Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Loty krajowe
#1 PostWysłany: 27 Lut 2016 14:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Macie jakieś doświadczenia z lotami krajowymi w Korei?
Najpopularniejsze są chyba Seul-Jeju. Ceny nawet od ok 60zl (ok 20 000krw).
Główne linie to:
- Jeju Air
- Eastar Jet
- tway
- Air Busan
- korean Air
- Asiana
- jin Air

W większości bagaż do luku jest chyba za free- różnie od 15kg do 23kg. Lataja z Gimpo i icn. Macie jakieś doświadczenia? Czy loty są często odwoływane? Czytalam że nie zawsze polskie karty przechodzą.
Jakie ceny uznawac za atrakcyjne?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#2 PostWysłany: 28 Lut 2016 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 270
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum.

Co prawda liniami koreańskimi jeszcze nie leciałem, ale mam pewne przemyślenia.
Ilość bagażu do luku podawana jest przez każdą linię, ale są to wartości jakie podałaś.
Low costy (air busan, eastar) ok 15kg, Asiana czy Korean Air, są odpowiednio droższe i limity większe.
Lotów szukałem momondo, kayakem oraz tripadvisorem, rezerwacja już na stronie danego przewoźnika.
Za eastarjet: GMP-CJU wyszło w sumie 23900 KRW, dziecko 21900 KRW (tax 4000 dorośli, 2000 dziecko)
Airbusan CJU-PUS 31.300, dziecko 29300.
Wydaje mi się że są to atrakcyjne ceny, szczególnie, że dzisiaj nie udało już mi się ich odtworzyć.
Loty sprawdzałem flightradarem - wychodzi, że są punktualne i nie odwoływane.

Płatności kredytową MC - bez problemu, problemy techniczne tylko wynikały z tego, że nie zawsze się strony internetowe chciały otwierać (pomagała zmiana przeglądarki).

PS. Teraz zauważyłem, że do ICN lecimy 2 dni później QR.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#3 PostWysłany: 28 Lut 2016 09:20 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
@maxima
ja lecialem
jejuair
i airbusan
po 75zl za lot bez problemow z pl karta soczek na pokladzie gratis
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#4 PostWysłany: 28 Lut 2016 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
maxima napisał(a):
Macie jakieś doświadczenia z lotami krajowymi w Korei?
Najpopularniejsze są chyba Seul-Jeju. Ceny nawet od ok 60zl (ok 20 000krw).
Główne linie to:
- Jeju Air
- Eastar Jet
- tway
- Air Busan
- korean Air
- Asiana
- jin Air

W większości bagaż do luku jest chyba za free- różnie od 15kg do 23kg. Lataja z Gimpo i icn. Macie jakieś doświadczenia? Czy loty są często odwoływane? Czytalam że nie zawsze polskie karty przechodzą.
Jakie ceny uznawac za atrakcyjne?:)

Leciałem tylko JejuAir bez opóźnień, bardzo sympatyczna i pomocna obsługa na GMP, jedyne co zapadło mi w pamięć, to szybkość boardingu dosłownie w kilka minut cały 737 zapakowali przez rękaw, pasażerowie karnie ustawili się w kolejce i trwało to tylko oka mgnienie, FR i W6 powinno brać z nich przykład i standardowo brać każdy podręczny do luku przed security.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#5 PostWysłany: 28 Lut 2016 15:01 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Leciałem Eastar Jet i Air Busan Płaciłem polską kartą kredytową Loty punktualne Wszystko bez żadnych problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#6 PostWysłany: 28 Lut 2016 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
Air busan ok
Korean air ok
Jeju air ok
Przy kupnie biletów w air busan był niewielki problem z płatnością, mBank nie dał rady ale Citibank sprawdził się na 100 %. Potem już płaciłem zawsze citi
Ktoś na forum wyjaśnił mi o co chodzi z kartami
Duży bagaż w cenie biletu air busan i Korean. W Jeju miałem tylko podręczny dlatego na temat dużego nic nie powiem, nie pamiętam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#7 PostWysłany: 29 Lut 2016 00:15 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
ja leciałem Asianą CJU-BUS (koło 47000 KRW zapłaciłem; można było sporo taniej ale zależało mi na tej linii) i Koreanair GMP-CJU
KE kupiłem za mile więc nie wiem jak z płatnością
a za OZ miałem jakiś problem z płatnością ale w końcu jakaś karta zadziałała (nie wiem czy nie chodziło o konieczność weryfikacji sms to secure coś)
oba loty krótkie i bez niespodzianek; bez opóźnień
KE na Jeju do połowy października (nie wiem od kiedy) lata na niektórych lotach na 747 (lot trwa 40 parę minut)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#8 PostWysłany: 15 Mar 2016 10:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a na ile wcześniej kupowaliście loty? widzę że np. w KE i OZ bilety nawet na następny dzień są w cenach 16000-40000 KRW, za to na odleglejsze terminy (np. miesiąc i więcej wprzód) bilety są dużo droższe.
Swoja drogą czy OZ na tej krajówce nalicza mile do M&M? :D :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#9 PostWysłany: 04 Paź 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja leciałem T'way Airlines. Z tego co zauważyłem to ceny biletów raczej zależą od pory dnia a nie wyprzedzenia. Ja kupowałem na 2 miesiące przed. I ta sama cena była na tydzień do lotu. Poranne i wieczorne były najdroższe. Teraz po zapisaniu się do NL, co chwila mi przysyłają kody rabatowe na 5.000 - 7.500 KRW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#10 PostWysłany: 19 Maj 2022 22:56 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Chciałem odkopać temat - planuję podróże Seul- Jeju - Busan w czerwcu i stąd mam następujące pytania:
- nie widzę opcji kupienia bagażu rejestrowanego w Korean Air - czy to znaczy, że z defaultu mamy tutaj bagaż?
- czy ktoś może orientuje się odnośnie jakichś specjalnych obostrzeń na lotach krajowych w Korei?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#11 PostWysłany: 12 Maj 2023 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 107
Kilometry: 190 049
Stan na 2023 - T'way Airlines wygrało dla mnie dostępnością biletów. Seul - CJU i CJU - Osaka dało się kupić pół roku wcześniej (oczywiście w dobrych cenach).

