Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 17 Cze 2021 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
artykuł z RMF brzmi bardzo złowieszczo, ale chyba nieco na wyrost.

W prasie portugalskiej jest to przedstawiane, jako "ograniczenie weekendowe", a nie "kordon sanitarny". Na przykład tu: https://www.publico.pt/2021/06/17/sociedade/perguntaserespostas/governo-fecha-area-metropolitana-lisboa-fimdesemana-nove-respostas-muda-1966940 na końcu napisano:
"É uma cerca sanitária?
A ministra Mariana Vieira da Silva deixou claro que não se trata de uma cerca sanitária, mas sim de uma restrição de fim-de-semana."

czyli z grubsza:

"Czy jest to ogrodzenie sanitarne?
Minister Mariana Vieira da Silva wyjaśniła, że nie chodzi o ogrodzenie sanitarne, ale o ograniczenie weekendowe".

Zwał, jak zwał, ale faktycznie rośnie im tam :(
Mamy lot 30.06 do LIS. Na szczęście na lotnisku bierzemy auto i jedziemy od razu ba północ, ale zakładając optymistycznie, że sam lot się odbędzie bez problemów, trochę zaczynam się martwić, czy nie będzie jakiegoś rodzaju obostrzeń w drodze powrotnej w związku z wzrostem zachorowań (np., czy Niemcy nie wprowadzą dodatkowych wymogów na tranzyt lotniczy u nich).
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#622 PostWysłany: 18 Cze 2021 15:35 

Rejestracja: 17 Cze 2021
Posty: 4
na stronach ambasady jest info:

"Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia – uchwały w sprawie zwolnienia posiadaczy certyfikatu EU Covid z obowiązku przedkładania wyników badań"

Dzwoniłem do ambasady - raczej się nie spodziewają zmian w ten weekend.

na zrobienie antygenowego jest jednak teraz więcej czasu:

"Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów Portugalii nr. 76-A/2021 z dnia 17 czerwca 2021, art. 20 przepisów ruchu lotniczego dotyczących badań dopuszcza się obecnie szybkie testy na obecność antygenów, przeprowadzane w ciągu 48 godzin przed wejściem na pokład, zamiast 24 godzin, jak to było w poprzedniej rezolucji. Jednocześnie obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu nie dotyczy teraz dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12 roku życia, zamiast 24 miesięcy, jak było w poprzedniej rezolucji"
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#623 PostWysłany: 18 Cze 2021 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Czyli jak tego nie zmienią, to wycieczka na Maderę via LIS oznacza 2x antygen.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 18 Cze 2021 16:51 

Rejestracja: 17 Cze 2021
Posty: 4
na maderę wystarczy certyfikat szczepionkowy.

Jutro lecimy do Porto (i jutro test antygenowy), a po kilku dni lecimy na maderę - tutaj pokażemy certyfikaty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 18 Cze 2021 16:59 

Rejestracja: 03 Lut 2021
Posty: 4
Niestety na Azory bez zmian. Lecimy w poniedziałek przez Lizbonę i raczej musimy robić PCR. Porażka jakas :(
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
#626 PostWysłany: 19 Cze 2021 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Leciałem wczoraj z LHR via LIS do CUN, na lotnisku na Heatrow przy stanowisku odprawy - pani z obsługi TAPu wszystko skrupulatnie sprawdzała, paszporty, testy negatywne, a także chciała wiedzieć potwierdzenie tych testów na mailu.
Podczas przylotu do LIS - nikt tych testów nie sprawdzał, ani nikt też nie sprawdzał tych formularzy portugalskich (kod QR).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#627 PostWysłany: 19 Cze 2021 21:47 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Czy sam kod QR z aplikacji mObywatel zwalnia z wykonania testu przy wjeździe do Portugalii, czy niezbędny jest paszport covidowy lub app UCC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 19 Cze 2021 21:50 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
DMW napisał(a):
Rząd Portugalii ogłosił kordon sanitarny wokół aglomeracji Lizbony z powodu nasilenia się pandemii Covid-19. Zakaz wjazdu i wyjazdu z regionu stolicy zacznie obowiązywać od piątku.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1
hmmm... jutro mam lecieć do Lizbony... :(

