Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2018 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Czy na rynku polskim jest jakaś karta kredytowa, która oferuje ubezpieczenie na wypadek szkód w wypożyczonym samochodzie? Ubezpieczenie takie jest chyba w jakiś kartach zagranicznych, np. Amex, ale nic nie słyszałem o czymś takim u nas, a przydałoby się.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:12 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Może zamiast brać specjalnie taką kartę, która pewnie jeszcze ma z 300-400 zł udziału własnego to ubezpieczyć się na rok - http://www.icarhireinsurance.com
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
pavkajg lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Też o tym myślałem, ale chciałbym to ewentualnie porównać z ofertą do jakiejś kk - o ile oczywiście taka oferta na naszym rynku w ogóle jest.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:51 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Na bank takie ubezpieczenie ma Citi przy karcie Ultime, ale:
- trudno ją dostać i jest droga
- udział własny chyba 300 zł (jeśli mnie pamięć nie myli)
więc brać ją specjalnie za 1000 zł / rok aby w razie stłuczki i tak ponieść 300 zł koszt udziału własnego to "kiszka"
Chyba, że inne profity z niej są dla kogoś istotne.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2018 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
World Elite MasterCard z PEKAO tez ma, ale tez trudno dostac

jest franszyza integralna 75 euro - to nie to samo co redukcyjna - moze w citi jest tak samo? @lluukk nie moge znalezc OWU
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2018 18:13 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Faktycznie OWU teraz nie mogę odszukać, ale po wpisaniu w. Google "karta produktu ubezpieczenie podróżne MasterCard ultime" wyskakuje pdf i tam jest w sekcji J ubezpieczenie auta z wypożyczalni 2000€ udział własny 100€
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moim zdaniem, taniej i wygodniej bedzie kupic oddzielne ubezpiecznie, patrz odpowiedni watek. ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151 Nawet najdrozsze Worldwide z SLI na USA bedzie w dosc przyzwoitej cenie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Taniej i wygodniej mieć topową kartę bo w pakiecie jest poza ubezpieczeniem wkładu własnego przy wynajmie auta także ubezpieczenie podróżne, kosztów leczenia, NNW i Priority Pass

Tylko niestety warunki ciężko spełnić żeby taka dostać
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
dzięki @Aga_podrozniczka za uświadomienie mi, że już ktoś kiedyś (i to całkiem obficie) tą tematykę poruszył :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
zbyhu napisał(a):
Taniej i wygodniej mieć topową kartę bo w pakiecie jest poza ubezpieczeniem wkładu własnego przy wynajmie auta także ubezpieczenie podróżne, kosztów leczenia, NNW i Priority Pass

Tylko niestety warunki ciężko spełnić żeby taka dostać

No, ale to mowa o topowych kartach typu Amex Platinum czy Centurion oraz ich odpowiednikow innych wydawcow. Zwykle maja dosc wysokie oplaty roczne albo trzeba miec wysokie obroty/dochody na koncie. Sprawdzalam kiedys brytyjskiego Amexa Platinum, ale za £450 funtow zwyczajnie nie oplacalo mi sie go brac. Wiekszosc przywilei oferowanych juz mialam z innych zrodel, czesci i tak bym nie wykorzystala, a inne moglam kupic taniej. A na firme tez za bardzo nie moglam wziac, bo nie mam az tyle wydatkow firmowych, zeby mialo to sens.

