Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lut 2022 16:19 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 71
Wyjazd 30 kwietnia, powrót 3 maja 2022 r.

Możliwość wyjazdu dzień później lub powrót dzień wcześniej – warianty:
1 maja do 3 maja / 30 kwietnia do 2 maja

Podróż za pomocą czeskiego przewoźnika LEO EXPRESS.
Korzystamy z wersji anglo- lub czeskojęzycznej (wtedy bilety wychodzą korzystniej).
https://www.leoexpress.com/en

Wyjazd z czeskiego Bohumina (miejscowość przy granicy koło Chałupek):
Odjazd z Bohumina: / Przyjazd do Pragi
4:36 / 8:39 – ceny biletu dla rodziny 2+2 zaczynają się od 78 zł za grupę
7:36 / 11:37 – ceny biletu dla rodziny 2+2 zaczynają się od 136 zł za grupę
12:36/16:39 – ceny biletu dla rodziny 2+2 zaczynają się od 78 zł za grupę
14:36/18:39 – ceny biletu dla rodziny 2+2 zaczynają się od 90 zł za grupę

Powrót: Praga – Bohumin
9:28 /13:23 – ceny biletu dla rodziny 2+2 zaczynają się od 78 zł za grupę
12:28 /16:34 – ceny biletu dla rodziny 2+2 zaczynają się od 78 zł za grupę
17:36 /21:23 – ceny biletu dla rodziny 2+2 zaczynają się od 78 zł za grupę

W Pradze proponuję nocleg w hotelu 4* blisko centrum (ok. 1,2 km od Dworca Kolejowego):
Hotel Suite Home Prague
https://www.hotelsuitehomeprague.com/
Dziś (tj. 12.02.2022 r.) na booking.com są super niskie ceny. Niestety nie działają kupony i przekierowania na cashbacki.
Przykładowa cena za czteroosobowy apartament (sypialnia i salon, łącznie 50 mkw) o podwyższonym standardzie dla 4 osób ze śniadaniami (3 noclegi) wynosi 1106 zł (bezpłatne odwołanie do 27 kwietnia br.)
_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 13 Lut 2022 13:19 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Nie wiem jaki sens ma zaczynanie podróży w Bohuminie dla polskiego turysty :?
Natomiast pociąg o 7:36 przyjeżdża z Krakowa przez Katowice i faktycznie ceny za przejazd, szczególnie rodziny bądź grupy >3 osobowej są bardzo atrakcyjne.
Natomiast nie powinieneś zakładać że każdy z forumowiczów ma akurat dwójkę dzieci... Bazową lepiej jest podać na jednego dorosłego pasażera.

W dodatku do biletów z polskich stacji dorzucają obecnie tonik gratis, tym bardziej nie opłaca się wsiadać dopiero w Czechach.
Wersja językowa strony nie gra roli.

A ponad tysiąc złotych za hotel pozostawię bez komentarza. To jest forum o tanim podróżowaniu a nie trwonieniu kasy.
Ja mogę polecić Bohemian Hostels z różnymi miejscówkami w Pradze i Ołomuńcu.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33% np. Ostrawa od 6 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lut 2022 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Misiaczku, ceny dla ludzi mieszkających na pograniczu są bardzie atrakcyjne niż dla tych co mieszkają na polskim zadupiu. Zawsze kupuję bilety w CR bo mam tam 20km. Przy okazji nie place chorych prowizji pkp, i mam dostęp do normalnych sklepów gdzie kupię piwo i przekąski na cały 3h rejs na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2022 16:22 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Oj chyba ktoś tu się czepia trochę. Bohumin to akurat super punkt startowy do podróżowania po CZ (od groma szybkich połączeń kolejowych zarówno Leo jak i CD). Fajny dojazd z południa Polski. Osobiście wielokrotnie zaliczyłem Pragę w opcji: auto do Bohumina i potem pociągiem - najlepsza opcja czasowa, wygody oraz kosztowa.
Bohumin to taki kolejowy odpowiednik lotniczego Berlina :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2022 21:39 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
trochę tak ale mnie zastanawia dlaczego wolicie zostawić auto w Bohuminie niż w Chałupkach, w których ten pociąg również staje. Dokładnie ten sam, nie trzeba się przesiadać. Nie widzę właściwie różnicy między ceną z Bohumina a z Chałupek, przy okazji nie wydaje mi się aby Warszawa czy inne miasta były określane mianem "polskiego zadupia". Za to Chałupki z jednym kursem PKSa dziennie jak i pozostałe bezpośrednie okolice Bohumina po polskiej stronie, zdecydowanie do takich miejsc należą.

Natomiast w kwestii bezsensowności nabijania kasy PKP zupełnie się zgadzam. Ale kupując bilet na leo z Chałupek czy Wodzisławia żadnej kasy PKP nie nabijesz.

Co do kwestii brania auta, pomijając że to również - jak dwójka dzieci - nie jest na stanie każdego obywatela; nie podzielam zupełnie tej hipokryzji aby po polskiej stronie brać koniecznie auto ale po przekroczeniu czeskiej natychmiast koniecznie pociąg. Dlaczego nie przesiąść się w Ostrawie? W Karwinie? W Cieszynie? W Opawie? [...]
Dróg nie mamy w tak złym stanie jak choćby na Ukrainie, żeby tylko w Gorzyczkach dało się przejechać bez szwanku.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33% np. Ostrawa od 6 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mail.ru [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group