Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 10 Cze 2021 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Wracając do wspomnianej wcześniej informacji, że od 14.06 mają wpuszczać na podstawie certyfikatu unijnego (czyli np. w pełni zaszczepionych bez testu), to obawiam się, że to jednak przeklamanie/nie do końca precyzyjna informacja.

Przejrzałem naprawdę dużo artykułów, łącznie z portugalskimi (np. https://www.rtp.pt/noticias/covid-19/po ... o_n1326377 albo https://observador.pt/2021/06/08/portug ... vacinacao/) i mowa jest tam, że od przyszłego tygodnia (czyli właśnie od 14.06) Portugalia będzie wpuszczać w pełni zaszczepionych podróżujących w "celach nieistotnych" z USA.
Istota tego dotyczy zatem umożliwienia Amerykanom podróży do Portugalii w celach "non essential" (nikt przy tm nie wspomina, by zaszczepieni Amerykanie mieli być zwolnieni z testu), a nie tego, że osoby w pełni zaszczepione będą mogły przylecieć do Portugalii bez testu.

Trzymam kciuki za to, bym został skorygowany, albo żeby w najbliższym czasie Portugalia określiła się w tym zakresie jednoznacznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#562 PostWysłany: 10 Cze 2021 14:31 

Rejestracja: 15 Paź 2017
Posty: 18
Faktycznie to rozporządzenie nie odnosi się do wjazdu na teren Portugalii bez obowiązkowego testu PCR, nie tylko dla mieszkańców UE ani do mieszkańców USA.
Przedłużone restrykcje i to na czas praktycznie całego okresu wakacyjnego, dotyczące noszenia masek w miejscach publicznych, pogrąża turystykę, którą ponoć rząd chce jak najszybciej 'obudzić'.
Nie wiem czy tam nie ma lekkiego udogodnienia, mówiącego że jeśli jest przestrzegany dystans 2 metrów , obowiązek noszenia maski nie obowiązuje?

Mógłby się ktoś wypowiedzieć, kto albo mieszka albo jest teraz w Portugalii, jak to w praktyce wygląda?

Tak więc moja radość była krótkotrwała i nie wiem co teraz robić...Czekać, czy olać temat i wybrać inny kraj, problem bo lot już od dawna zarezerwowany i urlop też, niby mogę zmienić ale to już ten czas gdzie trzeba sporo dopłacić.
Z drugiej strony, wydać spore pieniądze, do tego te testy i jeszcze nakaz chodzenia w maskach. 'Wspaniałe wczasy'.

Będzie jeszcze jakiś komunikat, czy umożliwienie zaszczepionym obywatelom USA, podróży, kończy temat, przynajmniej do 1 lipca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 10 Cze 2021 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Cytuj:
Several countries are already adopting the scheme while Portugal is due to start testing it next week before it officially launches on July 1, Prime Minister António Costa said on Wednesday.


czyli teoretycznie 1.07 zdejmą
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 10 Cze 2021 17:46 

Rejestracja: 15 Paź 2017
Posty: 18
Czyli reasumując:
Pan Zatyka się najpewniej pomylił i przynajmniej do końca czerwca nie ma opcji tam przylecieć bez testu PCR.
Od 1 lipca Portugalia uruchamia system, ale decyzje co do zluzowania obostrzeń, będą podejmować autonomicznie, gdzie teraz głównym zadaniem jest zwalczenie epidemii.
No i obowiązkowe maski w przestrzeni publicznej - tutaj nie wiem czy wszędzie czy tam gdzie nie da się zachować 2 metrowego dystansu.

Dla mnie osobiście słaba sprawa, bo wybrałem Portugalie z 2 powodów - nie ma takich upałów jak w Hiszpanii, no i nigdy w Portugalii nie byłem.
A teraz jestem w kropce :|


Ostatnio edytowany przez juljus, 10 Cze 2021 18:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 10 Cze 2021 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mam jednak nadzieję, że ruszą z "paszportem" jeszcze przed końcem czerwca.

Skoro są już - jak wynika z artykułów - w fazie sprawdzania działania u nich certyfikatu unijnego, to myślę, że będą chcieli ruszyć z nim oficjalnie jeszcze przed 1.07, choćby po to, by sprawdzić jego działanie na większą skalę i wyłapać z wyprzedzeniem ewentualne problemy.

