Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lut 2014 14:40 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
szarik napisał(a):
Ktoś ma /zna Lepow u-stone?
Całkiem dużo obiecują, a jak jest naprawdę?

no i mam tego u-stone. Po drugim ładowaniu tel nadal wszystkie diody się świecą, tak jakby był jeszcze pełny.
Wydaje się ok, tylko ciężki jak diabli, jak będę miała możliwość to zważę wagą kuchenną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#22 PostWysłany: 24 Lut 2014 11:44 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
pewnie pojemność tego u-stone nie odpowiada tak do końca temu co producent zapewniał, ale starczyło na 7 ładowań sgs3mini /przyznaję, że tel nigdy do końca nie był rozładowany, podłączałam kiedy zaczynał się dopominać.
Chyba jest ok, gdyby tylko był choć trochę lżejszy to było by super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Mar 2014 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Kupiłem jakiś czas temu PQI POWER BANK 7800mAh. Jak na razie dobrze się sprawdza i ładuje iPhone do pełna ~4 razy. Do kieszeni ciężko będzie go schować, ale do plecaka jest idealny. Szybko ładuje - jak z gniazdka. Trochę ciężki, ale w końcu bateria o pojemności prawie 8Ah. Jedyny minus to brak wtyczki - w zestawie jedynie krótki kabel usb - microusb.

Nie wiem na ile starczy, mam nadzieję, że trochę z nim pojeżdżę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Mar 2014 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Od ostatniego wyjazdu jestem posiadaczem Measy. Bardzo fajny, a przede wszystkim mały power bank. Tutaj macie jego opis i test. Kupiłem na allegro za 45 złotych. Są też wieksze pojemnosci.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Maj 2014 23:19 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 94
Loty: 60
Kilometry: 85 425
Często polecane są powerbanki Xiaomi i Romoss za stosunek jakość/cena. Tylko trzeba uważać na podróbki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Maj 2014 09:08 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 1
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie Power Banków, jak wiadomo jest na rynku spora ilość towaru z Chin który poza ceną nie ma w sobie nic konkurencyjnego, podobno pojemność takich baterii nie dość, że jest zawyżona względem tego co jest faktycznie, to także istnieje duże prawdopodobieństwo szybkiej śmierci czegoś takowego.

W takiej sytuacji proszę o opinię jak oceniacie taki sprzęt?

http://www.drivix.pl/product/powerbank- ... #variant-4

http://www.drivix.pl/product/powerbank- ... variant-86

Podobno marka lepow stoi znacznie wyżej niż "Made in China -strange name", jeśli ktoś miał sposobność sprawdzenia tego sprzętu czekam na informację zwrotną, gdyż chciałbym zakupić takowy sprzęt raz i mieć na dłuższy okres czasu spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Maj 2014 09:20 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Mam ten z pierwszego linka, wystarcza na 7-krotne ładowanie mojego galaxy s3 mini.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Maj 2014 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Wpisujesz "power bank battery box" na aliexpress.com.
Urządzenia od 3 USD, jakie sobie tylko zażyczysz.
Na Allegro szukasz akumulatorków 18650.
Najtaniej wychodzą te wymontowane z nowych baterii do laptopów - 5-7 zł / szt.
Polecam Samsung 2600 mAh - kupiłem 50 szt we wrześniu i do dzisiaj wszystkie nowo uruchamiane trzymają 4V, tyle miały też pół roku temu.
Zmierzyłem balancerem ich faktyczną pojemność - 2300-2500 mAh.
Dla porównania chińskie z napisem 5800mAh mają faktycznie 600-700 mAh.
Biorę tyle baterii, ile potrzebuję na wyjazd, o braku prądu nie ma mowy.
Przykładowy Power Bank na 4 aku za 20 zł - z w/w samsungami wyjdzie pojemność 10000mAh za około 50 zł:
http://www.aliexpress.com/item/Wireless ... 49778.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 22 Maj 2014 13:04 

