Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prater- co polecicie?
#1 PostWysłany: 28 Kwi 2017 18:37 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Cześć. W końcu chciałbym zobaczyć to całe słynne wesołe miasteczko w Wiedniu, jednak na wszystkie atrakcje mnie chyba nie stać. Co polecicie najbardziej? Może jakaś kolejka górska a może kupi się jakiś karnet na wszystkie atrakcje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 28 Kwi 2017 20:25 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Prater turm :-) Niski stosunek ceny do adrenaliny ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Kwi 2017 10:51 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
A gdzie znajdę ceny na poszczególne atrakcje? Czy to jest jakaś informacja ściśle tajna?


Np na to:



Albo na tą:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Maj 2017 14:05 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Poniżej masz harmonogram i ceny niektórych atrakcji

http://www.city-walks.info/Vienna/Prate ... rices.html

Co do samych atrakcji to zależy co kto lubi. Dla miłośników adrenaliny obowiązkowo: Boomerang (rollercoaster), Megablitz (rollercoaster) i Praterturm (wysoka karuzela). Poniżej masz filmiki z przejazdów kolejkami




Jeszcze słowo odnośnie dostępności danych atrakcji. Mimo że aktualnie jest pełny sezon na Praterze to nie wszystkie atrakcje są codziennie otwarte. W tygodniu często jest tak, że część maszyn jest zamknięta, więc jak jest możliwość to lepiej w weekend odwiedzić choć i kolejki pewnie będą większe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Maj 2017 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
Prater polecam szczególnie wieczorem :)
wtedy np. z wysokiej karuzeli jest niesamowity widok.
atrakcja dla tych strachliwych ;)
cena 5e

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Maj 2017 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
A gdzie znajdę ceny na poszczególne atrakcje? Czy to jest jakaś informacja ściśle tajna?

Np na to:



Albo na tą:



Na to pierwsze 15 euro od osoby dodatkowo za 10 euro można zamówić sobie filmik który odbiera się zaraz po, na płytce. Ogólnie polecam, daje kopa - filmik obowiązkowo brać! ;)

Tego drugiego już nie ma, było tylko w tamtym roku. W tym roku w tym samym miejscu jest inna kolejka górska z obrotowymi wagonikami w cenie 8 eur. Wg. mnie nie warte swojej ceny.

Od siebie jeszcze polecam:

1 .

- Cena 5 euro ( chodzę od czasu do czasu żeby się odstresować na zmianę z numerem 2 ;)

2.

- Cena 5 euro

3.

- 6 eur bo chyba podrożało, niedawno było za 5.

4.

- chyba też 5 eur - już chwile nie byłem

5.

cena 5 euro

6.

- również 5 euro

7.

- 6 euro bodajże, ale troche krótkie i osobiście wole nr 5.

Co do wspomnianego wcześniej Megablitz to o wiele lepsze jest podane przeze mnie nr 5.


Polecam też wspomniane wcześniej Praterturm - reklamują się że to najwyższa karuzela łańcuchowa na świecie. Ogólnie fajne ale raczej dla pooglądania Wiednia z góry niż dla emocji - choć zależy co kto lubi, bo znam osoby które na to nawet nie wejdą ;)

Heisenberg napisał(a):
Jeszcze słowo odnośnie dostępności danych atrakcji. Mimo że aktualnie jest pełny sezon na Praterze to nie wszystkie atrakcje są codziennie otwarte. W tygodniu często jest tak, że część maszyn jest zamknięta, więc jak jest możliwość to lepiej w weekend odwiedzić choć i kolejki pewnie będą większe.


Co do tego to jest tak, że zamykają wcześniej gdy nie ma ruchu bo np. jest brzydka pogoda, ale żeby wogóle nie było czynne to raczej nie.


Aha! Karnetu na całość nie ma. Są jakieś karty chyba dwie różne ale są tylko na niektóre atrakcje i wogóle się to nie opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off
JaPiszęAWyCzytacie! lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Maj 2017 21:39 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Takie odpowiedzi lubię.

Ale jest kiepska informacja z tą kolejką- zlikwidowali najlepszą:( wiadomo czemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Maj 2017 12:14 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Ja polecam klasyka, czyli diabelski młyn. Z czysto zabawowego punktu widzenia atrakcja średnia, adrenaliny żadnej, żółwie tempo, ale nie przejechać się to jak być w Paryżu i nie wjechać na wieżę Eiffla. No i Trzeci człowiek jest jednym z moich ulubionych filmów, więc musiałam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Maj 2017 20:07 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 105
Kilometry: 246 795
Na Praterze każdy znajdzie coś dla siebie - atrakcje od 3 euro w górę. Widziałam plakaty , ze można kupić bilet na 20 atrakcji chyba za 49 euro ale nie czytałam dokładnie a potem srodze żałowałam bo moja 10 letnia córka jest wielką fanką adrenaliny a że na Praterze nie patrzą raczej na wzrost poszła na wszystkie możliwe atrakcje dla dorosłych :lol: :lol: srodze nas zawstydzając 8-) :? :shock:
Opiszę co mi się podobało - nic co podbija adrenalinę :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja byłam w w tym pałacu strachów
http://www.prater.at/HotelPsycho/
wiedziałam, ze wszystko sztuczne a i tak parę razy się wydygałam :shock:

Polecam tę wieżę, robi wrażenie ale jest bardzo spokojnie i łagodnie i są fajne widoki
http://www.prater.at/Prater_Turm/

Fajna jest ta starodawna karuzela, jest blisko budynku i cały czas myślałam, że walnę w ścianę 8-)
http://www.prater.at/Luftikus/

Na stronie parku nie ma wszystkich atrakcji ale nam najbardziej podobał się rollercoster /kolejka w kopalni - nie była zawrotna prędkość ale była tam światła, lasery ogień, kręcenie się w kółko - trochę atrakcji . dorośli 7 euro/dzieci 5.

W ogóle zauważyłam, ze jeździ się bardzo krótko na każdej atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Maj 2017 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
Takie odpowiedzi lubię.

Ale jest kiepska informacja z tą kolejką- zlikwidowali najlepszą:( wiadomo czemu?


Cała przyjemność po mojej stronie.
Co do kolejki to była to jedynie sezonowa atrakcja, od początku plan zakładał tylko jeden sezon.

Polecany wyżej Hotel Psycho również polecam ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group