza, że muszę się zgadzać na oszukiwanie, prawda? Wolałabym się raczej dowiedzieć, czy mogłabym ich postraszyć jakimś urzędem czy przepisem prawnym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Kwi 2022 19:01 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ja mialem od nich 2 lub 3 anulacji za kazdym razem bralem voucher+10%

Moze zadzwon i popros o voucher a nie gotowke?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Kwi 2022 19:13 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 6
Myślisz, że skoro kupowałam bilet przez SuperSaverTravel to ugram cokolwiek dzwoniąc do Etihadu? Na swojej stronie mają napisane wprost, żeby kontaktować się ze swoim pośrednikiem :/


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 03 Kwi 2022 13:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Kwi 2022 19:23 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
na powaznie mowisz ze przed zadaniem tu pytania nie zadzwoniles do etihad?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Kwi 2022 19:28 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 6
Szczerze? Chłop mi przekazał, że infolinia jest w ZEA i machnęłam ręką, bo samo przedzwonienie kosztowałoby mnie fortunę. Ale teraz patrzę, że są jakieś europejskie infolinie dla niemców czy anglików, więc w sumie tam mogę uderzać ;)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 03 Kwi 2022 13:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Kwi 2022 10:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Przecież na takie infolinie dzwoni się np. ze Skype'a za ułamek "zwykłych" kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group