Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Wrz 2014 22:30 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 76
Mam pytanie jaka jest pogoda w Portugalii w drugiej połowie listopada (ewentualnie przełom listopad-grudzień).
Czy jest tam ciepło, czy jest to dobry czas na wyjazd do tego kraju?
_________________
Moje podróże http://www.weuropie.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 09 Wrz 2014 22:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
http://www.accuweather.com/pl/pt/lisbon ... 11/01/2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2014 15:24 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 76
Dzięki za link. Wcześniej też znalazłem takie informacje. Chodziło mi też o opinie osób, które bywały, które osobiście mogą napisać jak tam jest o tej porze roku. Bo gdzie w sieci przeczytałem, że w Portugalii noce w tym czasie są chłodne - a zważywszy, że ogrzewanie w domach jest mało popularne, można nieźle zmarznąć.

Chodzi mi o osobiste doświadczenie pobytu w tamtym kraju, w tym okresie.
_________________
Moje podróże http://www.weuropie.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2014 14:14 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Wszystko zależy od tego w jaki region Portugalii się wybierasz.
Może przywitać Cię słońce i przyjemne temperatury [południe] lub dużo deszczu [północ].
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lis 2014 15:10 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 76
Dzięki za odpowiedź. Póki co Portugalię w tym roku muszę sobie odpuścić
_________________
Moje podróże http://www.weuropie.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2016 19:17 

Mógłby ktoś zrelacjonować warunki pogodowe na portugalskim wybrzeżu na przełomie września i października? Jak to się ma w rzeczywistości do statystycznych 19-21 stopni temperatury powietrza i 18 stopni wody w oceanie? Da się jeszcze zanurzyć i poopalać się?
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2016 20:05 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Byłem w Portugalii (Porto, Lizbona) koniec września - połowa października 2015. Było ciepło, wietrznie z chmurami i przelotnymi opadami. Wieczory chłodne, więc bluza na spacery obowiązkowa. Na plaży Costa da Caparica albo w Nazare nie widziałem nikogo opalającego się - mimo że akurat wtedy niebo było bezchmurne a turystów wielu. Coś jak u nas schyłek lata nad Bałtykiem. Kąpali się tylko serferzy ubrani w pianki. Pogoda była zmienna - czasem słońce, czasem deszcz z przewagą pierwszego chociaż zdarzyły się dwa dni, że lało od rana do wieczora. Rozmawiałem z Portugalczykami o tej pogodzie i mówili, że to jedna z najzimniejszych jesieni, ale w listopadzie powinno być cieplej. O pogodzie mówią wtedy "Lato św. Marcina".

Ciekawostka.
Wycieczkę do Portugalii powtórzyłem styczeń/luty (tylko Porto) i wtedy miałem dokładnie tę samą pogodę. Dużo słońca, czasem chmury i trochę deszczu. Były dni, że w południe chodziłem w krótkim rękawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2016 20:10 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@flying duck byliśmy w połowie października 2012r (10-18), trochę dawno ale pogodę mieliśmy baaardzo ładną - cieplutko i kąpać się można było :) specjalnie zajrzałam do fotoksiążki z tego wyjazdu - nie mam żadnego zdjęcia w bluzie, wszystko krótki rękawek, dużo piachu i wody 8-)

edit: byliśmy w Algarve, potem przemieściliśmy się do Porto - tam już była inna pogoda, przypomina mi opis z postu powyżej
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2016 22:03 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Byłam w Lagos, w pierwszej połowie października, w tamtym roku. Na wybrzeżu było bardzo ciepło. Bluza tylko wieczorem. Kąpaliśmy się :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lip 2016 22:08 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
W Algarve przełom września i pazdziernika to najlepsza pora na plażowanie i kąpiele. Woda niestety w oceanie nigdy nie jest ciepła ale w osłoniętych miejscach ma więcej niż 18 C. W słońcu, praktcznie zawsze, bardzo gorąco.


Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Sie 2018 09:44 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Rozważam krótki wypad do Lizbony w listopadzie i zastanawiam się czy warto czy raczej to już kiepski czas na taki wyjazd? Ktoś był i poleca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Sie 2018 09:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Przy obecnych anomalii pogodowych to wiele ci nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Sie 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Dobry okres ze względu na to, że mniej turystów i taniej
Listopad i grudzień to najbardziej deszczowy okres, ale i tak będzie zdecydowanie cieplej niż w Polsce i dłuższy dzień.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sie 2018 10:04 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Zeus trudno nie przyznać Ci racji... :lol: :roll: Zastanawiam się właśnie, gdzie będzie najlepiej się wybrać w listopadzie, biorę pod uwagę tylko Europę, bo ma to być tylko krótki wypad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2018 10:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Byłem w grudniu 16 roku w Lizbonie, było tak ciepło ze krótkimi rękawami chodziłem. No ba, nawet się kąpałem. Tak samo jak w grudniu 2017 byliśmy w Atenach, to pół F4F chodziło beż kurtek

Ja bym leciał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Sie 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Lizbona jest dobra o każdej porze roku, poza sezonem czerwiec-wrzesień. Jak przyleje to się zamelinujesz w jakiejś knajpie, bo to też obowiązkowy punkt na mapie Lizbony :geek:
Moim zdaniem jeden z bardziej pewnych krajów pogodowo (ciepło i mało opadów w tym okresie) w Europie to Malta albo Cypr.
@Zeus Ateny są cieplejsze i mniej deszczowe od Lizbony. W Lizbonie potrafi przylać konkretnie, nieraz się nadziałem na ulewę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Sie 2018 10:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
25 st. w grudniu w Atenach to jest ciut nie normalne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sie 2018 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Ja lecę w listopadzie do Lizbony i oczekuję przyjemnej temperatury 18-22oC w dzień z możliwymi wariantami 15-25oC. Powinno być sporo bezpośredniego słońca, chociaż z możliwością deszczu też trzeba się liczyć. Jeśli chcesz mieć pewniejszą i bardziej letnią pogodę w listopadzie to oferuje ją Andaluzja - w Sewilli temperatura może przekraczać 30oC.
A tu jest niezła stronka z poglądowym opisem pogody w Lizbonie w listopadzie:
https://www.gdzie-i-kiedy.pl/when/europ ... /listopad/
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Sie 2018 10:37 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 37
Kilometry: 58 451
Ja byłem w Portugalii w tym okresie 2 razy, w Lizbonie i w Porto.
W Lizbonie byłem na przełomie listopada i grudnia. Przez 4 dni było ciepło, raz nawet ponad 25 stopni, nie padał deszcz.
W tym okresie jest dużo mniej turystów i ceny też są niższe niż w sezonie.
W Porto byłem pod koniec listopada, 6 dni. Tutaj trafiłem na deszczową pogodę. Nie był to jakiś wielki deszcz, raczej mżawka, ale po całym dniu miało już się dośc tego deszczyku.
W dni kiedy nie padało było nawet ciepło - ok 20 stopni i widziałem ludzi, którzy kąpali się wtedy w Matosinhos. Ja nie skorzystałem.
Turystów bardzo niewielu, niektóre knajpki pozamykane.
Jeśli ktoś się nastawia na zwiedzanie, odpoczynek od gwaru czy hałasu, a nie zależy mu koniecznie na opalaniu i kąpieli to polecam wyjazd w tym okresie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Polin lubi ten post.
Polin uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Sie 2018 11:01 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Cicha_Woda to brzmi super kusząco, bo Sewilla jest wysoko na mojej liście planowanych destynacji :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group