Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Lista pośredników wraz z ich prowizją stworzona przez @ansbach1. B oznacza brutto N netto, pierwsza kwota etap polubowny druga etap sądowy, chyba, że jest taka sama.
AirCashBack - 25 B
AirCompensa - 20 B
AirHelp -35 B - 50B
AirMoney - 25B -50B
delayfix - 25B - 40B
givt - 25B -49B
odzyskajzalot - 25B -35B
lotopozniony - 25B
zwrotzalot - 25N

ostatnia aktualizacja: 19/11/2019

[ 264 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Lis 2019 12:19 

Troche zaskoczony jestem, że ten temat jest tak mało popularny. Z tego co czytam nikt nie ma takich doświadczeń, że pośrednik pozwał linie do sądu. Naprawdę oni tego nie robią?
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:22 
Awatar użytkownika

srebrny
Robią. Przydałoby się zebrać i podwiesić listę pośredników, którzy pobierają dodatkową prowizję za skierowanie sprawy do sądu. Taki AirHelp weźmie 25% za wysłanie reklamacji do przewoźnika i prawie drugie tyle za pozew.

#43 PostWysłany: 19 Lis 2019 11:20 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Lista pośredników wraz z prowizją, może warto podpiąć i uzupełniać. B oznacza brutto N netto, pierwsza kwota etap polubowny druga etap sądowy, chyba, że jest taka sama.

AirCashBack - 25 B -
AirCompensa - 20 B
AirHelp -35 B - 50B
AirMoney - 25B -50B
delayfix - 25B - 40B
givt - 29B -49B
odzyskajzalot - 25B -35B
lotopozniony - 25B
zwrotzalot - 25N
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#44 PostWysłany: 19 Lis 2019 14:10 

platynowy
@ansbach1 Na SG znalazłam coś takiego " Przydatne informacje: Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat Wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp." Możesz ustosunkować się do informacji o 3 latach i czy pozostałe wymienione firmy też podobnie ustalają ramy czasowe od zdarzenia.Może warto to uściślić.
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 19 Lis 2019 15:25 

niebieski
Myślę, że to jest skrót myślowy. Według mnie problem jest bardziej złożony. W Polsce okres przedawnienia wynosi 1 rok, tylko co to oznacza?

1) Czy o okresie przedawnienia decyduje siedzibą przewoźnika? Jeśli lot wykonuje Enter na trasie CDG-FCO to czy przed sądem francuskim będzie inny okres przedawnienia niż przed polskim? Czyli Francuz ma trzy lata, a Polak rok? Bo jeśli to sąd francuski będzie rozpatrywał sprawę to czy zastosuje przepisy francuskie czy polskie?
miriam lubi ten post.

#46 PostWysłany: 20 Lis 2019 08:40 
Awatar użytkownika

srebrny
Warto podwiesić taką listę, ale uwzględniając tylko tych pośredników którzy biorą dodatkową prowizję za skierowanie sprawy do sądu (z wyraźnym zaznaczeniem, że jest to dodatkowa prowizja), inaczej zaleje nas tutaj spam wszystkich pośredników.

#47 PostWysłany: 20 Lis 2019 08:55 

Czyli ile mam czasu na złożenie papierów i żądanie odszkodowania. Lot odwołany w okolicach końca lipca, ale ze względu na to, że teraz mam trochę więcej czasu, to chciałbym to w końcu załatwić.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 20 Lis 2019 09:42 

niebieski
III CZP 111/17

W art. 778 k.c. został przyjęty krótki, roczny termin. Takie terminy
przedawnienia roszczeń są charakterystyczne dla prawa przewozowego. Powstaje
jednak pytanie, czy taki termin jest odpowiedni w odniesieniu do odpowiedzialności
przewidzianej w rozporządzeniu nr 261/2004. Wspomniana odpowiedzialność
istotnie różni się od odpowiedzialności odszkodowawczej, uregulowanej w kodeksie cywilnym. Po pierwsze, przesłanką takiej odpowiedzialności nie jest szkoda.
Po drugie, wysokość odszkodowania została ściśle określona, w zależności
od długości lotu. Pasażer został zatem zwolniony od obowiązku dowodzenia
zarówno przesłanek odpowiedzialności odszkodowawczej, jak i wysokości
odszkodowania. Z natury rzeczy powinien więc dochodzić roszczenia o wypłatę
odszkodowania przewidzianego w rozporządzeniu nr 261/2004 niezwłocznie po
zakończeniu opóźnionego lotu. W tej sytuacji roczny termin przedawnienia
roszczenia przewidziany w art. 778 k.c. należy uznać za wystarczający.

#49 PostWysłany: 20 Lis 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Tak jak kolega tutaj napisał 1 rok, po tym tracisz możliwość ubiegania się o odszkodowanie. Możesz wysłać mailem do Ryanair informacje w tej sprawie, aby sprawdzić jakie jest ich stanowisko. Jaki powód będą podawać. Każdy powód odwołania lotu czy istotnego opóźnienia lotu, jest oficjalnie publikowany, więc można się na niego powołać, że nie zawiera się on w zdarzeniach niezależnych od linii lotniczych.
Zastanów się jeszcze nad skorzystaniem z porady jakiejś kancelarii która będzie Cię reprezentowała. Tutaj było już kilka wymienionych, dorzucę od siebie jeszcze DelFly Sp. z o.o. - tutaj masz do nich kontakt -> kontakt(at)do600euro.pl

Co do wysokości odszkodowania, to w rozporządzeniu WE określone zostało to:

Cytuj:
Odszkodowanie jest zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 11.02.2004 roku. Wynosi od 250 do 600 euro. Wysokość odszkodowania zależy od odległości między lotniskami. Są trzy podstawowe stawki 250 euro (trasa do 1500 km), 400 euro (1500 do 3500 km), 600 euro (powyżej 3500 km).
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 20 Lis 2019 12:19 

niebieski
A jeśli w państwie miejsca przylotu jest inny termin przedawnienia?

