Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Wikipost
przy organizacji lotów do Europy/Niemiec i dalszego powrotu drogą kołową - zachęcamy do używania działu szukam-taniego-lotu,forum,8
I wątek Powroty z Niemiec do Polski powroty-z-niemiec-do-pl,11,150083
Zakazy/ograniczenia wjazdu w krajach ew. tranzytu :
https://www.wanderlust.co.uk/content/co ... l-updates/ (pod kątem Brytyjczyków, ale daje pogląd ) ¤ cccc
- x -


"Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
W przypadku większych grup, po Polaków mają być wysyłane samoloty"
Numer MSZ pod którym można uzyskać na informacje +48 22 523 8880
http://www.LOTdoDomu.com - strona zgłoszeniowa dla osób chcących skorzystać z czarterów do Polski
wątek temu poświęcony lotdodomu,11,150122


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 28 Mar 2020 04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
zajcev napisał(a):
Ok... właśnie dostałem informacje o odwołanym locie KLM Chicago->Amsterdam (KL612) który mialem wykupiony na 15 kwietnia..
Ktos ma jakis pomysl jak wrócić z Meksyku do Europy? Co jeszcze lata?
Wiem ze jest Lot do domu, ale niestety nie dam rady lecieć wcześniej niż 10 kwietnia.
Co wiec jeszcze lata do Europy z Ameryki Północnej?

Teoretycznie United lata Meksyk->USA->Europą (UK, Niemcy), tylko że od 3 dni codziennie kasują jakiś lot na trasie i musimy wydzwaniać, żeby znaleźć nowy. Aktualnie mamy na 31.03, ale już skasowali połączenie Huston - Nowy Jork, więc jutro znowu musimy dzwonić. W każdym razie odcinki Cancun - Huston (31.03) oraz Nowy Jork - Frankfurt (01.04) niby są aktualne.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#222 PostWysłany: 28 Mar 2020 19:34 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
Nie wiem na ile można wierzyc osobie na infolinii, ale dziś w końcu udało sie dodzwonić, Pan powiedział ze prawdopodobnie blad systemu, na chwile obecna brak informacji aby nasz lot został odwołany, żeby zignorować wiadomość. Powiedział tylko żeby obserwować status rezerwacji na stronie i jeśli cos sie zmieni to 10 kwietnia by wrócić z tematem i wtedy ewentualnie cos zmieniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Ponieważ wszyscy chcą wrócić do Europy, to linie to wykorzystują i podnoszą ceny.
np. Bilet Air France z Martyniki do Paryża kosztował 700 euro.
Ale przy zakupie w dwie strony było to 500 euro.
Wiem , że jest to częsta praktyka w normalnych czasach.
Ale warto o tym pamiętać i sprawdzać ceny w dwie strony.
Raz , ze wychodzi taniej, dwa lot może zostać anulowany i możemy dostać zwrot .

Inne rozwiązanie to powrót w to samo wakacyjne miejsce. U mnie wygląda to tak.
Ponieważ Level anulował mi lot z Martyniki do Paryża, mogę do końca roku prze-bukować bilet na nowy termin.
W Air France kupiłem bilet w dwie strony i już dziś otrzymałem informację, że mogę zmienić swój lot z Paryża na Martynikę.
Tak więc pieniądze wydane na nagły powrót do Polski mogę sobie zrekompensować ponownym wyjazdem
Takie tam januszowe wywody na kwarantannie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:26 

ktoś ma pomysł jak wrócić do Europy gdzieś blisko Polski ze wschodniego wybrzeża USA?
Góra
 PM off  
      
#225 PostWysłany: 29 Mar 2020 23:52 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2349
Loty: 235
Kilometry: 320 186
złoty
Krajówka do Chicago, a stamtąd "LotDoDomu". Są dostępne bilety na jutro i na pojutrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 30 Mar 2020 04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Gość napisał(a):
ktoś ma pomysł jak wrócić do Europy gdzieś blisko Polski ze wschodniego wybrzeża USA?

