Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 465 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 04 Maj 2021 09:22 

Loty: 47
Kilometry: 55 558
Czy dobrze rozumiem, że lecąc na Maderę z PL przez Porto nie muszę mieć testu (różne rezerwacje ale transfer tego samego dnia) i jest to ważny powod?
Tylko nie wiem jak z powrotem bo wypada noc w Porto przy transferze do PL. Czy tu testy już konieczne i robione na Maderze? I czy powód jest nadal ważny mimo tej nocy? Planuje loty na początku czerwca, do wtedy może się jeszcze wiele zmienić ale pytam gdyby utrzymali to co jest teraz..

#462 PostWysłany: 04 Maj 2021 22:22 

Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@acidka teoretycznie to masz rację, ale czy linia lotnicza wpuści cie na pokład jeśli masz 2 rozne rezerwacje? Ja leciałam Dublin Faro z testem Ryan em. Dzień później Lisbon Madeira. Test będę robić w Funchal przed wylotem bo mi do Irlandii potrzebny.
Do czerwca pewnie się jeszcze sporo zmieni
 Relacje PM off  

#463 PostWysłany: 05 Maj 2021 14:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 274
Kilometry: 484 676
Czytam wpisy i oficjalne informacje o wymogach wjazdowych i głupieję :?
Czy jeżeli lecę na jednej rezerwacji Warszawa - Lizbona - Azory to w Lizbonie jestem pasażerem tranzytowym i tym samym łapię się na "essential travel"?
Czy fakt, że pomiędzy przylotem do Lizbony a wylotem na Azory mam 37h przerwy i 2 noclegi może być jednak traktowany jako przebywanie w Portugalii kontynentalnej?

#464 PostWysłany: 08 Maj 2021 15:07 

Loty: 424
Kilometry: 631 479
niebieski
Wrzucę aktualne info dotyczące przylotu do Lizbony na pewno przyda się odnoście Waszych pytań powyżej.
5 maja odbyłem lot z Malagi do Lizbony ( bilet Tap maiłem na trasę Malaga-Lizbona-Paryż . Ostatni odcinek pominąłem i zostałem w LIS)
Na lotnisku w Maladze niezależnie kto gdzie leciał potrzebny był kod QR oraz test PCR bez tych dwóch nie otrzyma się karty pokładowej większość musiała na miejscu wypełniać w aplikacji dane aby uzyskać ten kod. Odpowiednie informacje przy check in o potrzebie kodu jest umieszczone. Być może tak samo mają wytyczne na innych lotniskach w UE i poza skąd dany lot jest do LIS. U mnie zanim dziewczyna sprawdziła jaką mam końcową destynację od razu zapytała o test. Więc nie wiem co by było gdybym miał tranzyt do destynacji gdzie nie potrzeba testu. Zapewne obsługa swoje a przepisy tranzytu swoje.
Po przylocie wychodzimy w strefie tranzytowej przy gate na T1 , wiec jeśli ktoś ma dalszy lot w ten sam dzień ( co ważne !) od razu może kontynuować podróż przebywając w tranzycie.
Inaczej się ma sytuacja kiedy chcemy opuścić lotnisko nawet jeśli mamy lot następnego dnia lub dłuższy stop. Wychodząc do hali karuzel są dwa kierunki lewy i prawy . Ten pierwszy dotyczy wyjścia wszystkich obywateli Portugalii , rezydentów i co ważne przylatujących z Azorów lub Porto i Faro . Kontrola karty pokładowej - czyli traktowane jest jako domestic i dalej w miasto.
Drugi kierunek z prawej to przejście dla wszystkich pasażerów lotów z innych państw UE czy z poza. Była godzina 11 przed południem byłem sam jako obcy przylatujący lotnisko puste. Dochodzę do kontroli tym razem dwóch policjantów . Pierwsze pytanie TEST dokładnie sprawdzany z dokumentem i pytanie o cel wizyty w PT. Udawałem się na imprezę lotniczą organizowaną w bazie lotniczej Beja - miałem odpowiedni dokument od organizatorów potwierdzający zaproszenie. Po przeczytaniu go - droga wolna. Czy tranzyt będzie "ważnym powodem" zapewne tak ale test obowiązkowy.

Reasumując kontrole są , jeśli tranzyt z PL i chcemy stopa to test jest potrzebny. Jak zachowa się obsługa na lotnisku w PL lecąc tranzytem przez LIS (nie wychodząc na miasto) czy będą wymagać testu czy nie , nawet jak docelowe państwo nie wymaga tego nie wiem.
Warto zaznaczyć że nikt nie sprawdzał kodu QR w LIS nawet Policja ważniejszy był dla nich test.
BB108 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#465 PostWysłany: 08 Maj 2021 16:45 

złoty
Test jest zawsze konieczny, bez względu na port docelowy.
Wcale przepisy nie różnią się od postępowania obsługi lotniskowej, gdyż jasno są określone zasady tranzytu przez Portugalię.
 Relacje PM off  

[ 465 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości