Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Właśnie zamówiłem na brytyjskim amazonie:
http://www.amazon.co.uk/16000mAh-Portab ... s=anker+e4
Może kogoś jeszcze skusi dość duża obniżka i dobre wyniki w testach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adrian.jg lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#102 PostWysłany: 25 Mar 2015 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Bank Xiaomi 10400 kupowałam na Allegro bo zależało mi na czasie.
Miałam dwa podejścia. Od sprzedawcy bergmen niestety dostałam podróbkę.
Zakup od technos_online pełny pozytyw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Mar 2015 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
ja na przesylke z http://www.banggood.com/ juz chyba czekam 3 czy 4 tydzien :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 28 Mar 2015 09:46 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 69
z banggood wszystko ok, dopóki nie wyląduje w urzędzie celnym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 28 Mar 2015 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Mam Xiaomi 10400, używam tylko na wyjazdy. Mam pytanie do kolegów "elektroników", jeżeli power bank jest nieużywany to czy trzeba go ładować/używać co jakiś czas żeby zachował 100% swojej żywotności czy też nie ma to znaczenia że leży np rozładowany przez pół roku ?
Z doświadczenia wiem, że w telefonach i tabletach brak ładowania przez dłuższy czas to problem i ciężko "podnieść" urządzenie po długim okresie bez prądu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 28 Mar 2015 10:34 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
fortuna napisał(a):
ja na przesylke z http://www.banggood.com/ juz chyba czekam 3 czy 4 tydzien :/

Niestety, przesyłki z banggood idą dość długo,w porównaniu z ali np.
Mój Xiaomi 10400 doszedł po 6 tygodniach, jak najbardziej godny polecenia, nie było problemu z Vatem.
Obecnie dostępny jest w niezłej cenie:
http://www.banggood.com/Original-XIAOMI ... 23637.html
Po wpisaniu kodu acc75a wychodzi ok 46 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 28 Mar 2015 10:36 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 69
oqrde napisał(a):
Mam Xiaomi 10400, używam tylko na wyjazdy. Mam pytanie do kolegów "elektroników", jeżeli power bank jest nieużywany to czy trzeba go ładować/używać co jakiś czas żeby zachował 100% swojej żywotności czy też nie ma to znaczenia że leży np rozładowany przez pół roku ?
Z doświadczenia wiem, że w telefonach i tabletach brak ładowania przez dłuższy czas to problem i ciężko "podnieść" urządzenie po długim okresie bez prądu.



Raz na kwartał naładuj do pełna i pozostaw do samoczynnego rozładowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 28 Mar 2015 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Typowe ogniwo bazujące na technologii litowej może być naładowane 300-500 razy do pełna, czyli do granicznej wartości napięcia 4,2V.
Ładowanie "nie do pełna", czyli np. do 4,0V zwiększa żywotność ogniwa nawet kilkukrotnie, będzie mogło ono służyć przez nawet 2000 cykli ładowania.
Oczywiście trudno to w praktyce zrobić, ale nie warto trzymać ogniw pod ładowaniem dłużej, niż to konieczne a już na pewno nie powinno się na siłę doładowywać ogniw przed każdym użyciem, żeby koniecznie miało te 4,2V.
Przechowywanie w niższych temperaturach sprzyja baterii (ale zamrażać nie wolno), np. ogniwo naładowane do pełna i przechowywane przez 3 miesiące w temperaturze 0°C utraci około 6% energii a przechowywane w temp. 25°C aż 20%.
Jednak lodówka nie jest dobrym pomysłem do przechowywania powerbanku ze względu na wilgotność zabójczą dla elektroniki ;-)
Ładowanie co 3 miesiące to dobry pomysł, bo nie wolno dopuścić, aby bateria rozładowała się poniżej 3V.
Ale z drugiej strony ogniwo najlepiej znosi przechowywanie, kiedy jest naładowane w 40-80% - utrata energii przy przechowywaniu przez 3 miesiące w stanie naładowania 40% spowoduje spadek energii o zaledwie 2% przy 0°C lub 4% przy 25°C.
Więc teoretycznie podładowanie raz na rok powinno jak najbardziej wystarczyć.

Podsumowując: przechowuj w chłodnym miejscu, nie ładuj, jeśli nie potrzebujesz użyć, po użyciu (wyładowaniu "do zera") jeśli nie planujesz używać przez długi czas, podładuj ale najlepiej nie do pełna.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 31 Mar 2015 08:07 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Xiaomi 10400
Mi po wpisaniu kodu acc75a wyskakuje że kod nie aktywny.
Macie może inny kod?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 01 Kwi 2015 17:50 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 3
Witam
Mam pytanie do kolegi Jobi
mianowicie kupilem sobie cos takiego
http://www.varta-consumer.pl/pl-PL/Prod ... ePowerpack
zaladowalem 4x reecyko 2000mha
i mam takie pytanie urzadzenie jest przeznaczone do stosowania baterii jakie nieporzadane skutki moga plynac ze stosowania akumulatorow

