Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: prefektura Kioto
#1 PostWysłany: 14 Paź 2014 21:43 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 54
Witam,
w listopadzie lecę do Kioto.
Mam swoje propozycje co warto zwiedzić i chce je skonfrontować z Waszymi propozycjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#2 PostWysłany: 14 Paź 2014 21:48 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 149
Kup Japan Rail Pass i ruszaj w całą Japonię. :)
Tokio, Osaka, Hiroshima..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#3 PostWysłany: 14 Paź 2014 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
Popieram, kup rail pass i śmigasz shinkansenem przez całą Japonię. Tylko pamiętaj aby kupić go jeszcze przed wyjazdem, na miejscu już nie ma możliwości. Mi bardzo spodobała się Miyajima i jezioro Omimaiko, samo Kyoto jest przepiekne i jest tam bardzo dużo do zwiedzania.

Miłej podróży!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#4 PostWysłany: 14 Paź 2014 22:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Co wy macie z JR Pass-em? Jak dobrze zaplanujesz wyjazd to nie potrzebujesz JR Pass-a.
Jest tyle opcji na podróżowanie między miastami: Willer Express, JetStar, Peach
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#5 PostWysłany: 14 Paź 2014 22:25 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Dokładnie tak jak pisze JIK. Nie samym JR Pass-em człowiek w Japonii żyje;) A jeżeli już, to są przecież też regionalne pass-y. Po jakiego diabła jeździć po całej Japonii wzdłuż i wszerz, jak można się skupić na wybranym regionie. Zawsze kiedyś można wrócić i pozwiedzać inny zakątek kraju:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#6 PostWysłany: 14 Paź 2014 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Jeśli chcesz jeździć po Kyoto i zobaczyć inne miejsca w Kansai to dobra opcją jest Kansai Thru Pass (można z lotniska KIX sie dostać do Kyoto i tego samego dnia korzystać ze wszystkich środków komunikacji; korzystanie w samym Kyoto raczej nieopłacalne, ale passy 2 i 3 dniowe nie muszą być wykorzystane w następujące po sobie dni), a na dalsze wojaże, jak już wspomniano, Willer. Ogólnie w Japonii jest mnóstwo rożnych kombinacji biletów regionalnych i warto się z nimi zapoznać.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
vrinks82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#7 PostWysłany: 15 Paź 2014 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
Nie co Wy macie, tylko piszemy swoje zdanie.

Podróż shinkansenem 400km/h np z Kyoto do Tokio po drodze z widokiem na górę Fuji jest po prostu niezwykłym przeżyciem samym w sobie :)

Potwierdzam jednakże, że same Kyoto i okolice są niezwykłe i jest tam dużo do zobaczenia.

Załączniki:
59102_1630893618061_5206159_n.jpg
59102_1630893618061_5206159_n.jpg [ 58.97 KiB | Obejrzany 4170 razy ]
SDC13378p.jpg
SDC13378p.jpg [ 242.35 KiB | Obejrzany 4170 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#8 PostWysłany: 15 Paź 2014 20:01 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja w Japonii byłem tylko tydzień ale nie kupując JR Pass zaoszczędziłem prawie 400 pln/os. Ceny z końca 2013r.

Mój plan zwiedzania z wykorzystaniem tanich biletów:
Przylot do Tokio | Przejazd tanim pociągiem z lotniska do miasta | 1280 JPY
Pierwszy dwa dni w Tokio | Dwudniowy bilet na metro | 980 JPY
Przejazd nocnym autobusem do Kioto | Willer Expres 3 dniowy pass | 10.000 JPY
Pierwszy dzień w Kioto | całodniowy bilet na autobusy | 500 JPY
Drugi dzień w Kioto | całodniowy bilet na autobusy | 500 JPY
Przejazd z Kioto do Nary | jednorazowy bilet na autobus w Kioto | 250 JPY
Przejazd z Kioto do Nary | przejazd pociągiem na trasie Kioto - Nara | 690 JPY
Przejazd z Nary do Osaki | dostanie się na nocny autobus do Tokio | 780 JPY
Przejazd do Osaki | Nocny przejazd Willerem do Tokio | korzystamy z 3 dniowego passu
Cały dzień w Tokio | jednodniowy bilet na metro | 650 JPY
Wylot do domu | przejazd tanim pociągiem z miast na lotnisko | 1280 JPY

W sumie: 16910 JPY (+- 496 PLN)

7 dniowy JR Pass: 197€ (+- 828 PLN)

Różnica: 332 PLN
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#9 PostWysłany: 26 Paź 2014 17:54 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 54
Ok, ale co warto zobaczyć w Kioto i okolicach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#10 PostWysłany: 26 Paź 2014 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Nie są to ścisłe okolice Kyoto (150 km - 2,5 godziny pociągiem), ale jak masz czas to polecam przepiękne Kinosaki Onsen w prefekturze Hyogo, która graniczy z Kyoto.

