Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2015 13:45 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Jestem właśnie na etapie opracowywania planu na 7-dniowy wyjazd do Portugalii na październik. Kilka punktów jest raczej sztywnych bo już zabukowanych:
Przylot do Lizbony w nocy z poniedziałku na wtorek.
W Lizbonie noclegi poniedziałek - wtorek - środa - czwartek.
W czwartek wieczorem przelot Lizbona - Porto.
W niedzielę wieczorem przelot Porto - Lizbona.
W poniedziałek po południu wylot z Lizbony do Polski.

Pobyt w Lizbonie i okolicach od poniedziałkowo - wtorkowej nocy do czwartku wieczorem jest pewny.

Moje pytanie brzmi - czy jest sens rozważać upchnięcie w to wszystko przelotu z Porto do Faro? Na październik bankowo bilety będą za grosze, pytanie tylko czy na choćby jeden dzień warto lecieć? Bardzo chciałbym zaliczyć Algarve - zjawiskowe jeśli chodzi o widoki...
Gdybym nie wracał do Lizbony z Porto w niedzielę ale w poniedziałek (kwestia kupienia biletów) - wtedy byłbym w Porto od czwartku wieczorem do poniedziałku powiedzmy rano.
Czy warto dzielić te 3,5 dnia na Porto i Faro (w sensie objechania Algarve) czy lepiej sobie odpuścić południe i spokojnie połazić po Porto?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 20 Maj 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Jako że w zeszłym roku w październiku byłam w Lizbonie, Faro i Porto odpowiadam stanowczo: Faro wygrało bezapelacyjnie;-) Może dlatego, że temperatura oscylowała wokół 30 stopni i lepiej było plażować, niż zwiedzać. Wiem jedno: do Algarve ja jeszcze wrócę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Byłem w listopadzie w Faro i Albufeirze. Pogoda jest na tyle dobra, że nawet można się kąpać i opalać. W dodatku widoki piękne. Jak masz możliwość to warto. ;)
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
moj wypad - ladowanie w Porto, kazdego dnia posuwalismy sie sukcesywnie na poludnie
"zaliczajac" autem zaplanowane miejsca. Ostatniego dnia powrot z Algarve do Porto.

Wariant autem
Meczace? tak
Opłacalne ekonomicznie? 50/50
Opłacalne czasowo? nie

dla mnie kluczowa byla mozliwosc zerkania na Portugalie z okna samochodu. a nie samolotu
czy bym powtorzyl - tak, ale ja jestem mega zakrecony na punkcie jezdzenia autem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Albo Porto i okolice albo Algarve. Ale raczej nie łączyć, bo więcej czasu spędzisz w podróży, niż na miejscu, a i zwiedzisz tylko ułamek tego, co mozna zobaczyć zwiedzając na spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:08 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 116
A bilety LIS-OPO masz już kupione?
Jeśli tak to trochę bez sensu jest dokładać Faro (na sam transport stracisz sporo czasu)
Lepiej było by polecieć z OPO do Faro i ewentualnie już stamtąd wrócić autobusem/pociągiem do LIS.
Wtedy ma to sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:16 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Mam bilety Lizbona - Porto - Lizbona, ale ceny wewnętrznych przelotów są na tyle atrakcyjne, że kusi dodanie Faro do tej układanki.
Może faktycznie to rozwiązanie z przejazdem z Faro do Lizbony nie jest złe.
Nawet przy krótkich przesiadkach powrót z Faro do Porto tylko po to, żeby znów polecieć do Lizbony byłby bez sensu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Maj 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Mój plan na przyszły tydzień:
- 2 dni w Porto (od wtorku południe do czwartku popołudnie)
- przejazd pociągiem do Lizbony
- 2 dni w Lizbonie i okolicy (od czwartku wieczór do soboty wieczór)
- przejazd do Faro w sobotę wiczorem
- wypożyczenie auta w Faro i szybki przejazd po Algavre. Nocleg jeszcze nie wiem gdzie (pewnie okolice Lagos).
- niedziela i poniedziałek na wypoczynek, objazd i zobaczenie paru miejsc.
- noc na lotnisku i wylot z Faro we wtorek o świcie.