#51 PostWysłany: 20 Lis 2019 12:36 

niebieski
ansbach1 napisał(a):
Myślę, że to jest skrót myślowy. Według mnie problem jest bardziej złożony. W Polsce okres przedawnienia wynosi 1 rok, tylko co to oznacza?

1) Czy o okresie przedawnienia decyduje siedzibą przewoźnika? Jeśli lot wykonuje Enter na trasie CDG-FCO to czy przed sądem francuskim będzie inny okres przedawnienia niż przed polskim? Czyli Francuz ma trzy lata, a Polak rok? Bo jeśli to sąd francuski będzie rozpatrywał sprawę to czy zastosuje przepisy francuskie czy polskie?

Przedawnienie to kwestia materialnoprawna, decydująca powinna być siedziba przewoźnika: polski przewoźnik to 1 rok, irlandzki to 6, sam uzyskałem odszkodowanie w irlandzkim sądzie po 5.5 roku od daty lotu. Nie tyle zapomniałem co zmieniła się w tym czasie i interpretacja nadzwyczajnych okoliczności ;)

#52 PostWysłany: 20 Lis 2019 13:30 
Awatar użytkownika

Wychodzi na to, że sądy w Europie Zachodniej są znacznie bardziej nastawione prokonsumencko niż polskie sądy. Nie pierwszy raz można się o tym przekonać. Proszę zwrócić uwagę na wyroki jakie wydawały polskie sądy w sprawie frankowiczów. Dopiero TSUE musiał wydać wyrok, aby polskie sądy się do niego dostosowały. Dlaczego tak jest - nie wiem, ale się domyślam.
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 20 Lis 2019 13:38 

niebieski
MeHow napisał(a):
ansbach1 napisał(a):

Przedawnienie to kwestia materialnoprawna, decydująca powinna być siedziba przewoźnika: polski przewoźnik to 1 rok, irlandzki to 6, sam uzyskałem odszkodowanie w irlandzkim sądzie po 5.5 roku od daty lotu. Nie tyle zapomniałem co zmieniła się w tym czasie i interpretacja nadzwyczajnych okoliczności ;)

Mogę wnieść pozew przeciwko Ryanair w polskim sądzie. Według mnie twierdzenie, że sąd polski będzie stosował przepisy irlandzkie są bezpodstawne, a brak jest obowiązku składania pozwu w Irlandii, gdy mogę w Polsce.

#54 PostWysłany: 20 Lis 2019 18:45 

niebieski
A chyba powinien co?

Czym innym jest jurysdykcja (zasady wyboru sądu) a czym innym prawo materialne (np. właśnie przedawnienie).

Ostatnio edytowany przez dmirstek, 20 Lis 2019 23:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 20 Lis 2019 23:04 

niebieski
Nie znam takiego przypadku.

#56 PostWysłany: 24 Lis 2019 00:56 

@ansbach1 Witam,
Bardzo prosiłbym o kontakt, miałbym coś ciekawego dla Ciebie, nie chce korzystać z jakiejś firmy AH, wolałbym dać zarobić Tobie, jeśli jest jakaś szansa, napisałem oczywiście reklamacje do linii, ale oczywiście odpowiedź jest standardowa "extraordinary circumstances".
Pozdrawiam Miłego wieczoru
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 04 Gru 2019 18:15 
Awatar użytkownika

niebieski
Ma ktoś doświadczenie która z firm na pewno wejdzie na drogę sądową jak będzie taka potrzeba?

#58 PostWysłany: 04 Gru 2019 18:21 

srebrny
Jeśli sprawa nie jest wprost oczywista lub wymaga czegoś więcej, niż wypełnienie druku pozwu, to żadna. Nawet, jak zaoferujesz pokrycie kosztów sądowych i zastępstwa strony przeciwnej po ewentualnej przegranej.

Uderz do tej, która bierze kasę dopiero po ewentualnej wygranej - sprawdzisz, czy się podejmą.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 05 Gru 2019 14:33 
Awatar użytkownika

Witam wszystkich obecnych w temacie.
Niestety nie mogę założyć nowego, z tego powodu piszę tutaj.
Miałem ostatnio problem z liniami Qatar. Pomimo przybycia na lotnisko 3h przed wylotem odmówiono nam boardingu.
Kolejka była na do bagaży oraz odprawy była tak długa, że w pewnym momencie została odcięta i wszystkim osobom
którzy znajdowali się odpowiednio daleko powiedziano że nie lecą.
Niestety ja i moi znajomi musieliśmy kupić nowy bilet i polecieć lotem który był 2h później.
Dodam, że miało to miejsce na trasie Bangkok-Warszawa z przesiadką w Doha, a takich osób było co najmniej 20.

Czy istnieje jakaś forma reklamacji, zwrotu części poniesionych kosztów?

Czy ktoś z osób obeznanych w temacie mógłby się wypowiedzieć?

Z góry dziękuję.
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 05 Gru 2019 14:51 

Loty: 49
Kilometry: 85 041
Punkt pierwszy - kontakt z przewoźnikiem w sprawie "denied boarding"
 Relacje PM off  

[ 264 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości