Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Lip 2019 17:41 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Wypłacaliśmy w Gruzji dolary w zeszłym roku i nawet bez finansowej straty :-). W tej walucie umawialiśmy się na zapłatę kierowcy, więc jak widać można ;-).

Anonymous napisał(a):
lluukk napisał(a):
Czy dobrze rozumiem, że wypłacając USD kartą debetową do konta w USD T-Mobile Usługi Bankowe nic nie będzie przeliczać operator? Wypłacę 100 USD i z konta zejdzie 100 USD a nie przeliczy USD na Lari i znów na USD?
I teraz pytanie - nawet jeśli tak jest, to MasterCard nie będzie miał lepszych przeliczników i czy bardziej nie opłaca się wypłacić Lari? (Przeliczone bezpośrednio przez MasterCard)

Ktoś jeszcze wyplacał w Gruzji dolary? :lol: 8-)

A na poważnie: wyplacałem lari w Gruzji kartą Alior Kantoru nominowaną w usd, nie bylo opcji wyplaty usd
W Polsce też się da w bankomatach wypłacić euro....po zbójeckim kursie w kazdej opcji
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 12 Lip 2019 18:26 

Coś wiecej mozna: jaką kartą i kurs rozliczenia?
Polubił Cię zainteresowany, ale odpowiedzi o kursy rozliczeń usd czy lari nie otrzymał :)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Lip 2019 13:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#63 PostWysłany: 12 Lip 2019 21:13 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Z revolut, na którym były USD. Po sprawdzeniu w historii widzę, że było to w "Bog Atm Signagi" oraz "Bog Atm Mtatsminda". Pamięć jest ulotna, ale wydaje mi się, że w naszej grupie ktoś wybierał także z innej karty, ale tego nie mam jak sprawdzić. W wolnym czasie sprawdzę też swoje pozostałe wyciągi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 12 Lip 2019 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
6 lat temu, gdy mieszkałem w Gruzji ... matko kiedy to było ... to, aby zaoszczędzić na przewalutowaniu, wypłacałem z bankomatów USD (z konta aliora w USD) i 10 metrów dalej wymieniałem ten pieniądze w kantorze stacjonarnym na GEL.
Dziś korzystająć z karty mbanku (visa world) przeliczyło 1 GEL za 1.348 PLN - nie wiem czy istnieje wygodniejsza/korzystniejsza opcja.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 17 Sie 2019 13:46 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 25
Zbanowany
W moim przypadku przy wypłacie kartą z bankomatu kurs był lepszy niż w najlepszym kantorze wymieniając EUR na GEL.
W Gruzji używałem karty Kantoru Alior USD i karty do konta przekorzystnego Pekao rozliczanej w PLN. W obu przypadkach transakcje z GEL przeliczane są po średnim kursie MasterCard na odpowiednio USD i PLN.

Część bankomatów w Gruzji pobiera niewielką prowizję od wypłaty, ale większość wypłaca bezprowizyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 23 Sie 2019 10:01 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja mam dwa pytania:
1. Czy bankomaty na lotnisku w Kutaisi doliczają jakąś prowizję do wypłaty?
2. Jak wygląda dostępność kantorów w Mestii? Znalazłem na jakiejś stronie informację, że jest tylko jeden kantor, ale to był wpis z 2012.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 23 Sie 2019 20:48 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
1. Wyplacalem z revolut jakieś 300 lari. Nie kojarzę prowizji, ale średni kurs wyszedl coś koło 1,34
2. Na kantory nie zwróciłem uwagi. Jeden jest z pewnością choć to nie odpowiedź na Twoje pytanie . Kojarzę go bo jest dobrze widoczny. Jeśli jakiś rzuci mi się w oczy-dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 23 Sie 2019 21:59 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Czyli w sumie kurs wyszedł niezły, bo bankowy to 1,35.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 24 Sie 2019 06:44 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
W Mestii jest jeden kantor na pewno bo sam w nim wymieniałem walutę. Dodatkowo są oddziały banków w których można to zrobić.
Co do kursów to niewiele się różniły w całej Gruzji. Najlepszy był na lotnisku w Tbilisi, ale różnica wynosiła maksymalnie 5 tetri, a wymieniałem walutę właśnie na lotnisku, w Sighnaghi, Borjomi, Batumi i właśnie Mestii. Kartą też płaciliśmy, ale kurs wyszedł jak przy wymianie walut.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 24 Sie 2019 19:53 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Kantory w Mestii są conajmniej dwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 24 Sie 2019 21:11 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 25
Zbanowany
W kantorach w Mestii kursy są dużo gorsze niż w Kutaisi. Warto wziąć to pod uwagę. Zawsze pozostaje wybranie gotówki z bankomatu, których w Mestii widziałem 3. Co do bankomatów na lotnisku w Kutaisi to przy wyjściu z terminala stoi kilka maszyn różnych banków. Jedne pobierają niewielką prowizje, inne są bezprowizyjne, ale nie pamiętam już jakie. Wystarczy sprawdzić. Polskie karty mastercard działają bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Wrz 2019 05:23 