Postaram się po powrocie dać znać czy taki napięty plan miał sens :).
Ja mam o tyle łatwiej, że dolot do Porto, a powrót z Faro, więc odpada krążenie po kraju. Minusem jest brak opcji wypożyczenia samochodu. Koszty zwrotu w innym miejscu finanse by pogrążyły.
Inna sprawa, jak wybierałem sposób poruszania się wewnątrz kraju, uznałem że przeloty Porto-Lizbona i Lizbona-Faro są trochę bezsensowne. Przelot godzina + dotarcie na lotnisko ok. godziny przed + dostanie się na i z lotniska = ok. 3h.
Przejazd pociągiem z centrum do centrum - w obu przypadkach około 3h. Cena pociągu na tych trasach przy zakupie przez internet to 13-18 eur/os. Ryanair lata za 10, ale dochodzą dojazdy.
A z okien pociągu można coś jeszcze zobaczyć :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Maj 2015 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Jeśli chcecie zaliczać Porto, Lizbonę i też Algarve to pomyślcie o locie z Polski do Porto, a później odlocie z Faro przez np. Brukselę do Polski :) Ja leciałem tak i super sprawa. Spędziłem 6 miesięcy w Portugalii i powiem Wam, że to nadal z kilka za mało...
Pogoda w październiku w Porto jest w kratkę. Trafi się zarówno piękny dzień, jak i deszczowy. Natomiast południe to cóż, nie będę powielał poprzedników, ale po prostu cudo. Byłem na wiosnę, byłem latem i jesienią, o każdej porze po prostu warto!

Szczerze 6 dni i zaliczenie Porto, Lizbony i Faro to zdecydowanie za mało. Tak jak pisze "dmirstek", żal czasu na podróżowanie po 300 czy 600 km.

Portugalia jest piękna! Zawsze chętnie tam wrócę, co tu dużo mówić, zamieszkałbym tam. :D

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyjazdu,
Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Maj 2015 18:18 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Dzięki wszystkim za opinie.
Dolotów z/do Polski już nie zmienię. Lecę do i wracam z Lizbony.

@Zielony^: koniecznie daj znać jak ten plan wytrzymał próbę w terenie ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2015 18:37 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Ja jestem zdania, że lepiej być nawet jeden dzień niż w ogóle :)
Wszystko zależy od upodobań podróżników ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Maj 2015 19:20 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Hej,
w tamtym roku dokładnie w październiku byłam na Algarve, potem w Lizbonie i Porto. Jeśli masz tylko 3,5 dnia na Porto i na Faro to ja bym nie upychała wszystkiego w te 3,5 dnia. Wiem - kuszące jest zobaczenie wszystkiego ale tak naprawdę będąc tylko w Faro nie zobaczysz prawdziwego Algarve. Faro to bardzo piękne miejsce, miasteczko w październiku było praktycznie wyludnione jeśli chodzi o turystów. Natomiast plaże, skały zaczynają się dalej na zachód od Faro - Albufeira, Lagos, Sagres. Do tego potrzebny by był samochód (na jeden dzień?) a to znów pogoń z czasem.
Według mnie szkoda czasu na loty, bo wyjdzie na to że ani Faro (a tymbardziej Algarve) tak naprawdę nie zwiedzisz ani Porto. Raczej warto wtedy poczekać na inny urlop i polować np na loty z przesiadką do Faro i wtedy poświęcić więcej czasu na samo Algarve, wypożyczyć samochód.
Ale wiadomo, Twój urlop, Twój czas. Portugalia jest niesamowita, więc tak czy inaczej zrobisz sobie smaka na kolejną podróż ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Maj 2015 19:41 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 68
Z Porto uważam, że warto udać się na jeden dzień na wyspę Islas Cies w Hiszpanii, obok Vigo. Bardzo ładne widoki a dojazd do Vigo zajmuje ok. 2h. Potem zaś tylko prom 30 min. Aż się dziwię, że na forum nie ma praktycznie o niej informacji. Tylko trzeba mieć na uwadze zmianę czasu przy planowaniu podróży ;P
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Maj 2015 19:47 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Byłem w Lizbonie 5 dni, Algarve 7 dni. I najlepiej wspominam Algarve, zdecyowanie!
Lizbona fajna ale jak ktoś zwiedził trochę miast to nie ma przełomu. Klimatyczne miasto.
Ale Algarve jest cudowne i 10 razy chętniej wrócił bym na te plaże niż do Lizbony. Zresztą nawet jeśli chodzi o Lizbonę to najbardziej podobała mi się Sintra.

