Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2014 10:56 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
Hej,

Śmieszna sytuacja - Pani w PKP sprzedałam mi TLK Chopin w piątek 14-02 do Bratysławy i w momencie jak chciałem powrót w niedzielę to usłyszałem :
Nie Wskakuje mi... ani za 29 Euro, ani za regularną cenę.

Pytanie 1 : Jak wrócić tak żeby w Poniedziałek nie brać wolnego ? TLK Chopin powrotny o 22:50 z Bratysławy odpada.
Pytanie 2 : Czy rzeczywiście nie ma biletów skoro Pani "nie wskakuje" ?
Czy może jest jakiś system error (w warszawie robią most, i część pociągów jedzie na dworzec gdański, może dlatego nie wskakuje... )

Pomysł numer 1 Polski Bus - Wyprzedany...
Pomysł numer 2 Samolot z Wiednia - Troche drogo... 604zł to ostateczność ale do przełknięcia (http://www.austrian.com/?cc=PL)
Pomysł numer 3 Dojechać jakoś gdzieś http://www.slovakrail.sk/ (Kuty/breclav? Skalite/Zwardoń? Bohumin/Zebrzydowice? ) i kombinować dalej ?
Pomysł numer 4 Blablacar do Polski - Chociaż do Katowic i potem jakkolwiek ?

Podpowiedzcie proszę, Wasze doświadczenia i sensowne pomysły mile widziane, Dziś muszę kupić jakiś bilet powrotny....
z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 11 Mar 2014 14:45 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
Na tą chwilę najsensowniej o 12:16 z Bratysławy Pociągiem do Kuty osobówką, z Kuty do Breclav osobówką. (koszt niecałe 4 euro) w Breclav przesiadka na EC102 POLONIA z Villach (sparDay) do Warszawy. 21:30 na miejscu :)

Jeśli lepszy pomysł chętnie słucham, lub jeśli słyszeliście o jakimś sensownym Patencie to przetestuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Mar 2014 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 254
Zbanowany
ja właśnie jestem w trakcie opracowywania alternatywnego połączenia dla PB z racji ich ostatniej sztuczki ze zbyt długim księgowaniem, i najlepsze co znalazłem to: zssk z Bratysławy do Žiliny, następnie z Žiliny do Čiernego pri Cadcy (jeśli nie odpowiada Ci przejście ok.30 min. przez granicę to zostań do Zwardonia).
i teraz pieszo przez granicę w kierunku Jaworzynki.
Następnie busem do Wisły i dalej masz pociąg już.
jak nie chcesz iść to ze Zwardonia masz KŚ do Katowic za 19 zł. dalej już wiesz jak :)
a do ciernego bilet kosztuje ok. 10 €, do Zwardonia CHYBA już dużo więcej od kiedy PKP zmieniło zasady liczenia przejściówek.
_________________
Jeśli wiesz, chcesz, pragniesz, i możesz, ale...
To to zrób. Z wdzięczności ktoś Cię przeklnie, może nawet pozwie. Napisano w Polsce, części tzw. "Europy"(czyt.cywilzacji). :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Mar 2014 15:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
Jak coś to można pociągiem do Popradu, z stamtąd kursuje bus do Zakopanego no i potem droga otwarta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Mar 2014 15:50 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 125
Najtańsza opcja to przez Wrocław:
Start o 12 10 EC HUNGARIA -bilet online do Brna za 6euro(SparDay).
Tym samym pociągiem do Ceska Trebova a następnie do Lichkova , bilet zakupiony online za 183kcs.
Lichkov-Międzylesie przejazdówka za 2 euro u konduktora (w CD można płacić w euro).
Międzylesie - Wrocław za 23zł , przyjazd do stolicy Dolnego Ślaska o 21 01.
No a z Wrocka PolskiBus lub ukochane PKP .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Mar 2014 16:47 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
EC 130 Varsovia: Bratislava hl.st. [10:10] - Ostrava hl.n. [12:59]; 12€ SparDay
EC 147 Kysuca: Ostrava hl.n. [13:49] - Český Těšín [14:37]; 59 Kč
Spacer do Cieszyna, ok. 2 km i przerwa na obiad
comfortbus: Cieszyn [17.35] - Bielsko Biała [18.13]; 6 zł
blablacar: Bielsko Biała [19.00] - Warszawa; 38 zł
lub
busbrothers: Cieszyn [15.50] - Katowice [ok. 17.20]; 14 zł
IR Rudawy: Katowice [18.02] - Warszawa Centralna [22.04]; 54 zł

To moja propozycja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lightning3 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Mar 2014 17:08 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
Hej.

