Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Wikipost
przy organizacji lotów do Europy/Niemiec i dalszego powrotu drogą kołową - zachęcamy do używania działu szukam-taniego-lotu,forum,8
I wątek Powroty z Niemiec do Polski powroty-z-niemiec-do-pl,11,150083
Zakazy/ograniczenia wjazdu w krajach ew. tranzytu :
https://www.wanderlust.co.uk/content/co ... l-updates/ (pod kątem Brytyjczyków, ale daje pogląd ) ¤ cccc
- x -


"Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
W przypadku większych grup, po Polaków mają być wysyłane samoloty"
Numer MSZ pod którym można uzyskać na informacje +48 22 523 8880
http://www.LOTdoDomu.com - strona zgłoszeniowa dla osób chcących skorzystać z czarterów do Polski
wątek temu poświęcony lotdodomu,11,150122


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 20 Gru 2020 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
@PAWEL980 to jest tylko ogólny zarys ale można wnioskować że nie będzie kontroli na granicach tylko organizator transportu zbiorowego/zorganizowanego będzie zbierał dane na temat osób podróżujących
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#442 PostWysłany: 20 Gru 2020 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Wystarczy kliknąć w linku do projektu i sobie przeczytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#443 PostWysłany: 26 Gru 2020 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
W przyszłym tygodniu lecę z Malagi do Berlina, dalej planuję dotrzeć do Polski samochodem.

Z tego co sprawdziłem, nie zmieniły się zasady odnośnie tranzytu w Niemczech, więc nie będę musiał izolować się po przylocie, jeśli podróżuję dalej do Polski. Tym bardziej, że przed lotem w Hiszpanii będę jakieś 4 godziny, a wcześniej na Gibraltarze, którego nie ma na niemieckiej liście obowiązkowej kwarantanny. Czy to ma ręce i nogi?

Żeby nie wpaść w kwarantannę w Polsce, będę z lotniska jechał dalej samochodem.

Mam tylko problem, czy ktoś może wyjechać po mnie z Polski samochodem do Berlina na lotnisko i po powrocie do Polski będzie bez kwarantanny? Czy żeby nie narażać nikogo na obowiązkowe 10 dni zamknięcia w domu powinienem sam dotrzeć do Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 27 Gru 2020 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Jak ktoś dzisiaj wracał do Polski samolotem proszę o informację jak wygląda procedura wypełniania formularzy lokacyjnych.
Czy nasze służby ogarniają temat?
Czy odbywa się to profesjonalnie, czy na naszą polską modłę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 27 Gru 2020 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Kwarantanna na powrocie dopiero od jutra a nie od dzisiaj więc póki co formularze lokalizacyjne tak samo jak przez ostatnie pół roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#446 PostWysłany: 27 Gru 2020 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Od ciągłych zmian mam już kręćka, więc liczę na Waszą wyrozumiałość...

Patrząc z dzisiejszej (27.12.2020) perspektywy - jeśli wracamy do Polski drogą lotniczą wymagającą przesiadki gdzieś w Europie, to gdzie ciągle jeszcze nie jest wymagane okazanie negatywnego wyniku testu w tranzycie?
Czy dobrze rozumiem, że po tym, jak odpadły AMS i IST, z tych istotnych lotnisk zostają już tylko FRA, MUC i LIS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 27 Gru 2020 21:46 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jeszcze MAD itd ES

https://www.mscbs.gob.es/en/profesional ... ec2020.pdf

Ciekwi mnie czy puściliby przy osobnych biletach/ różnych terminalach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#448 PostWysłany: 28 Gru 2020 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zapomniałem jeszcze o ZRH i CDG :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 28 Gru 2020 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
OSK napisał(a):
Ciekwi mnie czy puściliby przy osobnych biletach/ różnych terminalach

Tak - dopiero co to przerabiałam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#450 PostWysłany: 28 Gru 2020 02:51 

Rejestracja: 27 Wrz 2020
Posty: 37
Zbanowany
Przy przesiadce w CDG moze byc wymagany test PCR w zaleznosci skad przylatujesz. Na lotnisku go nie wykonasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 28 Gru 2020 07:08 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
To znaczy z jakiego kraju jest niby wymagany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 28 Gru 2020 10:51 

