Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:24 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
wydaje mi się, że decyzje o blokadzie karty podejmuje jakiś pracownik (chyba nie robi tego system) i podejmuje na jakiejś podstawie
i taka luźna myśl...
jak powiadomicie bank, że jedziecie gdzieś i Wam ukradną tam kartę to obawiałbym się, by blokada przez pracownika nie była w takiej sytuacji mniej wrażliwa (przecież sami informowaliście, że tam jesteście)...toż nie po to chyba informuje się bank by on nadal dzwonił/blokował ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Bardzo luźna to myśl, bo blokadę zakłada tzw. inteligentny system, którego rolą jest wychwycenie transakcji odbiegających od zwykłego wzorca wydatków. Zwalnia ją ręcznie pracownik lub proces w ramach tzw. przetwarzania danych. A zgłoszenie przed wyjazdem pozwala w niektórych bankach ten "inteligentny" system czasowo wyłączyć, a w innych - wykluczyć niektóre kraje z obserwacji odchyleń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
becek napisał(a):
pewnie chciał je napompować kokaina;D
brakowało mi Ciebie :)
sorry za offtop
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Tak, w Inteligo co chwilę się zdarza, że dzwonią widząc wypłatę z bankomatu za granicą. Nigdy nie odbieram ich telefonów ze względu na koszty. Wypłacam, a potem niech sobie blokują - dlatego lepiej mieć kilka kart. W razie gdyby jedną zablokowali, używa się innej, z innego banku - dla świętego spokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Nie każdy jest taki bogaty, aby mieć przy sobie kilka kart, i każda w dużym limitem.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:40 

Też się martwiłem o @becek a.
Zgłosić wyjazd jak najbardziej do banku warto. Przy niektórych kartach gdy się zgłosi to jest aktywowane jakieś ubezpieczenie: ochrona bagażu, repatriacja zwłok itp.
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:47 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Kara napisał(a):
Bardzo luźna to myśl, bo blokadę zakłada tzw. inteligentny system, którego rolą jest wychwycenie transakcji odbiegających od zwykłego wzorca wydatków. Zwalnia ją ręcznie pracownik lub proces w ramach tzw. przetwarzania danych. A zgłoszenie przed wyjazdem pozwala w niektórych bankach ten "inteligentny" system czasowo wyłączyć, a w innych - wykluczyć niektóre kraje z obserwacji odchyleń.


ciekawe to co piszesz...szczególnie jak ktoś bierze na wyjazd karty walutowe, których nie używa w PL i których historia jest uboga i wzorzec mało miarodajny, albo karta jest dopiero co założona
ale może ten system tak działa i dlatego tak często niektórzy dostają blokady...
ja np swojej karty używam tylko za granicą kilka razy w roku tylko w bardzo różnych sytuacjach (bankomaty, sklepy, net itd)

jeśli zgłoszenie ma system wyłączyć lub niektóre kraje wykluczyć to moim zdaniem działa to na niekorzyść jak "zgubisz" nieświadomie kartę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:56 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
Nigdy jeszcze nie zgłaszałam, ale dawny Alior Sync zablokował mi kartę w euro w Irlandii, a w Polsce Raiff i T-mobile zablokowali przy próbie doładowania entropay :roll: Raiff dzwonił od razu, a T-mobile 2 m-ce :!: po transakcji z pytaniem, czy próbowałam taką transakcję przeprowadzić.
Siostra jest teraz w Am.Pd i wczoraj pisała mi, że Alior zablokował im karty i nie mogą kasy wypłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Lis 2015 18:35 

Bardzo mnie cieszy, że temat tak się rozwinął ;) .

W takim razie przed wyjazdem powiadomię moje 3 banki, bo tyle różnych kk targam ze sobą.
W odwodzie mamy też kartę australijską, więc zakładam, że żadnych cudów nie będzie.


@Japonka76 - dzięki za info :) , zagranicą korzystam tylko z kk, debetową zostawiam do ewentualnej wypłaty z bankomatu, co mam nadzieję, że nie będzie konieczne.

P.S. Mnie też brakowało kolegi @becek - :P .
Góra
 PM off
becek lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 13 Lis 2015 18:36 

Rejestracja: 29 Wrz 2015
Posty: 21
Z tymi bankami do końca nie wiadomo jak to jest - każdy bank ma inną politykę w tej kwestii.

Bank BZWBK - karta debetowa, kilka razy nią płaciłem za zakupy w Gwatemali i zero blokad, zero reakcji z strony banku. Nie były to wysokie kwoty (po przeliczeniu na PLN - 20-30 zł).

Bank PlusBank - karta debetowa, często do mnie dzwoniono praktycznie ws. co drugiej transakcji. Miało to miejsce tylko w przypadku płatności kartą przez internet (za bilety lotnicze lub hotele). Zdarzył się nawet telefon o potwierdzeniu transakcji potwierdzającej zakup biletu lotniczego w Ryanair za 9 zł.

Przez jakiś czas korzystałem z karty prepaid BZWBK. Raz karta przez bank została PILNIE zastrzeżona (brak możliwości jej odblokowania). Działanie z strony banku na własną rękę. Swego czasu kupowałem bilet lotniczy u pośrednika "airline-direct". Kasa nie została ściągnięta z karty (jakiś rzekomo błąd autoryzacji). Prawdą to nie było, następnego dnia tą samą kartą ja płaciłem za bilety w Ryanair. O dziwo kilka dni później ja dostałem informację, że mam jak najszybciej skontaktować się z bankiem. Ostatecznie przekazano mi, że karta prepaid została zastrzeżona z powodu "podejrzenia dokonania oszustwa przez osoby trzecie". Okazało się, że "airline-direct" próbował pobrać z karty 100 Euro kary (zgodnie z ich regulaminem) z tytułu "mojej winy" o błędzie autoryzacji karty prepaid, którą nie udało się zapłacić. Wtedy też dowiedziałem się od pracownika banku, że "airline-direct" zostało skojarzony z "fluege.de" i transakcje te są pod szczególnym "nadzorem". Osobiście byłem mocno zaskoczony (ostatecznie pozytywnie).

