Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 17 Cze 2021 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Przechodzisz obok bramek. Nie skanujesz karty.
Potem idziesz do taśmy, gdzie skanują bagaże.
No taki covidowy cyrk, ale co poradzisz;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#602 PostWysłany: 17 Cze 2021 10:11 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
To w ogóle nie jestem prześwietlany tym skanerem? Mogę sobie kosę w kieszeni mieć, skoro przechodzę obok bramek? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 17 Cze 2021 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
A potrafisz przeczytać co ci 3 osoby napisały? Bramka która otwiera się po zeskanowaniu karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#604 PostWysłany: 17 Cze 2021 10:43 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
elwirka napisał(a):
Przechodzisz obok bramek. Nie skanujesz karty.

elwirka napisał(a):
Bramka która otwiera się po zeskanowaniu karty.

Jak na moją logikę, to te zdania się wykluczają, dlatego niezbyt rozumiem co do mnie piszecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 17 Cze 2021 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jeśli kiedykolwiek byłeś w Balicach, to żeby wejść na security przykładałeś kartę pokładową do skanera, zaświecało się zielone, bramka się otwierała, przechodziłeś i stawałeś przy taśmie, żeby pozwolić obsłudze przeskanować swój bagaż oraz siebie.
Bez ważnej karty pokładowej nie wszedłeś na security.
A teraz omijasz te bramki boczkiem, nic nie skanujesz. Zrobili specjalne przejście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#606 PostWysłany: 17 Cze 2021 14:16 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Ja lece 1 lipca (z Berlina), jestem już zaszczepiony.
Czekam w takim razie na informacje od innych czy chcieli testu czy nie przy locie do Portugalii :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 17 Cze 2021 14:42 

Rejestracja: 03 Lut 2021
Posty: 4
Ja lecę 21 najpierw do Portugalii kontynentalnej a dzień później na Azory. Właśnie przed chwilą na stronie i w aplikacji https://reopen.europa.eu/pl/ Portugalia pojawiła się jako kraj akceptujący certyfikaty.
Ciekawe jak to będzie na żywo
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#608 PostWysłany: 17 Cze 2021 15:36 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
@KSim przyjeżdżasz na lotnisko, mimo, że nie masz żadnego bagażu, ustawiasz się w ogromnej kolejce do check in- która obowiązuje wszystkich pasażerów ryanair. Zatem jest dość spora, bo lotów jest kilka. Stoisz. Stoisz. Czasem zawołają kogoś, czyj lot odbędzie się niedługo. Stoisz.
Podchodzisz do check in, sprawdzają test, bilet, dokumenty, dają papierową karteczkę. Z nią przechodzisz bokiem przez pierwsze bramki i masz kontrolę bezpieczeństwa. Ta magiczna karteczka będzie jeszcze potrzebna przy gate, przed wejściem na pokład. Tam ci ją zabiorą.

Mimo braku bagażu, bez karteczki, nie puszczą cię do kontroli bezpieczeństwa.
Udanej zabawy w Porto.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
KSim lubi ten post.
 
      
#609 PostWysłany: 17 Cze 2021 15:43 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
Cóż, więc ja będę jutro testerem. Dzisiaj przy odprawie dołączyłem PDF z moim certyfikatem i zobaczymy co się stanie jutro: albo mnie puszczą, albo nakażą zrobić test. Tyle dobrze, że wystarczą tańsze, antygenowe z wynikiem po kilkunastu minutach, więc nie zbankrutuję, no ale liczę na to, że jednak ten certyfikat zadziała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 17 Cze 2021 15:46 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Pomyśl, że ja leciałam w ub piątek, gdy jeszcze były pcr :lol:
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#611 PostWysłany: 17 Cze 2021 15:46 

Rejestracja: 17 Cze 2021
Posty: 4
KSim napisał(a):
Cóż, więc ja będę jutro testerem.


daj proszę znać, jak Ci poszło. My lecimy w sobotę do Porto (ryanair), zapisaliśmy się na testy antygenowe, ale moze jednak nie trzeba będzie...?

pozdrawiam!
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 17 Cze 2021 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@KSim
Dosłownie przed chwilą otrzymałem mejla z ambasady Portugalii w Polsce:
Cytuj:
Dzien dobry,

Nadal obowiazuja testy COVID przy wyjezdzie do Portugalii.

