Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2016 19:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Proszę o pomoc w planowaniu trasy po zachodnim wybrzeżu (o ile m.in Utah można uznać za wybrzeże :P ). Oczywiście wszelkie podobne wątki które były na forum przeczytałem, jednak liczyłbym na konkretne porady (w szczególności dotyczące poszczególnych trekingów, na forum są one traktowane dość pobieżnie).

Na początku maja ląduję w SF - na miejscu będę 12 niepełnych dni (ląduję 28.04 o 17, wylatuję 09.05 o 13:20). Plan jest nastawiony niemal w 100% na krajobrazy i naturę, miasta szczerze mówiąc za bardzo mnie nie interesują. Temp zwiedzania jak zawsze - ma być mordercze, ale wykonalne. Na razie wstępnie zarysował mi się taki plan:

28.08 wieczorne zwiedzanie SF (cabel car Powell-Mason, Lombard Street, Pier 39, China town) i MegaBus do LA o 22
29.04 LA i okolice (Venice, Santa Monica) - celowo cały dzień - odwiedziny rodziny i odpoczynek po podróży, nocleg
30.04 MegaBus do Las Vegas, wypożyczenie auta, wieczorne LV, nocleg
01.05 wyruszenie na świt w Valley of Fire (zwiedzanie głównie samochodem, krótki trek ok 20-30min w dwie strony do the wave)
następnie Zion (trek Angels Landing ok 4h w dwie strony i część Narrows - do Orderville Canyon ok 4h rt, ale pewnie nie zdążymy więc przerwiemy wcześniej; jeśli woda będzie za zimna/za dużo z roztopów wtedy jakieś punkty widokowe zamiast narrows), nocleg w Kanab
02.05 osobiście zjawić się na losowanie przepustek o godz 8:30 na Vermillion cliffs The Wave, 10 szczęśliwców losują, szanse dość małe, ale w razie czego przepustka jest na następny dzień do The Wave
Bryce - Navajo Loop i Queen's Garden Trail - ok 3h trek, potem do Lake Powell na punkt widokowy Alstrom Point, nocleg w Page
03.05 jeśli losowanie ok to zwiedzanie The Wave (krótki trek), lower antylope canyon (wycieczka), Horseshoe Bent wieczorem
jeśli losowanie nieudane to Horseshoe Bent o świcie, lower antylope canyon i potem Monument Valley, nocleg gdzieś po drodze do Grand Canyon Village (jakieś rady gdzie tanio?)
04.05 Grand Canyon south rim, całodniowy trek south kaibab na dół kanionu (muszę doczytać czy wykonalne, trasa w dwie strony to 20km, są różne zdania na ten temat), ew zawrócić w dowolnym momencie jak nie dajemy rady
nocleg gdzieś między Flagstaff/Seligman (jakieś porady gdzie tanio?)
05.05 Route 66 do Los Angeles z krótkimi przystankami po drodze (m.in Snow Cap burgery w Seligman, Hackberry General Store, Sitgreaves Pass, Oatman, Amboy z motelem Roy, potem można już na autostradę)
nocleg w LA u rodziny, wieczorem na mieści Cinco de Mayo festiwal
06.05 Pacific Coastal Highway (krótkie przystanki po drodze, wstępnie wybrałem Malibu i Point Dume, Piedras Blancas Elephant Seal Rookery, Pfeiffer State Beach i McWay Falls, Big Sur, Point Lobos State Natural Reserve i 17 Mile Drive, ew jak zdążymy jeszcze to Ano Nuevo State Park z elephant seals) - tak wiem, to samej jazdy ok 7,5h, niekoniecznie chcę całą trasę w jeden dzień - jakieś porady gdzie tani nocleg? ale raczej gdzieś dalej niż bliżej na tej trasie
07-08.05 Yosemite
najpierw Mariposa Grove z sekwojami, potem po drodze do Yosemite Valley jest tunnel view, ale właściwe zwiedzanie to dwa krótkie treki: Wapama Falls (ok 3h pętla) i Glacier Point (ok 30min o ile droga do początku szlaku będzie otwarta)
nocleg w okolicy (gdzie?) i następnego dnia Vernal & Nevada Falls trek ok 5-6h i jazda do SF
09.05 krótkie zwiedzanie SF (Golden Gate) z rana i samolot

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane :)
(w zamian obiecuję napisać relację po powrocie :P)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 21 Lut 2016 21:46 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Witam,

Ja mam bardzo podobne daty przylotu 30.04 (11.45) i odlotu 12.05 (21.05) i też do SFO. Wychodzi w sumie trochę więcej czasu przez bardziej optymalne loty. Też mam swój plan podróży, ale może podam go w innym temacie, żeby nie zaśmiecać Twojego.

Jedno od razu rzuciło mi się w oczy. Nie wiem czy uda Ci się zobaczyć Mariposa Grove. Z tego co czytałem na stronie nps.gov droga do tego miejsca jest zamknięta http://www.nps.gov/yose/planyourvisit/mariposagrove.htm Z tego co przeczytałem to cały ten obszar jest zamknięty dla aut i shuttle busów. Więc ten punkt chyba do ponownego rozpatrzenia.

Pierwszy punkt też bardzo ryzykowny tak na moje oko. Przylot 17, ale musisz doliczyć kontrolę imigracyjną i dojazd do centrum. Nie wiem ile z tego zejdzie, a o 22 masz już busa do LA.

To chyba tyle. Rzeczywiście plan dość karkołomny (mój ma chyba trochę mniej), ale bardzo dużo się pokrywa :) Mam nadzieję, że wszystko uda się zrealizować :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2016 22:00 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Punkt 1 jest nierealny. Immigration i bagaz to godzina - o ile sprawnie pójdzie. Dojazd do SF w tych godzinach autem - nierealny. Jedynie Bart, ale sam Air Train do Barta bedzie jechał 20 minut... Nie realne. Z drugiej strony nie wiem gdzie masz tego megabusa w SF...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lut 2016 22:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Punkt 1 jest opcjonalny
przed SFO mam przesiadkę w Minneapolis, rozumiem że tu przechodzę imigration i customs więc w SFO będzie względnie szybko wychodził z lotniska (raczej sam podręczny będę miał)
dojazd do miasta planuję autobusem 292 z Courtyard A za 2$, o 17:44 wyjeżdża, wysiadamy na Folsam skrzyżowanie z 4th po ok 1h wg rozkładu
pieszo google maps wyliczyło mi że taka trasa zajmie 1,5h (to raptem 5,7km z dojściem na MegaBusa), przyjmuje że 2h zejdzie się na nią - to i tak zostaje 1,5h zapasu :) bo odjazd MB mamy 22:30 z głównej stacji kolejowej Caltrain
oczywiście jeśli się nie uda - nie szkodzi, wieczorem 08.05 i rano 09.05 mam też czas na SF

co do Mariposa Grove to nie wiedziałem, dzięki za info!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lut 2016 01:03 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
A to znaczy sie lecisz Delta. A to nie, wychodzisz jak z autobusu :) w SFO lotnisko lubi sie przyciąć. W zeszłym tygodniu lecąc z LA trzymali nas 1:00 na płycie bo nie było gate... Sam lot trwał 50 minut :)

Nie pamietam który terminal ma delta a to ważne jesli łapiesz airtraina. Co do autobusu... A nie lepiej Kolejka/metrem? Szybko i nie stoi w korkach i zawozi do centrum. Zyskujesz cenne minuty. W centrum masz albo tramwaj albo autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group