Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lip 2011 12:35 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
We wrześniu wybieram się do paryża i przy zapoznaniu się z bardzo szeroką oferta noclegową w tym mieście (byle jakie hostele zaczynają się od 20-25€ za nocleg/os) uważam że ponizsza oferta jest baaardzo atrakcyjna. Bardzo blisko disneylandu, b. Dobre połączenie z centrum. Przy tanich biletach wizzair (do paryza z wrocławia za 42 zl (z opłatami za os) i z powrotem (w moim przypadku powrót do katowic a potem weekend w zakopanem ;) za ta sama kwotę, cały wyjazd nie wydaje się zbyt drogi. Polecam i pozdrawiam

http://www.booking.com/hotel/fr/auberge ... 85;srpos=5
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 14 Lip 2011 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
kiedy lecisz w tym wrzesniu? ja kupilem ow na razie za 160 pln za 2 os. z bagazem i oplatatami na 21.09 z wro na 2 dni potem Malezja. Na powrot jeszcze czekam, az stanieje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lip 2011 13:34 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
Lecimy 5.09 wracamy 8.09.jeden dzień zwiedzanie, drugi disneyland a ostatnio nocleg przy lotnisku beauvais.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Lip 2011 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Marta47 napisał(a):
Przy tanich biletach wizzair (do paryza z wrocławia za 42 zl (z opłatami za os) i z powrotem (w moim przypadku powrót do katowic a potem weekend w zakopanem ;) za ta sama kwotę, cały wyjazd nie wydaje się zbyt drogi.


A jak macie zamiar dostac sie z Beauvaid do Paryza? Jezeli autobusem to zapomnialas dodac ze dodatkowo +30euro RT od osoby, wiec piszac ze 42 zl z Woclawia do Paryza wprowadzasz ludzi w blad :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Lip 2011 15:14 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
Andi napisał(a):
Marta47 napisał(a):
Przy tanich biletach wizzair (do paryza z wrocławia za 42 zl (z opłatami za os) i z powrotem (w moim przypadku powrót do katowic a potem weekend w zakopanem ;) za ta sama kwotę, cały wyjazd nie wydaje się zbyt drogi.


A jak macie zamiar dostac sie z Beauvaid do Paryza? Jezeli autobusem to zapomnialas dodac ze dodatkowo +30euro RT od osoby, wiec piszac ze 42 zl z Woclawia do Paryza wprowadzasz ludzi w blad :-)


