Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 23 Lis 2020 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam serdecznie,

wybieramy ze znajomymi do Lizbony w dniach 27-30.09. Wysłaliśmy zapytanie w kwestii aktualnej sytuacji do infolizbona i generalnie potwierdzili to co już ustaliliśmy (podział kraju na 4 strefy ryzyka, zakaz poruszania się po drogach publicznych, godzina policyjna w weekendy w godz. 13:00-05:00, itp).

Jak te obostrzenia wyglądają w praktyce? Głównie chodzi mi o kwestie zakazu przemieszczania się pomiędzy okręgami (mamy w planach Alentejo, Vila Nova de Milfontes oraz Przylądek Świętego Wincentego).

Z góry dzięki za informacje. PS. Czy ktoś wybiera się w tych terminach? Bo zastanawiamy się czy lecieć, czy nie.. chętnie wysłucham opinii i sugestii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#222 PostWysłany: 23 Lis 2020 10:56 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Macie jeszcze prawie rok do wyjazdu, więc wiele może się jeszcze zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 23 Lis 2020 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Kothson napisał(a):
Macie jeszcze prawie rok do wyjazdu, więc wiele może się jeszcze zmienić.


Nie wiem skąd ten wrzesień.. oczywiście 27-30 listopada.. w najbliższy piatek wylot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 23 Lis 2020 22:29 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Opisałem kilka postów wyżej jak wyglądał weekend z obostrzenianiami w Algarve.
Mogę jeszcze dopisać, że drugiego dnia też się wybraliśmy na wycieczke objazdową, ponieważ samochód i tak opłacony i policja tym razem już była od 10 rano, ale zauważyłem, że oni się ustawiali tylko na wyjazdach/wjazdach z Algarve. Nie udało nam się opuścić tego rejonu, za to trasa Sagres -> Faro -> Portimao - zero kontroli i problemów, a na drogach pusto i przyjemnie.

Na 100% drogi będą zablokowane, możliwe, że was puszczą, starsi Policjanci średnio mówią po ang, ale ja bym nie ryzykował, bo możecie utknąć poza Lizboną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 24 Lis 2020 10:10 

Rejestracja: 02 Paź 2020
Posty: 5
pawelgadek napisał(a):
Witam serdecznie,

wybieramy ze znajomymi do Lizbony w dniach 27-30.09. Wysłaliśmy zapytanie w kwestii aktualnej sytuacji do infolizbona i generalnie potwierdzili to co już ustaliliśmy (podział kraju na 4 strefy ryzyka, zakaz poruszania się po drogach publicznych, godzina policyjna w weekendy w godz. 13:00-05:00, itp).

Jak te obostrzenia wyglądają w praktyce? Głównie chodzi mi o kwestie zakazu przemieszczania się pomiędzy okręgami (mamy w planach Alentejo, Vila Nova de Milfontes oraz Przylądek Świętego Wincentego).

Z góry dzięki za informacje. PS. Czy ktoś wybiera się w tych terminach? Bo zastanawiamy się czy lecieć, czy nie.. chętnie wysłucham opinii i sugestii.



Hej, Hej,

w piątek wróciłam z pięknej i ciepłej Portugalii :)
Tydzień 13-20.11 KRK - LIS
Jedna noc w Lizbonie, cztery miejscowości Albufeira i ponownie jedna w Lizbonie.

Lizbona - maseczki, dezynfekcja rąk. Innych covidowych odczuć brak. Sklepy, restauracje otwarte. Poruszanie się po mieście bez problemów,
Na południe podróż flixbusem - zero problemów.

Południe trochę opustoszałe, jednak ma to swój urok.
Duża część restauracji jest zamknięta ale da się znaleźć uroczą knajpkę, do tego śniadania i kolację nad brzegiem oceanu ze swoim prowiantem, są o wiele lepsze niż restauracje.
Poruszaliśmy się pieszo i skuterem na trasie Armação de Pêra - Faro.

Ocean dalej przyjazny kąpielom :)

Polecam lecieć i odpocząć od Polskiego Covida. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#226 PostWysłany: 25 Lis 2020 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Cześć, czy możesz powiedzieć jak wyglądała godzina policyjna w Lizbonie?

Planowałem lecieć do Porto, lub Lizbony na weekend, ale perspektywa problemów z poruszaniem się po mieście po 13:00 nie zachęca :(
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 26 Lis 2020 21:46, edytowano w sumie 1 raz
Edycja wpisu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 30 Lis 2020 17:10 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Ostatni update z mojej strony, jako, że opuściłem Portugalie :(

W weekend znacząco obcięto rozkłady pociągów i autobusów przez co musiałem wziać one way return, żeby dostać się do Lizbony (80 euro + paliwo + autostrada vs 20 za pociąg).
Nowe rozkłady są dostępne w formie PDF na stronie cp.pt

Na trasie Portimao - Lizbona, ruch praktycznie zerowy, mijałem około 10 samochodów przez całą drogę.
Jechałem autostradami, policji brak.