Wpisz w grafice Google 城崎温泉 lub Kinosaki Onsen (więcej zdjęć znajdziesz wpisując japońską nazwę). Po angielsku jest niewiele informacji bo to nie jest miejsce w które dociera wielu obcokrajowców. Mała miejscowość, ale wyjątkowo urocza i z pewnością nie jest częścią "utartego szlaku".
biochemik napisał(a):
Podróż shinkansenem 400km/h np z Kyoto do Tokio po drodze z widokiem na górę Fuji jest po prostu niezwykłym przeżyciem samym w sobie :)

Errr... max 300km/h ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#11 PostWysłany: 13 Lis 2014 18:47 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 54
Będę w Kyoto 7 dni z czego mam wolne 4 dni.
Przez te 4 dni zaplanowałem zwiedzanie Fushimi Inari, Arashiyama, Kinkakau-ji, Kijomizu-dera, jeden dzień na Gion i planuje jeden dzień na Narę.
Czy jest jeszcze coś co według Was warto odwiedzić w tak krótkim czasie?
Chciałbym tam troszkę połowić rybki, chociaż ze 2 h.
Czy ktoś z Was wie coś na ten temat w Kyoto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#12 PostWysłany: 25 Lut 2015 23:26 

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 1
biochemik napisał(a):
Popieram, kup rail pass i śmigasz shinkansenem przez całą Japonię. Tylko pamiętaj aby kupić go jeszcze przed wyjazdem, na miejscu już nie ma możliwości. Mi bardzo spodobała się Miyajima i jezioro Omimaiko, samo Kyoto jest przepiekne i jest tam bardzo dużo do zwiedzania.
Miłej podróży!



biochemik prośba byś skontaktował się za mną na PRIV. mam podobny przypadek jak Ty z tymi nieautoryzowanymi transakcjami kartowymi. Z góry dziękuję.
Niestety nie można do Ciebie wysłać wiadomości na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#13 PostWysłany: 11 Maj 2016 17:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Żeby zwiedzić Kyoto Imperial Palace oraz Sento Imperial Palace trzeba zarezerwować wcześniej na stronie wizytę http://www.kunaicho.go.jp/eindex.html
Podając dane można umówić się na zwiedzanie za free z angielskim przewodnikiem.
Czy ktoś z tego korzystał?

edit: nie ma już wolnych terminów w czasie mojego pobytu :( przeczytałam na stronie To book a tour, you need to apply in advance with your passport at the Imperial Household Agency Office in the northwestern corner of Kyoto Imperial Park. Reservations are often possible for the same day.
proszę o radę, czy ktoś załapał się na zwiedzanie bez wcześniejszej rezerwacji?

Mam także jeszcze jedno pytanie. W Kyoto będziemy raptem 3 dni. Czytałam wiele o różnych miejscach i świątyniach, i każda jest polecana. Jednakże nie chciałabym biegać z wywieszonym językiem od świątyni do świątyni. Chciałabym zobaczyć 2-3. Które atrakcje wybrać?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#14 PostWysłany: 12 Maj 2016 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Japonka76
przygotowujac sie do maszerowania po Kyoto
korzystam głownie z ponizszych stron:

http://www.insidekyoto.com/kyoto-itineraries
gotowe warianty 1,2,3 dniowego zwiedzania

lista głownych zabytkow wraz z opisem, godzinami otwarcia, opłatami, fotografiami:
http://kyoto.asanoxn.com/places/ps_heritages.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#15 PostWysłany: 12 Maj 2016 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Japonka76

Spora pula miejsc do 4 obiektów zarządzanych przez Agencję Dworu Cesarskiego w Kioto (Pałac Cesarski, Pałac Sento oraz Rezydencje Cesarskie Katsura i Shugakuin) jest dostępna wyłącznie dla odwiedzających wykonujących rezerwacje osobiście w biurze Agencji koło Pałacu Cesarskiego. Jest realna szansa, że załapiesz się na zwiedzanie dowolnego z tych obiektów nawet w dniu wykonania rezerwacji, podobno obcokrajowców przeważnie wpuszczają. Ale inna sprawa, że wszystkie cztery obiekty są to raczej miejsca dla pasjonatów historii Japonii, bo dla przeciętnego turysty nie są niczym nadzwyczajnym w porównaniu z najbardziej znanymi zabytkami Kioto.

