Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 26 Kwi 2021 13:10 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
koledzy, googlowac googlowalam, wiem ze sa na rozkladach. Bardziej chodzilo mi o to czy zabieraja tylko essential passengers czy kazdego chetnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#442 PostWysłany: 26 Kwi 2021 13:20 

Rejestracja: 17 Mar 2021
Posty: 6
jacek96 napisał(a):
Po ostatnich doświadczeniach na lotnisku w Lizbonie, wnioskuję, że idzie w stronę utrzymania/zaostrzenia, a nie luzowania.


A jakie miales konkretnie doswiadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 26 Kwi 2021 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
agnieszka.s11 napisał(a):
koledzy, googlowac googlowalam, wiem ze sa na rozkladach. Bardziej chodzilo mi o to czy zabieraja tylko essential passengers czy kazdego chetnego.


Zadals takie pytanie, wiec ciezko wywnioskowac, ze chodzilo Ci o zupelnie cos innego ;)

agnieszka.s11 napisał(a):
Czy ktoś się orientuje czy autobusy normalnie kursują? Potrzebuje się dostać z Faro do Lizbony 1go maja



Stan wyjatkowy konczy sie 30.04 wiec nie widze powodow (oczywiscie jesli go nie przedluza) zeby nie zabierali kazdego. Nie ma rowniez takich informacji w linich przewozowych aby mialo byc inaczej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#444 PostWysłany: 27 Kwi 2021 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Info z dziś od znajomego: lot z Niemiec do Porto. Po przylocie wszystko dokładnie kontrolowane - dokumenty, które trzeba wypełnić wcześniej oraz powód przybycia. Poleciał w sprawach zawodowych, ale wypytywano o to jaka to impreza (sportowa).
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#445 PostWysłany: 27 Kwi 2021 22:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Stan wyjątkowy nie będzie przedłużony po 30 kwietnia. Jakie będą kolejne kroki w luzowaniu obostrzeń najwcześniej dowiemy się pod koniec tygodnia.
https://www.portugalresident.com/portug ... emergency/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#446 PostWysłany: 29 Kwi 2021 17:13 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Komuś mignęły jakies konkrety?
Mam lot z przesiadka w PT 1 maja i sie łudze ze nie trzeba bedzie jutro testu robic :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 29 Kwi 2021 17:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Nie liczyłbym że 1 maja byś poleciał bez PCR, i bym zrobiłbym dziś PCR żeby do 1go był gotowy
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#448 PostWysłany: 29 Kwi 2021 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
semizkum napisał(a):
Komuś mignęły jakies konkrety?
Mam lot z przesiadka w PT 1 maja i sie łudze ze nie trzeba bedzie jutro testu robic :)


łudź się do końca, i daj znać jak na tym ostatecznie wyszedłeś : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#449 PostWysłany: 30 Kwi 2021 17:58 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 64
Loty: 121
Kilometry: 232 323
Z tego co czytam to zasady co do wjazdu się nie zmieniły (źródło https://www.garda.com/crisis24/news-ale ... -update-41). Pytanie na którą listę trafi Polska ale chyba nawet jak nie będziemy musieli mieć kwarantanny to podróże tylko w "essential reasons" więc nie wiem czy turystyka przejdzie.

Z plusów od jutra restauracje działają także w weekendy do 22:30 więc jak ktoś będzie np. na tranzycie to można korzystać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 01 Maj 2021 07:22 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Osoby podróżujące z Polski nie będą już musiały poddawać się kwarantannie. Mogą jednak wjechać do Portugalii kontynentalnej wyłącznie z ważnych powodów zawodowych, naukowych, zdrowotnych, humanitarnych lub rodzinnych.

Na stronie internetowej ambasady dostępna jest już informacja nt. przepisów dot. wjazdu do Portugalii kontynentalnej, które obowiązywać będą do 16 maja.

👉🏽 http://bit.ly/WjazdDoPortugalii
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#451 PostWysłany: 01 Maj 2021 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Hej, dopiero wczytuje sie w temat, bo planowalem majowke 13-16.05 w Porto. O co chodzi z tym „ważnym powodem”. Przylatuje z niemiec, bede mial test pcr, kto i jak weryfikuje ten powod? Co mi zrobial za brak tego powodu? Zatrzymaja na granicy? Jest to dla mnie lekko absurdalne. Jak mi zweryfikuja ze lece na pogrzeb czy inne losowe wydarzenie? Jakie sa wasze doswiadczenia?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 01 Maj 2021 10:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
W Portugalii mogą cię spytać o powód przylotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 01 Maj 2021 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
smarzyk napisał(a):
Hej, dopiero wczytuje sie w temat, bo planowalem majowke 13-16.05 w Porto. O co chodzi z tym „ważnym powodem”. Przylatuje z niemiec, bede mial test pcr, kto i jak weryfikuje ten powod? Co mi zrobial za brak tego powodu? Zatrzymaja na granicy? Jest to dla mnie lekko absurdalne. Jak mi zweryfikuja ze lece na pogrzeb czy inne losowe wydarzenie? Jakie sa wasze doswiadczenia?

