Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Wikipost
przy organizacji lotów do Europy/Niemiec i dalszego powrotu drogą kołową - zachęcamy do używania działu szukam-taniego-lotu,forum,8
I wątek Powroty z Niemiec do Polski powroty-z-niemiec-do-pl,11,150083
Zakazy/ograniczenia wjazdu w krajach ew. tranzytu :
https://www.wanderlust.co.uk/content/co ... l-updates/ (pod kątem Brytyjczyków, ale daje pogląd ) ¤ cccc
- x -


"Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
W przypadku większych grup, po Polaków mają być wysyłane samoloty"
Numer MSZ pod którym można uzyskać na informacje +48 22 523 8880
http://www.LOTdoDomu.com - strona zgłoszeniowa dla osób chcących skorzystać z czarterów do Polski
wątek temu poświęcony lotdodomu,11,150122


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 22 Mar 2020 20:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Cytuj:
All land borders except the Vale and Kartsakhi crossings with Turkey remain closed to passenger travel with the exception of Georgian citizens returning to Georgia or citizens of neighboring countries returning to their home countries

Raczej nie jesteś obywatelem sąsiedniego kraju.. choć tak naprawdę możesz spróbować dostać się na granicę i dać nam znać jak interpretują ten zapis
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#182 PostWysłany: 22 Mar 2020 21:16 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 408
- Spytałem dwóch miejscowych co sądzą - Te przepisy dotyczą wjazdów. Tak jak we wszystkich krajach. Może znasz taki kraj z którego nie wyjedziesz z powodu koronowirusa?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Mar 2020 22:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 23 Mar 2020 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
darian napisał(a):
Jeśli chcesz podrózować do Polski z Paryża "lądem" to (co jest oczywiste) najkrótsza droga jest przez Niemcy . i według relacji wracających Polaków, Niemcy pomimo zamknietej granicy z Francją pozwalają na tranzyt do Polski


Takich rzeczowych i precyzyjnych informacji to forum potrzebuje w dobie kryzysu komunikacyjnego, a nie subiektywnych wypowiedzi w stylu, „wg mojej opinii itp”
Dzięki wielkie.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 23 Mar 2020 11:55, edytowano w sumie 1 raz
Poprawiono cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 23 Mar 2020 11:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Przepraszamy ze nie szukaliśmy dla ciebie informacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 23 Mar 2020 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Zdarzało mi się korzystać z twoich rad, tym razem są one bezużyteczne.
Może wczuj się w oczekiwania kogoś, kto siedzi z rodziną uwięziony i to dosłownie , od tygodnia na karaibskiej wyspie, któremu już skasowano 3 loty, a każda RZECZOWA informacja jest na wagę złota.


Ostatnio edytowany przez puhacz 23 Mar 2020 13:47, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 23 Mar 2020 14:17 

Rejestracja: 23 Mar 2020
Posty: 2
Witam

Potrzebuję pomocy. Mój ojciec utknął w Gwatemali (Antiqua). Ma potwierdzenie lotu Air France z Meksyku do Amsterdamu na 1 kwietnia, ale nie ma jak dostać się do Mexico City. Komunikacja nie jeździ, granica zamknięta, można ją przekroczyć tylko pieszo (do granicy ma 1500 km). Nie wiadomo też czy w ogóle doleci do Amsterdamu, ale o to będzie się martwił jak już dotrze do Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 23 Mar 2020 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4058
HON fly4free
Zmiana polityki, polski rzad w koncu zauwazyl ze Polacy moga wraca za darmo zamiast placic podwojnie za lotdodomu:
KE: Polska aktywowała unijny mechanizm. Loty z zagranicy nareszcie darmowe
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25 ... BoxMMtImg1
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 23 Mar 2020 14:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
@dmisia