Jak pisałem wyżej, United wciąż lata do Niemiec.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 30 Mar 2020 08:57 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
poncz napisał(a):
Teoretycznie United lata Meksyk->USA->Europą (UK, Niemcy),

wydaje mi się, że ciągle obowiązuje restrykcja, że do US wlecisz o ile w ciągu ostatnich 14 dni nie byłeś w strefie Schengen. Jeżeli to był bardzo krótki trip to zmień rezerwację, bo nie wpuszczą Cię na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Tak, obowiązuje - strefa Schengen i jeszcze kilka krajów. Ja jestem w Meksyku od 1,5 miesiąca, wg. oficjalnych informacji powinni mnie przepuścić - przynajmniej na transfer. Potwierdziłem to w kilku źródłach, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że różnie może być.

P.s.
Dla szukających z Meksyku lub USA: dziś wieczorem mamy wylot z Cancun (7:45 pm miejscowego czasu) do Newark i to pierwszy od dawna lot nieodwołany z wyprzedzeniem , więc chyba się odbędzie. Jutrzejszy Newark - Frankfurt też ciągle jest "on time".

Update:
Przylecieliśmy właśnie do Newark. Odprawa paszportowa na automacie, po drodze jeden człowiek spytał nas ile byliśmy w Meksyku, drugi po co przylecieliśmy - wszystko na słowo, zero sprawdzania dokumentów czy bagażu. Wszystko trwało z 5 min.

Lotnisko opustoszałe, czekamy na lot (gdybyśmy chcieli, mogliśmy równie dobrze wyjść z lotniska).

Więc póki co droga przez USA stoi otworem.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 03 Kwi 2020 08:57 

Rejestracja: 22 Mar 2020
Posty: 16
Hej! Pisałam na wątku poświęconemy Qatarowi ale nie dostałam odpowiedzi.

Mam kupiony bilet Perth-Doha-Berlin na koniec kwietnia. Chciałam zapytać czy jest możliwe zmienienie miejsca docelowego? Wiem, że mało prawdopodobne jest to, że otworzą Warszawę, ale jeśli jednak to lepiej by było mi lecieć do Warszawy. Może ktoś miał taką sytuację i jest w stanie się wypowiedzieć? Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 03 Kwi 2020 09:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Nie, nie otworzą granic, epidemia dopiero się rozpoczyna w PL. Berlin to dobre miejsce do powrotu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 06 Kwi 2020 10:08 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 7
darekcccc napisał(a):
Jak można się wydostać z Nepalu - Katmandu do Polski
Darek


Kuzyn dzisiaj dotarł do domu.
Katmandu - Doha - Paryż - Frankfurt - auto - Goerlitz - Wrocław.
Podsumowanie:
Zero pomocy polskiego MSZ czy konsula w Delhi (dostali maila - jedno zdanie - "nie wiemy czy i kiedy będzie organizowany jakikolwiek lot z Katmandu. Pozdrawiamy"
Bardzo pomocny i interesujący się losem Polaków konsul honorowy w Nepalu (Nepalczyk)
Pozgłaszali się do wszystkich możliwych ambasad i ambasada francuska wsadziła ich do swojego samolotu.
Zakupione bilety i odwołane loty: Katmandu - Sharjah - Praga, oraz Katmandu - Doha - Londyn - Frankfurt. Zero zwrotów pieniędzy, zaproponowany voucher na inny termin...
Teraz 14 dni kwarantanny...
Pozdrawiam
Darek
PS. Temat zainteresowania konsula z Indii Polakami w potrzebie nadaje się do prasy lub telewizji, na duży reportaż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 08 Kwi 2020 10:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 959
Loty: 196
Kilometry: 434 611
Ambasada Wielkiej Brytanii w Hanoi organizuje lot pasażerski z Hanoi do Londynu dostępny dla obywateli Polski. Zapisy możliwe dziś do godz. 16.00 (niestety nie wiem której strefy czasowej to dotyczy, ogłoszenie nie precyzuje - jeżeli Wietnamu to została godzina...). W przypadku pytań można kontaktować się z Ambasadą RP w Hanoi.