Parę postów wcześniej masz chociażby wpis @Tom K
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 01 Maj 2021 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
@smarzyk

Kup sobie bilet OW z LIS do MAD i bedac w ''tranzycie'' bedziesz mial wazny powod ;) w UX przez OTA mozna wyrwac bilety za 15-20€
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
smarzyk uważa post za pomocny.
 
      
#455 PostWysłany: 02 Maj 2021 13:36 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Czy ta strona nadal funkcjonuje, czy od maja już nie trzeba wypełniać formularza?! Nie da się dziś wejść.
https://portugalcleanandsafe.pt/en/pass ... cator-card
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 02 Maj 2021 13:40 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 6
Heja, mam lot FRA - LIS - CUN i jestem ozdrowieńcem 6 tyg. Meksyk nie wymaga testów, niestety ta nieszczęsna Portugalia. A może dla ozdrowieńców jest inaczej (do 90 dni)?
Ktoś maiłby sprawdzone info? Mam zarezerwowaną wizytę na test PCR za 249 zł (jeśli coś znacie taniej, to pliska o info). Nie chcę podawać u kogo, byście nie pomyśleli, że to reklama, a może kod rabatowy się komuś przydać (lato2021!). Ale czy jest opcja nie robić testu w ogóle?
Dam znać z Meksyku, jak wyglądało to obecnie na lotnisku we FRA i LIS, jak rozumiem, muszę mieć ważny powód tranzytu przez Portugalię, dobrze że podpowiadają, że rodzinny powód jest ok.
Czy osoby, które wyleciały TAP Portugal do Meksyku z tranzytem przez LIS mogłyby coś naskrobać, jak Portugalczycy są skrupulatni? na lotnisku w LIS da radę coś zjeść?
jakie jest obłożenie w samolocie (można się wyspać w economy class)? jest jakaś poduszeczka i kocyk, czy to w opcji za dopłatą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 02 Maj 2021 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Co do testów PCR, to są ciągle wymagane (mimo zniesienia stanu wyjątkowego). Nie ma wyjątku dla ozdrowieńców, czy zaszczepionych. Swoją drogą, 249 zł., to bardzo dobra cena.
Tranzyt w LIS jest traktowany, jako ważny powód. Nie robią problemów.
Pozostałe pytania dot. samej podróży zadaj w jakimś właściwym wątku (np. o TAP), by nie odbiegać tu od tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
neamiah uważa post za pomocny.
 
      
#458 PostWysłany: 02 Maj 2021 14:32 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
neamiah napisał(a):
Heja, mam lot FRA - LIS - CUN i jestem ozdrowieńcem 6 tyg. Meksyk nie wymaga testów, niestety ta nieszczęsna Portugalia. A może dla ozdrowieńców jest inaczej (do 90 dni)?
Ktoś maiłby sprawdzone info? Mam zarezerwowaną wizytę na test PCR za 249 zł (jeśli coś znacie taniej, to pliska o info). Nie chcę podawać u kogo, byście nie pomyśleli, że to reklama, a może kod rabatowy się komuś przydać (lato2021!). Ale czy jest opcja nie robić testu w ogóle?
Dam znać z Meksyku, jak wyglądało to obecnie na lotnisku we FRA i LIS, jak rozumiem, muszę mieć ważny powód tranzytu przez Portugalię, dobrze że podpowiadają, że rodzinny powód jest ok.
Czy osoby, które wyleciały TAP Portugal do Meksyku z tranzytem przez LIS mogłyby coś naskrobać, jak Portugalczycy są skrupulatni? na lotnisku w LIS da radę coś zjeść?
jakie jest obłożenie w samolocie (można się wyspać w economy class)? jest jakaś poduszeczka i kocyk, czy to w opcji za dopłatą?
W Gyncentrum z tym kodem. Leciałem niedawno tak jak Ty planujesz. Zrób test i ciesz się wakacjami, nie kmiń za dużo. Z powrotem testy na każdej ulicy w Meksyku w każdym większym mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off
neamiah uważa post za pomocny.
 
      
#459 PostWysłany: 02 Maj 2021 14:36 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 6
Dzięki za info, czyli teścik za 249. niby tanio, ale x4 wychodzi już... ;p Co do TAP, to tak zrobię - dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 02 Maj 2021 14:46 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Ja płaciłem za 2 os. miesiąc temu w Polsce 350 zł. / os. i w Playa 2 x 100 dolarów.

Tak, wiem że to boli. Nie, bez testów nie wejdziesz na pokład TAPa, bo testy są skrupulatnie sprawdzane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group