1. 18.06. WRO-MUC-LIS LH,
2. 18.06. LIS-MAD TAP,
3. 20.06. MAD-LIS UX,
4. 20.06. LIS-TMS TP, cel podróży Sao Tome
Ponieważ mój hotel w Lizbonie (dwa dni pobytu) znalazł się w "zakazanej dzielnicy" czyli tej wymienionej w związku z restrykcjami postanowiłem w ogóle uciec z Lizbony i na szybko kupiłem loty do MAD RT. Znajomi z Lizbony byli dosyć zdezorientowani co do funkcjonowania nowych restrykcji i doradzili abyś raczej ominął Lizbonę szerokim łukiem bo nie wiadomo jak będzie wyglądało w praktyce egzekwowanie nowych zasad.
1. Lot 18.06. WRO-MUC-LIS LH, we Wrocławiu dosyć dokładne sprawdzenie testów, w Monachium podczas zmiany gate po drodze dodatkowe stanowiska i bardzo dokładne sprawdzenie testów oraz wymagali PLF, którego nie miałem bo naiwnie pomyślałem sobie, że dadzą na pokładzie, zostałem więc odesłany na bok abym sobie wypełnił online. Problem w tym, że system nie przyjmował słowa transit ani nie dało się wpisać poprawnie jakiegokolwiek kodu pocztowego, ciągle wyskakiwał błąd. W końcu pani machnęła ręką i puściła ale na przyszłość najlepiej mieć przygotowaną awaryjnie wersję papierową.
2. Lot 18.06. LIS-MAD, na checkinie i gate tylko sprawdzenie testów, na pokładzie rozdawali hiszpańskie PLF. Po wyjściu w MAD bardzo dokładne sprawdzanie testów (przez pracownika służby zdrowia) oraz PLFów.
3. Jutro rano MAD-LIS zobaczę jak pójdzie...
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#629 PostWysłany: 19 Cze 2021 23:14 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 421
niebieski
Monty napisał(a):
Czy sam kod QR z aplikacji mObywatel zwalnia z wykonania testu przy wjeździe do Portugalii, czy niezbędny jest paszport covidowy lub app UCC?

Jak zostanie uaktualniony do zgodnego z EU, który jest wprowadzany, państwa EU nie są gotowe na skanowanie kodów, u nas unijny kod QR ma być do 23 czerwca, a Europa teoretycznie cała od 1 lipca będzie je skanować dopiero.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 20 Cze 2021 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Marcin Bartoszewski napisał(a):
u nas unijny kod QR ma być do 23 czerwca, a Europa teoretycznie cała od 1 lipca będzie je skanować dopiero.

"Około" 25 lub "po" 25 a nie 23 czerwca, zgodnie z tym co jest na gov.pl.

Poza tym Portugalia nadal wymaga testów (PCR lub antygen) od przyjezdnych, fakt zaszczepienia jeszcze nic nie daje (oprócz Madery). Unijny kod QR może być w Portugalii ewentualnie dowodem na posiadanie świeżego i negatywnego testu PCR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#631 PostWysłany: 20 Cze 2021 01:26 

Rejestracja: 17 Cze 2021
Posty: 4
-- 20 Cze 2021 01:20 --

Przyleciałem właśnie do Porto (wylot 29.6 z Modlina). Na lotnisku w Polsce wymagali testu (miałem antygen), w Porto już kompletnie nic nikogo nie interesowało, a tyle się nawypełniałem tych formularzy online ;)

-- 20 Cze 2021 01:26 --

sebastiankar napisał(a):
Przyleciałem właśnie do Porto (wylot 29.6 z Modlina)

Sorry, miało być 19.6 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 21 Cze 2021 08:04 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Strona https://reopen.europa.eu jest mało wiarygodna - tam wciąż informacje o antygenie wykonanym do 24h, a już od kilku dni jest 48h.

Czy ktoś widział informację o aktualnej sytuacji w Lizbonie - czy zakaz przemieszczania się, który miał być do dzisiaj został przedłużony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 21 Cze 2021 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Media portugalskie mówią, że ruch do/z Lizbony jest wznowiony dziś od 6:00, np. :

https://www.rtp.pt/noticias/pais/covid- ... o_n1329189
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
lukasz666 uważa post za pomocny.
 
      
#634 PostWysłany: 21 Cze 2021 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 41
Tak z ciekawości czy ktoś wie czy wydruk z IKP na gov.pl z wynikiem testu jest honorowany przez linie lotnicze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 21 Cze 2021 13:53 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
DMW napisał(a):
DMW napisał(a):
Rząd Portugalii ogłosił kordon sanitarny wokół aglomeracji Lizbony z powodu nasilenia się pandemii Covid-19. Zakaz wjazdu i wyjazdu z regionu stolicy zacznie obowiązywać od piątku.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1
hmmm... jutro mam lecieć do Lizbony... :(