Owszem, Sa specjalne autobusy które dowożą do dowolnego hotelu w obrębie disneylandu (za 30€/os) ale ja mam zamiar jechać kolejka podmiejska żeby jeszcze w dniu przyjazdu przejść się po paryżu. Teoretycznie za wspomniane 42zl jestem w paryżu, patrzac pod kątem odległości z Polski do Paryza, która wynosi ponad 1 tys km, te 30 km do samego centrum miasta to sam chyba przyznasz "pikus". ;l
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lip 2011 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
No ale mi chodzilo o cos innego, jak mniemam lądujecie i wylatujecie z Beauvais to jest okolo 100km od Paryża, wiec jakos tam musiscie z lotniska dotrzec...Sa autobusy po 15Euro w jedna strone. Wiec jak? teleportujecie sie czy macie jakąs umowe z kierowcą że Was za darmo zawiezie?? :-) Nic o tym nie wspominasz, a to juz podwyzsza te Twoje 42zł (wydaje mi sie ze 46zł-jezeli Wizzem) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lip 2011 21:39 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1859
HON fly4free
@Marta47
Dodajmy parę słów realizmu na temat bliskości tego hotelu... do najbliższej stacji jest 1 km. Tak jak zresztą piszą, 5 min przejażdżki, per pedes trochę więcej ;-) Zaś RER A jedzie np. do Pól Elizejskich ponad godzinę, czyli co dzień mamy z głowy 2 godziny (można sprawdzić na rozkładzie jazdy www.ratp.fr). Trzeba też mieć na uwadze 5-tą strefę i spory koszt dojazdu (w jedną stronę 8,70 Euro, inne warianty http://www.paristoolkit.com/briefing/paris_RER.htm).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lip 2011 22:04 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
Zdaje sobie sprawę z dodatkowych kosztów, nie ma przecież nic za darmo. Mnie te koszta nie przerażają, a temat był odnośnie hotelu a nie lotu samolotem ;p hotel fajny, wg mnie wart małych wyrzeczeń, zwłaszcza za ta cenę. W centrum paryza miejsce w wieloosobowej sali w najgorszym hostelu kosztuje więcej, nie wspominając już o wspólnych łazienkach itp. zresztą do września jeszcze trochę czasu jest, więc może booking.com zaszczyci nas jakimiś fajnymi ofertami noclegów bardziej w centrum. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lip 2011 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Oczywiscie, że temat byl o hotelu :-) ale jak juz cos piszesz to pisz tak jak to realnie wyglada :-) w wątku wspomnialas o locie, za 42 zł do Paryza, wiec Ci napisalem jak to 42 zł sie ma do realnych kosztów dotarcia do Paryża :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lip 2011 22:53 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1859
HON fly4free
@Marta47
Naprawdę nic godnego uwagi w cenie 55 euro / 2-osobowy pokój nie znalazłaś w Paryżu? A właściwie (licząc koszt dojazdu) należałoby porównywać z pokojami w cenie 90 euro (2 osoby dojazd w dwie strony to 8,70*2*2 = prawie 35 euro). Wpisując twój termin pobytu na http://www.tripadvisor.com znalazłem w takich cenach kilkadziesiąt hoteli. Niemożliwe, żeby wszystkie były podłe i na salach wieloosobowych. Chyba jednak tego nie przemyślałaś ;-) oczywiście z punktu widzenia Disneylandu (choć tam to chyba tylko z dziećmi jest sens jechać...) twój hotel ma zalety. Nie przyjmuj tego jako krytyki (każdy ma swoje priorytety), piszę/analizuję wyłącznie z mojego doświadczenia (byłem w Paryżu z 10 razy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lip 2011 22:51 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
@man4business
może jeśli krótko opiszę mój pobyt to trochę zmienisz zdanie... Przyjeżdżamy w poniedziałek ok. 17 do Paryża (Beauvais) i kolejką podmiejską do centrum by zjeść sobie kolacyjkę na mieście bądź tez druga opcja- bezpośrednio autobusem z lotniska do naszego hotelu (30 euro/os za jakby nie było ponad 100 km trasę to chyba nie jest dużo). Następnego dnia do Disneylandu (może dzieckiem już nie jestem ale wizyta w tym parku rozrywki to zawsze duża atrakcja i trochę rozluźnienia po kilku miesiącach pracy bez urlopów, wiem bo byłam tam już dwa razy). Wieczorem powrót do hotelu, więc za dużo na transport w ten dzień nie wydamy. Kolejny dzień to wymeldowanie się wcześnie rano i podróż do centrum (niecała godzina jazdy to nie tragedia), gdzie cały dzień spędzimy na zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych. Wieczorkiem transport kolejką podmiejską do Beauvais, gdzie mamy zarezerwowany hotel, który oferuje transport na lotnisko. Nie pisz więc proszę ze czegoś nie przemyślałam, bowiem uważam iż mój plan jest ok.
Nie uważam Twoich komentarzy za krytykę, ale Disneyland jest rzeczywiście głównym punktem wypadu, więc w tym momencie zarówno hotel jak i jego cena są jak najbardziej okazyjne, dlatego też chciałam się oferta podzielić na forum, nie przypuszczając, iż wywoła ono tego rodzaju zamieszanie ;p
Pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lip 2011 11:27 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Cytuj:
(30 euro/os za jakby nie było ponad 100 km trasę to chyba nie jest dużo)