Poza tym, ruszają z akcją promującą Portugalię, jako doskonały cel wakacyjny, a mają dużą konkurencję w postaci Grecji, Hiszpanii, czy Chorwacji, więc powinni jak najszybciej zaoferować warunki zbliżone do tych, które oferują tamte kraje. Brytyjczycy im przecież (przynajmniej tymczasowo) odpadli.

Kto jednak ich tam wie... Urzędnicze tryby działają, jak działają. W ostateczności zrobię 2 testy PCR, zamiast jednego. Trudno. Na szczęście ceny testów nieco spadają i co raz częściej są w okolicy 250 zł. Portugalia warta tego, a na zmianę na Hiszpanię już trochę za późno.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#566 PostWysłany: 10 Cze 2021 18:13 

Rejestracja: 15 Paź 2017
Posty: 18
Swoje przypuszczenia oparłem na Twoim linku ;) , gdzie minister nic nie mówi o znoszeniu obostrzeń(przynajmniej w tym momencie), pomijając umożliwienie zaszczepionym obywatelom USA odwiedzenie Portugalii. Chyba że jutro bądź w poniedziałek dowiemy się czegoś innego.

Ponawiam zapytanie mieszkańców, bądź kogoś kto przebywa aktualnie w Portugalii, jak realnie wygląda kwestia noszenia maseczek.
PS. I też się dziwie że nie idą śladem konkurencji. Przez takie niewiadome już stracili ich pewnie sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 10 Cze 2021 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tak sobie jeszcze poszperałem i widzę jednak DUŻĄ ZMIANĘ :D
Co prawda, nadal nic nie zmienili, jeśli chodzi o osoby zaszczepione lub ozdrowieńców (w zakresie zwolnienia ich z obowiązku testu), ale od 14.06 dopuszczają również TESTY ANTYGENOWE.
Wynika to z poniższego aktu:
https://dre.pt/web/guest/home/-/dre/164955319/details/maximized
w którym jest art. 20, a w nim:

"1 - As companhias aéreas só devem permitir o embarque dos passageiros de voos com destino ou escala em Portugal continental mediante a apresentação, no momento da partida, de comprovativo de realização laboratorial de teste de amplificação de ácidos nucleicos (TAAN) ou de teste rápido de antigénio (TRAg) para despiste da infeção por SARS-CoV-2 com resultado negativo, realizado nas 72 ou 24 horas anteriores à hora do embarque, respetivamente, competindo às companhias aéreas a verificação da existência do referido teste no momento da partida, sem prejuízo de verificação aleatória, à chegada a território nacional continental, por parte da Polícia de Segurança Pública ou do Serviço de Estrangeiros e Fronteiras (SEF)."

a to oznacza z grubsza:

"1 - Przewoźnicy lotniczy mogą zezwolić pasażerom lotów do lub z kontynentalnej części Portugalii na wejście na pokład wyłącznie po przedstawieniu w momencie odlotu laboratoryjnego dowodu negatywnego wyniku testu amplifikacji kwasu nukleinowego (NAT) lub szybkiego testu antygenowego (RAT) w celu wykrycia zakażenia SARS-CoV-2, Linie lotnicze są odpowiedzialne za sprawdzenie, czy wyżej wymieniony test został przeprowadzony odpowiednio 72 lub 24 godziny przed wejściem na pokład. Linie lotnicze są odpowiedzialne za sprawdzenie, czy wyżej wymieniony test został przeprowadzony w momencie odlotu, bez uszczerbku dla losowej weryfikacji przeprowadzanej po przylocie do Portugalii kontynentalnej przez policję bezpieczeństwa publicznego lub służby graniczne (SEF)."

Do tego jest jeszcze ust. 8 i 9:

"8 - Do celów niniejszego artykułu oraz ust. 6 poprzedniego artykułu dopuszcza się wyłącznie szybkie testy antygenowe (TRAg) znajdujące się we wspólnym wykazie szybkich testów antygenowych do badań przesiewowych w kierunku choroby COVID-19 w UE, zatwierdzonym przez Komitet ds.

9 - Do celów zgodności z przepisami w poprzednim numerze, dowody laboratoryjne szybkiego testu antygenowego (TRAg) muszą obowiązkowo wskazywać standardowy zestaw danych uzgodniony przez Komitet Unii Europejskiej."