@tropikey nie ma sprawy. Szukalam niedawno nowej polisy, wiec sprawdzilam wiele opcji.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lut 2018 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ja zas ide tym tropem co @zbyhu. Majac 2 topowe karty i koszty z nimi zwiazane na poziomie 1300PLN i tak mi sie zwracaja juz w pierwszym kwartale. Ale to oczywiscie zalezy od profilu i czestosci wykorzystania.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lut 2018 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak naprawdę te topowe karty nigdy nie maja wszystkiego, a sporo kosztują. W Pekao topowa karta daje np Priority Pass... płatny 27usd za wejście. Wiec teges... ubezpieczenia podróżne itp są przy zwykłym goldzie. Nie ma ubezpieczenia auta ale zewnętrzne kosztuje relatywnie tanio wiec akurat z tego powodu nie warto karty zmieniać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lut 2018 03:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@BrunoJ Topowa w PEKAO daje Priority Pass z nielimitowanymi wejściami dla właściciela i gościa, a limit kosztów leczenia na poziomie 7.5 mln euro jest prawie 400 razy wyższy niż pierwsze lepsze ubezpieczenie turystyczne do karty w BZWBK.

Karta rocznie kosztuje 900zl a ma w tym:
2xPP (2000zl)
Ubezpieczenie wkładu własnego (200zl)
I porządne ubezpieczenie podróżne dla całej rodziny (na szybko w ERV znalazłem roczne za niecałe 600zl - na jedną osobę, koszty leczenia do 100 tys euro)
Oprócz tego jakieś głupoty typu ubezpieczenie zakupów czy kluczy.

Wychodzi mi przynajmniej 3-4 razy taniej

Sent from my MI 5C using Tapatalk
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Lut 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To albo czytamy inne regulaminy albo piszemy o innej karcie. A sprawdzałem zupełnie niedawno. Napisze potem PW żeby dopytać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@zbyhu - miałeś może kiedyś "okazję", by skorzystać z tego ubezpieczenia wkładu własnego?
To co piszesz o tej kk pekao brzmi bardzo ciekawie. Jak u nich z podejściem do spełnienia warunków? Są bardzo rygorystyczni? Nie mam u nich niestety żadnych produktów, więc podejrzewam, że mogą być usztywnieni.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:12 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
@BrunoJ chodzi o kartę Pekao World Elite Mastercard. Po pobieżnym sprawdzeniu informacji w internecie wychodzi, że trzeba mieć min. 1 mln na koncie. W praktyce niestety nie mam pojęcia.
https://www.pekao.com.pl/private/nasza_oferta/bankowosc_codzienna/Pekao_World_Elite_MasterCard#tab2
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No więc teraz pytanie do @zbyhu, czy ma banieczkę, czy ma taki urok osobisty, że dostał tą kk mimo braku banieczki :D
Zobaczę, jak zadziała mój urok osobisty ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez michzak, 03 Lut 2018 16:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Wg stron www podstawowy warunek dla tych kart, to konto w banku z zakresu "private banking". Z kolei żeby być klientem private banking, trzeba mieć ulokowane środki typu pół dużej bańki (nie pamiętam dokładnie, a tego już nie podają publicznie), bo w końcu główną częścią tej oferty jest właśnie "opieka" banku nad powierzonymi środkami. Również z głowy, kojarzy mi sie minimalny limit na karcie 50k PLN. Z ciekawości rzucę temat w poniedziałek, czy mimo wszystko da się tę kartę wyjąc poza private bankingiem. Ale kojarzy mi się że już kiedyś dawno temu próbowałem i było odmownie, mimo sensownej historii w banku.
Dla kont premium najwyższa karta to Platinium, a ona nie zawiera ubezpieczenia wynajmu auta, zaś PP sie dostaje, ale wejścia są odpłatne (nie bardzo rozumiem logikę takiego produktu od banku). W zasadzie róznica do Golda jest pomijalna, przy wyższym koszcie posiadania.

