Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Maj 2018 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Kilka miesięcy temu jako część RTW kupiłem za niewiele ponad 1000 złotych bardzo fajną trasę z PVG do SEA, zawierającą w sobie lot UA155 (słynny Island Hopper). Dokładnie trasa wyglądała tak: PVG-GUM, GUM-TKK-PNI-KSA-KWA-MAJ-HNL, HNL-SFO-SEA. Parę miesięcy temu dostałem maila, że dokonane zostały zmiany (z mojej analizy wynika że United przestaje latać na trasie PVG-GUM) i że mam kilka opcji, z których żadna nie zawiera lotu UA155. Opcje zaproponowane przez Expedia.co.uk:
Kod:
OPTION 1:
UA 199 17JUN PVG(Shanghai Pudong) LAX(Los Angeles) 2010 1710
UA1232 17JUN LAX(Los Angeles) HNL(Honolulu) 1900 2145

OPTION 2:
UA 858 17JUN PVG(Shanghai Pudong) SFO(San Francisco) 1210 0845
UA 300 17JUN SFO(San Francisco) HNL(Honolulu) 1405 1629

OPTION 3: Depending on the policy of the airline you may request a full refund. If you choose this option, you will need to make a new booking at the prices currently available.


Na stronie United widnieje natomiast jeszcze inna trasa: PVG-SFO-LAX-HNL-SFO-SEA, ale jest też komunikat:
Kod:
! A modification has been made to your itinerary. Please contact United Reservations to have your ticket reissued.


Najpierw próbowałem negocjować mailowo i telefonicznie z Expedią. Chciałem, żeby anulowali mi pierwszy lot i żebym mógł zacząć trasę z GUM - nie przeszło. Chciałem żeby wysłali mnie do GUM z innego miasta (chociażby MNL mi bardzo pasuje) albo z PVG z jakąś przesiadką - nie przeszło. Generalnie powyższe opcje albo zwrot. Próbowałem regularnie, ale że za miesiąc lecę już tę trasę to przyspieszam temat.

Wczoraj przegadałem kilkanaście minut z Unitedem, próbując potwierdzić trasę, która widnieje u nich na stronie. Po konsultacji z supervisorem okazało się, że nie można mnie wysłać najpierw do Kalifornii, potem do HNL, tam stopover i znowu przez SFO do SEA. Mogą tylko bezpośrednio PVG-SFO/LAX-SEA, co mnie średnio satysfakcjonuje.

Rozumiem, że już temat Island Hoppera jest raczej przegrany, ale da się jeszcze jakoś ugrać tę trasę PVG-SFO-LAX-HNL-SFO-SEA? Przynajmniej Hawaje by były :roll:

P.S. Nie jestem pewny czy dobry dział, jakby ktoś z moderatorów stwierdził że nie to proszę o przeniesienie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 18 Maj 2018 02:36 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
https://www.united.com/ual/en/us/fly/he ... anges.html

Przy zmianie muszą być spełnione 3 warunki:
- nie ma możliwości zmiany portu wylotu i docelowego
- przesiadki mogą być inne niż w pierwotnym locie
- wszystkie loty muszą być operowane przez UNITED

Podejrzewam, że standardową drogą nie uda się przywrócić hoppera jeśli nie ma połączeń PVG-GUM UA a jest alternatywne połączenie PVG-SFO United.

Może spróbuj złożyć reklamacje, że głównym celem był lot UA155 i że jesteś skłonny rozpocząć podróż w GUA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Maj 2018 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Ciekawe jest to, że nie ma możliwości zmiany portu wylotu i docelowego. Jak to się odnosi do biletu multicity i portów "pośrednich"?
Kupując tę trasę wyglądała ona dokładnie tak (screenshot zrobiony w momencie kupna):
Załącznik:
Zrzut ekranu 2017-12-03 o 22.17.58.png
Zrzut ekranu 2017-12-03 o 22.17.58.png [ 112.13 KiB | Obejrzany 4511 razy ]


Wydaje mi się, że w tym przypadku GUM i HNL jest traktowane także jako cele podróży, bo w praktyce mógłbym między lotami zostawić sobie w poszczególnych miejscach 2 miesiące, a na miejscu mieć konkretne plany (dlatego taka a nie inna trasa). Wydaje mi się więc, że ta trasa widoczna obecnie przy mojej rezerwacji na stronie United (lot do Kalifornii, powrót na Hawaje i znowu lot do Kalifornii) może mieć związek z tym, że HNL było wskazane jako pośredni cel podróży. Ale co wtedy z GUM?
Może to jest jakiś punkt zaczepienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Maj 2018 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Udało się dzisiaj potwierdzić trasę widoczną na United (PVG-SFO-LAX-HNL, HNL-SFO-SEA) poprzez rozmowę telefoniczną z Expedią. Trochę to potrwało, sprawdzali czy mogą to potwierdzić ale koniec końców się udało i rezerwacja wisi już potwierdzona. Szkoda Island Hoppera (który miał być najfajniejszym etapem całej podróży), no ale trudno. Przynajmniej Hawaje są :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group