Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
mąż był właśnie w banku (mBank), aby zgłosić fakt wyjazdu do Tajlandii i ewentualne wypłaty z bankomatu to powiedzieli mu, że i tak podczas użyciu karta zostanie zablokowana i by odblokować dali jakiś telekod, by dzwoniąc stamtąd poszło szybciej. WTF? miał ktoś taką sytuację w mBanku?
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#42 PostWysłany: 07 Mar 2019 15:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22459
Nigdy nie miałem takie problemy z mBankiem, wszędzie mi działała. Może chodzi, ze JAK się zablokuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Mar 2019 15:06 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1851
srebrny
Obsługa klienta w mbanku jest słaba, bardzo słaba, pewnie trafił na "experta". Mnie również mbank nigdy nic nigdzie nie wyłączył/zablokował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 07 Mar 2019 15:25 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 124
mi w mBanku ostatnio powiedzieli że nie blokują w ogóle, kiedyś to robili ale przestali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Mar 2019 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
PKO BP niestety też blokuje, miałem tę wątpliwą przyjemność w Gwatemali. Oczywiście brak infolinii internetowej, więc telefon do rodziców, rodzice do banku i analogowe połączenie telefonów, czytaj przystawianie głośnika do mikrofonu :D
Koniec końców - udało się, ale nie za bardzo wiem jak działać zapobiegawczo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 07 Mar 2019 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Ja zgłosiłam wyjazd na www PKO BP, pani stwierdziła,że odnotowała, ale bank tak czy inaczej może zablokować kartę jeśli uzna, że miało miejsce podejrzane użycie karty itp. Ale kiedyś zanim zablokowali to zadzwonili do mnie,żeby potwierdzić wypłatę.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 07 Mar 2019 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Kiedyś T-Mobile zablokowało mi kartę przy pierwszej wypłacie z bankomatu w NZ, pomimo zgłoszenia, aby tego nie robili.
Przy następnym wypadzie do Indonezji nic nie zgłaszałem, karta śmigała przez 16 dni i została zablokowana ostatniego dnia przy próbie zakupy burgera na lotnisku. Geniusze bezpieczeństwa.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 07 Mar 2019 19:46 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja mam wrażenie, że dzwonienie przed wyjazdem nie ma sensu - nie widziałem, by jakikolwiek bank to rekomendował, więc pewnie nie mają do tego procedur. Najlepiej wziąć ze sobą kilka kart i jak którąś zablokują, to po prostu użyć innej, a tą zablokowaną zająć się np. po powrocie do hotelu, skąd będzie łatwiej skontaktować się z bankiem przez internet.
Niektóre banki (chyba Alior) mają też w miarę sensowny system potwierdzania SMSem - jeśli z powodu podejrzanych transakcji zablokują kartę, to przysyłają SMS, na który wystarczy odpisać, by ją odblokować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Mar 2019 21:18 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Ja sobie zastrzegłem , że w żadnym wypadku nie mają blokować- nawet w Pakistanie z adnotacją, że w razie czego to ja "biorę wszystko na klatę" , nie będę jeździł z 10 kartami, to moje pieniądze i mogę je wydawać gdziekolwiek zechcę.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Mar 2019 21:36 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Też byłem taki mądrala. :D Do czasu aż mi skimming zrobili na Ukrainie i zaczęli natychmiast czyścić konto w Tajlandii. Po 2 wypłatach , na szczęście systemy bezpieczeństwa bankowego zadziałały i karta została zablokowana, o czym powiadomiono mnie SMS. Bo nawet nie wiedziałem, że ja w Kijowie, a w Bangkoku ktoś wypłaca sobie moje pieniądze z konta.
Góra
 Profil Relacje PM off
tupungato lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 07 Mar 2019 21:45 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Systemy bezpieczeństwa zadziały po 2 wypłatach? Skimming mnie nie dotyczy gdyż gotówki nie wybieram a przy płatnościach o to ciężko.

Reklamowałeś to?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Mar 2019 21:50 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Oczywiście że reklamowałem. Od razu z Ukrainy dzwoniłem na infolinię( PKO BP) Dostałem zwrot kasy na konto po ok 7 dniach. Ale o fakt chodzi. Ogólnie jestem czujny , ale to była niedziela, ciemno, bankomat na ulicy, my w trakcie imprezki, luźny nastrój i nie zauważyłem nakładki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Mar 2019 21:57 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Dlatego jeśli już muszę zabrać kasę na wyjazd to robię to wymieniając w kantorze przed wyjazdem, bankomat nie dość, że większe koszta to jeszcze takie akcje.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 07 Mar 2019 22:06 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Generalnie to nic nie straciłem finansowo. Ale od tej pory "macam" :D każdy bankomat przed wypłatą. To samo przy płatnościach. Zwłaszcza w knajpach. Żadnego odchodzenia kelnera z moją kartą " bo terminal jest w barze" itp. Jak nie ma przenośnego , to idę z nim. Nawet na ręce patrzę. Bo skubaniec może mieć mały skaner gdzieś w łapie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group