EDIT: Widze że w międzyczasie już koledzy dopisali. A kwota 'aktywów' od czasu gdy ja się interesowałem, została uaktualniona o inflacje ;-)

W skrócie - rozmawiamy o karcie, która z założenia nie jest dostępna w otwartej ofercie banku. Czyli tak jakby jej nie było.
Jak pisałem wyżej -w przyszłym tygodniu uruchomię doradcę, żeby się zwiedział, czy są możliwości "bez banieczki". Jestem raczej dobrym klientem dla banku, wiec jeśli odmówią, to można przyjąc że jednak sie nie da.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BrunoJ, 03 Lut 2018 15:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Lut 2018 19:21 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 26
Podłączam się do tematu :)

- kojarzycie może czy raifaisen wizzair ma takie ubezpieczenie?
- czy zamawiając przez kayak auto na florydę na 10 dni - te ubezpieczenie, które proponuje się przez stronę (tylko 1 opcja) - ok 11 usd/doba - to jest pełne ubezpieczenie ? czy muszę czytać dokladnie i szukać dodatkowych ?
- jaką wypożyczalnie polecacie ?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Lut 2018 21:21 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Posiadam ww. kartę w Mbanku. Co śmieszne -nie mam miliona w aktywach, nie należę również do private bankingu i mam zwykłe ekonto oraz kartę z delfinkiem :)
Jestem tzw klientem aspirującym czyli z bardzo dużymi obrotami na koncie.Jestem też szczęśliwcem który dostał kartę za darmo .Po prostu system wychwytuję osoby które , dla banku, są wiarygodne/ważne czyt. robią na nich pieniądze :)Miałem szczęście bo robiłem 3 podejścia i za ostatnim razem poszło. Wypleniałem wniosek przez internet -wydaje mi się to ważne bo dwa razy akceptował tzn odrzucał mi pewnie człowiek bo chwile trwało zanim dostałem decyzje. za trzecim razem poszło momentalnie.była noc wiec pewnie nie pracują :)
Piszę to tylko po to byście próbowali -mi się udało.wniosek przez internet nic nie kosztuję.

aha minimalny limit karty to "tylko" 20tyś zł a wydanie karty kosztuje 900zł choć, jak widać, można czasami za darmo.
Karta jest rzeczywiście rewelacyjna =nielimitowany PP,ubezpieczenie, concierge czy zniżki np 10% hotels.com


Wszystkich benefitów jeszcze nie odkryłem i właśnie ten temat przyciągnął na to forum bo jest tutaj osobny wątek o tej karcie a innego w necie o tej karcie nie znalazłem.Zaznaczam że warunki podane przez mnie, dotyczą mbanku-nie wiem jak w innych bankach.

Pozdrawiam i powodzenia

BrunoJ napisał(a):
Wg stron www podstawowy warunek dla tych kart, to konto w banku z zakresu "private banking". Z kolei żeby być klientem private banking, trzeba mieć ulokowane środki typu pół dużej bańki (nie pamiętam dokładnie, a tego już nie podają publicznie), bo w końcu główną częścią tej oferty jest właśnie "opieka" banku nad powierzonymi środkami. Również z głowy, kojarzy mi sie minimalny limit na karcie 50k PLN. Z ciekawości rzucę temat w poniedziałek, czy mimo wszystko da się tę kartę wyjąc poza private bankingiem. Ale kojarzy mi się że już kiedyś dawno temu próbowałem i było odmownie, mimo sensownej historii w banku.
Dla kont premium najwyższa karta to Platinium, a ona nie zawiera ubezpieczenia wynajmu auta, zaś PP sie dostaje, ale wejścia są odpłatne (nie bardzo rozumiem logikę takiego produktu od banku). W zasadzie róznica do Golda jest pomijalna, przy wyższym koszcie posiadania.

EDIT: Widze że w międzyczasie już koledzy dopisali. A kwota 'aktywów' od czasu gdy ja się interesowałem, została uaktualniona o inflacje ;-)

W skrócie - rozmawiamy o karcie, która z założenia nie jest dostępna w otwartej ofercie banku. Czyli tak jakby jej nie było.
Jak pisałem wyżej -w przyszłym tygodniu uruchomię doradcę, żeby się zwiedział, czy są możliwości "bez banieczki". Jestem raczej dobrym klientem dla banku, wiec jeśli odmówią, to można przyjąc że jednak sie nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: piotrkr oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group