1. 18.06. WRO-MUC-LIS LH,
2. 18.06. LIS-MAD TAP,
3. 20.06. MAD-LIS UX,
4. 20.06. LIS-TMS TP, cel podróży Sao Tome
Ponieważ mój hotel w Lizbonie (dwa dni pobytu) znalazł się w "zakazanej dzielnicy" czyli tej wymienionej w związku z restrykcjami postanowiłem w ogóle uciec z Lizbony i na szybko kupiłem loty do MAD RT. Znajomi z Lizbony byli dosyć zdezorientowani co do funkcjonowania nowych restrykcji i doradzili abyś raczej ominął Lizbonę szerokim łukiem bo nie wiadomo jak będzie wyglądało w praktyce egzekwowanie nowych zasad.
1. Lot 18.06. WRO-MUC-LIS LH, we Wrocławiu dosyć dokładne sprawdzenie testów, w Monachium podczas zmiany gate po drodze dodatkowe stanowiska i bardzo dokładne sprawdzenie testów oraz wymagali PLF, którego nie miałem bo naiwnie pomyślałem sobie, że dadzą na pokładzie, zostałem więc odesłany na bok abym sobie wypełnił online. Problem w tym, że system nie przyjmował słowa transit ani nie dało się wpisać poprawnie jakiegokolwiek kodu pocztowego, ciągle wyskakiwał błąd. W końcu pani machnęła ręką i puściła ale na przyszłość najlepiej mieć przygotowaną awaryjnie wersję papierową.
2. Lot 18.06. LIS-MAD, na checkinie i gate tylko sprawdzenie testów, na pokładzie rozdawali hiszpańskie PLF. Po wyjściu w MAD bardzo dokładne sprawdzanie testów (przez pracownika służby zdrowia) oraz PLFów.
3. Jutro rano MAD-LIS zobaczę jak pójdzie...

Poranny lot MAD-LIS bez rewelacji, standardowe sprawdzenie testów i PLF, chcieli kod QR ale pokazałem wersję papierową bo transit nie wchodzi w wersję online.
Lot LIS-TMS dosyć dokładne sprawdzanie testów, liczenie czy jest 72 godz. Nie wiem jak to liczą bo w przepisach jest "carried out 72 h prior to traveling", co to oznacza "przed podróżą" czy "przed rozpoczęciem podróży czy przed osiągnięciem celu podróży"? No ale przeszło.
Po lotnisku w Lizbonie chodzą patrole i bardzo skrupulatnie sprawdzają czy wszyscy mają maseczki, gościu który miał zsuniętą na brodę był legitymowany.
Na Sao Tome po przylocie wielka kolejka (staliśmy godzinę), na trzech stanowiskach ubrani jak kosmici pracownicy skrupulatnie sprawdzali testy, znowu liczenie tych wymaganych godzin, pomiar temp.
Dzisiaj poranny lot z Sao Tome na Principe, malutkimi liniami. I znowu sprawdzanie testów, okazuje się że KAŻDA podróż pomiędzy wyspami wymaga nowego testu (czyli mieszcżącego się w 48 godz.), dotyczy to też lokalsów. Nie do wiary...
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#636 PostWysłany: 21 Cze 2021 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 706
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Ja dzisiaj przyleciałem z WAW do Porto. Człowiek z Wizzair tylko zerknął na datę (19 czerwca) i oddał. MIałem wydruk wyniku testu PCR który faktycznie zrobiłem. W zasadzie to tylko komputerowy wydruk...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 21 Cze 2021 15:23 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Mamy we czwartek wylot do Faro i wciąż nie wiem czy zaktualizowana jest w Portugalii informacja o 48 godzinnym okresie od wykonania testu antygenowego. Nie chcę tego robić w pośpiechu w dniu wylotu ( wylot o 19)

Z drugiej strony ciekawe czy akceptują QR code świadczący o pełnym zaszczepieniu i zwalniającym z przedstawienia testu po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 21 Cze 2021 15:27 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
@Monty ja lecę jutro i test robię przed wylotem; na oficjalnej portugalskiej stronie jest informacja o 48h; i wszystko wskazuje na to, że na razie nie akceptują certyfikatów poświadczających szczepienie - wymagany jest test;
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
Monty uważa post za pomocny.
 
      
#639 PostWysłany: 21 Cze 2021 15:37 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Dziękuję za info, coś poza testem i formularzem potrzeba?

Miłego wypoczynku!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 21 Cze 2021 19:47 

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 3
Cześć,

Dziękuję za wszystkie poprzednie odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie w celu upewnienia się - czy wracając do Polski okazany na lotnisku certyfikat COVID będzie respektowany? Wracam 25.06 z Porto i nie chciałabym niemiłej niespodzianki pod postacią niewykonanego testu. Rozumiem, że mimo tego, że Portugalia sama nie uznaje jeszcze certyfikatów to przy wylocie do Polski będą one brane pod uwagę i test nie jest już potrzebny?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group