Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sie 2014 22:58 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Witam,

Chciałem zapytać doświadczonych forumowiczów o informacje dotyczące pogody w Portugalii na przełomie września i pażdziernika (raczej lizbona i na południe w strone Agarve). Czy jeśli plażować to tylko na południe od Lizbony i czy pogoda powinna z doświadczenia w tym terminie będzie sprzyjać ?(wiem, że pogoda to wróżenie z fusów, ale bazując na waszych doświadczeniach liczę, że uda mi się uzyskać kilka cennych informacji).
Dodatkowo, będę wdzięczny za polecenie najładniejszych plaż w waszej opinii (research internetowy już zrobiłem - tak jak powyżej chetnie usłyszę opinie innych osob).

pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 03 Sie 2014 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Jeśli pytasz o osobiste doświadczenia pogodowe to ja kilka lat temu miałem w październiku idealną pogodę: na północy ok. 25 stopni, na południu ok. 30 stopni, niemal bezchmurnie. Natomiast koleżanka z pracy w zeszłym roku, w podobnym okresie, doświadczała chłodu i deszczu przez cały swój 1,5-tygodniowy pobyt, podczas którego przejechała cały kraj, zatem zadowolona nie była... Co do plaży, bardzo podobała mi się Albuferia, w której poza plażą polecam również pieszą wycieczkę na klify z ładnym widokiem na wybrzeże...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2014 23:31 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Jak chcesz plażować, to jedynie Algarve wchodzi w grę.

Większość plaż na zachodnim wybrzeżu poniżej Lizbony jest bardzo wietrzna i to właściwie niezależnie od pory roku, a wiatr nie tylko potęguje uczucie chłodu, ale przede wszystkim roznosi wszędzie piasek, że nie bardzo da się długo wytrzymać na takiej plaży.

A w Algarve polecam zwłaszcza Praia da Marinha i Praia da Falesia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sie 2014 09:58 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Dzięki za odpowiedzi.
Rozważamy Portugalię albo Sardynię na przełomie września i października, ale nie możemy się zdecydować, głównie ze względu na pogodę. Z jednej strony Sardynia z pięknymi plażami, z drugiej Portugalia z niezłymi plażami i super miastami do zobaczenia (Lizbona i Porto). Niemniej jednak dzięki za cenne wskazówki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2014 11:08 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Mateo,
my też ruszamy w październiku w tamte tereny. Robimy 2tygodniowy trip - > startujemy w Madrycie, później Grenada->Sevilla->Lagos->Lisboa i Porto jako miasto wylotu. Wynajmujecie autko czy siedzicie w miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sie 2014 16:20 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Będziemy chyba w Lizbonie i gdzieś na południe na plażowanie. Myślałem o Sesimbrze, ale forumowicze powyżej wspominali, że blisko Lizbony może być wietrznie, więc na dobrą sprawę zostaje Algarve, które niestety jest dalej.
Myślałem pierwotnie o samochodzie, ale chyba zostaniemy przy komuniakcji publicznej, na razie planowanie wychodzi bardzo chaotycznie.
btw - niezły trip :)
pozdr


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Sie 2018 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Sie 2014 23:14 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Żeby mieć pogląd o pogodzie, na tej stronie możesz przejrzeć dane z poprzednich lat:
http://www.wunderground.com/history/air ... atename=NA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:18 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
W tym roku na 100% pogoda w Algarve na przełomie września i października ma być ...idealna :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Wrz 2018 11:33 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
W Portugalii trwa strajk taksówkarzy który miał zakończyć się w poniedziałek ale został przedłużony do czasu nieokreślonego i polegający na blokowaniu dróg w tym także w Faro. Czy KTOŚ miał już ,,przyjemność" doświadczyć tego zdarzenia lub jest obecnie w Algarve i mógłby skomentować wyjazdówkę z lotniska w Faro ? :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lis 2020 10:42 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Natalia Wasilewska napisał(a):
Tydzień 13-20.11 KRK - LIS
Ocean dalej przyjazny kąpielom :)


Byłem na przełomie września i października, woda miała zaledwie parę stopni. Pytanie czy magicznie temperatura oceanu podniosła się o 10 stopni, czy kąpiesz się w piance.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 26 Lis 2020 21:39, edytowano w sumie 1 raz
Dostawienie cytatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lis 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Kothson napisał(a):
Byłem na przełomie września i października, woda miała zaledwie parę stopni




https://www.seatemperature.org/europe/portugal/

https://www.windguru.cz/48968 (temp wody po lewej obok latitude / longitude na górnej belce)

https://www.google.com/search?q=current ... e&ie=UTF-8

https://www.surf-forecast.com/breaks/Pr ... ha/seatemp


i nie, temperatura nie podniosła się od przełomu września / października, spadała (widać na wykresach na niektórych stronach linkowanych powyżej)

nie ma za co


właśnie tego typu postami (jak ten który cytuję) moderatorzy powinni sie zająć w pierwszej kolejności, ale wiadomo - wolą poprawiać literówki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Lis 2020 08:33 

Rejestracja: 02 Paź 2020
Posty: 5
Zeus napisał(a):
Są ludzie którzy lubią zimną wodę do kąpania się. Bałtyk w lecie też ma parę stopni.



Nie była to temperatura marzeń,
jednak przy 25.C na plaży " Praia da Marinha" nie brakowało ludzi, którzy chętnie wchodzili do wody mimo dużych fal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Sty 2021 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
sranda napisał(a):

Większość plaż na zachodnim wybrzeżu poniżej Lizbony jest bardzo wietrzna i to właściwie niezależnie od pory roku, a wiatr nie tylko potęguje uczucie chłodu, ale przede wszystkim roznosi wszędzie piasek, że nie bardzo da się długo wytrzymać na takiej plaży.




plaże w Lizbonie są wietrzne od ok. połowy czerwca do połowy września, wcześniej i później tylko okazjonalnie przy okazji sztormów.
W ogóle wybrzeże w okolicach Lizbony jest wg. mnie mocno niedoceniane, tzn sporo ludzi ze świata sportów wodnych je zna i docenia, ale przeciętni Janusze turystyki nie za bardzo
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group