Korean czy Jeju wyrzucało mi, że taryfa niedostępna - jeżeli ktoś może czekać, że jeszcze się pojawi, to pewnie dobra opcja. Nie wierzę, że z takim wyprzedzeniem wszystkie bilety były wykupione, więc pewnie raczej JESZCZE nie wskoczyły do systemu.

Płatność kartą kredytową, Revolutem nie da rady. Potwierdzenie od lini lotniczych od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#12 PostWysłany: 16 Lis 2023 10:36 

Rejestracja: 22 Gru 2021
Posty: 31
Loty: 64
Kilometry: 77 061
Odbyliśmy loty:
GMP-CJU T'way Air
CJU-PUS Jeju Air

W obu przypadkach bezproblemowo zapłaciliśmy Revolutem. Mieliśmy taryfę z bagażem 15 kg. Wybór miejsca płatny, ale wychodziły jakieś śmieszne kwoty dopłaty.

Z ciekawostek - przy nadawaniu bagażu musieliśmy poczekać 10 minut przy check-inie na sprawdzenie (zapewne pod kątem bezpieczeństwa).

Loty bezproblemowe, boarding sprawny. Na obu lotach była garstka nie-azjatów oprócz nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#13 PostWysłany: 16 Lis 2023 10:52 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 994
srebrny
A to czekanie na sprawdzenie bagażu rejestrowanego w Korei nie jest standardem? Dużego doświadczenia nie mam, ale pamiętam, że na jakiś ekran patrzyłem czy moja walizka już pojechała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#14 PostWysłany: 20 Lis 2023 17:53 

Rejestracja: 22 Gru 2021
Posty: 31
Loty: 64
Kilometry: 77 061
Możliwe, że tak jest. Tylko, że tutaj kazali nam wręcz podejść jeszcze raz do check-inu i przy nas dzwonili czy jest ok. Na powrocie w ICN, też kazali czekać, ale powiedzieli że możemy pójść jeśli nas nie wyczytają po 10 minutach.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 21 Lis 2023 02:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#15 PostWysłany: 28 Lis 2023 11:04 

Rejestracja: 27 Maj 2020
Posty: 24
Loty: 53
Kilometry: 124 190
Siema,
W czerwcu wybieram się do Korei, jestem na etapie planowania podróży i zastanawiam się na które lowcostowe linie zwrócić uwagę?
Interesują mnie loty na Jeju oraz Tokio, a w planie mam Seul, Daejeon, Busan, Gongju, Jeonju tak więc jest kilka możliwości wyboru lotnisk
Będę wdzięczny za podpowiedź od bardziej doświadczonych
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#16 PostWysłany: 28 Lis 2023 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 270
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Na Jeju to chyba najlepiej z GMP lub PUS, co chwilę coś tam lata, bilety RT po 300zł i taniej.
Do Tokio to z ICN lub PUS, sporo lotów bezpośrednich.
A po półwyspie koleją.

A którą linię wybrać? Taką co pasuje cenowo i taką, która najlepiej pasuje do timingu.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinorl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#17 PostWysłany: 28 Lis 2023 22:00 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
@jimi chyba odpowiedziałeś na moje pytanie jeszcze zanim zdążyłam je zadać. Obecnie loty na Jeju, które mnie interesują, to ok 500zł/os. Rozumiem, że polować, bo są spore szanse, że będzie taniej? (wrzesień 2024)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty krajowe
#18 PostWysłany: 28 Lis 2023 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 270
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
@karpik, akurat odpowiadałem @marcinorl, ale możemy się umówić, że antycypowałem :D

CJU z Gimpo na wrzesień '24 jeszcze nie ma w kalendarzu, jedynie ofertuje się Koreanair.
A przecież na tej trasie co 5 minut lata jakiś JejuAir, JinAir czy T'Way. Będą loty do kupienia, nawet tego samego dnia co planujesz podróż na Jeju.
Załącznik:
cju.jpg
cju.jpg [ 147.13 KiB | Obejrzany 251 razy ]
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
karpik uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group