Rejestracja: 01 Maj 2014
Posty: 10
Chyba topic dla mnie :) czuje się wywołany do tablicy :)
Jako, że branża GSM to ta w której pracuje to polecam porządny Battery Pack Samsunga 9000mAh.
Tutaj przykładowa aukcja.
http://allegro.pl/samsung-ladowarka-prz ... 61685.html
Ktoś powie cena wysoka, odpowiem, że testowałem naście takich powerbanków i tylko Samsung się sprawdził na polu bitwy.
Na plus:
Uniwersalne gniazdo USB
prąd wyjściowy 1,8A - wpływa to na szybkość ładowania
pojemność 9000mAh - wystarcza na 3-4 ładowania smartfona, około raz tablet np. iPad
Na minus
szybkość ładowania - choć jak ktoś ma porządną ładowarkę z wyjściem 2A to 7 godzin i batterypack naładowany.

Podsumowując, warto się zastanowić nad czymś lepszym i droższym niż za chwilę żałować "a mogłem kupić lepszy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Maj 2014 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
netixek napisał(a):
Chyba topic dla mnie :) czuje się wywołany do tablicy :)
Jako, że branża GSM to ta w której pracuje to polecam porządny Battery Pack Samsunga 9000mAh.
Tutaj przykładowa aukcja.
http://allegro.pl/samsung-ladowarka-prz ... 61685.html
Ktoś powie cena wysoka, odpowiem, że testowałem naście takich powerbanków i tylko Samsung się sprawdził na polu bitwy.
Na plus:
Uniwersalne gniazdo USB
prąd wyjściowy 1,8A - wpływa to na szybkość ładowania
pojemność 9000mAh - wystarcza na 3-4 ładowania smartfona, około raz tablet np. iPad
Na minus
szybkość ładowania - choć jak ktoś ma porządną ładowarkę z wyjściem 2A to 7 godzin i batterypack naładowany.

Podsumowując, warto się zastanowić nad czymś lepszym i droższym niż za chwilę żałować "a mogłem kupić lepszy".


Na bogato to można i tak. Ja zaproponowałem to samo taniej, wszak to forum dla oszczędnych.
A wymienne akumulatorki to chyba plus, bo można ich używać więcej czy też wymienić po jakimś czasie na nowe.
Ja aktualnie używam tego: http://www.aliexpress.com/item/5V-1A-3x ... 72615.html
Nie mam tableta, więc 1 gniazdo ładowania ok, kupiłem, żeby służył jako podstawka do nocnego zegarka, bo tak używam smartfona nocą w hotelach. Niestety trzeba coś podłożyć, bo na meblach smartfon się ślizga, ale chusteczka czy skarpetka załatwia sprawę ;-)
Zalety urządzenia jako latarki doceniłem po tygodniowym pobycie w miejscu bez prądu - dioda pobiera może ze 20 mA, więc światełka starcza na setki godzin. Polecam, a przy okazji jakby ktoś chciał niedrogo przeżyć kilka dni na bezludnej, rajskiej wyspie na Palawanie, zapraszam na prv., pomogę w kontaktach (jeśli administracja uważa to za reklamę, to proszę wyciąć, chociaż ja nie robię tego dla pieniędzy).


Ostatnio edytowany przez jobi, 22 Maj 2014 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Maj 2014 13:46 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Ja mam power bank Anker Slim3 6000 mAh. Realnej pojemności ma gdzieś z 70% tego (tzn. 30% traci się na ciepło przy ładowaniu), czyli tyle ile należy oczekiwać. Kupiłem na amazon.co.uk (ponieważ kosztował 25.99 funtów więc przesyłka do PL była za darmo). Jakby co to polecam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Maj 2014 17:10 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
jobi napisał(a):
Dla porównania chińskie z napisem 5800mAh mają faktycznie 600-700 mAh.

