Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#21 PostWysłany: 26 Lip 2022 00:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=2335

I najważniejsze:
Pracodawca będzie mógł odmówić pracy zdalnej takiemu pracownikowi, tylko jeżeli jej wykonywanie nie będzie możliwe ze względu na rodzaj pracy albo organizację pracy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#22 PostWysłany: 28 Lip 2022 12:34 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
https://www.prawo.pl/kadry/kodeks-pracy ... 15828.html

BTW, nie wiedziałem, że mamy na forum aż tylu górników i murarzy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#23 PostWysłany: 28 Lip 2022 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1195
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@snooka Może i nie mamy, ale potrafię sobie wyobrazić, że forumowicze murarzy zatrudniają! Co do górników to mam nieco wątpliwości, ale kto wie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#24 PostWysłany: 28 Lip 2022 13:14 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@maginiak

Moja zachęta była skierowana do pracowników a nie pracodawców :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#25 PostWysłany: 17 Sty 2023 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Odświeżam temat.

Domyślam się, że na forum jest trochę osób pracujących zdalnie. Podzielcie się czym się zajmujecie, w jakiej branży. Po wielu latach na etacie od 7 do 15 chciałabym zmienić pracę na zdalną, którą mogłabym wykonywać z dowolnego miejsca na świecie. Może ktoś też właśnie myśli o takiej zmianie? Jak przeglądam ogłoszenia to głównie IT albo w drugą stronę czyli "zakładanie kont w banku". Nie zależy mi na "kokosach" ani mega ambitnej pracy, chcę od czegoś zacząć i szukam inspiracji, podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#26 PostWysłany: 17 Sty 2023 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Sam pracuję w korpo (branża finansowa) i mam pracę zdalną jeśli chcę, ale niestety z ograniczeniem do pracy tylko na terytorium RP (już pytałem o możliwość pracy np. z Bali), ale jeśli chodzi o inne branże to zapewne głównie IT, może jakiś dział HR (wiele rekrutacji odbywa się online obecnie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
alison lubi ten post.
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#27 PostWysłany: 17 Sty 2023 14:11 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ten temat jest wbrew pozorom bardziej skomplikowany niz sie wydaje, ze wzgledu na podatki. Niemniej jednak sa korporacje, ktore pozwalaja na x dni w ciagu roku pracy spoza kraju zatrudnienia. Wiec mysle, ze jezeli chcesz popracowac od czasu do czasu z Kanarow to spokojnie cos znajdziesz - zwlaszcza w miedzynarodowych korpo. Ale jezeli Ci chodzi o prace skadkolwiek 100% czasu to chyba Ci zostaje freelancowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
alison lubi ten post.
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#28 PostWysłany: 17 Sty 2023 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 88
Od sierpnia pracuję 100 % zdalnie, branża IT aczkolwiek ja nie jestem typowo specjalistą IT ale bardziej Business Analyst. Biuro jest w Warszawie, ja pracuje z Poznania. Nie ma u nas problemu pracy z innego miejsca na terenie Polski, jest możliwe "workation" bo można przełączyć się na "alternatywny czas pracy" i popracować sobie 2-3 dni krócej, resztę odrobić w inny dzień albo wieczorem, różne kombinacje.

Co do pracy zagranicą, podobno jest taki program. Ze względów podatkowych musimy pracować w kraju zatrudnienia ale chyba można pracować max 44 robocze w okresie 12 miesięcy poza krajem umowy. Niestety trzeba uzyskać zgody wszystkich świętych więc nie wiem, czy taki wyjazd "żeby sobie pozwiedzać" zostałby zaakceptowany. Dodatkowo są ograniczenia do jakich krajów można jechać więc odpadają wszystkie "dzikie" kraje.

Bez akceptacji jest możliwość pracy wakacyjnej ale wtedy jest to praca incydentalna i nie może przekroczyć 20 godzin w trakcie całego wyjazdu.

Dla mnie to i tak ogromny plus bo wcześniej pracowałem w firmie, która wprowadziła home office dopiero przy pandemii :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#29 PostWysłany: 17 Sty 2023 16:30 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Z mojego doświadczenia wynika, że najłatwiej dogadać się na gębę nieoficjalnie. Jeżeli faktycznie całą pracę można wykonać zdalnie to jest to do zrealizowania. Wszelkie kwestie formalne niezwykle utrudniają sprawę (w tym m.in. wizowe, podatkowe, BHP itd.) i czasami jest to niemożliwe albo tak skomplikowane, że nikt nie pomoże, bo po prostu szkoda na to czasu i energii, aby kwartał czy dwa ktoś mógł sobie popracować z Kamobodży. Nie zachęcam do łamania prawa, takie tylko moje luźne przemyślenia. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
alison lubi ten post.
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#30 PostWysłany: 17 Sty 2023 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Na minus jest jeszcze to ze trzeba sie zaglebic w prawo danego kraju czy mozemy pracowac zdalnie na wizie turystycznej.
Góra
 Profil Relacje PM off
alison lubi ten post.
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#31 PostWysłany: 17 Sty 2023 18:01 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
powiedzcie mi skad pracodawca wie, ze ja akurat w tej chwili nie pracuje w kraju w ktorym jestem zatrudniona tylko gdzies indziej powiedzmy ze w kraju unijnym. Moze glupie pytanie ale zupelnie zielona tu jestem i sama mysle by pracowac z domu w mojej firmie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#32 PostWysłany: 17 Sty 2023 18:03 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
np. na telefon służbowy ciężko się dodzwonić ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#33 PostWysłany: 17 Sty 2023 18:28 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
To kwestie rezydentury, etc. W zasadzie tylko JDG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#34 PostWysłany: 17 Sty 2023 18:43 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@agnieszka.s11 - jest to dziecinnie proste, IP scan i juz doskonale wiesz skad kto sie loguje...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#35 PostWysłany: 17 Sty 2023 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@alison pracuję w IT(help desk),moja firma zgodziła się na moją pracę zza granicy i tak już 3 zimę siedzę w Las Palmas, za każdym razem wydłużając czas pobytu. W moim przypadku ważne było abym pracowała na terenie UE z uwagi na to, że pracuję z danymi osobowymi.

