Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wycieczka do Barcelony
#1 PostWysłany: 03 Maj 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Witajcie. Poszukujemy wraz z dziewczyną informacji na temat samodzielnego wyjazdu do Barcelony w lipcu. Mam do was kilka pytań ?

1. Czy bilety lotnicze lepiej rezerwować teraz czy czekać na okazję?  Według Google Fight loty wizzairem tam  6 lipca i z powrotem 17 kosztują 618 zł.  To dobra cena?

2. Gdzie najlepiej poszukać hotelu i jak zarezerwować go najtaniej? Nie wymagamy luksusu, oddzielny pokój wystarczy w hotelu 3 gwiazdkowym. I jaka cena na te 11 noclegów będzie dobra? Na booking widzę ceny około 3 tysięcy za dwie osoby.

3. Na miejscu lepiej wynająć samochód skuter lub quada czy poruszać się komunikacją miejską?  Chcemy zwiedzać jak najwięcej.  ?

Jedli ktoś z was był na takiej wycieczce i chciałby się podzielić innymi informacjami to będziemy wdzięczni.

Każdemu dziękuję z góry za odpowiedź ?
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 03 Maj 2016 16:50 

1. Nie piszesz skąd chcesz lecieć - na dzień dzisiejszy najtańsze bilety do Barcelony na główne lotnisko są z Berlina SXF i w lipcu moża złożyć podróż za 73 eur RT /320 zł/ Zapewnie bedą trochę tańsze bo na czerwiec widzę za 40 kilka euro RT

2. W samej Barcelonie tanich 3* hoteli nie znajdziesz /tanich to takich do 35eur doba, pokój 2 os/ Jest wiele hosteli za cene ok 20e osoba i taniej. Jednak w samym mieście spać prawie 2 tygodnie to trochę za długo.
W miejscowościach na Costa Brava hotel w lipcu znajdziesz już za 40eur ze sniadaniami. W samej Barcelonie ok 60 eur za skromny hotelik. Czyli te 3 tys zł z Bookingu są adekwatne do 11 dni pobytu.
Poszukaj w necie informacji o wynajmie pokoi w mieszkaniach prywatnych. Ceny sa ok 35 e za pokój doba.

3. zdecydowanie komunikacją miejską
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Maj 2016 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Ad. 1. Może poobserwuj chwilę na Azair jak wyglądają ceny: http://goo.gl/kduPME lub np. na: http://samolotemtaniej.pl/tanie-loty/z- ... -Barcelony. Ale to jest lipiec więc jak nie trafi się jakieś dobre promo to lot w granicach 300-350zł od osoby w dwie strony będzie korzystny.

Ad. 2. Ja nocowałem wynajmując pokój przez airbnb i to była najlepsza opcja, wyszło jakieś 700 zł za tydzień.

Ad. 3. Poczytaj o biletach T10 - to jest najlepsza i najtańsza opcja.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2016 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Dziękuję Wam za odpowiedź :)

Lecimy z Poznania (Berlin trochę daleko) ale w sumie to można się nad tym zastanowić jeśli będzie warto. Będę obserwował loty i poszukam też hoteli na Costa Brava :)
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2016 13:42 

ziolox22 napisał(a):
Będę obserwował loty i poszukam też hoteli na Costa Brava :)


1. to zobacz na stronie Ryanair loty Poznań - Girona(Barcelona)- Poznań bezpośrednie dla 2 osób łącznie w twoich datach 916 zł, a ile bagażu w cenie...
2. zanim zapytasz koniecznie kliknij na szukaj i po kolei pytając "Girona" "Costa Brava", " Barcelona" itp otrzymasz taką skarbnicę wiedzy, do tego jaka satysfakcja (a tak idziesz ostro na skróty)
3. dodam jeszcze coś co ci się przyda: najpierw rezerwuj LOTY, dopiero potem organizuj np. noclegi, bardzo pomaga i nie powoduje sporych komplikacji
Góra
 PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Maj 2016 13:57 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Chcesz lecieć do Barcelony na 11dni? 3000zł hotele, bilety 1400zł, 300zł dziennie na jedzenie, przejazdy i zwiedzanie, łącznie ok. 8 tys zł. I to w wersji budżetowej. Poważnie? Barcelonę można zwiedzić w 3-4 dni i wydać na to za dwie osoby 3 tys zł. I zobaczysz praktycznie wszystko. Zastanów się dobrze nad tym.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Maj 2016 14:36 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Organizowaliśmy samodzielny wyjazd do Barcelony we wrześniu 2015, więc w sumie świeże info :)
Za lot Wizzem w obie strony/2 os. płaciliśmy ok. 1100 zł, z tym, że Wizz ląduje na El Prat a nie w Gironie (więc coś za coś - albo większy podręczny, albo bliżej i wygodniej do centrum). Jak lecicie na dłużej to chyba lepszy będzie Ryan.
Noclegi rezerwowane przez Wimdu, praktycznie przy samej Sagradzie - komfort pod względem bliskości "atrakcji" no i metra :) koszt ok. 130 zł/noc/2 os.
Na wejściówki i jedzenie idzie sporo. Ceny w Barcelonie są wysokie - trzeba się z tym liczyć. Na bilety (a nie zwiedziliśmy wszystkiego) na 2 os. wydaliśmy ok. 200 euro. Koszty jedzenia i picia musicie policzyć sobie indywidualnie. Ale średnio obiad to ok. 10-15 euro/os. - wiadomo, można taniej, można drożej - podaję szacunek. Więc jak planujecie spędzić ok. 10 dni, to może wyjść spory rachunek :) a przy intensywnym zwiedzaniu jesteście w stanie "obskoczyć" najważniejsze punkty w 5 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group