Dziękuję wam bardzo, patenty spoko :)

mecenat napisał(a):
Międzylesie - Wrocław za 23zł , przyjazd do stolicy Dolnego Ślaska o 21 01.
No a z Wrocka PolskiBus lub ukochane PKP .

Pomysł Super, dzięki lecz w Warszawie jestem o 1 w nocy. w Poniedziałek do pracy - wiec to nie przejdzie... Ale z tym SparDay za 6 euro Dałeś mi podpowiedź :)

Zeus napisał(a):
Jak coś to można pociągiem do Popradu, z stamtąd kursuje bus do Zakopanego no i potem droga otwarta ;)

Zeus tam robią tory i jeźdżą Autobusy za Pociąg, Jak spóźnisz się do 16:30 na ostatni zastępczy autobus to dupa. Polski bus 15:45 jest jakąś opcją...
Masz jakiś namiar z na te busiki z Popradu do Zakopca? ile jadą itp ?

panda napisał(a):
i teraz pieszo przez granicę w kierunku Jaworzynki.
jak nie chcesz iść to ze Zwardonia masz KŚ do Katowic za 19 zł. dalej już wiesz jak :)


Pomysł z Jaworzynką - niezły, ale zobacz ze słabo Pociągi do Warszawy, a nawet jak bym się przedostał do Bielska-białej to w Katowicach mam przesiadkę na ten sam pociąg (ec102) co złapał bym go w Breclav :P Trochę bez sensu wtedy z taką kombinacją.
Przez Zwardoń - w Zwardoniu musisz być o 14:40 żeby się załapać na KS do Kato. Wykonalne, lecz po drodze jedno opóźnienie i leżysz :)

Na tą chwilę dzięki Wam Kombinuje z Tym EC170 SparDay do Brna lecz wysiądę w breclaviu, bo szybciej i bez przesiadek.

NOBODY - DOBRE! :) sprawdzam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Mar 2014 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
taki mały OT : rozumiem że chodzi o 16.03 ? no chyba że to jakiś bilet przyszłościowy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lightning3 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Mar 2014 17:15 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
patrykdo napisał(a):
taki mały OT : rozumiem że chodzi o 16.03 ? no chyba że to jakiś bilet przyszłościowy :)

heh tak, sorka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Mar 2014 17:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
Niestety linia zawieszona do 29/4 :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Mar 2014 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 254
Zbanowany
@cekace:
www.austrian.at
www.lot.pl
+ Slovak Lines na lotnisko.

...a, zapomniałem jak to forum się nazywa. Mógłby ktoś mi przypomnieć?

@lightning3: zważ że oprócz Intercity masz też PR z Wisły. Mi wychodziło najlepiej połączenie ok. 9 z Bratysławy a ok. 15/16 z Wisły.
_________________
Jeśli wiesz, chcesz, pragniesz, i możesz, ale...
To to zrób. Z wdzięczności ktoś Cię przeklnie, może nawet pozwie. Napisano w Polsce, części tzw. "Europy"(czyt.cywilzacji). :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Mar 2014 17:55 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
panda napisał(a):
@lightning3: zważ że oprócz Intercity masz też PR z Wisły. Mi wychodziło najlepiej połączenie ok. 9 z Bratysławy a ok. 15/16 z Wisły.


tak to jest patent, lecz i tak Trafiasz w Katowicach na Ten sam Pociąg, który możesz złapać Breclav. Mniej kombinowania - cena podobna.
Chyba ze się uda w Kato złapać ten Interregio - to okej cena fajnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Mar 2014 14:41 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
Hej

Powiem wam jak zrobiłem, może się komuś przyda - Jadę EC130 Varsiovia, na ten na który nie ma biletów (podobno)
Na http://www.slovakrail.sk/ kupujecie bilet SparDay - 12Euro, 3 dni przed wyjazdem najpóźniej, da się bez problemu płacić polską kartą. Bilet Kupiłem do OSTRAVA
Potem poszedłem do polskiej Kasy, i kupiłem bilet z Ostravy do Warszawy. 30Euro + 12zł miejscówka.

Tak wiem ze drogo, lecz jestem w Wawie o 18 :) a nie o 24tej :)
Metodą inna wychodziło dłużej lub drożej, bo bilet np z Zebrzydowic do Wawy to 127zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group