Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2019 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Po drodze rozsądna czasowo przesiadka w Dausze.

Załączniki:
capture-20190307-162804.png
capture-20190307-162804.png [ 23.07 KiB | Obejrzany 1480 razy ]
capture-20190307-162621.png
capture-20190307-162621.png [ 23.05 KiB | Obejrzany 1480 razy ]
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Mar 2019 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Jak komuś marzy się Tybet, a nie chce zawracać sobie głowy permitami i drogimi wycieczkami zorganizowanymi, to ciężko o lepszą destynację od Chengdu. No i pandy na wyciągnięcie ręki ;) Zdecydowanie warto :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2019 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@gecko Wezmę to pod uwagę, przy pierwszej wizycie w Państwie Środka ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2019 18:33 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
tylko teraz ta wiza prawie 500 zł do tego państwa... to troszkę dużo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Mar 2019 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Dlatego kulasz się na miesiąc ;). Jak do Rosji :)
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Mar 2019 05:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
gecko napisał(a):
Jak komuś marzy się Tybet, a nie chce zawracać sobie głowy permitami i drogimi wycieczkami zorganizowanymi, to ciężko o lepszą destynację od Chengdu.


Pytanie bez żadnej złośliwości: jak Ci wyszło, że Chendgu jest skorelowane z Tybetem? :o W sensie, że klimat podobny? Serio jestem ciekaw.
A co do pand w Chengdu, to rzeczywiście rewelacja!

@nelson 1974 - co do Rosji to właśnie wrzuciłem info o wjeździe bezwizowym w tym roku: LINK. :)

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
hubson uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2019 08:24 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@puhacz to może ja odpowiem, bo jak słyszę Chengdu, to mam automatycznie dwa skojarzenia:
1. Panda.
2. Tybet.
Może dlatego, że standardowo podróż koleją do Lhasy zaczyna się w Chengdu.

A co do wiz, to można coś pomyśleć...
Załącznik:
Wiza Chengdu.JPG
Wiza Chengdu.JPG [ 104.3 KiB | Obejrzany 1146 razy ]


Tylko wtedy:
1. Panda.
2. Tybet.

Jak ktoś leci docelowo do Chengdu, to bez sensu, ale jak tylko ma przesiadkę...
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2019 08:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Ok, może mam po prostu zbyt ubogą wyobraźnię... choć to nadal (1) nawet nie jest ta sama prowincja i (2) do Lhasy nadal jakieś 1300 km w prostej ;)
Za to o podróży koleją z Chengdu nie słyszałem - dzięki! Człowiek może sie tu nauczyć codziennie czegoś nowego.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:01 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
To nie ma nic wspólnego z ubogą wyobraźnią, tylko z tym co się komu w głowie zapisało.
Mi na przykład Istambuł (w którym jeszcze nie byłem, ale mam zamiar) kojarzy się przede wszystkim z kotami i tulipanami. To raczej nietypowo, co?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Mar 2019 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@puhacz

W zachodniej części prowincji Syczuan masz Tybetańską Prefekturę Autonomiczną Garze, a w podobnej odległości od Chengdu (tyle że już w południowym Gansu) - Tybetańską Autonomiczną Prefekturę Gannan.

Odwiedziłem tę drugą. Obie zamieszkane są w dużym stopniu przez rdzennych Tybetańczyków. Do wjazdu nie potrzebujesz permitow i zorganizowanych wycieczek (jak w przypadku podróży do TAR (tybetański region autonomiczny ze stolicą w Lhasie). Możesz więc na luzie odwiedzać tybetańskie wioski, klasztory itp :)

Postaram się napisać jakąś relację z mojego wyjazdu w te strony to rozwinę parę wątków. Póki co na f4f masz jeszcze relację autorstwa @Washington
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2019 12:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Teraz wszystko jest jasne.

U mnie skończyło się na pandach i Wielkim Buddzie z Leshan - stąd moja niewiedza.
Czyli wrzutka @nelson 1974 jest jeszcze lepsza niż sądziłem :)

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group