Rejestracja: 28 Gru 2020
Posty: 7
ja mam spostrzeżenie odnośnie naszego skromnego kraju że też nikt na to nie zwrócił uwagi.
Jeden z podpunktów rozporządzenia brzmi kwarantanna albo zwolnienie się z niej poprzez potwierdzenie wykonania szczepienia. Jest to o tyle ciekawe że szczepienia grup narażonych czyli lekarzy, pielęgniarek i grup innych podatnych na zachorowania rozpoczęły się wczoraj. od 15 stycznia będą mogli szczepić się seniorzy osoby 60 plus. Osoby pozostałe spoza grup ryzyka niektórzy specjaliści przewidują że najwcześniej III lub IV kwartał tego roku. zatem to właśnie ta grupa jest najbardziej zainteresowana podróżami zatem to ich najbardziej dotyczy to rozporządzenie.
a moje pytanie brzmi jaki jest sens wypluwania teraz takiego rozporządzenia w którym mowa jest o szczepieniach jeżeli właściwie teraz i tak nikt z tego nie będzie mógł skorzystać. Pielęgniarki i seniorzy zaczną nagle masowo podróżować? to jest kolejny bubel w wydaniu tego rządu. chyba że to rozporządzenie będzie przedłużanie tak długo dopóki nie wyszczepi się odpowiednio duża grupa obywateli. tak wygląda właśnie pośredni przymus niby to dobrowolnych szczepień.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Gru 2020 17:47, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 28 Gru 2020 11:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
To jest zachęta do szczepień. A lekarze nie mogą na narty wyskoczyć do Livigno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 28 Gru 2020 11:17 

Rejestracja: 28 Gru 2020
Posty: 7
Ale granice Schengen są otwarte. wiem to z pierwszej ręki. to rozporządzenie to jeden wielki bełkot i dotyczy granic zewnętrznych UE. poza tym lekarz jadący na narty pojedzie swoim samochodem. a podróżujący swoim prywatnym samochodem i tak są zwolnieni z kwarantanny. poza tym w jaki sposób ma być wymagany obowiazek kwarantanny skoro nie ma na nich fizycznie prowadzonych kontroli granicznych nawet dla podróżujących transportem zbiorowym którego rzekomo to dotyczy. kierowca sindbada czy flixbusa będzie brał od pasażerów jakieś oświadczenia? bez zamkniętych granic tak jak to było w marcu nie da się tego wyegzekwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 28 Gru 2020 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Może i masz (ze zdroworozsądkowego punktu widzenia) sporo racji, ale gdy piszesz bez zachowania pewnych podstawowych zasad pisowni języka polskiego (dla przypomnienia: zdania zaczynamy wielką literą), czytanie Twych wypowiedzi przychodzi z niemałym trudem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 28 Gru 2020 11:31 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Właśnie rozmawiałem ze strażą graniczną w Medyce co do możliwości przejścia pieszo od strony Ukrainy do Polski. Niestety, wtedy też biorą na kwarantannę. Nie ma tutaj znaczenia pojęcie "transport zbiorowy".
Dopytałem też o "transport zbiorowy" w rozumieniu Unii Europejskiej. Według strażnika przewoźnik autokarowy, czy samolotowy MA OBOWIĄZEK przekazać listę pasażerów wracających do Polski, więc to na tej podstawie będą wyłapywani ludzie do kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 28 Gru 2020 11:41 

Rejestracja: 28 Gru 2020
Posty: 7
Tom Stedd napisał(a):
Właśnie rozmawiałem ze strażą graniczną w Medyce co do możliwości przejścia pieszo od strony Ukrainy do Polski. Niestety, wtedy też biorą na kwarantannę. Nie ma tutaj znaczenia pojęcie "transport zbiorowy".

Na jakiej podstawie? W rozporządzeniu jest jasno napisane kogo obowiązek kwarantanny dotyczy. Jest tam mowa o przekraczających granicę: transportem kolejowym, samochodowym zbiorowym i lotniczym. Co ciekawe nie dotyczy to np. promów o czym oficjalnie informuje unity line. Nie dotyczy samochodów transport indywidualny i nie dotyczy pieszych. Chcesz napisać że straż graniczna w Medyce nie przestrzega rozporządzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 28 Gru 2020 12:11 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
markos80 napisał(a):
Tom Stedd napisał(a):
Właśnie rozmawiałem ze strażą graniczną w Medyce co do możliwości przejścia pieszo od strony Ukrainy do Polski. Niestety, wtedy też biorą na kwarantannę. Nie ma tutaj znaczenia pojęcie "transport zbiorowy".

