Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Wrz 2020 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Masz rację, mój błąd. Niestety nie mogę powiedzieć, że oddaje im honor :lol:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 04 Wrz 2020 18:40 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
-- 04 Wrz 2020 18:37 --

ibartek napisał(a):
skad takie prognozy

https://covid19.who.int/region/euro/country/pt

-- 04 Wrz 2020 18:40 --

meczko napisał(a):
Te 300 przypadków dziennie jest na 10 mln ludności, a 700 na 38 mln, więc wychodzi jednak więcej, niezależnie od tego, że zakazy lotów w wykonaniu naszego rządu to faktycznie podręcznikowy przykład jak nie należy prowadzić walki z epidemią.
Ale póki co mamy zakazy lotów do krajów gdzie zachorowania są bardzo duże:
Hiszpania 8-9 tysięcy na 47mln mieszkańców
Francja 4-6 tysięcy na 67mln mieszkańców
Zastanawiać możne Malta ale tam są dziwne skoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 04 Wrz 2020 19:21 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
rw30 napisał(a):
rozumiem że na granicy lądowej Hiszpania - Portugalia nie ma żadnych extra obostrzeń? być może będę wjeżdżał tą autostradą od strony Huelvy w stronę Algarve



Przejeżdżaliśmy dzisiaj od strony portugalskiej, żadnych kontroli, gdyby nie znaki nie wiedział bym że przekroczyłem granice ?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 07 Wrz 2020 08:44, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 05 Wrz 2020 16:23 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
12 września mam lot Wizzem do Porto, poźniej 15go do Malagi.. jestem dobrej myśli ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Wrz 2020 20:11 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Na euronews jakiś minister portugalski mówił że ten stan wyjątkowy ma na celu podnieść bezpieczeństwo na czas uruchomienia normalnego nauczania w szkołach i nie ma mowy o lockdown itp, zobaczymy, oby tylko nie rosły zachorowania bo wtedy kraje trzecie będą ich blokować, zresztą dotyczy to też nas :(
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 07 Wrz 2020 08:11 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Może ktoś wie czy w Portugalii wprowadzili testy za free? Ten wskaźnik zachorowań zaczął rosnąć a chciałam kupić bilety :cry:
Boje się że znowu źle wytypuje kierunek wakacji i teraz Portugalię mi wykreślą przy kolejnej edycji rozporządzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 07 Wrz 2020 08:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jedynie na Azorach i Maderze są darmowe testy na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 07 Wrz 2020 10:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Byłem na weekend w Faro i Lagos. Maseczki obowiązkowe w sklepach. Takiej dyscypliny nie widziałem jeszcze, absolutnie każdy w sklepie nie tyle że miał maseczkę, co była ona poprawnie ubrana. W Lidlach limit klientów sklepu.Widać że ludzie nie chcą dopuścić do sytuacji jaka ma miejsce w sąsiedniej Hiszpanii. Natomiast na ulicach i plażach można powiedzieć że życie toczy się normalnie. Algarve ma tyle szerokich plaż że ze ściskiem nie ma najmniejszego problemu.

Część linii autobusowych w Faro zawieszona natomiast 16 na lotnisko i plażę jeździ normalnie. Do Lagos również pociągi normalnie funkcjonują. Ogólnie polecam Portugalię, w czasach "covidowych" to na chwile obecną chyba jeden z lepszych kierunków - ciepło, rozsądne ceny i ilość zakażeń stosunkowo nieduża.


Ostatnio edytowany przez klapio 07 Wrz 2020 11:06, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 07 Wrz 2020 10:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@klapio zjeździłem ostatnio Portugalię - komentarz dot. maseczek tyczy się nie tylko Algarve, ale całej Portugalii, włącznie z Lizboną i Porto, także z mniejszymi miastami typu Evora czy facet na stacji przy drodze w Ervidel). I to niezależnie czy to lokalsi, czy turyści. Byłem pod dużym wrażeniem
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 07 Wrz 2020 15:19 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 24
Może jesteście w stanie pomóc, odnośnie Portugalii na październik. Szukam lotów, z Wrocławia (może być też z Warszawy) do Funchal przez Lizbonę np. do Lizbony 6-7.09, na 4 dni, później Funchal, i 22-23 z powrotem do Polski. Sprawdzam różne wyszukiwarki, ale pokazują mi jakieś głupoty typu powrót przez Londyn, ze zmianą lotniska. Gdzie najlepiej szukać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 07 Wrz 2020 15:24 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
TAP

Chcesz dodać usługę Stopover do swojej podróży?
Dajemy Ci wyjątkową możliwość podróży w dwa miejsca za cenę jednego, bez dodatkowych kosztów.