Co do Algarve polecam samochód. Samo Faro widziałem krótko i dla mnie neutralne. Po prostu już mnie nie cieszą takie miasteczka bo chwila spaceru i tak naprawdę po jakimś czasie wielkich wspomnieć nie mam.
Ale klify Algarve to co innego. I nawet mi nie przeszkodził szczyt sezonu i dość sporo turystów ...

Faro to akurat jedno z mniej ciekawych miejsc Algarve. Na chwilę OK ale główne atrakcje są tam gdzie zaczyna się woda :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Maj 2015 20:55 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Chciałbym poświęcić 4-5 dni na Algarve pod koniec lipca. Gdzie polecacie mieszkać? Co polecacie zobaczyć? Jakieś wskazówki? Myślę o Lagos. Nie będę miał samochodu, może wypożyczę rower? jak zwiedzać? Słyszałem, że busy bardzo dobrze funkcjonują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Maj 2015 12:02 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Zapytam jeszcze w ten sposób tych, którzy byli i w Porto i na Algarve.
Po 3 dniach w Lizbonie i okolicy mam 3 opcje:
1) 4 dni w Porto
2) 2 dni w Porto i 2 dni w Algarve
3) 4 dni w Algarve.
Pierwszą opcję prawie odrzucam, ale...
Co byście wybrali? To jest pytanie, które można zadać tak, czy warto odpuścić sobie Porto żeby spokojniej pooglądać Algarve. Pamiętając, że to październik...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Maj 2015 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mam nadzieje ze admin nie wytnie linka

http://www.krzysztofgierak.pl/2012/10/p ... w-dwa.html

ja planujac "zaliczenie" Porto skorzystalem z w/w propozycji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Maj 2015 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
@greg0
4 dni w samym Porto to dość dużo czasu. Możesz to np rozdzielić na 2 dni w Porto i po jednym w Guimaraes (pierwsza stolica Portugalii) i Aveiro. Oba te miasta osiągalne są pociągiem/autobusem.

Jeśli chodzi o Algarve, to zapewne udałbyś sie tam samolotem. Wszystko co tam jest ciekawe znajduje się na zachód od Faro, wiec opcja na autobus jest chyba taka sobie, jak już to autem można zrobić odcinek Albufeira - Cabo S.Vicente. Samo Faro moim zdanie można odpuścić.

Także daje do przemyślenia:
1) 2 dni Porto + 2 okolice
2) 4 dni Algarve autem (do przejechania jest jakieś 300km)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Maj 2015 12:49 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Gdybym odpuścił Porto to pojechałbym do Algarve pociągiem z Lizbony, tam wziął samochód i wrócił do Lizbony znowu pociągiem. No chyba, że lepszym rozwiązaniem jest wzięcie samochodu w Lizbonie i przejazd i powrót z Algarve?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Maj 2015 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Jak chcesz 4 dni w Porto siedzieć to odpuść pół dnia i jedz za 3 euro pociągiem (w jedną stronę) do GUIMARAES - najstarsze miasto Portugalii, piękny stary rynek, zameczek, zwiedzanie pałacu króla itd. Serdecznie polecam, mieszkałem tam 6 miesięcy i jestem zakochany w tym miasteczku :)

Pozdrawiam!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group