Z powazaniem,

Monika xxxx
Embaixada de Portugal em Varsóvia
Embassy of Portugal in Warsaw

W polskich mediach informacje jakoby do Portugalii można lecieć bez testu są niestety nieprawdziwe. Nie potwierdzają ich strony MSZ Portugalii oraz Ministerstwa Zdrowia a nasze MSZ nawet wczoraj zaktualizowało powiadomienie dotyczące podróżnych wybierających się do Portugalii, że nadal obowiązuje test (PCR lub antygen).

Wiem, to dziwne bo od wczoraj Portugalia oficjalnie przystąpiła do systemu europejskich certyfikatów Covid-19:
https://ec.europa.eu/info/live-work-tra ... ificate_pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 17 Cze 2021 15:56 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
monroe napisał(a):
Wiem, to dziwne bo od wczoraj Portugalia oficjalnie przystąpiła do systemu europejskich certyfikatów Covid-19:
https://ec.europa.eu/info/live-work-tra ... ificate_pl

Cóż, w programie są, wszystko już działa, ale nadal nie ma odpowiednich rozporządzeń. Niestety na stronie https://reopen.europa.eu/pl/map/PRT/7001 wciąż w sekcji
Cytuj:
Wjazd do tego kraju z unijnym certyfikatem Digital Covid
Informacje jeszcze niedostępne.

a w przypadku Hiszpanii już jest opis jak to działa, za to przy Polsce również stoi, że informacja niedostępna, chociaż z certyfikatem można już do nas przylatywać do woli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 17 Cze 2021 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Mam 3 destynacje w najbliższym miesiącu i przyznaje ze mnie już głową boli gdzie co i dlaczego. Świat zwariował...
Mam pytanie uzupełniające. Wylatuje w przyszłym tygodniu do Porto na 5 dni. Czy przy wylocie mam tez gdzieś jakiś test zrobić? Czy będę się martwil po powrocie, bo i tak jestem zaszczepiony. NIe chciałbym przed wylotem z Porto na lotnisku się nagle zdziwić.
Tak, czytać umiem, ale tej informacji nie znalazłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 17 Cze 2021 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@DAD
Jeśli w momencie powrotu do Polski będziesz co najmniej 14 dni po szczepieniu to wystarczy, aby uniknąć kwarantanny i testów.
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#616 PostWysłany: 17 Cze 2021 16:23 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
DAD napisał(a):
Mam 3 destynacje w najbliższym miesiącu i przyznaje ze mnie już głową boli gdzie co i dlaczego. Świat zwariował...
Wylatuje w przyszłym tygodniu do Porto na 5 dni. Czy przy wylocie mam tez gdzieś jakiś test zrobić? Czy będę się martwil po powrocie, bo i tak jestem zaszczepiony. NIe chciałbym przed wylotem z Porto na lotnisku się nagle zdziwić.

Polska -> Portugalia: póki co test jest obowiązkowy.
Kraje UE -> Polska: jak masz certyfikat, to on zwalnia z testu czy kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#617 PostWysłany: 17 Cze 2021 20:58 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Rząd Portugalii ogłosił kordon sanitarny wokół aglomeracji Lizbony z powodu nasilenia się pandemii Covid-19. Zakaz wjazdu i wyjazdu z regionu stolicy zacznie obowiązywać od piątku.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1
hmmm... jutro mam lecieć do Lizbony... :(
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#618 PostWysłany: 17 Cze 2021 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
A niech ich ...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 17 Cze 2021 21:54 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
To w lipcu zapewne wyleca z rozkladu Lizbona, Faro i Porto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 17 Cze 2021 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@mezo23 a Faro niby czemu w tym gronie?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group