Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Wikipost
przy organizacji lotów do Europy/Niemiec i dalszego powrotu drogą kołową - zachęcamy do używania działu szukam-taniego-lotu,forum,8
I wątek Powroty z Niemiec do Polski powroty-z-niemiec-do-pl,11,150083
Zakazy/ograniczenia wjazdu w krajach ew. tranzytu :
https://www.wanderlust.co.uk/content/co ... l-updates/ (pod kątem Brytyjczyków, ale daje pogląd ) ¤ cccc
- x -


"Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
W przypadku większych grup, po Polaków mają być wysyłane samoloty"
Numer MSZ pod którym można uzyskać na informacje +48 22 523 8880
http://www.LOTdoDomu.com - strona zgłoszeniowa dla osób chcących skorzystać z czarterów do Polski
wątek temu poświęcony lotdodomu,11,150122


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 25 Mar 2020 13:15 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Bohdan Demydov napisał(a):
Nie jestem Polakiem niestety. Ale sprobuje zapytac - czy sa jaki opcje powrotu do Polski z Cambodji?


Z Ho Chi Minh i z Bangkoku odbywają się rejsy LOT do Warszawy, ale jeśli nie jesteś małżonkiem/dzieckiem Polaka, ani nie pracujesz legalnie w Polsce, nie zostaniesz do Polski wpuszczony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#202 PostWysłany: 25 Mar 2020 15:13 

Rejestracja: 15 Mar 2020
Posty: 3
J29 napisał(a):
Z Ho Chi Minh i z Bangkoku odbywają się rejsy LOT do Warszawy, ale jeśli nie jesteś małżonkiem/dzieckiem Polaka, ani nie pracujesz legalnie w Polsce, nie zostaniesz do Polski wpuszczony.



Niekoniecznie ..

https://twitter.com/PLinThailand/status ... 6603297792

Kod:
Onboard today’s  #lotdodomu flight from #Bangkok 40 Slovenians safely coming back home via #Warsaw. In times of crisis, we all rely on #solidarity, #StrongerTogether


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Mar 2020 15:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 25 Mar 2020 15:33 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
J29 napisał(a):
Bohdan Demydov napisał(a):
Nie jestem Polakiem niestety. Ale sprobuje zapytac - czy sa jaki opcje powrotu do Polski z Cambodji?


Z Ho Chi Minh i z Bangkoku odbywają się rejsy LOT do Warszawy, ale jeśli nie jesteś małżonkiem/dzieckiem Polaka, ani nie pracujesz legalnie w Polsce, nie zostaniesz do Polski wpuszczony.


Thailand i Vietnam sa zamkniete
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 26 Mar 2020 04:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 964
Loty: 197
Kilometry: 436 712
Jeśli jesteś w Polsce rezydentem albo masz inny tytuł do powrotu to po prostu zgłoś zapotrzebowanie na #lotdodomu, w innym wypadku nie będą wiedzieć żeby powrót organizować. Już ktoś wcześniej na forum pisał, że też nadal jest w Kambodży, no to jest Was dwóch. Poza tym to nie musi być lot bezpośredni - Manila, Cebu i drugie Hanoi miały stopa w SIN. I jeszcze kolejna opcja - zapytaj swój konsulat / ambasadę czy planują zorganizować powroty swoim obywatelom.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 26 Mar 2020 08:21 

Rejestracja: 23 Mar 2020
Posty: 5
Bohdan Demydov napisał(a):
Witam.
Nie jestem Polakiem niestety. Ale sprobuje zapytac - czy sa jaki opcje powrotu do Polski z Cambodji?


Cześć. Odezwij się, ja także utknąłem w Kambodży. Gdzie jesteś konkretnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 26 Mar 2020 09:47 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
puhacz napisał(a):
Jeśli jesteś w Polsce rezydentem albo masz inny tytuł do powrotu to po prostu zgłoś zapotrzebowanie na #lotdodomu, w innym wypadku nie będą wiedzieć żeby powrót organizować. Już ktoś wcześniej na forum pisał, że też nadal jest w Kambodży, no to jest Was dwóch. Poza tym to nie musi być lot bezpośredni - Manila, Cebu i drugie Hanoi miały stopa w SIN. I jeszcze kolejna opcja - zapytaj swój konsulat / ambasadę czy planują zorganizować powroty swoim obywatelom.

p.


Juz skontaktowalem z panem ponizej.
Niestety nie jestem rezysdentem i t d...
Nie ma konsulatu/ambasade Ukraine w Kambodzy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:24 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@Bohdan Demydov
Polska też nie ma ambasady w Kambodży, ale ambasada w Bangkoku w takim wypadku jest akredytowana do działań na terenie Kambodży. Sprawdź strony ambasad Ukrainy w Tajlandii i w Wietnamie, może któraś może pomóc.
Ja ukraińskiego nie znam, ale ze strony: https://thailand.mfa.gov.ua/news/nadter ... avialiniyi wnioskuję, że z Tajlandii sprowadzają swoich obywateli. Jak nie do ambasady, to zgłoś się do swojego MSZ.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Mar 2020 12:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:27 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
@J29

