Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2014 13:30 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
Mam nadzieję, że taki temat pasuje do "Luźnych gatek" :)

Podróżując tu i ówdzie, często spotykamy się z jakimiś fajnymi alkoholami i drinkami na ich bazie przyrządzonymi. Myślę, że warto się tutaj podzielić ulubionymi drinkami, może odkryjemy coś nowego do spróbowania.

Do mnie aktualnie najbardziej przemawiają smaki karaibskie, a więc wariacje na temat drinków z rumu i tequilli. Tak więc dwa moje ulubione drinki to mojito oraz margarita.

W polskich warunkach najczęściej piję mojito, bo jest w miarę łatwe do przyrządzenia, a składniki przystępne cenowo:
- 40-50 ml białego rumu, ideałem byłby Havana Club, Ron Barcelo Blanco lub Bacardi Superior, ale na codzień wystarcza tani Captain Sparrow za ok. 30 zł z Kauflanda, w Lidlu pojawia się rum Liberte z Reunion, ale jest wyraźnie gorszy - jak dla mnie pachnie jakąś chemią... w Biedronce tanich rumów nie uświadczyłem...
- pół limonki
- 2 łyżeczki brązowego cukru (od biedy może być biały, wtedy dajemy go troszkę mniej)
- kruszony lód (im więcej tym lepiej)
- kilka gałązek i listków mięty
- oraz dopełnienie i tutaj już możemy zaszaleć, w klasycznym mojito dopełniamy drink wodą gazowaną, ale możemy również użyc sprite'a, szampana czy nawet piwa:)

Limonkę kroję na kawałki, wrzucam do szklanki i zasypuję brązowym cukrem, dodaję mięte i zaczynam ugniatać, nie mam mudlera, więc stosuję rękojeść od jakiegoś kuchennego narzędzia. Ugniatam aż sok zostanie dobrze wyciśnięty z limonek, cukier się rozpuści, a listki i gałązki mięty puszczą swe soki i aromaty. Potem wrzucamy lód, wlewamy rum, mieszamy i dopełniamy wodą gazowaną, czy też innym "dopełniaczem" wedle upodobania, po zamieszaniu drink gotowy do wypicia. Szklankę możemy ozdobić plasterkiem limonki bądź cytryny, a drink najwygodniej pije się z rurki.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Cze 2014 13:44 

Ciekawy temat.
Nie należę do abstynentów, więc kosztuję na wyjazdach , co dobre.
Jednak drinki trochę "za cienkie" jak dla mnie.
Ostatnio mam "szajbę" na punkcie Grecji.
I żadne tam ouzo. Po prostu niedobre. Na targu w Chanii pół litra domowej miodówki, 5 euro. Coś wspaniałego. Każdy "pędzi" trochę inną. No i piwo "Alfa", bo popularny " Mythos" to już wyrób koncernowy.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2014 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 30
Loty: 26
Kilometry: 40 914
Turecki Efes też daje radę..Serbska śliwowica od chłopa też wymiata :)
_________________
Zapraszam na mojego bloga..http://easier-travel.blogspot.com/ oraz drugi blog..http://tani-bilet.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Też jestem zwolennikiem mocniejszych alkoholi,podobnie jak kolega powyżej,z greckich mocniejszych trunków mogę polecić TSIPURO-jest kilka rodzajów(zależy od mocy)najmocniejsze chyba ponad 60vol.
Jeżeli chodzi o drinki,to gdziekolwiek jestem zawsze wybieram LONG ISLAND ICE TEA-wystarczy popatrzeć na składniki...Polecam :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2014 14:23 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Dla mnie najlepszy drink to wódka + szklanka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2014 14:24 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
Latem będę w Grecji więc muszę spróbować tej polecanej miodówki! Z greckich trunków, piłem jak na razie metaxę, ouzo (nie podchodzi mi) i lokalne, całkiem dobre wina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Cze 2014 14:32 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
To ja polecę coś z tematów około lotniczych. Singapore Airlines ma firmowy drink, nazywa się bodajże Sinagopore Sling. Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Cze 2014 14:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
miodówka po grecku to Rakomelo (ρακόμελο)
Rakija/bimber (tsipouro) z miodem i cynamonem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Cze 2014 14:45 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
Ouzo, uważałem za niepijalne, jednak podczas ostatnich wakacji na Kos, zaproszono mnie na grecką imprezkę gdzie właśnie serwowano tylko ouzo + woda z lodem i przegryzano arbuzem po wypiciu, totalna odmiana, jestem smakoszem ouzo + arbuz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Cze 2014 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Rakija/bimber (tsipouro) z miodem i cynamonem :)[/quote]
Tsipouro jest oczywiście nazwą bimbru występującego w greckiej Macedonii i na Chalkidiki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Cze 2014 16:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Pod nazwą tsipouro, znajdziesz w Epirze, Tesalii, Macedonii i w Peloponezie. Na Krecie to się nazywa tsikoudia albo raki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Cze 2014 17:50 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
Anonymous napisał(a):
Ciekawy temat.
Na targu w Chanii pół litra domowej miodówki, 5 euro. Coś wspaniałego.

