Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Wikipost
przy organizacji lotów do Europy/Niemiec i dalszego powrotu drogą kołową - zachęcamy do używania działu szukam-taniego-lotu,forum,8
I wątek Powroty z Niemiec do Polski powroty-z-niemiec-do-pl,11,150083
Zakazy/ograniczenia wjazdu w krajach ew. tranzytu :
https://www.wanderlust.co.uk/content/co ... l-updates/ (pod kątem Brytyjczyków, ale daje pogląd ) ¤ cccc
- x -


"Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
W przypadku większych grup, po Polaków mają być wysyłane samoloty"
Numer MSZ pod którym można uzyskać na informacje +48 22 523 8880
http://www.LOTdoDomu.com - strona zgłoszeniowa dla osób chcących skorzystać z czarterów do Polski
wątek temu poświęcony lotdodomu,11,150122


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 17 Gru 2020 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Chyba nie ma definicji prawnej transportu zorganizowanego, więc to może być twórczość rządzących, może się okazać, że to będą czartery a nie loty rejsowe. Wypada poczekać na rozporządzenie, a ono może się pojawić 27 niestety.

Edit: jednak raczej się łudzę. Trzeba będzie przejść granicę na piechotę i z 2 h powrotu zrobi się 20 :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#402 PostWysłany: 17 Gru 2020 21:50 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Transportem ZBIOROWYM, chodzi im pewnie o to żeby nie przybywać w większej grupie osób , no chyba, że zorganizowany to synonim zbiorowego. Lecę 24 i nic nie wiem, na szczęście ląduję w Berlinie , ale tu nadal wiele znaków zapytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 17 Gru 2020 21:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Znając rząd , dowiesz się 23/12. Trzeba monitorować co się będzie działo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 17 Gru 2020 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Coś czuję że serwery blablacar będą w niedługim czasie bardzo rozgrzane, a zamiast busów z lotniska w Berlinie, będą jeździli rotacyjnie wąsaci "członkowie rodziny" z kogutem "taxi" schowanym w bagażniku :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#405 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:04 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Ale po co "taxi"? Dwa różne pociągi po różnych stronach granicy i spacer chyba rozwiązują problem kwarantanny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@PAWEL980 mały ruch graniczny jest zabroniony, przekonujesz się o tym już na dworcu - i w tym momencie wjeżdża swoim passatem jak na białym rumaku nieznany wcześniej wujek Janusz :twisted:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#407 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:09 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Co jest zabronione? ja jestem w tranzycie do 24h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
jar188 napisał(a):
@malibu200 @PAWEL980
Zbiorczy to nie to samo co zorganizowany, słowo klucz ;) Kwarantanna ma być dla osób wracających transportem zorganizowanym nie zbiorczym ;)
Jak pokazała praktyka interpretacja przepisów jest różna w ostatnich czasach więc mogą uznać ,że wracając samemu zorganizowaliśmy sobie ten powrót wcześniej, więc kwarantanna. W rzeczywistości zarówno zbiorczy jak i zorganizowany powrót może - ale nie musi podlegać kwarantannie. Nie bardzo wiem czym się różni powrót z ludźmi z wycieczki zorganizowanej od powrotu samolotem rejsowym, ale co ja tam wiem, nic. Musicie poczekać na doprecyzowanie
WITAMY W POLSCE ;)



ale to chyba tylko i wyłącznie przy powrotach spoza UE
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Gru 2020 23:52, edytowano w sumie 1 raz
Lit.w cyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
 
      
#409 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:15 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Kolejny debilny przepis, albo kwarantanna dla wszystkich albo dla nikogo. Skoro u nas mamy dużo przypadków to po powrocie ze sklepu też powinni nakładać kwarantannę, albo po powrocie z pracy.

@Robaku Tak, zgadza się, dopiero teraz znalazłem wyjaśnienie tego debilnego zapisu :

Cytuj:
Kwarantanna po powrocie z zagranicy. Kogo obecnie obejmuje?
10-dniowej kwarantannie polegają osoby, które przekraczają granicę RP stanowiącą jednocześnie zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że są to nie tylko granice lądowe, ale również "granice morskie państw członkowskich, a także ich porty lotnicze, porty rzeczne, porty morskie i porty na jeziorach, pod warunkiem że nie stanowią one granic wewnętrznych". Oznacza to, że kwarantanną są objęte osoby przybywające do Polski np. z Turcji, Chin czy Stanów Zjednoczonych.

