Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sie 2018 18:01 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Mam wizę jednokrotnego wjazdu do Chin a chciałbym na sam koniec zahaczyć o Hongkong i kombinuje coś takiego:

Za ileś tam dni do Polski wracam samolotem z Pekinu. Chce przenieść się teraz z Szanghaju do Honkongu zamierzam tam spędzić kilka dni. Z Hongkongu na 48h przed odlotem do Polski wykupie sobie podróż samolotem trasa Hongkong - Pekin i w Peknie na zasadzie wizy tranzytowej poczekam na mój samolot do Polski.

Czy coś takiego jest możliwe? Wizyta w Hongonku jest niezaplanowana i dlatego starałem sie tylko o wizę jednokrotnego wjazdu. Kombinując w ten sposób chcę uniknąć wyrabiania wizy. Zakładam że wyrobienie takiej wizy trochę trwa.

Co o tym sądzicie? Ma to sens?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 17 Sie 2018 21:34 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 12
Moim zdaniem nie przejdzie.
Nie wpuszczą Cię na pokład samolotu w HK, ponieważ nie będziesz miał ważnej wizy chińskiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Krzysztof
blog.prywatny.eu
Góra
 Profil Relacje PM off
podr00znik uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2018 00:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
nie ma szans, nie przejdzie na 100%
Góra
 Profil Relacje PM off
podr00znik uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2018 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Oczywiście, że przejdzie, nie mam pojęcia dlaczego koledzy powyżej sądzą inaczej.

Tu masz odpowiedni temat do tego:

bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=520

Wylatując z Szanghaju do Hong Kongu "opuszczasz" Chiny a Pekin będzie dla Ciebie tranzytem w drodze do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sie 2018 04:27 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Ok. Mamy tutaj w temacie dwa przeciwstawne poglądy. Przerabiales może ten temat praktycznie? Może się os zmieniło ostatnio i już tak nie można. Dopytuje z racji tego że nie chciałbym utknac na lotnisku w Hongkongu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Sie 2018 07:57 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 12
Hmm, może i przejdzie. Zmyliły mnie tu trochę 2 oddzielne bilety i fakt pozostawania na lotnisku w PEK (czyli przytoczony wątek o ruchu bezwizowym nie wchodzi w rachubę).
Chyba jednak bym nie ryzykował.

Daj znać jak podejmiesz decyzję i jak to się skończyło :)

P.S. Nauczka na przyszłość - jak wiza na 1 i 2 wjazdy są w tej samej cenie, to trzeba brać 2 :D:D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Krzysztof
blog.prywatny.eu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Sie 2018 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Przerabiałem w praktyce takie rozwiązanie i nie będzie żadnego problemu. Niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Sie 2018 11:52 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
@nick a możesz napisać kiedy to przerabiales? Też chodziło o kombinacje Hong Kong - > Pekin? Upewniales sir gdzieś w ambasadzie? Urzędnicy chińscy pytali cię o cokolwiek?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Sie 2018 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie musi być na jednym bilecie! Sam miałem na różnych biletach podróż do Pekinu a z niego do KUL. W tym przypadku Hong Kong jest traktowany tak samo jak KUL czy np. BKK, czyli wylatujesz poza Chiny. Tak, sprawdzone w grudniu.

Tak jak pisałem, jest w tej kwestii odpowiedni wątek, który wszystko Ci rozjaśni. Tam sobie poczytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Sie 2018 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@podr00znik Dokładnie taką samą akcję przerabiałem w marcu i nic sie nie zmieniło z tego co wiem. 24 godziny należy Ci się jak psu miska i nikt nie robi żadnych problemów jeśli masz bilet na dalszą podróż.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Sie 2018 15:59 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
monroe napisał(a):
Tak jak pisałem, jest w tej kwestii odpowiedni wątek, który wszystko Ci rozjaśni. Tam sobie poczytaj.

@monroe miałeś na myśli ten wątek: bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=120 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Sie 2018 16:41 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Tak, ten.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Sie 2018 16:54 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Ja jakąś pomroczność jasną miałem. Teraz dopiero zauważyłem że @monroe wcześniej mi już podał na tacy tego linka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sie 2018 16:06 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
@krzysieksp pisałeś żeby dać znać jaką decyzję podjąłem.

Dzisiaj zakupiłem bilety. Jutro ruszamy w 12 godzinną podróż z Szanghaju do Szenzen. Chodzę dumny jak paw. Bilety kupiłem w kasie dworca w Szanghaju. Żadnych pośredników! Tylko ja i pani w okienku, która po angielsku potrafiła powiedzieć tylko "No"[1]. Prawdziwy ze mnie bohater, nieprawdaż? ;)

Jak będziemy w Szenzen to w ciągu dwóch dni podejmę ostateczną decyzje. Na 90% będziemy ładować się do Hong Kongu.

[1] była to odpowiedź na pytanie: Do you speak english?

PS. Tak na poważnie z tym językiem to pierwsze dwa dni w Chinach przerażało mnie to że nikt praktycznie nie mówi tu po angielsku. Po tygodniu nie robi to już wrażenia, przyzwyczajasz się. Pan google translate staje się appką numer jeden w twoim telefonie. Po 3 tygodniach zaczynasz kojarzyć pierwsze kilka, kilkanaście znaczków (grupy znaczków), grup wyrazowych. Ciekawe doświadczenie z tymi chińskimi "hieroglifami" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysieksp lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Sie 2018 16:14 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 12
Trzymam kciuki i czekam na informację po powrocie z HKG ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Krzysztof
blog.prywatny.eu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group