Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Gru 2013 16:04 

Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Na początku maja wyruszam w podróż samolotem dookoła świata. Po półtora miesiąca dotrę do Stanów - Hawaje i dalej do południowo-zachodniego wybrzeża. W Stanach chciałbym zostać 2-3 miesiące i popracować (barman, kelner itp), będę miał wizę turystyczną tylko.
W jakim mieście najlepiej się zatrzymać? Czy będzie duży problem w znalezieniu pracy? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 29 Gru 2013 16:42 
Awatar użytkownika

srebrny
Pracując na wizie turystycznej ryzykujesz wydalenie i dożywotni ban na wjazd do USA.
Poczytaj sobie na:
http://forum.usa.info.pl
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 29 Gru 2013 17:47 

Zbanowany
Słyszałem, że już na lotnisku pracownicy DHS pomagają w znalezieniu pracy turystom.
:P
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 29 Gru 2013 18:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

klayton napisał(a):
Słyszałem, że już na lotnisku pracownicy DHS pomagają w znalezieniu pracy turystom.
:P

Żarty żartami ale jeszcze ktoś uwierzy i będziesz miał problemy z sumieniem ;)
jw - nie radzę pracować nielegalnie, jednak ewentualnie zrobisz to na własne ryzyko

#5 PostWysłany: 29 Gru 2013 18:48 
Awatar użytkownika

Loty: 108
Kilometry: 160 511
niebieski
Również przestrzegam przed pracą na "nielegalu", nie ma co sobie robić probemów a w tej kwesti amerykanie wyczuleni :/

#6 PostWysłany: 29 Gru 2013 18:52 
Awatar użytkownika

Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
do odważnych swiat należy,
Kinga Choszcz w swojej podrozy dookoła swiata pol roku pracowala na nie-legalu w Stanach,
nie zachęcam

#7 PostWysłany: 29 Gru 2013 18:56 

Zbanowany
Do odważnych - tak. Ale nie do glupich...
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 29 Gru 2013 19:11 

niebieski
odpowiadacie jakby za pracę w stanach groziło ścięcie głowy albo kilka lat w więzieniu, a na ludzi którzy z wizą turystyczną szukają pracy czyha cała armia ludzi, aby to jak najszybciej wytropić....
dziękuje bardzo za odpowiedzi i przestrzeganie, ale darujcie sobie to umoralnianie. Może jednak ktoś spróbuje odpowiedzieć na zadane pytanie, które miasto by polecił, aby spróbować. Ktoś może pracował na wizie turystycznej?

Osobiście mam jedną znajomą, która już kilka lat jeździ do stanów na wakacje i pracuje nie legalnie w sklepie, ale jest to w okolicach nowego jorku, a ja chcę ewentualnie zostać w południowo-zachodnich Stanach.

Będąc tam na pewno będę chciał spróbować znaleźć pracę najlepiej jako barman, kelner, aby zostać trochę dłużej, ale jeśli nie znajdę nic przez 2 tygodnie to wracam do Europy, więc nie ma większego ciśnienia, a spróbować zawsze warto.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 29 Gru 2013 19:17 
Awatar użytkownika

srebrny
wydaje mi się ze Nevada

#10 PostWysłany: 29 Gru 2013 19:22 
Awatar użytkownika

srebrny
klayton napisał(a):
Do odważnych - tak. Ale nie do glupich...

ja bym się nie zdecydowal,
ale każdy ma prawo do swojego zdania

#11 PostWysłany: 29 Gru 2013 19:32 
Awatar użytkownika

srebrny
Arnoldx19 napisał(a):
dziękuje bardzo za odpowiedzi i przestrzeganie, ale darujcie sobie to umoralnianie.

Pomyliłeś pojęcia. Nikt tutaj nie umoralnia, ale przestrzega.
Jeśli trafisz na dobrego pracodawcę, to nic się nie stanie. Jeśli będziesz miał pecha, to pożegnasz się ze Stanami szybciej niż myślisz.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 29 Gru 2013 20:39 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
bartas8891 napisał(a):
Ludzie nie wydaje mi sie ze Arnoldx19 szuka tutaj rady na temat czy warto pracowac czy nie i jest swiadomy zagrozenia. Postarajcie sie odpowiadac na pytania !! w innym wypadku lepiej zamilczec. Dwoch moich znajomych pracowalo w Las Vegas ponad 2 lata na czarno (bar, restauracja). Mysle ze w duzych miastach na zachodnim wybrzezu latwiej dostac.

A ja myślę, że to forum nie jest miejscem do udzielania porad, jak łamać prawo.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 05 Sty 2014 02:13 

Nikt poza praca na budowie nie zatrudni Cie bez wymaganych dokumentow.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 05 Sty 2014 02:20 

Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale może spróbuj z jakimś programem dla studentów?
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 05 Sty 2014 02:25 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 8 613
PRacować można tylko pytanie jaki jest sens?Nie lepiej w AUS albo w NZ?
USA już dawno przestało być atrakcyjne przy tak podstawowych czynnosciach.

#16 PostWysłany: 09 Sty 2014 00:11 

niebieski
Natalia napisał(a):
Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale może spróbuj z jakimś programem dla studentów?

jestem studentem, ale płacenie 2500 zł za samo pozwolenie na pracę jest totalnie bez sensu.

CamperWestfalia napisał(a):
PRacować można tylko pytanie jaki jest sens?Nie lepiej w AUS albo w NZ?
USA już dawno przestało być atrakcyjne przy tak podstawowych czynnosciach.

też już doszedłem do tego samego wniosku i nie zamierzam zostawać, aby pracować bo się po prostu nie opłaca. Wymyśliłem sobie, aby odbić się finansową po wyjeździe, aby zostać w Stanach, ale lepiej podróżować dalej i popracować gdzie lepiej płacą i szybko znajdę pracę.

a wyjazd do Nowej Zelandii jest super pomysłem, tylko trzeba na dłużej jechać, a jak się nie ma 30 roku życia to nawet wizę pracowniczą można dostać na rok.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 09 Sty 2014 00:34 

Polecam Albuquerque - New Mexico tam dużo okazji można trafić :)

My wypożyczyliśmy tam za 500 $ auto, a właściwie kupiliśmy na 14 dni w komisie u miłego Meksykanina VANA, który wystawił nam umowę na 6500 $ i po 14 dniach zwróciliśmy auto, a on umowę podarł :)

Takim sposobem bez ograniczeń kilometrowych, jakie obowiązują w wypożyczalniach, zwiedziliśmy LA i LV.

Dla dziewczyn, które jadą na wakacje na turystycznej- bez problemu znajdą "pracę" jako AU Pair- opiekunka do dzieci i to jeszcze przed wylotem :)
 Relacje PM off  

[ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości