Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 14 Cze 2021 19:21 

Rejestracja: 03 Cze 2021
Posty: 4
-- 14 Cze 2021 19:19 --

https://www.gov.pl/web/portugalia/restr ... ynentalnej

-- 14 Cze 2021 19:19 --

https://www.gov.pl/web/portugalia/restr ... ynentalnej

-- 14 Cze 2021 19:21 --

"Aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące wjazdu na terytorium Portugalii kontynentalnej nie przewidują zwolnienia osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 lub osób, które przebyły COVID-19, z konieczności okazania negatywnego wyniku testu RT-PCT."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#582 PostWysłany: 14 Cze 2021 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
a to cale porozumienie w EU dla zaszczepionych to od kiedy ma funkcjonować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#583 PostWysłany: 14 Cze 2021 20:15 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
niby od 01.07
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
 
      
#584 PostWysłany: 14 Cze 2021 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
kickboxer-ka napisał(a):
https://www.gov.pl/web/portugalia/restr ... ynentalnej

"Aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące wjazdu na terytorium Portugalii kontynentalnej nie przewidują zwolnienia osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 lub osób, które przebyły COVID-19, z konieczności okazania negatywnego wyniku testu RT-PCT."


Tu jedna drobna uwaga do treści informacji na stronie gov.pl: oprócz RT-PCR (zwanego na gov.pl "RT-PCT" :roll: ) każdy przylatujący z Polski może okazać również test antygenowy. Informacja o tym jest z resztą na tej samej stronie gov.pl, ale jakaś gapa zapomniała zaktualizować również ten fragment na czerwono :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#585 PostWysłany: 15 Cze 2021 21:51 

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 3
Cześć,

Mam pytanie odnośnie aktualnie wymaganych dokumentów do Portugalii kontynentalnej. Mam lot 18.06 z Balic Ryanair'em i dostałam komunikat o konieczności uzupełnienia dwóch formularzy dla podróżnych, jednak w jednym z nich https://travel.sef.pt/Forms/Form.aspx w sekcji Country of Origin nie ma nawet Polski tylko parę państw jak Brazylia czy Szwecja. Czy oznacza to, że formularz ten obowiązuje tylko dla podróżujących z tych krajów, a dla chociażby Polski wystarczy ten dokument?

https://portugalcleanandsafe.pt/en/pass ... cator-card

Jeśli pytanie się powtarza to z góry przepraszam ale nie śledzę na bieżąco forum.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 16 Cze 2021 00:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dla lotów z Polski jest Passenger Locator Card - niemniej przy wylocie z Warszawy (3 VI) pytali tylko o test. Na przylocie do Lizbony nie było z kolei żadnej kontroli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 16 Cze 2021 09:55 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
11.06 w KRK sprawdzali tylko testy, w samolocie nie rozdawali żadnych formularzy. W Porto nikt się niczym nie interesował.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
KSim lubi ten post.
 
      
#588 PostWysłany: 16 Cze 2021 10:08 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
Również lecę 18.06 do Porto z Krakowa.
Zastanawiam się, czy skoro piszecie, że testy sprawdzają jeszcze w Polsce, a po wylądowaniu w Portugalii już nie, to czy jest sens zaryzykować z samym certyfikatem po zaszczepieniu? W Polsce już ten certyfikat działa w pełni, więc obstawiam, że w Balicach mają już możliwość skanowania i weryfikacji takiego dokumentu.

W ogóle to w którym momencie sprawdzany jest test/certyfikat? Przy kontroli bezpieczeństwa, czy już przy bramce na samolot? Bo jeśli to pierwsze, to mogę spróbować z samym certyfikatem, a jeśli powiedzą, że trzeba test, to zrobić szybki na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 16 Cze 2021 10:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Przy kontroli bezpieczeństwa nikt nie sprawdza testów - to sprawa samej linii lotniczej. W TAPie np. nie można było zrobić pełnej odprawy online i trzeba było udać się do stanowiska check-in na lotnisku i tam wydawali kartę pokładową po okazaniu testu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KSim lubi ten post.
 
      
#590 PostWysłany: 16 Cze 2021 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 41
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-wyjazd-do-portugalii-juz-z-paszportem-covidowym-koniec-testo,nId,5300611#crp_state=1

Czy ktoś może potwierdzić? Druga sprawa to nie jest jasno powiedziane że od dzisiaj (lub piątku) nie trzeba będzie wozić testu PCR albo Antygenowego
na portalu reoupen.eu także nic na temat zwoanienia z testu nie ma..

Coś pokręcone to trochę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 16 Cze 2021 14:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wszystko napisane we wcześniejszych postach. Poza tym najlepiej opierać się na źródłach jak poniżej
https://www.gov.pl/web/portugalia/restr ... ynentalnej
https://www.visitportugal.com/en/conten ... d-portugal
Do 27 czerwca wciąż z testem, z tym że teraz można z antygenowym lub PCR (wcześniej był wymóg PCR).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 16 Cze 2021 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Z paszportem Covid
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C8 ... warantanny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#593 PostWysłany: 16 Cze 2021 14:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja wiem, że to dobra wiadomość (sam jeszcze musiałem lecieć z PCRem), ale chyba wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie, bo w tych informacjach nie ma daty od kiedy zacznie obowiązywać honorowanie unijnych paszportów covidowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#594 PostWysłany: 16 Cze 2021 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tu znalazłem jeszcze taki artykuł, tylko coś mi tłumaczenie w telefonie szwankuje, więc nie jestem pewien, czy coś to wnosi:

https://www.google.com/amp/s/amp.expres ... a-c317fe7d
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 16 Cze 2021 15:25 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
Więc tak:
-przeszukując portugalskie portale, to wychodzi na to, że po prostu dzisiaj wydano pierwsze certyfikaty (w Polsce zaczęto je wydawać 1go czerwca).
-można domniemywać, że skoro już działa system wydający certyfikaty, to działa i ten je odczytujący, ale to tylko domniemanie.
-niestety nigdzie nie ma rozporządzenia znoszącego obowiązek posiadania testu przy przylocie do Portugalii.
-Urszula von der Leyen jest dzisiaj w Lizbonie i podobno została pierwszą osobą wpuszczoną na portugalską ziemię na postawie certyfikatu (wydanego w Belgii), co niekoniecznie musi być prawdą, bo to VIP, więc ona nawet w szczycie pandemii nie musiała robić żadnych testów, żeby polecieć na koniec świata.
-strona https://reopen.europa.eu/pl jest niestety nieprzydatna, bo aktualizują ją jak im się zachce. Belgia wciąż jest tam zaznaczona jako "gotowa do wprowadzenia certyfikatów" chociaż od kilku dni je wydaje. Polska wydaje od 1go czerwca, a jeszcze trzy dni temu również miała status pomarańczowy, a nie zielony.

-ostatecznie wszystko zależy od pracowników Ryanair na lotnisku wylotu - stwierdzą, że albo test, albo do widzenia i raczej nie ma z nimi dyskusji i twierdzeń, że przecież pani von der Leyen nie musiała mieć testu.
-jedyny ostateczny termin wdrożenia certyfikatów na 100% to 12go sierpnia, czyli sześć tygodni (tyle czasu mają wszyscy członkowie UE na wdrożenie przepisów) od 1go lipca, czy system ma zacząć oficjalnie działać.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#596 PostWysłany: 16 Cze 2021 17:21 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
KSim napisał(a):
Również lecę 18.06 do Porto z Krakowa.
Zastanawiam się, czy skoro piszecie, że testy sprawdzają jeszcze w Polsce, a po wylądowaniu w Portugalii już nie, to czy jest sens zaryzykować z samym certyfikatem po zaszczepieniu? W Polsce już ten certyfikat działa w pełni, więc obstawiam, że w Balicach mają już możliwość skanowania i weryfikacji takiego dokumentu.

W ogóle to w którym momencie sprawdzany jest test/certyfikat? Przy kontroli bezpieczeństwa, czy już przy bramce na samolot? Bo jeśli to pierwsze, to mogę spróbować z samym certyfikatem, a jeśli powiedzą, że trzeba test, to zrobić szybki na lotnisku.


W KRK udajesz się do kolejki "wszyscy ryanair", nie przejdziesz przez bramki bezpieczeństwa. Przy check in sprawdzają twój bilet, dokumenty oraz test. Nam wydali papierową karteczkę, że wszystko sprawdzone. Z tą karteczką przez bramki przechodzi się bokiem. Zabierają ją już przy samym wejściu do samolotu.
W Portugalii idziesz idziesz chcesz, z powrotem również nic nie sprawdzają, dopiero po przylocie.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 17 Cze 2021 09:35 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
Kompletnie nie rozumiem tego co napisałaś. Jaka karteczka w check-inie? I jakim cudem ma ona uprawniać do przejścia obok bramek bezpieczeństwa? To kiedy robiona jest kontrola bagażu podręcznego? A jeśli ktoś nie nadaje bagażu i chce iść prosto do bramek, to co? Kiedy sprawdzają mu test COVID?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#598 PostWysłany: 17 Cze 2021 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Tu nie ma czego rozumiec.
Wchodzisz na lotnisko udajesz sie na check-in niewazne nadajesz bagaz czy tez nie.
Pobieznie sprawdzaja wymagane dokumenty na twoj lot.
Dostajesz karteczke checked.
Z ta karteczka idziesz na security.
Na jak dlugo i czy kazdorazowo wprowadzono to rozwiazanie w Balicach nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#599 PostWysłany: 17 Cze 2021 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jest dokładnie tak jak @katka256 napisała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#600 PostWysłany: 17 Cze 2021 09:56 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 12
correos napisał(a):
Tu nie ma czego rozumiec.
Wchodzisz na lotnisko udajesz sie na check-in niewazne nadajesz bagaz czy tez nie.
Pobieznie sprawdzaja wymagane dokumenty na twoj lot.
Dostajesz karteczke checked.
Z ta karteczka idziesz na security.
Na jak dlugo i czy kazdorazowo wprowadzono to rozwiazanie w Balicach nie wiem.

No i to już rozumiem. Czyli z kartką po sprawdzeniu dokumentów idę po prostu do bramek bezpieczeństwa, a nie "przechodzę obok bramek".
Ostatnio leciałem w zeszłe wakacje i wtedy nie było żadnych dodatkowych kontroli dokumentów, więc dla mnie to nowość.

W każdym razie to dobrze, bo w check-in dowiem się, czy mnie wpuszczą na certyfikat i jeśli nie, to obok można zrobić szybki test.

Co do samych wymogów w Portugalii, to nie wygląda na to, aby przed końcem miesiąca zamierzali cokolwiek zmieniać w przepisach - wszędzie gdzie wchodzę na portugalskich stronach, to piszą w czasie przyszłym, że certyfikat "ma działać od 1go lipca". Tylko w polskich mediach twierdzą, że od wczoraj można już wjeżdżać bez testu - nie mam pojęcia skąd pan Marcin Zatyka z PAP wziął informację, że "Na zasadzie wzajemności Lizbona zgodzi się honorować podobne dokumenty wystawione przez służby medyczne tychże krajów." bo czegoś takiego nie ma na żadnej portugalskiej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group