13 kwietnia, trasa: Phnom Penh (11.50 p.m.) -> Hanoi (14.04, 2:20 a.m.) -> Londyn
Koszt: maksymalnie 1230 USD

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 10 Kwi 2020 12:03 

Rejestracja: 27 Sty 2019
Posty: 10
Temat trochę ucichł, wiadomo, LOT chwilowo nie lata z pasażerami, ale ktoś wie, co z Polakami, którzy:
- polecieli na zorganizowana wycieczkę13 marca, ok. 12 osób do Sudanu;
- jakaś rodzina z dziećmi utknęła na Tahiti;
- spora grupa osób czekała na lot z Nepalu

bo, sorry, może słabo szukam, ale żadnych informacji nie ma na temat ich powrotu, ewentualnie warunków pobytu tam.

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 10 Kwi 2020 16:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
@Jan z Janowa przeczytaj dwa posty wcześniej o Nepalu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 10 Kwi 2020 18:16 

Rejestracja: 27 Sty 2019
Posty: 10
Ok, ale jeśli chodzi o Nepal to słyszałem o grupie 20-30 osób.

Najbardziej ciekawi mnie jednak los tej wycieczki do Sudanu. Loty unijne się nie odbyły (przynajmniej te pod polską "banderą"). Widziałem gdzieś grafikę, że bodajże jeden jedyny lot do Europy był, ale kto, kiedy, gdzie... W Sudanie niezbyt ciekawie.

Już lepiej na Tahiti, tyle że z kolei z małymi dziećmi może być różnie.

W każdym razie żadnych oficjalnych newsów nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 10 Kwi 2020 23:01 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
darekce napisał(a):
PS. Temat zainteresowania konsula z Indii Polakami w potrzebie nadaje się do prasy lub telewizji, na duży reportaż...

Tam, gdzie nie ma na miejscu ambasady jego kraju obywatel UE ma prawo zwrócić się o pomoc do placówki innego kraju członkowskiego, która akurat tam się znajduje. I tak też postąpił Twój kuzyn. W Indiach na pewno było od groma Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 11 Kwi 2020 11:25 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 7
kbk napisał(a):
Tam, gdzie nie ma na miejscu ambasady jego kraju obywatel UE ma prawo zwrócić się o pomoc do placówki innego kraju członkowskiego, która akurat tam się znajduje. I tak też postąpił Twój kuzyn. W Indiach na pewno było od groma Polaków.

Tak postąpili, ale tylko dlatego, że zostali totalnie, że tak kolokwialnie napiszę, "olani" przez ambasadora w Indiach. Zresztą w necie jest mnóstwo informacji, że Polacy w Indiach też mieli problemy z uzyskaniem pomocy od konsula.
Poza tym, w MSZ za każdym razem jak tam dzwoniliśmy, odsyłali do konsula w Indiach, że on pomoże, nie wspomnieli żeby się udać do innej ambasady, a wręcz zaprzeczyli, jak się pytałem, czy mogą iść do ambasady np Niemiec.
Na samolot do Paryża dostali się na zasadzie, że jak nie będzie "naszych" to weźmiemy Was...
Finalnie, kuzyn do domu wrócił cały i zdrowy i to jest najważniejsze.
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 14 Kwi 2020 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Cześć.

Odpowiedniego tematu nie ma, jak założę nowy, to pewnie zostanę zjechany przez moderację, więc spróbujmy tutaj ;)

Dość trudna sytuaca - jestem w Hiszpanii, a moja partnerka została w Polsce.
Teraz próbuję wymyslić jakiś sposób, żeby zabrać ją do siebie...

Samoloty nie latają i nie wiadomo kiedy zaczną latać, więc to odpada. Autobusów międzynarodowych nie ma, pociągi chyba też nie kursują...
Mogę przejechać się do Polski i z powrotem samochodem, ale chyba zostałbym skierowany gdzieś na przymusową kwarantannę, a na luksus niepracowania przez 14 dni nie mogę sobie pozwolić (inni też nie, bo jeżdżę na karetce ;) ).

Nie bardzo też orientuję się, jak wygląda sytuacja w Polsce, bo media przedstawiają generalnie dość chaotyczny opis rzeczywistości, brakuje też dokładnego wytłumaczenia nowych przepisów i co z nich wynika (na przykład nie wiem, czy jadąc samemu własnym samochodem, mam obowiązek noszenia maseczki...).