Do granicy (otwartego przejścia Tecun Uman ) to ma 250km a nie 1500 ;) Wg ambasady UK obcokrajowców dalej wozi do granicy firma http://www.litegua.com/ - najlepiej zadzwonić i potwierdzić tą informację
A w Meksyku wg strony ambasady US transport publiczny działa normalnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 23 Mar 2020 14:48 

Rejestracja: 23 Mar 2020
Posty: 2
@Washington

Dzięki wielkie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 23 Mar 2020 17:07 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
dmisia napisał(a):
Witam

Potrzebuję pomocy. Mój ojciec utknął w Gwatemali (Antiqua). Ma potwierdzenie lotu Air France z Meksyku do Amsterdamu na 1 kwietnia, ale nie ma jak dostać się do Mexico City. Komunikacja nie jeździ, granica zamknięta, można ją przekroczyć tylko pieszo (do granicy ma 1500 km). Nie wiadomo też czy w ogóle doleci do Amsterdamu, ale o to będzie się martwił jak już dotrze do Europy.


Na chwile obecna wszystko w Meksyku lata, nie zapowiada sie aby mieli odwoływać loty do Europy, zreszta do USA tez latają, nie powinno być problemów...
Chociaż w sumie kto wie co wydarzy sie do 1 kwietnia, ja mam lot 14 kwietnia z Meksyku i przestałem wybiegać az tak daleko w przyszlosc :)

Informacja z Volaris:

Cytuj:
Dear Volaris Customers,
The Mexican Civil Aviation Authority AFAC requires from us at Volaris to ask all passengers to fill out a health form at the airport.

Any passenger that has been to;
The EU, Switzerland, Great Britain, Iran, Norway or China.

Within the last 14 days or has been in contact with such a person and is without symptoms needs to submit a doctor’s note to our personnel at check in or boarding to certify that you are without symptoms and fit to travel.

The doctor's note can be obtained from by visiting a health clinic, from pharmacies or supermarkets that have medical offices. In case of presenting it, you will be able to travel without any inconvenience, otherwise you will be offered the best fare option for your flight change.

For anybody that has not been to any of the countries mentioned above within the last 14 days there are no travel restrictions.


Lotnisko w GDL również informuje o formularzu w którym należy wpisać gdzie sie było w ciagu ostatnich dni itp itd. formularz ten należy zostawić przy check-in.

https://www.aeropuertosgap.com.mx/files ... ajero_.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 23 Mar 2020 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1360
niebieski
Warto pamiętać, że nadal cały czas pływają promy Stena Line i Polferries do/z Szwecji

Załącznik:
covid stena.jpg
covid stena.jpg [ 173.61 KiB | Obejrzany 56825 razy ]


https://www.stenaline.pl/do-szwecji

https://polferries.pl/faq/covid-19.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 23 Mar 2020 20:58 

Rejestracja: 23 Mar 2020
Posty: 5
Hej. Aktualnie przebywam w Kambodży a mam wykupiony lot do Warszawy z Hanoi na 20 kwietnia. Z powodu braku możliwości wjazdu do Wietnamu chciałem zrezygnować z lotu, odzyskać kasę i przeznaczyć ją na lot do p
Polski z programu LotDoDomu.
Aeroflot natomiast proponuje zmianę lotu za opłatą na 1 kwietnia z Bangkoku. Jak ma się ewentualny zwrot pieniędzý przez linię lotniczą w takiej sytuacji, może ktoś się na tym zna? Poza tym chyba nie mogą proponować lotu do Polski skoro wsxystkie polączenia międzynarodowe są zawieszone?