W powyższym - jak się domyślam - chodzi o wspominany już gdzieś na forum wykaz testów antygenowych dopuszczonych przez UE (chodzi chyba o listę z tego dokumentu: https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/preparedness_response/docs/covid-19_rat_common-list_en.pdf).

Reasumując, nawet jeśli przed 1.07 Portugalia nie zwolni zaszczepionych/ozdrowieńców z obowiązku wykonania testu, nie trzeba będzie robić PCR, a wystarczający będzie antygenowy :)

A tak na marginesie, powyższe wskazuje, że artykuły w polskich mediach opublikowane na bazie notatki M. Zatyki z PAP, są o kant tyłka rozbić...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#568 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:03 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 15
Dla pewności. Testy antygenowe od 10.06. a nie 14.06. Pozdrawiam:)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#569 PostWysłany: 11 Cze 2021 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Załącznik:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 16.83 KiB | Obejrzany 1249 razy ]

Jakoś umknęła mi ta informacja wcześniej - leśli mam przesiadkę z nocką w LIS, to co to jest te "odpowiednie miejsce"? I czy hotel to jest "legalne miejsce"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 11 Cze 2021 10:35 

Rejestracja: 11 Cze 2021
Posty: 2
https://www.fly4free.pl/nowe-zasady-wja ... NBN9PV_i7E z tego co da się tam wyczytać zaszczepieni z certyfikatami bez żadnych testów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 11 Cze 2021 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
W komentarzu (który się jeszcze nie ukazał) poprosiłem o źródło informacji o zwolnieniu zaszczepionych z testu. Kto wie, może coś mi umknęło. Albo redaktorzy SG czytali doniesienia M. Zatyki z PAP :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 11 Cze 2021 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2020
Posty: 5
Art. 24
Cytuj:
Mediante despacho dos membros do Governo responsáveis pelas áreas da economia, negócios estrangeiros, da administração interna, da saúde e da aviação civil podem ser fixadas regras distintas das definidas na presente secção, designadamente no que concerne à permissão de viagens não essenciais ou à apresentação de teste de amplificação de ácidos nucleicos (TAAN) ou teste rápido de antigénio (TRAg), na sequência da implementação de certificados de vacinação, testagem e recuperação ou de comprovativos de vacinação


Wydaje mi się, że oparli to na tym zapisie. Jednak on przynajmniej tłumaczony przez wujka Googla, niejednoznacznie to określa.

Cytuj:
Na polecenie członków Rządu odpowiedzialnych za obszary gospodarcze, sprawy zagraniczne, administrację wewnętrzną, zdrowie i lotnictwo cywilne, zasady inne niż określone w niniejszym paragrafie, w szczególności w odniesieniu do zezwolenia na podróż nieistotną lub okazania testu amplifikacji kwasu nukleinowego (TAAN) lub szybkiego testu antygenowego (TRAg), po wprowadzeniu świadectw szczepień, testowaniu i odzyskiwaniu lub dowodu szczepienia


I tutaj ten pogrubiony fragment budzi moje wątpliwości, ale moze ktoś lepiej ogarniający portugalski jest w stanie to dobrze zinterpretować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 11 Cze 2021 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No nie wiem, czy się doczekam mojego komentarza na SG (pod wspomnianym wcześniej artykułem) i na jakąś odpowiedź...
Tak, czy siak, moim zdaniem to co napisano na SG nie jest zgodne z treścią rozporządzenia.
Warto śledzić wpisy tutaj:
https://m.facebook.com/scalgarve/ (chyba rodzaj jakiejś Obrony Cywilnej?).