Może ktoś z Was będzie w stanie coś mi doradzić?
Z góry bardzo dziękuję


Ostatnio edytowany przez klapio, 14 Kwi 2020 12:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 14 Kwi 2020 13:51 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Samoloty nie latają do Polski , ale u naszych zachodnich sąsiadów samoloty nadal latają , chociaż w bardzo ograniczonym zakresie . Np Lufthansa lata codziennie z Frankfurtu do Madrytu . Patrz załącznik z flightradar24 . Do Frankfurtu lata też Lufthansa z Berlina . Drugi załącznik. Można przejść pieszo przejście w Słubicach i dojechać pociągiem regionalnym do Berlina . Najlepiej poprzedniego dnia i zanocować w hotelu/hostelu w Berlinie . Z tego co mi wiadomo hotele nie są zamknięte w Berlinie . Niemcy wpuszczają podróżnych z EU przejeżdżających tranzytem . https://www.auswaertiges-amt.de/en/einr ... oronavirus. Na pewno do Polski. Myślę, że w uzasadnionych przypadkach również w odwrotnym kierunku . Do 10 kwietnia Niemcy nie kontrolowali wjazdów do Niemiec od strony Polski i Czech , ale to się zmieniło. Nie wiem jak jest, jeśli chodzi o wjazd do Hiszpanii .
Jeśli chodzi o samochód, to jeśli nie chcesz przebyć 14 dniowej kwarantanny w Polsce, to musisz podjechać samochodem pod granicę niemiecko-polską od strony Niemiec i zabrać z granicy partnerkę, pod warunkiem, że uda ci się przekroczyć samochodem 2 granice po drodze z Hiszpanii .

Załączniki:
berlinfra.JPG
berlinfra.JPG [ 64.43 KiB | Obejrzany 65572 razy ]
historiaLH1114.JPG
historiaLH1114.JPG [ 158.05 KiB | Obejrzany 65574 razy ]


Ostatnio edytowany przez darian, 14 Kwi 2020 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 14 Kwi 2020 14:12 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Mikelek napisał(a):
Cześć.

Odpowiedniego tematu nie ma, jak założę nowy, to pewnie zostanę zjechany przez moderację, więc spróbujmy tutaj ;)

Dość trudna sytuaca - jestem w Hiszpanii, a moja partnerka została w Polsce.
Teraz próbuję wymyslić jakiś sposób, żeby zabrać ją do siebie...

Samoloty nie latają i nie wiadomo kiedy zaczną latać, więc to odpada. Autobusów międzynarodowych nie ma, pociągi chyba też nie kursują...
Mogę przejechać się do Polski i z powrotem samochodem, ale chyba zostałbym skierowany gdzieś na przymusową kwarantannę, a na luksus niepracowania przez 14 dni nie mogę sobie pozwolić (inni też nie, bo jeżdżę na karetce ;) ).

Nie bardzo też orientuję się, jak wygląda sytuacja w Polsce, bo media przedstawiają generalnie dość chaotyczny opis rzeczywistości, brakuje też dokładnego wytłumaczenia nowych przepisów i co z nich wynika (na przykład nie wiem, czy jadąc samemu własnym samochodem, mam obowiązek noszenia maseczki...).

Może ktoś z Was będzie w stanie coś mi doradzić?
Z góry bardzo dziękuję



Ktoś z rodziny przewozi partnerkę na granicę z Niemcami, przekracza ją sama pieszo ,
sposobami z tematu powroty-z-niemiec-do-pl,0,150083
dostaje się na lotnisko Berlin SXF
rano 17.04 9:10-10:00 lot Ryanair do Londyn Stansted, skąd przemieści się najlepiej chyba taxi na Lotnisko Londyn Heathrow
skąd o 17:15 ma lot British Airways do Gibraltaru

można próbować z Stansted do Lizbony też Ryanair bo to "raptem" kilkaset km, ale przesiadka się nie zazębia

Ps. ostatni podany tu adres to był Gibraltar, a to niestety czy stety nie jest Hiszpania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group