Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 10 Lis 2020 00:12 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
heide_berg napisał(a):
może ze strony Portugalii będzie ciche przyzwolenie na turystów

rzeczywiście cichutkie to przyzwolenie skoro w knajpie nie można zjeść posiłku
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.

#202 PostWysłany: 11 Lis 2020 20:11 
Awatar użytkownika

Loty: 191
Kilometry: 361 044
Tak zaczynam tych obostrzeń w Portugalii nie rozumieć, z rede-expressos napisali, że mogę bilet kupować na sobotę (wyjazd po 13:00) a niby jest godzina policyjna, jak to teraz działa ? Trudno znaleźć coś sensownego w necie.

#203 PostWysłany: 11 Lis 2020 20:12 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 47 624
niebieski
Czy ktoś z was będzie się wybierał mimo wszystko w najbliższy weekend kiedy będą obowiązywały już te restrykcje do Porto lub Lizbony? Ja zaplanowany tydzień w Portugalii miałem od 20.11 do 27.11. Pierw przelot do Porto i potem w drugą stronę z Lizbony. Niestety bilety kupowałem przez Ryanaira w tej promocji z 24 Września kiedy drugi bilet był gratis i w tym momencie "darmowe" przełożenie lotu na inny kierunek/termin sprawia, że praktycznie muszę zapłacić tyle samo co za nowe bilety czy też nawet więcej w przypadku jeśli są o wiele tańsze. Jeśli ktoś z Was byłby w ten weekend z restrykcjami w Portugalii i mógłby powiedzieć jak to w rzeczywistości wygląda to byłoby super przeczytać taką relacje. Bo siedzieć 2 dni weekendu w samym hotelu mija się kompletnie z celem, a w moim przypadku jeszcze dochodzi podróż z Porto do Lizbony i tutaj też nie wiadomo jak to wygląda pod względem prawnym. Generalnie na chwile obecną chyba pogodziliśmy się ze stratą pieniędzy za bilety, ale może mimo wszystko ktoś rzuci tu promyczek nadziei :).
 Relacje PM off  

#204 PostWysłany: 12 Lis 2020 12:00 
Awatar użytkownika

Loty: 191
Kilometry: 361 044
Jutro mam wylot, ale chyba sobie odpuszczę. Miałem lecieć do Porto i dalej autobusem do Covilha, aby zrobić najwyższy kontynentalny Portugalii, ale za dużo sprzecznych informacji więc odpuszczam. Przeżyje te 2x 78 zł bo zmiana terminu w Ryanie to działa ale inaczej :)

#205 PostWysłany: 12 Lis 2020 15:04 

niebieski
kain napisał(a):
Czy ktoś z was będzie się wybierał mimo wszystko w najbliższy weekend kiedy będą obowiązywały już te restrykcje do Porto lub Lizbony? Ja zaplanowany tydzień w Portugalii miałem od 20.11 do 27.11. Pierw przelot do Porto i potem w drugą stronę z Lizbony. Niestety bilety kupowałem przez Ryanaira w tej promocji z 24 Września kiedy drugi bilet był gratis i w tym momencie "darmowe" przełożenie lotu na inny kierunek/termin sprawia, że praktycznie muszę zapłacić tyle samo co za nowe bilety czy też nawet więcej w przypadku jeśli są o wiele tańsze. Jeśli ktoś z Was byłby w ten weekend z restrykcjami w Portugalii i mógłby powiedzieć jak to w rzeczywistości wygląda to byłoby super przeczytać taką relacje. Bo siedzieć 2 dni weekendu w samym hotelu mija się kompletnie z celem, a w moim przypadku jeszcze dochodzi podróż z Porto do Lizbony i tutaj też nie wiadomo jak to wygląda pod względem prawnym. Generalnie na chwile obecną chyba pogodziliśmy się ze stratą pieniędzy za bilety, ale może mimo wszystko ktoś rzuci tu promyczek nadziei :).

Weź sobie samochód w Porto i przyjedź na tydzień do Algarve lub do którejś z prownicji centralnych, która nie ma restrykcji. Europcar ma niezłe ceny i za free można oddać w innym miejscu.
 Relacje PM off  

#206 PostWysłany: 12 Lis 2020 15:10 
Awatar użytkownika

platynowy
Mozna samochod, ale zamiast sie tluc 5-6h i wydac na paliwo i highway kupe kasy, mozna w 1-2h doleciec za 60PLN

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#207 PostWysłany: 12 Lis 2020 15:15 

niebieski
Ja bym wolal sie przejechac i przespac gdzies na trasie, a autostrady mozna pominac dla urozmaicenia krajobrazu :)
 Relacje PM off  