Chinolki pojemność napiszą jaką sobie tylko zażyczysz, choć faktyczna jest zupełnie inna. Z tego co wiem /info od kolegi prowadzącego sklep i sprowadzającego towar m.in. z Chin/ producent takich np akumulatorów do aparatów foto wytwarza tylko jedną jedyną pojemność akumulatorów, a pojemność tą opisują zależnie od widzimisię sprowadzającego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Cze 2014 19:06 

Rejestracja: 01 Gru 2013
Posty: 10
Orientujecie się może czy taki power bank można bez problemu przewieźć w samolocie? W bagażu podręcznym lub rejestrowanym? Szczególnie mam na myśli Lufthansę. Trudno mi znaleźć taką informację online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Cze 2014 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Przewodziłem wiele razy, nigdy nie miałem najmniejszych problemów.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Cze 2014 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Można przewozić w samolocie. Ja używam telefonu praktycznie przez cały czas - w ciągu dnia cała bateria + 2x ładowanie z power banku Romoss. Jest bardzo dobry, ładuje szybciej niż ładowarka tradycyjna a zapłaciłem za niego jakieś 20 dolarów na eBayu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Cze 2014 19:17 

Rejestracja: 01 Gru 2013
Posty: 10
Ok dzięki ;). W takim razie pakuję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Cze 2014 20:15 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Ja też wożę bez problemu. Niby jest to urządzenie elektroniczne, ale nigdy nie wyjmuję nawet jak proszą żeby wyjąć wszystkie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Cze 2014 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Hej, zastanawiam się nad kupnem power banku ale z możliwością wymiany akumulatorów albo nawet użycia zamiast nich zwykłych baterii

znalazłem tylko jeden konkretny Power Bank ENB na 1-2 akumulatory 18650 (70zł)
http://allegro.pl/power-bank-enb-na-1-2 ... 21545.html

Czy ktoś posiada i może coś o nim powiedzieć ?
Czy może inny power bank polecicie ? jednak istotne jest to żeby po tych kilkuset cyklach nie wyrzucać całego urządzenia ale tylko wymienić baterie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Cze 2014 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Seeba napisał(a):
Hej, zastanawiam się nad kupnem power banku ale z możliwością wymiany akumulatorów albo nawet użycia zamiast nich zwykłych baterii

znalazłem tylko jeden konkretny Power Bank ENB na 1-2 akumulatory 18650 (70zł)
http://allegro.pl/power-bank-enb-na-1-2 ... 21545.html

Czy ktoś posiada i może coś o nim powiedzieć ?
Czy może inny power bank polecicie ? jednak istotne jest to żeby po tych kilkuset cyklach nie wyrzucać całego urządzenia ale tylko wymienić baterie.


Ja mam wersję na 1-3 akusy. Ale płaciłem na Aliexpress 10 USD i uważam, że trochę przepłaciłem, można wydać mniej.
Działa przyzwoicie, nawet trudno mi ocenić, ile tam razy podładuje telefon.
Pojemność akusów mierzyłem tym balancerem: http://www.aliexpress.com/item/Hot-sale ... 97569.html
Moje używki LG mają 2300 mAh każda przy rozładowaniu prądem 1A do 3V.
Daje to w sumie 7000 mAh pojemności na 3 aku.
Pamiętaj, że czeka Cię jeszcze poszukiwanie dobrych akumulatorków, więc cała zabawa wyniesie Cię ponad 100 zł.
Przykładowo 4 dobre akusy można nabyć tu: http://www.aliexpress.com/item/4pcs-sam ... 83765.html
Jest też aukcja na 2 szt. http://www.aliexpress.com/item/2pcs-sam ... 75810.html
Może to mało istotne, ale ENB w wersji na 3 aku ma diodę LED, to się czasami może przydać w miejscach, gdzie nie ma prądu, czyli tam gdzie bywa ciemno po zmroku.


Ostatnio edytowany przez jobi, 15 Cze 2014 13:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Cze 2014 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Widziałem, że na zagranicznych stronach ceny niższe ale chciałbym mieć wszystko w domu przed lipcem więc liczę się z kosztem ~100zł

a nie ma możliwości że ta dioda led przypadkowo się włączy w plecaku - przycisk jest solidny ?
strasznie nie lubię urządzeń z latarkami bo czasem się włączy i jak się zorientuje po czasem kilkunastu godzinach to już po ptakach i zero energii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group