Idealna dla podróżnika również w Gruzji KK PKO BP Platinum:-
-we wtorek w poludnie wypłata po wcześniejszej nadpłacie konta kk 600 lari na Lotnisku w Kutaisi.
Wypłata w drugim chyba z 4 bankomatów, bo w pierwszym bank naliczał 2 lari prowizji. Dzisiaj rozliczone po 1,3596 wstępna blokada 1,3545
- w sklepie np. we wtorek wieczorem płacone zblizeniowo blokada kwoty z kasy w GEL po wstępnym kursie 1,3498 jeszcze nie rozliczona

Preferowana waluta przy wszelkich transakcjach i rozliczeniach np. za apartament, wycieczki itp: tylko i wyłącznie lari GEL
Góra
 PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 14 Lis 2019 12:34 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Na lotnisku Kutaisi pierwszy bankomat po prawej nie pobierał prowizji żadnej. Wybierałem potem jeszcze w centrum Kutaisi i w Gori były to bankomaty Bank of Georgia i oba pobrały po 2 Lari (2,70 zł) prowizji. Jest ona chyba stała, bo raz wypłacałem 500, a raz 200 Lari. Karta Visa Świat Intensive mBanku, kurs w dniu wypłaty (12.11.2019) 1,314 zł, 2 dni wcześniej 1,316 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 14 Lis 2019 16:05 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Drugi od prawej też nie pobiera prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 07 Sty 2020 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Czy ktoś ma świeże informacje dot. kursów walut w Tbilisi? Jak teraz najkorzystniej wymienić pieniądze?
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Sty 2020 22:59 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Jeżeli będę miał na revolucie Euro $$$ i PLN to jak będę wypłacał Lari z bankomatu to z której waluty mi pobierze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Sty 2020 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Z tej, której masz najwięcej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 04 Cze 2021 17:15 

Odświeżam temat który skończył się prawie z nastaniem przerwy w wyjazdach.
Czy podczas wymiany USD czy EUR w gruzińskich kantorach jest pobierana prowizja? Oraz najważniejsze,czy skupują dolarowe setki te jeszcze bez niebieskiego paska ,czyli dość stare bo na banknotach jest seria z 1991 i 1994 . Na ukrainie to wiem ,że biorą wszystko, ale już w Turcji i Maroku i gdzieś jeszcze nie chcą, lub płacą po zaniżonym kursie.
A sytuacja jest taka.....kupiłem w kantorze Aliora tysiaka USD i chcę wypłacić w gotówce ,ale niestety 3 oddziały banku nie mają w swoim skarbcu setek dolarowych nowych od 2013r. Wybieranie z limitami z ich bankomatów wiąże się z płaceniem ich prowizji i opłaty 15 zł za każdą następną transakcję wypłaty Aliorowi. Jezeli ,jak ktoś pisał że w Gruzińskich bankomatach jest limit na wybranie gotówki 300 czy 500 GEL kartą w dolarach to można policzyć, że 5 czy 6 transakcji już troszkę więcej będzie kosztowało zwłaszcza że Lari tylko wczoraj podrożało prawie o 10%
Góra
 PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Gru 2021 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Biorąc pod uwagę, że bankomatów jest dużo to chyba nie ma sensu bawić się w wymianę walut.
Najniższy nominał do wypłaty w bankomacie to 5 lati, więc można się obliczyć tak, żeby zostać bez gruzińskich pieniędzy na koniec pobytu.

Zresztą płatności kartą też już w wielu miejscach bez problemu - nawet w budzie z chaczapuri na bazarze przy dworcu Didube.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Lut 2022 18:27 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 13
Przeczytałem i chcę tylko dopytać - obecnie najlepiej przyjechac do Gruzji np. z kartą Revolut i wypłacać z dolarów na gele. Tak? Dzięki i pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group