Dziękuję i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 23 Mar 2020 21:16 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 40
@Tomo31033103 jeśli Aeroflot oferuje BKK-WAW na 1.04 to ten lot i tak na 99% się nie odbędzie

Czy ktoś ma link do rozpiski wszystkich lotów organizowanych w ramach EU Civil Protection Mechanism (mechanizmu obrony cywilnej)? Infolinia LOT nic nie wie, w internecie trafiłem jedynie na krótką wzmiankę dot. krajów wylotów na https://ec.europa.eu/commission/pressco ... MEX_20_512
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 24 Mar 2020 07:34 

Rejestracja: 22 Mar 2020
Posty: 16
Dużo osób zgłasza się z Perth, teraz kiedy zamknęli granice stanowe możliwe jest że rozważą lot do Perth. Ciekawa jestem ile jest takich osób? Dajcie znać, trzymajcie się! :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 24 Mar 2020 08:51 

Rejestracja: 23 Mar 2020
Posty: 5
Krzemian, dzięki za odpowiedź. Też tak myślę. Tylko dlaczego proponują mi lot, który i tak się nie odbędzie? To ciekawe.
W tej sytuacji pewnie najlepszym rozwiązaniem byłoby odzyskać pieniądze. Kto wie, ile będę musiał tu zostać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 24 Mar 2020 13:46 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 40
@Tomo31033103 monitoruj też na bieżąco sytuację na granicach, np. na stronach konsulatów. https://www.gov.pl/web/tajlandia/koronawirus-sars-cov-2 tu np. informacja o tym, iż od 23.03 jest już zamknięta granica lądowa Kambodży z Tajlandią. Pojutrze Tajlandia z kolei wprowadza stan wyjątkowy, co może wiązać się z uziemieniem wewnątrz konkretnych prowincji, dlatego ja prawdopodobnie zmywam się z #LOTdoDomu.
Rozważ też lot do Bangkoku/Chiang Mai – tam przynajmniej masz dobrą opiekę medyczną w razie czego (wciąż jest znaczna szansa, iż w Kambodży/Tajlandii COVID-19 odpali mocniej, bo mniej więcej 3 tygodnie temu zaczął się nawrót przypadków w Azji Pd-Ws w związku z przylotami turystów z Europy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 24 Mar 2020 20:05 

Rejestracja: 23 Mar 2020
Posty: 5
Krzemian, wszystko monitoruję na bieżąco. Ale dziekuję za sugestie. Dzisiaj dowiedziałem się, że lot z Hanoi jest anulowany, w związku z czym odzyskam kasę za bilety. Chociaż tyle. Nie mniej, utknąłem w Kambodży i chyba tutaj pozostaje mi przeczekać i znaleźć jakieś rozwiązanie. Tobie życzę szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego powroru do domu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 25 Mar 2020 09:18 

Gość napisał(a):
kretu napisał(a):
darekcccc napisał(a):
Witam
Jak można się wydostać z Nepalu - Katmandu do Polski (ewentualnie Niemcy, Czechy - cokolwiek bliżej kraju)
Zgodnie z planem powrót na 29.03.2020 AIR ARABIA przez Sharjah do Pragi (tam stoi auto...)
A może przeczekać na miejscu?
Pozdrawiam
Darek



Witam
Juz nieaktualne. Qatar airways odwołał wszystkie loty z Katmandu. Kuzyn wydał 600 funtów na bilet i linie mu napisały ze nie zwrócą kasy tylko proponują voucher na inne loty w innym terminie. Konsulat w Indiach tez w zasadzie odmawia pomocy oczywiście w dyplomatycznych slowach. Na dzień dzisiejszy brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony władz, brak możliwości powrotu, wiza i kasa się kończą. ..


Ostatnio edytowany przez puhacz, 25 Mar 2020 09:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#199 PostWysłany: 25 Mar 2020 12:50 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
Witam.
Nie jestem Polakiem niestety. Ale sprobuje zapytac - czy sa jaki opcje powrotu do Polski z Cambodji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 25 Mar 2020 12:58 

Rejestracja: 29 Lut 2016
Posty: 5
Osoby chętne wrócić z Nepalu,
powinny nawiązać kontakt z konsulem honorowym.
Zbierają listę chętnych.

polishconsulatenepal@gmail.com
+977 980-1203985

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group