Jest tam również wpis na interesujący nas temat ( https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5650682033) i nie widzę nic o tym, by już teraz zaszczepieni byli zwolnieni z testów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 11 Cze 2021 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2020
Posty: 5
Wg. mnie, a siedzę nad tym już te kilka godzin, ani jednej informacji o zwolnieniu z testów dla zaszczepionych nie znalazłem w innym miejscu niż tutaj oraz znane już artykuły z bankiera i PAP (w sumie jedno źródło). Ani portugalskie, ani inne europejskie media o takim rozwiązaniu nie informują. Co więcej, oto artykuł ze strony ambasady Portugalii w Polsce z dzisiaj: https://ambasada-portugalii.pl/pl/2021/ ... 8-06-2021/

Krótko mówiąc potwierdza się test antygenowy, a ani słowa o szczepieniach. W mojej opinii całe zamieszanie wynika ze złego zrozumienia artykułu dotyczącego wpuszczania zaszczepionych obywateli USA na "non-essential travel", ale też nie bez zwolnienia z testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 11 Cze 2021 14:23 

Rejestracja: 11 Cze 2021
Posty: 2
Tak jak piszesz, przed chwilą znajomy dzwonił do ambasady i cytując jego słowa "Oni mówią że nie wiedzą skąd są te informacje że bez testu. Jedyne co sie zmienia do akceptacja testu antygenowego." Tak więc lepiej sie zabezpieczyć w ten test antygenowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 11 Cze 2021 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
TAP już zaktualizował stronę z wymogami wjazdowymi i wskazuje na potrzebę wykonania PCR lub antygenowego:

https://www.flytap.com/pl-pl/travel-restrictions
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#577 PostWysłany: 12 Cze 2021 15:22 

Rejestracja: 12 Cze 2021
Posty: 3
W zeszlym tygodniu lecialem Lufthansą do Lizbony (tam przez Zurych, z powrotem przez Frankfurt). W Wawie przy odbieraniu karty pokładowej musiałem pokazać wynik testu PCR.
Przy powrocie z Lizbony „przetestowałem” pracownika linii lotniczych na wszystkie warianty zgód na wjazd (kazdy z pasazerów ode mnie mial inne dokumenty)
- wydruk z IKP po angielsku o przyjęciu 2 dawek - honorowany
- wydruk z IKP po angielski o przyjęciu 1 z 2 dawek - odrzucony
- negatywny wynik PCR sprzed 5 dni (wylotu do POR) - odrzucony
- kod QR i wydruk z IKP „Unijny Certyfikat Covidovy” 2 dawki- odrzucony
- print screen strony IKP z tlumaczeniem po ang. z Google Chrome o 2 dawkach i numerach seryjnych - odrzucony (brak nazwiska przyy pront screenie)
- wydruk z labu Portugalskiego o negatywnym Antygenie - honorowany (zapłaciłem w Fatimie 25€, na lotnisku w Lizbonie jest za 30€ i duze kolejki).

I ciekawostka:

Na oOkęciu Straż Graniczna kazdego sprawdzala z samolotu z FRA odnosnie testu. U nasz Honorowali wydruk z IKP kod QR i te 2 zdania o Unijnym Certyfikacie.

Taka refleksja:
Przeszłoby i taniej wyszło „przerobić” w paintcie czy innym programie i wstawić swoje nazwisko do gotowego poświadczenia. Na lotniskach te sprawdzenia to taka pro forma. Nikt nie weryfikuje podpisow elektronicznych,kodów QR,itp. Tylko sobie czytaja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 13 Cze 2021 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 41
Wszystko jasne ale jednego nie rozumiem:

- wydruk z IKP po angielsku o przyjęciu 2 dawek - honorowany
a
- kod QR i wydruk z IKP „Unijny Certyfikat Covidovy” 2 dawki- odrzucony

przecież ten drugi też jest po angielsku i też mówi o dwóch dawkach? Dla pewności - opisujesz lot z Lizbony do Frankfurtu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 13 Cze 2021 20:07 

Rejestracja: 12 Cze 2021
Posty: 3
QR miałem taki jak na zdjeciu. Po polsku. Jak go drukowalem na poczatku czerwca to albo nie bylo jescze po angielsku albo mi to gdzies ucieklo. Jesli faktycznie jest po ang. to by przeszlo w Lizbonie.

Załączniki:
73FE998D-5810-4032-BEF7-AE49D8D9DBAA.jpeg
73FE998D-5810-4032-BEF7-AE49D8D9DBAA.jpeg [ 426.12 KiB | Obejrzany 731 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 14 Cze 2021 19:13 

Rejestracja: 03 Cze 2021
Posty: 4
Nie...zwolnienie z kwarantanny to nie to samo co zwolnienie z testu. Przy wjeździe do Portugalii obowiązkowy jest test PCR lub antygenowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group