Urzadzeniem tym naladawolem mini2 1300mah prawie 2 razy stosujac 4x recyko 2000mah

Jeszcze jedno pytanie do wszystkich ktos moze zna sklep lub urzadzenie z linku ponizej?
http://allegro.pl/ladowarka-bezprzewodo ... 60131.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 03 Kwi 2015 13:12 

Rejestracja: 03 Kwi 2015
Posty: 1
Posiada ktoś GoPro hero 3? zastanawiam się na Power Bankiem do tego, tylko nie wiem czy po podpięciu będzie to współgrać. Ktoś to testował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 08 Cze 2015 18:12 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
W służbowym iphonie bywa że bateria na pół dnia ledwo starcza i potrzebny mi lekki, mały powerbank, do awaryjnego podładowania tel. Jeden już mam, zadowolona z niego jestem, ale z racji gabarytów oraz wagi niezbyt pasuje do codziennego noszenia w damskiej torebce.

W Netto wpadł mi w oko i w rękę Tracer 2600 mAh (19,99zł).

Instrukcja z pudełka niezbyt pasuje do jego zawartości - dioda podczas ładowania ma mrugać, a nie mruga, mam ciągłe światełko, nie mam też pojęcia w jakim stopniu jest naładowany czy też rozładowany.
Ktoś miał z tą firmą do czynienia? 20zł w błoto wyrzucone czy może będzie z tego jakiś pożytek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 08 Cze 2015 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Raczej kasa wyrzucona w błoto.
Bo prawie na pewno w środku jest jakaś byle-sztuka-bateria z pojemnością 1000 mAh lub może nawet 600mAh.
2/3 z tej pojemności jest użyteczne, czyli może naładujesz baterię 750 mAh - takie są montowane w małych telefonach komórkowych.
Nie wiem, ile ma Twój Iphone, ale prawdodpodobnie coś około 1500 mAh - nie ma szans na pełne naładowanie takiej pojemności z w/w powerbanku (chyba, że jakimś cudem w środku masz naprawdę porządne ogniwo 2600 mAh, ale szansa na to jest jak 1 do 33).
Diodą się nie przejmuj, może zmieniono jej sposób świecenia.
Jeśli chcesz wiedzieć, czy urządzenie ładuje, możesz nabyć kabel ładujący wyświetlający napięcie i prąd ładowania, np. tu:
http://www.aliexpress.com/item/1-2M-Smart-display-LED-8-Pin-Lighting-Micro-USB-Current-Vlot-Universal-USB-Data-charging/32351019337.html
Na upartego wyświetlacz może też posłużyć do pomiaru pojemności powerbanku:
- podczas ładowania zapisujesz sobie np. co 10 min prąd ładowania i nr zapisu
- na koniec sumujesz wszystkie prądy ładowania i dzielisz przez ilość zapisów - jeśli PB nie naładował do końca baterii, uzyskany wynik jest jego pojemnością efektywną, jeśli naładował, jest ilością energii potrzebną do naładowania baterii w telefonie (co daje nam wiedzę, jaką faktycznie aktualną, rzeczywistą pojemność ma bateria w telefonie i czy może nie warto byłoby ją wymienić na nową).
Oczywiście w pewnym uproszczeniu, ale jakiś pogląd to daje.

Kup na Allegro dobre ogniwo, np. Samsunga za około 25 zł (16 + przesyłka) i daj jakiemuś koledze elektronikowi powerbank do wymiany baterii, bo trzeba do tego użyć lutownicy.
A na Aliexpress itp. jest tyle obudów do dobrych baterii w cenach od 2 USD - tylko dokupić parę dobrych ogniw i nie trzeba łamac sobie głowy emocjami, czy mój powerbank działa i jak długo. Do tego można kupić sobie kilka akusów i mieć zapas energii.
Do tego baterie wymienia się w takich obudowach jak to baterie - otwieramy obudowę i wkładamy baterię minusem do sprężynki - gotowe.