Skorzystaj z możliwości postoju w Lizbonie lub Porto na okres od 1 do 5 nocy (24-120 godzin) i ciesz się wyjątkowymi korzyściami oferowanymi w ramach Portugal Stopover.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 07 Wrz 2020 16:33 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
niedawno z Wrocławia najkorzystniej wychodziło Lufthansa...
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
@wiskip nie wiem jak u Ciebie z tolerancją cenową, ale tutaj masz dolot do Lizbony 6-21 października Lufą ; a potem na Maderę są easyjety w różnej kombinacji za 300-350 zł. Ewentualnie tap z Berlina, ale musiałbyś sprawdzić jak ze stopoverem w Lizbonie.

Załączniki:
lis.JPG
lis.JPG [ 24.6 KiB | Obejrzany 1012 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 07 Wrz 2020 18:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W dzisiejszych czasach bym chyba kupował wszystko na jednym bilecie...
Polecam opcje Multicity w wyszukiwarkach, ustawiasz WAW-LIS na jakąś date, później LIS-PDL na inną i podobnie powrót
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 07 Wrz 2020 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
@wiskip jak Wrocław to może też Berlin? Na jednym bilecie taka kombinacja; wylot do Lizbony 6.10. potem na Maderę 9.10 i powrót 21

Załączniki:
txl.JPG
txl.JPG [ 31.17 KiB | Obejrzany 941 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Wrz 2020 20:14 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
michzak napisał(a):
W dzisiejszych czasach bym chyba kupował wszystko na jednym bilecie...
Polecam opcje Multicity w wyszukiwarkach, ustawiasz WAW-LIS na jakąś date, później LIS-PDL na inną i podobnie powrót

A czy znasz jakiś portal gdzie można do takiego Multicity w lotach dopakować noclegi, byłoby idealnie, dziwi mnie że np taki esky tego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Wrz 2020 20:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie jestem pewien, czy to ma sens. Prawdę mówiąc kupując u pośrednika loty (np. esky) i hotele jako paczka (np. lot WAW-FNC + hotel na Maderze na 7 dni + lot FNC-WAW na koniec) w rzeczywistości tak naprawdę oddzielnie zakłada rezerwacje lotnicze i rezerwacje hotelowe umieszczając je po prostu na jednej fakturze. Rezerwacja osobno lotów i osobno na własną rękę noclegów da ten sam efekt, co rezerwacja "paczki" u pośredników.
W razie czego możesz trzymać wszystko na jednym koncie na jednym portalu. Kupując loty np. na Expedia i rezerwując hotele również na tej stronie, wchodząc w "Moje rezerwacje" (czy jak to się tam będzie nazywać) będziesz miał spis wszystkich elementów podróży.
No i w ten sposób będziesz miał niezależność - niekoniecznie możesz chcieć ten sam hotel na powrocie, co na locie "do" lub siedzieć na Maderze przez tydzień czy dwa w jednym hotelu, tylko zarezerwować np. część pobytu na jednej stronie wyspy, a drugą część pobytu po drugiej stronie zwiedzając wszystkie jej zakamarki zamiast latać z jednej na drugą, bo nocleg ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 08 Wrz 2020 17:30 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dzisiaj rząd Portugalii miał podać więcej szczegółów na temat stanu wyjatkowego. Szukam , ale nic nie widzę...Ma ktos jakieś info?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 08 Wrz 2020 17:40 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Nie ma szczegółow... bo i cały ten stan wyjątkowy to w większości wytwór polskich mediów. Ktoś coś gdzieś przeczytał, nie do końca dobrze zrozumiał, kto inny powtórzył i wyrwał z kontekstu, a jeszcze ktoś inny podkręcił na dobrze klikalny nagłówek i mamy "stan wyjątkowy", o którym słyszeli tylko w Polsce :-)
Zaglądam teraz z ciekawości na strony dwóch najważniejszych portugalskich gazet - nie ma żadnych informacji, w każdym razie nic, co by zasługiwało na nagłówek na stronie startowej. Na nagłówek zasłużyła natomiast informacja o 388 nowych przypadkach w ciągu dnia, co jest sporą liczbą na 10-milionowy kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 08 Wrz 2020 17:41 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
samaki9 napisał(a):
Dzisiaj rząd Portugalii miał podać więcej szczegółów na temat stanu wyjatkowego. Szukam , ale nic nie widzę...Ma ktos jakieś info?
Na euronews podawali że z pierwszym dniem rozpoczęcia nauki podnoszą stan "wyjątkowy" taki jak jest w Lizbonie na cały kraj i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group