Od tej zasady wprowadzono jednak kilka wyjątków. Bez konieczności 10-dniowej kwarantanny przyjechać do naszego kraju mogą między innymi:

obywatele Polski oraz cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Polski, albo pozostają pod stałą opieką obywateli Polski,
uczniowie pobierający naukę w Polsce i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki,
studenci, a także doktoranci kształcący się w Polsce i osoby prowadzące działalność naukową w Polsce,
obywatele UE, Szwajcarii lub EOG (Czechy, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Szwecja, Wielka Brytania) oraz ich małżonkowie i dzieci,
cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej oraz ich małżonkowie i dzieci, w celu przejazdu przez terytorium Polski do miejsca zamieszkania lub pobytu, na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej,
pasażerowie statku powietrznego w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze, wykonującego lot międzynarodowy z lotniska położonego na terytorium państwa nieobjętego zakazami w ruchu lotniczym określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 119 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze, z wyjątkiem pasażerów statku powietrznego wykonującego lot międzynarodowy z lotniska położonego na terytorium Republiki Białorusi, Ukrainy albo Federacji Rosyjskiej,
osoby wykonujące zawód medyczny, które uzyskały kwalifikacje do wykonywania danego zawodu poza terytorium Polski i przekraczają granicę w celu udzielenia świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski.

Dokładne informacje dotyczące wjazdu do Polski można znaleźć na stronie Straży Granicznej.
Góra
 Profil Relacje PM off
PAWEL980 lubi ten post.
 
      
#410 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:21 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
jar188 napisał(a):
Nie bardzo wiem czym się różni powrót z ludźmi z wycieczki zorganizowanej od powrotu samolotem rejsowym, ale co ja tam wiem, nic.


ZBIOROWYM jest i czarter i samolot rejsowy. Przecież tu im pewnie chodzi o to, żeby nie gromadzić się długo w większej liczbie osób a samolot zarówno czarter i rejsowy jako taki traktują. Auto już nie jest zbiorowym czy jak kto woli zorganizowanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Ludzie, dajcie im parę dni do rozporządzenia. Im zajęło parę tygodni żeby się skapnęli ze Andora nie ma lotniska...
Góra
 Profil Relacje PM off
23 ludzi lubi ten post.
 
      
#412 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:28 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@PAWEL980
Ale oni mówili o "zorganizowanym" nie "zbiorczym" , być może ja to sobie naditerpretowałem , zorganizowany jako wycieczki, było już tak było tylko w drugą stronę, że lecąc czarterem nie było kwarantanny ,a lecąc rejsowym była kwarantanna. Pogubiłem się już :D

@Zeus Spokojnie, skoro mówili,że tam jest lotnisko to będzie, zbudują :lol: Racja musi być po ich stronie.


Ostatnio edytowany przez jar188, 17 Gru 2020 23:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#413 PostWysłany: 17 Gru 2020 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@Zeus z tymi lotniskami to nie tylko polska specyfika. W swoim czasie w Irlandii przy licznych ograniczeniach dotyczących kwarantanny jeden z kilku wyjątków stanowili ci, którzy przylatują z Liechtensteinu. I o ile Andora ma lotnisko (w Hiszpanii co prawda), to Lichtensztajn jedynie heliport
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#414 PostWysłany: 18 Gru 2020 00:34 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ja nie wiem czy w nowożytnej historii kiedykolwiek odbywał się taki kabaret.

Wg tej strony Niedzielski użył sformułowania "transport zorganizowany":
https://pulsmedycyny.pl/adam-niedzielsk ... na-1103562

W zasadzie nie istnieje definicja transportu zorganizowanego, ale na chłopski rozum to wszystkie połączenia lotnicze, kolejowe, autobusowe, również taksówki. Ale swoboda definicji jest ogromna, bo przecież ja jadąc z dziewczyną własnym autem w zasadzie też organizuję wyjazd. :P

Zobaczymy co orły legislacji napiszą w rozporządzeniu, może będzie więcej wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 18 Gru 2020 14:20 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Przecież na stronie Ministerstwa Zdrowia jest mowa o transporcie ZBIOROWYM:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#416 PostWysłany: 18 Gru 2020 14:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A co to jest transport zbiorowy?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#417 PostWysłany: 18 Gru 2020 14:31 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
No jak jaki?, pociągi,metro, autobusy, samoloty, tramwaje, trolejbusy itd. Zbiorowy to nie prywatny.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#418 PostWysłany: 18 Gru 2020 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
,,transport zbiorowy'' takiej definicji nie udało mi się wyszukać w lexie, jest za to:

,,publiczny transport zbiorowy'' - powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej linii komunikacyjnej, liniach komunikacyjnych lub sieci komunikacyjnej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
 
      
#419 PostWysłany: 18 Gru 2020 14:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
PAWEL980 napisał(a):
No jak jaki?, pociągi,metro, autobusy, samoloty, tramwaje, trolejbusy itd. Zbiorowy to nie prywatny.

A gdzie znalazłeś taką definicję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 18 Gru 2020 14:40 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Ale po co mi definicja? Potrzebna mi definicja by sprawdzić , że auto, rower, skuter czy taksówka to nie jest transport ZBIOROWY?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group