Ogólnie co do blokowania kart ja mam pozytywne nastawienie - dobrze, że dbają o bezpieczeństwo moich środków pieniężnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Lis 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@singielka_1976 Jeśli chodzi o ING - przed wyjazdem do Nowej Zelandii poszedłem specjalnie od oddziału na Chorzowskiej (coś mi się kojarzy, że jesteś z Katowic, to wiesz pewnie gdzie). Mowię jaka sytuacja, a pani na to, czy karta była już używana za granicą? Tak, była. To nie ma się pan o co martwić.

Wybrałem dosłownie kilka dolarów z bankomatu na lotnisku. Za jakiś czas sms o zablokowaniu karty z powodu podejrzanej transakcji. Po telefonie (na szczęście jest Skype) karta odblokowana i wysłanie do jakiegoś tam działu informacji, że jeszcze przez kilka dni, karta może być używana w Nowej Zelandii. Do końca podróży obyło się juz bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Lis 2015 20:02 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
zagranicą korzystam tylko z kk, debetową zostawiam do ewentualnej wypłaty z bankomatu, co mam nadzieję, że nie będzie konieczne.


tak z ciekawości zapytam, opłaca Ci się korzystać za granicą z kk? (koszty przewalutowań, prowizje itd?)
liczysz, że nie będziesz potrzebować wypłacać kasy z bankomatów to znaczy, że bierzesz gotówkę ze sobą (euro.usd?)

pytam bo ja np głownie polegam na bankomatach i karcie debetowej w usd/eur a kk mam na wszelki wypadek ze sobą tylko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Lis 2015 21:04 

@wilczagorka, powiem tak: na tyle co sobie tu jeździłam po Europie, to te przewalutowania jakieś złodziejskie nie były [gdybym kupowała walutę a potem sprzedawał to co mi zostało to też bym na różnicy kursowej straciła, więc wychodziło na to samo a jednak wygodniej i mniej roboty].
Poza tym wolę odroczoną spłatę niż wydawanie bieżącej kasy,dlatego korzystam z kk ( unikam wypłacania z bankomatów a drobną gotówkę mam ze sobą) a po powrocie dopiero się martwię z czego to spłacę :D .

Po edycji: tak przy okazji zapytam mądrzejszych- czy mając kk Citi silver (payback) mogę sobie ją przepiąć na USD a potem wrócić do ZŁ? Czy to się wiąże z jakąś dodatkową opłatą? Nigdy takich cudów nie uskuteczniałam i kompletnie się nie łapię w tych nowoczesnych opcjach bankowych :? .
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Lis 2015 21:24 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
kredytówki citi nie przepniesz
debetówkę tak (bez opłat)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Lis 2015 23:01 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Posiadacze kart debetowych BZWBK niech sprawdza regulamin karty, bo wedlug infolinii poza Unia Europejska jest automatyczna i niemożliwa do stałego zniesienia blokada na wybieranie z bankomatu więcej niż kilkuset złotych. Na tej podstawie zablokowali nam kartę w Indonezji, mimo wczesniejszego zgłoszenia, przy probie wypłaty w bankomacie około 450zł.

EDIT rzekomo każdorazowo trzeba dzwonić z prośbą o odblokowanie konkretnej, wyższej kwoty na kilka godzin... odpuścilismy sobie korzystanie z tej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Lis 2015 23:11 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
PKO BP - MasterCard - po zakupach w Dubaju blokada, od tej pory wyjeżdżając za granicę będę informować bank
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Lis 2015 23:55 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Kozi napisał(a):
PKO BP - MasterCard - po zakupach w Dubaju blokada, od tej pory wyjeżdżając za granicę będę informować bank


to lepiej wyrób sobie inną kartę ;)
a na poważnie to tak jak było napisane wyżej jak używasz karty w PL cały czas i nagle są zakupy w Dubaju to jest to zachowanie niezgodne z profile klienta itd
robiąc zakupy w necie w sklepie w Dubaju też będziesz dzwonił do banku? no można ale...
obecnie jest tyle możliwości posiadania "dedykowanych" kart walutowych do używania za granicą, że jest to lepsze wyjście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Lis 2015 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Dane dt transakcji przy terminalu (w sensie "przeciągnięcie karty") przesyłane są nieco inaczej niż transakcje internetowe. I zazwyczaj bywają monitorowane w inny sposób (np. pod kątem niepowtarzalności transakcji). Dobrze jest mieć po 2 karty w 2 czołowych organizacjach. I lepiej kredytowe niż debetowe, ale wiadomo, że nie zawsze jest to wykonalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Lis 2015 00:06 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 124
Loty: 57
Kilometry: 116 084
A moje doświadczenia z ostatnich kilkunastu lat są takie:
-3 kontynenty około 40 krajów
- jedna nieudana wypłata kartą debetową w BiH

Pozostałe płatności i wypłaty bez zastrzeżeń.
Mam 3 karty kredytowe i jedną debetową.
Nigdy niczego nie zgłaszałem w żadnym banku.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Lis 2015 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Też używam karty Citi i nigdy nie zablokowali mi karty. Nigdy też nie składałam w banku informacji o wyjeździe. Mówiąc szczerze to z tego wątku dowiedziałam się, że takie sytuacje się zdarzają. :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group