tu bym polemizował :) 1,2 zł za kilometr to dużo, licząc na rodzinę 4 osobową 500 zł za 100 km to nie jest low-cost :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Promyseusz lubi ten post.
Promyseusz uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Lip 2011 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Mozesz napisac co to za kolej podmiejska z/do Beauvais?? Bo jakoś nic o niej nie wiem. Oczywiscie jest połaczenie kolejowe Beauvais-Paryż ale nie wiem czy mozna to nazwac koleją podmiejską. Druga sprawa autobus kursujący pomiedzy lotniskiem Beauvais, a Paryżem wysadzi was na Place de la Porte Maillot to jest z zachodniej strony Paryża, a hotel + park rozrywki jest ze wschodniej strony wiec przebicie sie przez cale miasto nie można nazwac tak jak pisalas "...bądź tez druga opcja- bezpośrednio autobusem z lotniska do naszego hotelu..." Trzecie sprawa - nie zdecydowalbym sie na hotel, ktory ma ocene na booking mniej niż 7 (ale to juz moje zdanie - Ty bedziesz tam mieszkac) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lip 2011 12:07 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1859
HON fly4free
Spoko, spoko, odebrałem przedstawienie tego hotelu jako przykład dobrego noclegu dla zwiedzających Paryż. W tym kontekście - nie uważam tego za dobry pomysł. Za daleko i z transportem - wychodzi naprawdę nietanio. Czas też jest bardzo cenny i warto się zastanowić, czy 2-3 godziny przymusowego jeżdżenia (w obie strony licząc) to nie jest strata za duża. Jak na Disneyland jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lip 2011 23:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
A ja bym sie mimo wszystko zastanowił, czy nawet planując w czasie pobytu całodniową wycieczkę do Disneylandu, nie warto mimo wszystko wziąc hotelu w samym Paryżu, gdzie można znaleźć mnóstwo hotelików podobnej klasy w i podobnej cenie np. w 10 dzielnicy wzdłuż Bld Magenta czy w wielu podobnych lokalizacjach. Wtedy będziecie mieć dużo więcej czasu i możliwości czerpania przejemności z miasta , a koszt dojazdu to Disnaylandu poniesiecie tak czy owak, bo w Twojej wersji masz przeciez dojazd do tego hotelu, ktory znalazłaś. Mieszkając w samym Paryżu spędzicie dwa wieczory, zamiast jednego, w pierwszy dzień będziecie mieli dużo więcej czasu bez konieczności wyjazdu z miasta, będzie mniej zwariowanego biegania , bagaże w ostatnim dniu można zostawić przy recepcji na przechowanie itd. itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lip 2011 17:10 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
Mateusz099 napisał(a):
Cytuj:
(30 euro/os za jakby nie było ponad 100 km trasę to chyba nie jest dużo)


tu bym polemizował :) 1,2 zł za kilometr to dużo, licząc na rodzinę 4 osobową 500 zł za 100 km to nie jest low-cost :)

Jadę tylko z chłopakiem, więc nie mowmy tu o 500 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lip 2011 17:12 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
marek2011 napisał(a):
A ja bym sie mimo wszystko zastanowił, czy nawet planując w czasie pobytu całodniową wycieczkę do Disneylandu, nie warto mimo wszystko wziąc hotelu w samym Paryżu, gdzie można znaleźć mnóstwo hotelików podobnej klasy w i podobnej cenie np. w 10 dzielnicy wzdłuż Bld Magenta czy w wielu podobnych lokalizacjach.


A czy mogłabym prosić w takim razie o podanie przykładów? Czyli hoteli 3* w cenie ok. 55€ / noc za pokój 2-osobowy? Będę wdzięczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Lip 2011 19:43 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
Albo mam inny pomysł. Skoro macie takie doświadczenie to może sami zaproponowalibyscie proszę jakas koncepcje noclegowo-transportowa na mój pobyt w paryżu? (wstępny plan w poprzednich postach)..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lip 2011 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
@Marta47 nie unoś sie :-) każdy chce Ci tylko jakoś pomóc :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Lip 2011 20:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@marta: nikt z nas nie chce Cie ani pouczać, ani strofować, że cos źle zaplanowałaś, ani nawet wtrącać do Twoich planów - ale skoro już je ujawnilaś na forum, to każdy dzieli się tu swoimi uwagami i doświadczeniami, które - być może - w jakimś zakresie okażą się dla Ciebie przydatne.
Wracając do tematu. Nie do końca rozumiem poprostu Twoją filozofię - z jednej strony starasz się znaleźć możliwie tani nocleg, z drugiej nie widzisz problemów z dodatkowymi (wcale niemałymi) kosztami dojazdów do Paryża i związanej z tym straty czasu. Dlatego tez zaproponowałem, że być może będzie mimo wszystki korzystaniej zostać w mieście w jakimś hoteliku - których jest mnóstwo począwszy od 18 dzielnicy, przez 20, 11, a i nawet trafiają się bliżej Sekwany - w cenie w granicach 55-60, może i nawet 65 euro, ale te 10 euro chyba nie powinno być jakimś decydującym problemem, bo otrzymujesz za to wartośc dodaną w postaci pobytu w samym Paryżu a nie dziesiąt km od niego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group