Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Poznań
#41 PostWysłany: 15 Wrz 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Anonymous napisał(a):
W Poznaniu remonty nigdy nie kończą się w przewidywanym czasie, więc może wizz woli się zabezpieczyć na taką ewentualność ;)

Mówisz o słynnej, poznańskiej Sagrada Familia - Kaponierze? :D

Przy okazji remontu pasa przydałby się też "remont" security ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#42 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:00 

Kaponiera, nowa pestka i wiele, wiele innych ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#43 PostWysłany: 15 Wrz 2015 23:25 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
jesion83 napisał(a):
Ciekawe ze o tej samej porze jest lot do Wrocławia i Poznania a ceny różne :)

To zamówiłam ten tańszy :D
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#44 PostWysłany: 17 Wrz 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Ja mam bilety na 23.10 do LTN i kupiłem je już na lot z Poznania. Więc wizzair zabezpiecza się tylko o kilka dni.
BTW wczoraj na tweeterze ktoś z lotniska odpowiedzialny za SM zapewniał mnie, że remont potrwa do 11.10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#45 PostWysłany: 21 Wrz 2015 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Czasem pojawiają się głosy, że wraz z remontem pasa i dodatkową infrastrukturą ILS mogą pojawić się nowe kierunki. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, ale oby sprawdził się scenariusz optymistyczny. Niestety to co oferowane jest obecnie woła o pomstę do nieba:( a rozszerzanie siatki połączeń jeśli już w ogóle ma miejsce dotyczy wyłącznie kierunków raczej emigracyjnych aniżeli turystycznych. A lotnisko fajne, przestronne i nowoczesne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#46 PostWysłany: 24 Wrz 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Nie wiecie jak im idzie remont. Zdążą na czas?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#47 PostWysłany: 24 Wrz 2015 10:31 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
MOŻNA SPRAWDZIĆ JAK IM IDZIE:

"Chcesz zobaczyć lotnisko w Poznaniu z niezwykłej perspektywy? Mamy dla was dwa zaproszenia na ekskluzywne zwiedzanie poznańskiego portu lotniczego.

Zwycięzcy naszego konkursu będą mogli z pracownikami lotniska zobaczyć z bliska przebudowywany pas startowy i niedostępne na co dzień wnętrza poznańskiego portu. Wycieczka zostanie zorganizowana pod koniec września.

Co zrobić, aby wygrać? Wystarczy dziś o godz. 14 (24.09.2015) wysłać do nas e-mail, wpisując w temacie "Ławica", a w treści swoje imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: która linia lotnicza w zbliżającym się sezonie zimowym zapewni Poznaniowi połączenia z największą ilością miast?

E-maile wysyłajcie na adres nagroda@poznan.agora.pl. Pierwsze osoby, od których otrzymamy wiadomości z poprawną odpowiedzią - wygrywają! O tym, jak odebrać wejściówki, poinformujemy zwycięzców w wiadomości zwrotnej."
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#48 PostWysłany: 24 Wrz 2015 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie mam teraz czasu szukać, ale wygląda na to że ten konkurs to nic szczególnego, bo gdzieś widziałem, że w najbliższy weekend jest dzień otwarty na lotnisku i zwiedzanie wielu na co dzień niedostępnych miejsc ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#49 PostWysłany: 24 Wrz 2015 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
No, ale w weekend to zwiedzanie dla plebsu a w konkursie jest: "ekskluzywne zwiedzanie" ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#50 PostWysłany: 24 Wrz 2015 13:52 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6234
HON fly4free
szymonpoznan1 napisał(a):
Nie mam teraz czasu szukać, ale wygląda na to że ten konkurs to nic szczególnego, bo gdzieś widziałem, że w najbliższy weekend jest dzień otwarty na lotnisku i zwiedzanie wielu na co dzień niedostępnych miejsc ;)
być może tu: http://poznan.eska.pl/newsy/dni-otwarte ... aniu/44660
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#51 PostWysłany: 24 Wrz 2015 21:18 