W Lizbonie padał deszcz, więc odwiedziłem tylko lokalny sklep i kupiłem wino, troche ludzi spacerowało, ale nie za wiele. Przechodziłem obok radiowozu, Policjanci nie byli mną zainteresowani.

Wziąłem hotel z podgrzewanym basenem na dachu - basen, siłownia normalnie otwarte. Siłownia na zapisy.

Lot Tap Portugal do Warszawy zapełniony w ok 80%, myślałem, że będzie pusto, biorąc pod uwagę, że zarówno 2 dni wcześniej jak i dzień później odbywał się rejs ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 01 Gru 2020 21:35 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
czy ktoś może to potwierdzić, że od 1.12 w Portugalii zamknięte (po 13) jest totalnie wszystko łącznie ze sklepami spożywczymi? Czekam tylko na sprawdzone i potwierdzone info przez kogoś kto jest
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 02 Gru 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Nie wiem jak podchodzić do tematu tych restrykcji, ponieważ byłem w Portugalii 27-30, gdzie niby miał być zakaz poruszania się między regionami.
Pojechaliśmy z Lizbony do Lagos - na trasie praktycznie zero samochodów, żadnej policji.. po drodze zjedliśmy coś w przydrożnej knajpie. W Lagos .. pustki - żadnych turystów, żadnych kontroli. Po mieście chodziliśmy bez maseczek.. sklepy otwarte, restauracje też (nie wszystkie).
Niewiele zwiedziliśmy (z wyboru) - jedynie to droga Lagos-Sagres - i tu podobnie jak powyżej..

W drodze powrotnej na spokojnie wróciliśmy, ponownie zero ruchu..

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 06 Gru 2020 22:52 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Ktoś ma informacje jak obecnie?
Mam zamiar leciec do Lizbony i Algarve na przełomie grudnia i stycznia i zastanawiam się czy te restrykcje w jakiś sposób mi nie pozwalają wypoczywać i przemieszczać się (oczywiście w praktyce).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 06 Gru 2020 23:50 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Na wlocie do Portugalii spoza UE wszystkich dokładnie kontrolują. Testy wymagane, a obywatele UE muszą mieć wypełnione formularze i okazać bilet na dalszą podróż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 07 Gru 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
Czemu bilet na dalszą podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 07 Gru 2020 00:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Bo wtedy jesteś w tranzycie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 07 Gru 2020 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
Ok, ale o ile się orientuję można przylecieć do Portugalii kontynentalnej i przebywać tam bez żadnych testów, ani kwarantanny, więc dlaczego obywatele UE muszą mieć wypełnione formularze i okazać bilet na dalszą podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 07 Gru 2020 00:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Czytamy z zrozumieniem

Na wlocie do Portugalii spoza UE wszystkich dokładnie kontrolują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 07 Gru 2020 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
No czytam właśnie ze zrozumieniem i stoi jak wół, że pozwolę sobie zacytować po raz kolejny:

obywatele UE muszą mieć wypełnione formularze i okazać bilet na dalszą podróż

:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 07 Gru 2020 10:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jak przylatujesz z SPOZA UE, np Brazylia, Meksyk, USA to muszą mieć test albo pokażą bilet na dalszą podróż

https://www.flytap.com/pl-pl/travel-res ... f9ee4f6c07
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 07 Gru 2020 17:24 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
co do formularza portugalskiego z kodem QR nikt go nie sprawdza na przylocie (sprawdzone dwukrotnie na przykładzie Porto); karty lokacyjne rejsach z PT do PL wydawane są przed gate-ami chwilę przed boardingiem i zbierane wypełnione przed lądowaniem w PL; co do restrykcji weekendowych i znowu na przykładzie Porto: w sob. i ndz. totalnie wszystko zamyka się o godz. 13:00 wszystkie sklepy a nawet cmentarze; na mieście nikt nie kontroluje ludzi, nie widać nigdzie Policji ani Gwardii; komunikacja lokalna poza miasto w tym kolejowo w sob i ndz bardzo ograniczona;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 07 Gru 2020 23:53 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 26
Jak wyglada sytuacja, jak sondujecie ze bedzie na przelomie grudnia i stycznia? Da sie normalnei podrozowac? myslimy nad zakupem biletow nad wizzair po swietach i to nas mocno wstrzymuje..
wg oficjalnych danych ( https://covid19estamoson.gov.pt/new-sta ... -measures/ lub tutaj: https://www.visitportugal.com/en/node/421175 ) - nie mozna sie przemieszczac miedzy regionami.
teoretycznie do jutra jest ban na podroze, ale pytanie jak to wyglada w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
 
      
#240 PostWysłany: 08 Gru 2020 00:03 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Osobiście spodziewałbym się, że w okolicach 20/21 grudnia polski rząd wprowadzi przymusową kwarantannę dla wszystkich osób wracających z zagranicy. Portugalia chodzi mi po głowie w terminie sylwestrowym, ale uważam, że kupowanie biletu już teraz to za duże ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group