Na jakiej podstawie? W rozporządzeniu jest jasno napisane kogo obowiązek kwarantanny dotyczy. Jest tam mowa o przekraczających granicę: transportem kolejowym, samochodowym zbiorowym i lotniczym. Co ciekawe nie dotyczy to np. promów o czym oficjalnie informuje unity line. Nie dotyczy samochodów transport indywidualny i nie dotyczy pieszych. Chcesz napisać że straż graniczna w Medyce nie przestrzega rozporządzenia?


Przeczytaj ze zrozumieniem rozporządzenie, to będziesz wiedział na jakiej podstawie, zanim zaczniesz rzucać kolejne oskarżenia.

markos80 napisał(a):
ja mam spostrzeżenie odnośnie naszego skromnego kraju że też nikt na to nie zwrócił uwagi. Jeden z podpunktów rozporządzenia brzmi kwarantanna albo zwolnienie się z niej poprzez potwierdzenie wykonania szczepienia. Jest to o tyle ciekawe że szczepienia grup narażonych czyli lekarzy, pielęgniarek i grup innych podatnych na zachorowania rozpoczęły się wczoraj. od 15 stycznia będą mogli szczepić się seniorzy osoby 60 plus. Osoby pozostałe spoza grup ryzyka niektórzy specjaliści przewidują że najwcześniej III lub IV kwartał tego roku. zatem to właśnie ta grupa jest najbardziej zainteresowana podróżami


Jakbyś wyjaśnił zasady wnioskowania, które doprowadziły Cię do tego co po "zatem"? Bo myślę, że możesz zrewolucjonizować to i owo...

markos80 napisał(a):
zatem to ich najbardziej dotyczy to rozporządzenie.


I to również...

markos80 napisał(a):
a moje pytanie brzmi jaki jest sens wypluwania teraz takiego rozporządzenia w którym mowa jest o szczepieniach jeżeli właściwie teraz i tak nikt z tego nie będzie mógł skorzystać. Pielęgniarki i seniorzy zaczną nagle masowo podróżować? to jest kolejny bubel w wydaniu tego rządu.


markos80 napisał(a):
Ale granice schengen są otwarte. wiem to z pierwszej ręki. to rozporządzenie to jeden wielki bełkot i dotyczy granic zewnętrznych


Czyli o ile w ogóle przeczytałeś rozporządzenie, to kompletnie nie zrozumiałeś czego dotyczy, ale wywnioskowałeś z niego, że nastawione jest na to żeby zaszczepieni medycy mogli wyjeżdżać poza Schengen...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 28 Gru 2020 12:26 

Rejestracja: 28 Gru 2020
Posty: 7
QbaqBA napisał(a):
markos80 napisał(a):
Tom Stedd napisał(a):
Właśnie rozmawiałem ze strażą graniczną w Medyce co do możliwości przejścia pieszo od strony Ukrainy do Polski. Niestety, wtedy też biorą na kwarantannę. Nie ma tutaj znaczenia pojęcie "transport zbiorowy".

Na jakiej podstawie? W rozporządzeniu jest jasno napisane kogo obowiązek kwarantanny dotyczy. Jest tam mowa o przekraczających granicę: transportem kolejowym, samochodowym zbiorowym i lotniczym. Co ciekawe nie dotyczy to np. promów o czym oficjalnie informuje unity line. Nie dotyczy samochodów transport indywidualny i nie dotyczy pieszych. Chcesz napisać że straż graniczna w Medyce nie przestrzega rozporządzenia?


Przeczytaj ze zrozumieniem rozporządzenie, to będziesz wiedział na jakiej podstawie, zanim

z pewnością obowiązek kwarantanny będzie przestrzegamy przez busy prywatnych przewoźników wracających z niemiec, Belgii i Holandii powyzej 7 osób A mniej niż 9. Bo pasażerowie takich busów też są wyszczególnieni jako ci których kwarantanna obowiązuje. Przewoźnik czy. właściciel to często sam kierowca lub jego pracownik. Już widzę jak przy otwartych wewnetrznych granicach schengen taki przewoznik/kierowca będzie brał od pasażerów oswiadczenia o miejscu odbywania kwarantanny. Ten przepis w odniesieniu do większości wypadków jest martwy że względów o których pisałem na początku. Brak jest kontroli granicznych na granicach Polski z Niemcami, Czechami, Słowacja i Litwą. Zatem jest to do niewyegzekwowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 28 Gru 2020 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Czy ktoś już wracał samolotem do Polski dzisiaj i może się podzielić informacjami?
Będę wdzięczny za info na forum lub priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group