i oliwki różnorakie na zagrychę- też polecam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Cze 2014 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
tasma napisał(a):
To ja polecę coś z tematów około lotniczych. Singapore Airlines ma firmowy drink, nazywa się bodajże Sinagopore Sling. Polecam.

Mała poprawka - to nie jest drink firmowy Singapore Airlines :)

Wymyślił go barman w Long Barze w Raffles Hotel w Singapurze jakieś 100 lat temu. Polecam odwiedziny jak ktoś będzie (bar ciągle istnieje). Fajny kolonialny klimat.

Image

A drink jest na oficjalnej liście IBA btw: http://en.wikipedia.org/wiki/Singapore_sling
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Lip 2014 14:51 

Rejestracja: 12 Gru 2013
Posty: 1
Zbanowany
ja bardzo dobrze wspominam rakiję z pobytu w chorwacji [wyspa pag], wybór przeogromny, różne opcje smakowe i wizualne. butelki z alkoholem i dodatkami w środku wyglądały świetnie. najlepsze chyba jednak było domowe winko kupione od jednego tubylca:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lip 2014 08:59 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
mi najlepiej podchodzi rodzima wodeczka staram sie ja brac ze soba
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 08 Lip 2014 11:36 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
mateo4242 napisał(a):
mi najlepiej podchodzi rodzima wodeczka staram sie ja brac ze soba

Ryanairem to dość skomplikowane :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Gru 2014 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Będąc gdzieś na pewno posmakował Wam jakiś godny polecenia alkohol-nisko lub wysokoprocentowy,podzielmy się swoimi spostrzeżeniami :D Jeżeli jest podobny temat-proszę o przeniesienie
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 05 Gru 2014 19:08, edytowano w sumie 1 raz
przeniesione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Gru 2014 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Minorka: Pomada: gin Xoriguer (robiony z winogron) z lemoniadą w proporcji 1:3, nie jestem pewny czy lemoniadę dają z cytryn, czy z limonek, ale chyba to pierwsze
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Gru 2014 22:35 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Rzymskie limoncello :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Gru 2014 00:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
dla mnie jednym z najlepszych drinkow, szczegolnie w lato jest Caipirinha
cashaca jest juz coraz bardziej dostepna w polsce, kiedys byla tylko w wybranych sklepach

kupuje najczesciej 51 lub pitu
1-2-3 lyzki cukru trzcinowego (zaleznie jak kto woli - ja pije z trzema), w polsce niestety jest glownie dostepny taki brazowy, a warto sobie przywiezc zolty, bardziej sproszkowany
4/6 lub 3/4 limonki na drinka, zaleznie jaka jest duza
i drobno skurszony lod
warto tez robic to w szklance z szerszym dnem np do whisky

limonki ukladamy w szklance, dosypujemy cukier, uciskamy tak zeby sok z limonki puscil sok i wymieszal sie z cukrem, dolewamy kieliszek cascaca, dodajemy lod wypelniajac cala szklanke. Teraz najtrudniejszy moment musimy troche tym potrzacas zeby skladniki sie wymieszaly, wiec warto poprostu przykryc czyms szklanke, ewentualnie mozna dobrze wymieszac tak zeby cukier sie rozpuscil, zwlaszcza jesli mamy ten "polski"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group