I pomyśleć, że to wszystko dzięki covidowi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#36 PostWysłany: 17 Sty 2023 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
po tle :lol:
albo ktos siedzi ciagle na zamazanym, albo ma wiatrak na suficie, klime, badz tez inny wystrój

juz nie wspominajac IP
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#37 PostWysłany: 18 Sty 2023 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Z Waszych wpisów wynika, że kwestie formalno-prawne bywają przeszkodą. Ja rozważam pracę z terenu UE, to może jednak trochę ułatwia sprawę? Pracując np. z Hiszpanii też dotyczy mnie kwestia podatków i innych komplikacji prawnych? Też mnie to zastanawia skąd ktoś może wiedzieć, że pracuję spoza terenu RP. Że dowie się o tym pracodawca np. po IP to rozumiem ale już urzędy w Polsce czy na terenie UE to nie wiem jak to weryfikują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#38 PostWysłany: 18 Sty 2023 10:21 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 9
Jest taki termin jak rezydencja podatkowa. Polska ma podpisane umowy z wieloma państwami o unikaniu podwójnego opodatkowania, w których jest zdefiniowane, kiedy należy płacić podatek w Polsce, a kiedy w państwie X. Ze względów podatkowych jestem niemal pewny, że w żadnym unijnym kraju nie można mieszkać (dłużej niż kilka tygodni) i pracować (dla pracodawcy w Polsce), a podatki płacić nadal w Polsce. Zmiana rezydencji podatkowej jest możliwa, ale wymaga trochę zachodu i pewnie nie każdemu pracodawcy chce się (wie jak?) za to zabrać. Przy zmianie rezydencji dochodzi wiele mniejszych spraw, np. jeżeli, ktoś ma lokatę to zysk z tej lokaty powinien opodatkować w kraju, w którym ma rezydencje podatkową, itd, ...
Góra
 Profil Relacje PM off
alison lubi ten post.
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#39 PostWysłany: 18 Sty 2023 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Napiszę jak wygląda to w moim przypadku.
Od listopada jestem na Kanarach, wynajęłam mieszkanie do końca maja.
Nie wiem jak jest weryfikowane te 183 dni w roku dla rezydencji podatkowej, o ile przypadku lotów pewnie są w stanie to kontrolować, to przy przejazdach samochodem już nie.
Czyli jak będę chciała na kolejną zimę polecieć do LPA to chyba dopiero jakoś na początku grudnia, żeby mi nie wpadło w te 183 dni
Nie robiłam meldunku, bo jest napisane, ze to przy przebywaniu ciągłym 3 miesiące- a ja właśnie po ponad 2 miesiącach zjechałam do Polski na tydzień ;-)
Wyrabiałam hiszpański nr NIE, czyli numer identyfikacyjny dla obcokrajowca - z prozaicznego powodu - w moim mieszkaniu nie było światłowodu, a żeby załatwić umowę trzeba ten nr posiadać.
Jakim to dla mnie zaskoczeniem było, że żeby się umówić na spotkanie muszę czekać cały miesiąc, co i tak było krótko w porównaniu z Maspalomas, gdzie terminy były na koniec stycznia (a była to połowa listopada).
W sumie umowę na net wzięłam dzięki uprzejmości znajomej, która mi podała swój nr NIE, ale ja stwierdziłam, że i tak zrobię NIE, bo zostaje mi na stałe i może się przydać na przyszłość. Więc za całe 9.84 jestem w końcu posiadaczką tego numeru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
alison lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praca zdalna
#40 PostWysłany: 28 Sty 2024 19:41 

Rejestracja: 08 Lis 2023
Posty: 27
LonDynia napisał(a):
po tle :lol:
albo ktos siedzi ciagle na zamazanym, albo ma wiatrak na suficie, klime, badz tez inny wystrój

juz nie wspominajac IP


Przecież jest coś takiego jak VPN

LonDynia napisał(a):
po tle :lol:
albo ktos siedzi ciagle na zamazanym, albo ma wiatrak na suficie, klime, badz tez inny wystrój

juz nie wspominajac IP

Ja mam of początku tło w kam. by mi nikt "nei zaglądał do prywatnego mieszkania" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], megirumi, vtec oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group