Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Kwi 2014 14:57 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1
We wrześniu wybieram się na miesiąc do Brazylii, Sao Paulo i Rio to miejsca przylotu i odlotu ;)
Dokładnego planu jeszcze nie mam, natomiast zastanawia mnie kwestia języka.
Mówię jedynie po polsku i angielsku.
Chciałbym jednak na miejscu móc z kimś pogadać, dlatego zastanawiam się czy zacząć się uczyć portugalskiego czy hiszpańskiego. Wiem że w Brazylii mówią niemal tylko po portugalsku, jednak hiszpański byłby rozsadniejsza decyzją z uwagi na jego popularność generalnie. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek odwiedze Brazylię, ale na pewno będę chciał kiedyś zobaczyć zachód Ameryki Południowej a wtedy porrugalski się raczej nie przyda.

Podpowiecie w co lepiej zainwestować czas? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Kwi 2014 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Proponuję, byś zdecydował się na hiszpański - w większej ilości miejsc na świecie go wykorzystasz. Poza tym częściej usłyszysz go w piosenkach, w TV itd. co pozwala zawsze trzymać kontakt z językiem.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sty 2015 09:58 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Jeśli chcesz się uczyć języka by go wykorzystać akurat w Brazylii - tylko portugalski.
Jeśli pytasz ogólnie to odpowiedz jest jedna - hiszpański. Cała Ameryka Południowa (bez Brazylii) i Srodkowa (bez Belize) mówi po hiszpańsku.
Nie wspominając że w Stanach to też już język nr 2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2015 10:52 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
Ja byłam w październiku w Brazylii nie znając ani hiszpańskiego ani portugalskiego. Bywały problemy z dogadaniem, ale generalnie to bardzo przyjaźni ludzie, więc zawsze jakoś na migi da się porozumieć. Na pewno znając lokalny język można bardziej dogłębnie poznać dany kraj, ale to jednak hiszpański jest dużo bardziej użyteczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2015 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
A czy ktorys z tych jezykow jest prostszy do nauki? Wydaje mi sie ze hiszpanski, bo po portugalsku zupelnie inaczej sie czyta niz pisze, ale bede wdzieczna za potwierdzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2015 14:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
zdecydowanie hiszpański jest łatwiejszy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2015 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Skora Brazylia to jednorazowa przygoda, to bez wahania bierz się za naukę hiszpańskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Sty 2015 02:26 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Jeżeli Brazylia to hiszpański dla nich pomimo oczywistej bliskości szczególnie w wersji pisanej w mowie jest bliski chińskiemu czy ewentualnie polskiemu. Tak że polecam np skrypt z płyta Blondynki, ja akurat posłuchałam parę tygodni przed wyjazdem i wystarczyło na prosta komunikację. Jednakże była to wersja hiszpańska i w Argentynie wystarczyła ale w Brazylii lipa, odpaliłem wersje Portugalska i pod koniec wyjazdu już mogłem się komunikować w bardzo uproszczonym zakresie.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sty 2015 02:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Skoro jedziesz do Brazylii, to stawiałbym na opanowanie podstaw portugalskiego w wydaniu brazylijskim. Znajoma spędziła w Brazylii rok i już po paru tygodniach ładnie śmigała w tym języku, więc jest to do zrobienia. A i opanować w przyszłości hiszpański będzie łatwiej mając w zanadrzu jakoweś doświadczenie z j. portugalskim.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Sty 2015 02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Kolega z Barcelony podrozowal po Brazylii mowiac po hiszpansku i szlo mu niezle, wiec dasz rade. Ale naucz sie kilku podstawowych slow po portugalsku, paru liczebnikow itp. Poczytaj o wymowie w Brazylii, innej niz w Portugalii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Gru 2015 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
BusinessClass napisał(a):
Kolega z Barcelony podrozowal po Brazylii mowiac po hiszpansku i szlo mu niezle, wiec dasz rade. Ale naucz sie kilku podstawowych slow po portugalsku, paru liczebnikow itp. Poczytaj o wymowie w Brazylii, innej niz w Portugalii.


jakbys byl moim kolega to bym pomyslal ze o mnie to napisales. A moze po prostu Cie nie pamietam.
Faktycznie, z DOBRYM hiszpanskim mozna sie w Brazylii dogadac. Tzn schemat jest taki: oni rozumieja cie w 90%, ty ich w duzo mniejszej czesci, ale do podstawowych rzeczy spokojnie wystarczy

tylko nigdy nie nalezy na poczatku pytac 'czy mowisz po hiszpansku' - bo nie mowio, ale rozumiejo : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group