Kolego @Idurkowski - wydaje mi się, że wkleiłeś linka do ładowarki sieciowej, ładującej przez 2 porty USB urządzenia mobilne.
Więc nie umiem się odnieść do dalszej części Twojej wypowiedzi, nie wiem, gdzie włożyłeś akumulatorki.
Ale ogólnie urządzenia elektroniczne są projektowane tak, że bez problemu działają z akumulatorkami, w końcu po to wymyślono standardy rozmiarowe np. AA (in. R6 popularny paluszek) czy AAA (R3, mini paluszek), R14, R20 itp.
I w tych rozmiarach robi się zarówno baterie, jaki i akumulatorki.
Jednak napięcie akumulatorka NI-Cd i jego wielu odmian wynosi 1,2V a baterii 1,5V.
W pewnych zastosowaniach może to mieć znaczenie, np. dla mocy Walkie-Talkie (moc wyjściowa urządzenia jest proporcjonalne do napięcia). Ale to są nieliczne wyjątki.
Ogólnie warto jest stosować akumulatorki - mniej zaśmiecamy otoczenie i oszczędzamy na tym pieniądze.
Jeśli ładowałeś jakimś powerbankiem na 4 akumulatorki NI-CD (NI-MH itp) pozbawionym regulatora napięcia, to miałeś pakiet o rzeczywistej pojemności 2000Mah i napięciu 4,8V, bez strat na przetwornicy (4 akusy 1,2V połączone szeregowo dają gotowe napięcie 4,8-5V, czyli tyle ile trzeba do ładowania urządzeń mobilnych, niczego nie trzeba już przetwarzać).
Zyskałeś więc te 5-10% na braku strat przetwarzania napięcia w porównaniu do powerbanków zasilanych akumulatorkami LI-ON (czy LI-POL), ale wciąż Twoja pojemność 2000mAh to nie jest ilość energii, którą da się bez strat "wtłoczyć w inny akumulatorek, np. w komórce - bo wciąż są straty na samo ładowanie, wytwarza się ciepło itp.
Realnie wystarczyć powinno na naładowanie baterii 1400-1600 mAh i to tylko w przypadku, jeśli elektronika w łądowanym urządzeniu akceptuje niskie napięcie - niektóre telefony nie będą się ładować już poniżej 5V a Twój powerbank ma na wyjściu na start 5,1V a na końcu około 4,5V.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 10 Cze 2015 08:51 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
może nie będzie aż tak źle.
Przetestowane w warunkach biurowych: w tel 40% i do pełna naładował w ciągu 1,5h (może i krócej, ale po 1,5h zauważyłam że jest naładowany).
Czy cały czas tak pociągnie - nie wiem, się okaże. No i nie było ładowane od zera, od całkowitego padnięcia telefonu, a to dopiero byłoby miarodajne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 11 Cze 2015 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Tańsza wersja testera pojemności (prądu ładowania i napięcia) - tylko 1,31 USD:
[url]http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Digital-USB-Mobile-Power-charging-current-voltage-Tester-Meter-Mini-USB-charger-doctor-voltmeter/32243736732.html
[/url]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 11 Lip 2015 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Mam pytanko do osób, które posiadają ten power bank. Jaki jest średni czas pełnego naładowania XIAOMI 10400 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Lip 2015 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@Adrian.jg wszystko zależy od ładowarki, jaką ten powerbank ładujesz. Ja mam ładowarkę od Jabry (zestawu słuchawkowego) i trwa to jakieś 8-9h. Podłączam na noc i rano czasami już jest ok, czasami jeszcze ostatnia lampka miga. W instrukcji napisali, że jakieś 6-7h, ale to pewnie jakieś 2.1A.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adrian.jg lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 11 Lip 2015 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
ok, dzięki. Poszperałem tez nieco po anglojęzycznych internetach i znalazlem cos takiego..

Cytuj:
The time taken to fully charge this Power bank totally depends on the charger you are using. If you are using a 550 mAh charger (which you usually get with Moto G) then it will take around 20 hours to charge, if you are using a 1000 mAh or 1A charger (like the one you get with iPhone) then it will charge in 10 hours and if you have a 2000 mAH or 2A charger, it will charge in 5.5 hours.


Może też ktoś obyty w temacie elektroniki (ja jestem zielony :D) wytłumaczyć w skrócie co kryje się właśnie za takimi 1A i 2A?


Ostatnio edytowany przez Adrian.jg, 11 Lip 2015 17:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 11 Lip 2015 17:44 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 43
Loty: 30
Kilometry: 91 464
http://www.powerneed.com/pl/powerbanki/ ... 23620.html ja osobiście używam ten model. Kupiłem na promocji w Empiku za 69 zl. Jestem zadowolony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 11 Lip 2015 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Adrian.jg napisał(a):
ok, dzięki. Poszperałem tez nieco po anglojęzycznych internetach i znalazlem cos takiego..

Cytuj:
The time taken to fully charge this Power bank totally depends on the charger you are using. If you are using a 550 mAh charger (which you usually get with Moto G) then it will take around 20 hours to charge, if you are using a 1000 mAh or 1A charger (like the one you get with iPhone) then it will charge in 10 hours and if you have a 2000 mAH or 2A charger, it will charge in 5.5 hours.


Może też ktoś obyty w temacie elektroniki (ja jestem zielony :D) wytłumaczyć w skrócie co kryje się właśnie za takimi 1A i 2A?


Im wyższa ilość amperów tym większe natężenie prądu jakie przepływa w trakcie jednej sekundy (analogicznie jak przepływ wody w rurze).
Możesz sprawdzić na swojej ładowarce od telefonu - oznaczone jest jako OUTPUT - jakie masz prąd wyjściowy. Telefony z mniejszą baterią mają dołączone ładowarki zazwyczaj nie większe niż 1A (często mniejsze), natomiast w smartfonach z większymi bateriami standardem jest ładowarka 2A - co oznacza, że baterię naładujesz w czasie połowę krótszym niż przy ładowarce 1A.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adrian.jg uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group