Z wywiadu udzielonego przez prezesów lotniska wynika, że jeszcze w tym roku ma być jakaś niespodzianka jeśli chodzi o nowe trasy ale ja w to osobiście nie wierzę. Chyba, że będzie to kolejne miasto dla emigrujących na Wyspy...
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#52 PostWysłany: 24 Wrz 2015 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja tam wierzę - w końcu mamy jeszcze kilka 'nieobstawionych' miast w Anglii :D :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
makims lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Poznań
#53 PostWysłany: 29 Wrz 2015 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Wg mnie w wywiadzie sugerują Madryt , Amsterdam i Nice . Jeśli którykolwiek z tych kierunków doszedłby do skutku byłaby to świetna informacja. Choć , tak jak wspomniał szymonpoznan1 , mamy jeszcze kilka kierunków na Wyspach + pewnie można coś jeszcze dołożyć w coraz popularniejszej wśród emigrantów Skandynawii. A mówienie w wywiadzie o 60 kierunkach z POZ , to gruba przesada , bo może i tyle tego jest, ale ile procent to czartery?
Gdyby ktoś wcześniej nie trafił na wywiad przesyłam link
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,3600 ... nania.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 29 Wrz 2015 10:42 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
To linie lotnicze decydują , gdzie bedą latać a nie zarzady lotnisk.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#55 PostWysłany: 29 Wrz 2015 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Ale Zarządy mają na to realny wpływ poprzez politykę cenową, a poza tym chyba wiedzą wcześniej co ewentualnie linie planują bo prowadzą z nimi na ten temat rozmowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#56 PostWysłany: 29 Wrz 2015 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Właśnie przeczytałem, że Czesi po razu drugi przymierzają się do połączenia Praga-Gdańsk przez Poznań. Cytat z konkurencyjnego portalu dlatego nie wklejam linka :

CSA wracają do zaniechanego w tym roku pomysłu obsługi trasy Praga-Poznań-Gdańsk. Loty mają zostać zainaugurowane 27 marca 2016 r. Będą wykonywane 4 razy w tygodniu samolotami ATR-72. Prócz tego przewoźnik ogłosił otwarcie połączeń do Helsinek i Bordeaux.
Z systemu rezerwacyjnego linii wynika jednak, że zdecydowała się ona na kolejną próbę wejścia na tę trasę. Loty mają się rozpocząć 27 marca 2016 i odbywać się wedle pierwotnych założeń - cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele). Obsłuży je ATR-72. CSA prowadzą także sprzedaż na polski odcinek krajowy.

Obowiązywał będzie następujący rozkład lotów:

OK774 Praga 11:15 – 12:25 Poznań 12:45 – 14:00 Gdańsk,
OK775 Gdańsk 14:25 – 15:40 Poznań 16:05 – 17:20 Praga.

Edit : link z gazeta.pl http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,3603 ... xLokPozImg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#57 PostWysłany: 29 Wrz 2015 18:00 

Nicea z Poznania, dobry żart - to może od razu do kompletu Honolulu?

W Amsterdam czy Wiedeń jako kierunki biznesowe prędzej jestem w stanie uwierzyć.

Co do Pragi to od razu po skasowaniu lotów była mowa, że to nie całkowite skasowanie tylko przesunięcie na przyszły rok. A z radością to bym poczekała aż pierwszy samolot wystartuje/wyląduje.

Myślę, że przekleństwem Poznania jest to, że naprawdę można stąd w miarę łatwo i szybko dojechać na wiele innych lotnisk, zwłaszcza do Berlina i Warszawy przez co nigdy się nie doczekamy rozbudowanej siatki połączeń.

A jeśli chodzi o czartery to jak się spojrzy w sam wykaz to rzeczywiście wygląda to nieźle ale połowa (jak nie więcej) z nich to loty z międzylądowaniem w KTW. Więc z POZ zapotrzebowania nawet na 1 samolot tygodniowo nie ma.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#58 PostWysłany: 07 Paź 2015 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Ciekawy materiał o trwającym remoncie i przebudowie Ławicy.
http://epoznan.pl/news-news-61569-Takiej_przebudowy_na_Lawicy_jeszcze_nie_bylo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#59 PostWysłany: 08 Paź 2015 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Taka ciekawostka o której może większość wiedziała, ale ja nie wiedziałem i się trochę zdziwiłem :D

Byłem dziś na stacji BP obok lotniska , a tam pełno ludzi z walizkami :D Zapytałem o co chodzi, bo lotnisko przecież zamknięte i okazało się, że EnterAir lata do Zielonej Góry i stamtąd odwozi (i dowozi) pasażerów do Poznania :)

Lotnisko IEG przez te 3 tygodnie chyba przerobi więcej paxów niż odkąd istnieje :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poznań
#60 PostWysłany: 08 Paź 2015 23:07 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
szymonpoznan1 napisał(a):
Lotnisko IEG przez te 3 tygodnie chyba przerobi więcej paxów niż odkąd istnieje :D


Tak mnie to zdanie zaciekawiło, że aż wziąłem do ręki statystyki IEG i kalkulator ;)

Ale wyszło, że nie masz racji, bo musieliby przyjąć ok. 450 pełnych samolotów A320/B738.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group