Jeżeli chodzi o must-see w Kioto, to można tu zaliczyć:
1. Złoty Pawilon (Kinkakuji),
2. Srebrny Pawilon (Ginkakuji),
3. Kiyomizu-dera z dojściem przez zabytkową dzielnicę Higashiyama oraz Gion,
4. Fushimi Inari Taisha - korytarze z bram ciągną się kilometrami (bardzo czasochłonne!),
5. Pawilon Feniksa (Byodoin).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#16 PostWysłany: 12 Maj 2016 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 82
Loty: 163
Kilometry: 445 033
W zeszłym tygodniu wróciliśmy z sześciodniowego pobytu w regionie Kansai. Co do przemieszczania, to polecam pięciodniowy Kintetsu pass, dzięki któremu można poruszać się między Osaką, Kyoto, Narą, Ise, Yoshino i Nagoya, prywatnymi liniami Kintetsu za 3800 jenów (135 zł)
http://jprail.com/travel-informations/other-rail-passes/rail-pass-for-visitors/kintetsu-rail-pass-most-affordable-deal-for-osakakyoto-nagoya-and-access-to-ise.html
W samym Kyoto trzeba dać się przepchnąć tłumowi przez "must see" jak np. Kinkakuji, Ginkakuji i Fushimi Inari, ale myślę że trzeba też zobaczyć np.
malutką świątynię Gioji z bajkowym ogrodem mchów, czy Otagi Nenbutsuji Temple ze zbiorem 1200 rzeźb, czy też Daikakuji niedaleko. Ma się tam prawie pewność że tłumów nie będzie wcale.

Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#17 PostWysłany: 13 Maj 2016 01:12 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
correos napisał(a):


Pierwszą stronę mam od dawna w zakładkach, ale nie podoba mi się koncepcja, że dwudniowe zwiedzanie to jednodniowe plus dodatki, trzydniowe to dwudniowe plus ...
To jednodniowe u niego to jest latanie po całym Kioto we wszystkie strony plus przejazdy taksówkami.

Druga strona z kolei wygląda na nieodnawianą od kilku lat i bałbym się, że coś się w szczegółach (komunikacja, godziny otwarcia, etc.) pozmieniało.

Ja głównie sugeruję się Japan Guide i ich klasyfikacją gwiazdek (a raczej kropek) oraz ich rankingiem "#n of 65 spots in Kyoto", nawet mniej niż tym, czy dany obiekt jest na liście UNESCO.
Też są gotowe trasy, np. http://www.japan-guide.com/e/e3950_east ... _full.html jest rozpisane nawet godzinowo.

W każdym razie do Fushimi Inari wybieramy się wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#18 PostWysłany: 13 Maj 2016 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Żeby zwiedzić Kyoto Imperial Palace oraz Sento Imperial Palace trzeba zarezerwować wcześniej na stronie wizytę http://www.kunaicho.go.jp/eindex.html
Podając dane można umówić się na zwiedzanie za free z angielskim przewodnikiem.
Czy ktoś z tego korzystał?

edit: nie ma już wolnych terminów w czasie mojego pobytu :( przeczytałam na stronie To book a tour, you need to apply in advance with your passport at the Imperial Household Agency Office in the northwestern corner of Kyoto Imperial Park. Reservations are often possible for the same day.
proszę o radę, czy ktoś załapał się na zwiedzanie bez wcześniejszej rezerwacji?

Mam także jeszcze jedno pytanie. W Kyoto będziemy raptem 3 dni. Czytałam wiele o różnych miejscach i świątyniach, i każda jest polecana. Jednakże nie chciałabym biegać z wywieszonym językiem od świątyni do świątyni. Chciałabym zobaczyć 2-3. Które atrakcje wybrać?

spox, wejdziesz od reki, najwyzej Ci wyznacza pozniejsza godzine
ja poszedlem sprobowac i dostałem czas wstępu za 2 h
koniecznie tylko trzeba miec przy sobie paszport
a swiatynie
no 1 -Kinkaku-ji
no-2 -Fushimi Inari Torii
no-3 -Kiyomizu-dera
no-4- Tenryū-ji
obok ostatniej jest gorka na ktorej zyja malpki, ze swietnym punktem obesrwacyjnym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#19 PostWysłany: 14 Maj 2016 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Tutaj jest fotorelacja z Kioto i Nary, dużo zdjęć z nazwami miejsc. Można zobaczyć co się podoba i wtedy układać trasę.
http://dc-adventures.pl/japonia/fotorelacja-kioto-nara/
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: prefektura Kioto
#20 PostWysłany: 10 Cze 2018 22:13 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
bzyfon napisał(a):
W zeszłym tygodniu wróciliśmy z sześciodniowego pobytu w regionie Kansai. Co do przemieszczania, to polecam pięciodniowy Kintetsu pass, dzięki któremu można poruszać się między Osaką, Kyoto, Narą, Ise, Yoshino i Nagoya, prywatnymi liniami Kintetsu za 3800 jenów (135 zł)
http://jprail.com/travel-informations/other-rail-passes/rail-pass-for-visitors/kintetsu-rail-pass-most-affordable-deal-for-osakakyoto-nagoya-and-access-to-ise.html
W samym Kyoto trzeba dać się przepchnąć tłumowi przez "must see" jak np. Kinkakuji, Ginkakuji i Fushimi Inari, ale myślę że trzeba też zobaczyć np.
malutką świątynię Gioji z bajkowym ogrodem mchów, czy Otagi Nenbutsuji Temple ze zbiorem 1200 rzeźb, czy też Daikakuji niedaleko. Ma się tam prawie pewność że tłumów nie będzie wcale.

Image
Image


Do Kobe na tym passie się nie dojedzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group