Tak, ambasada w Wietnamie jest odpowiedzialna za Kambodze,
no niestety nie mogą pomoc na razie..
"Czekajcie na informacje"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 26 Mar 2020 17:24 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Polacy w Kambodży zawsze mogą zwrócić się również o pomoc do Ambasady Niemiec . Zgodnie z prawem UE, obywatel kraju UE , który nie ma swojej ambasady w danym kraju, zawsze może zwrócić się o pomoc do ambasady innego kraju UE , która znajduje się na terytorium kraju, gdzie nie ma ambasady Polski . https://ec.europa.eu/justice/consular-p ... dex_pl.htm Ambasada Niemiec w Phnom Penh organizuje powrót swoich turystów do kraju https://phnom-penh.diplo.de/kh-de/-/2328680

Może pomoże obywatelowi Ukrainy "zabrać się" z nimi (jeśli mają wolne miejsca), zważywszy na "raczej przyjazne nastawienie rządu Niemiec do Ukrainy" (mam w pamięci lobbowanie w UE w sprawie zakończonego sukcesem zniesienia wiz do strefy Schengen dla obywateli Ukrainy).


w FAQ dotyczącym "Rückholaktion" (czyli "powrotów") https://www.auswaertiges-amt.de/de/Reis ... /-/2320116
w odpowiedzi na jedenaste pytanie jest napisane:
"Für Personen, die eine andere EU-Staatsangehörigkeit haben, bemühen wir uns im Rahmen der Kapazitäten, eine Lösung zu finden."
(tłumacz Google: " W przypadku osób, które mają inne obywatelstwo UE, staramy się znaleźć rozwiązanie w ramach swoich możliwości")
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 27 Mar 2020 06:16 

Rejestracja: 23 Mar 2020
Posty: 5
Tak, dokładnie. Ja do nich napisałem. Poprosili o wszelkie dane i "dodali" mnie do swojej listy oczekujących. Proponuję zrobić to samo


Ostatnio edytowany przez J29, 27 Mar 2020 12:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 27 Mar 2020 06:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 964
Loty: 197
Kilometry: 436 712
@Bohdan Demydov - somolot LOTu zabrał 18 obywateli Ukrainy z Rio de Janeiro do Warszawy, czyli da się.
Próbuj, powinno być ok.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 27 Mar 2020 14:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
https://www.youngpioneertours.com/cambo ... sTEh4PEV9g

Cambodia announces free medical care and visa extensions.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 27 Mar 2020 16:38 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
Dzieki za link na Niemiec, napisalem naszemy konsulaty zeby rozwazyl o powroty Ukraincow na tym samolotie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 27 Mar 2020 23:41 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Zna ktoś jakiś dobry ošrodek na kwarantannę?
Najlepiej blisko granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 28 Mar 2020 00:04 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
Ok... właśnie dostałem informacje o odwołanym locie KLM Chicago->Amsterdam (KL612) który mialem wykupiony na 15 kwietnia..
Ktos ma jakis pomysl jak wrócić z Meksyku do Europy? Co jeszcze lata?
Wiem ze jest Lot do domu, ale niestety nie dam rady lecieć wcześniej niż 10 kwietnia.
Co wiec jeszcze lata do Europy z Ameryki Północnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 28 Mar 2020 00:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
A skontaktowałeś się z KLM/AF? Może zaoferują coś innego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 28 Mar 2020 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@zajcev
sprawdź sobie lot AF179, MEX - CDG, codziennie ok. 20.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 28 Mar 2020 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Jeszcze 2 lub 3 loty specjalne przez najbliższe dni na trasie DPS-AMS by KLM bez miedzylądowania w SIN. Można chyba załatwić miejsce przez ambasadę.
Dzisiaj też lot specjalny Austrian na trasie DPS-VIE. 777 z Wiednia właśnie laduje w Denpasar.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 28 Mar 2020 01:19 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
Zeus napisał(a):
A skontaktowałeś się z KLM/AF? Może zaoferują coś innego


Próbowałem sie dodzwonić ale niestety ciezka sprawa, wysłałem im wiadomość, zobaczymy co odpiszą..

makdeb napisał(a):
@zajcev
sprawdź sobie lot AF179, MEX - CDG, codziennie ok. 20.


Dzieki!

Zauważyłem tez ze Aeromexico jeszcze lata do Europy, niby pokazuje cały czas mozliwosc zakupu biletów, ale wstrzymuje sie do czasu az KLM cos odpisze. Wolałbym żeby sami cos zaproponowali, bo tak to kasa utopiona na voucherze.. o ile jeszcze mógłbym go wykorzystać na lot AirFrance(dopłata ok 1000USD...) to juz nie podaja możliwości użycia go z Aeromexico.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 28 Mar 2020 02:45 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
Tak jak pisałem wcześniej, jeśli masz taką możliwość, to spróbuj podjechać na lotnisko i tam przebookowac, może w godzinach kiedy klm ma jakiś odlot, jeśli nie mają stałego stanowiska. Nam tak się udało z aeromexico w Cancun. Jest coraz mniej opcji, więc łapałbym jakiś lot byle szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group