#208 PostWysłany: 12 Lis 2020 17:37 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 47 624
niebieski
jaco027 napisał(a):
Mozna samochod, ale zamiast sie tluc 5-6h i wydac na paliwo i highway kupe kasy, mozna w 1-2h doleciec za 60PLN

Myślałem właśnie nad jakąś alternatywą żeby po prostu z tych lotów zrobić przesiadkę tylko akurat w Algarve byliśmy na takim typowym plażowaniu 2 lata temu. Nawet jeśli tak byśmy zdecydowali się zrobić żeby polecieć do Porto -> potem stamtąd do Algarve to mam wylot w drugą stronę z Lizbony z samego rana chyba ok. 6:00 rano więc tutaj też dochodziłby problem z przejazdem z Algarve do Lizbony. Tylko chyba pod koniec listopada w Algarve to będzie już raczej chłodno i raczej się nie poplażuje i nie popluska w morzu.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Lis 2020 16:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#209 PostWysłany: 12 Lis 2020 17:59 

Ja też miałbym jutro wylot ale jednak odpuszczam.
Za dużo kombinowania i liczenia na to że jednak wyjdę z hotelu po 13.00 bezkarnie.
Trochę szkoda czterech biletów, tym bardziej że posłuchałem żony i nie polecieliśmy tydzień wcześniej :-/
A prognozy pogody też nie zachęcają.
Porto nie zając.
 Relacje PM off  

#210 PostWysłany: 12 Lis 2020 18:15 

srebrny
Tak tylko BTW...na dzisiaj temp w Albuferii którą uwielbiam oglądać na cam live wynosiła 22C i jak oglądam plażę to trochę opalających było a nawet kąpiących się. Jak będzie za 1-2 tygodnie? Zapewne cieplej niż w Lizbonie czy też Porto ale oczywiście każdy sam decyduje :P
 Relacje PM off  

#211 PostWysłany: 12 Lis 2020 22:59 

niebieski
No dzisiaj było wyjątkowo ciepło, aż odpuściłem pracę i udałem się na plaże celem wypicia piwa :D Sporo amatorów sportów wodnych, plażowicze raczej w ubraniu podziwiający duże fale :)

Moim zdaniem nie jest to okres na plażowanie, ale na spożycie wina na słońcu i oglądaniu surferów jak najbardziej ;)
Niestety dość wcześnie robi się ciemno(18)

Jak by co to wczoraj i przedwczoraj było zimno i padał deszcz.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#212 PostWysłany: 16 Lis 2020 15:43 

Z ciekawości, jak godzina policyjna wyglądała w weekend w Porto?
 Relacje PM off  

#213 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:05 

niebieski
Kolejne 90 prowincji dołącza do "czerwonej" strefy, w tym 7 znajdujących się w Algarve: "Albufeira, Faro, Lagos, Portimão, Tavira, Vila do Bispo and Vila Real de Santo António"

Nie wiem jak w Porto, ale odpowiem Ci jak wygląda w Portimao w sobotę, jeśli wcześniej nie uciekne :D

Swoją drogą juz 2x na spacerku w okresie tygodnia słyszałem Polaków, chyba coraz więcej osób postanawia skorzystać z dobroci pracy zdalnej ;)
 Relacje PM off  

#214 PostWysłany: 19 Lis 2020 14:09 

Loty: 94
Kilometry: 129 350
niebieski
Wiadomo coś o przedłużeniu zakazu wychodzenia z domu po 13 (sob i ndz) na kolejne weekendy? Jak wygląda respektowanie zasad przez policję w Porto w czasie takich godzin? Czy wciąż obowiązują one lokalsów czy też turystów?
 Relacje PM off  

#215 PostWysłany: 19 Lis 2020 21:22 

srebrny
Tak, ma być przedłużony do końca listopada.
W Algarve jest w miarę.normalnie, zapomniałem założyć maseczkę w Faro, a mijany policjant na mnie nawet nie spojrzał. Poza miastem nikt nie nosi masek. Nikt też nie sprawdzał formularza lokalizacyjnego.
Wkrótce obcokrajowcy (non EU) będą musieli zrobić test przed przylotem do Portugalii.
Pogoda fantastyczna, aż się nie chce wyjeżdżać

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 20 Lis 2020 00:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#216 PostWysłany: 20 Lis 2020 00:00 

niebieski
Co do maseczek, to nie trzeba ich nosić jeśli jesteś w stanie utrzymać dystans, a tutaj z tego co zauważyłem to nikt na siłe mandatów nie wlepia ;)
Efekt jest taki, że mniej więcej połowa ludzi chodzi bez, ale w sklepie czy autobusie nie ma opcji, musi być maseczka.
(Ja osobiście maseczki na powietrzu nie nosze, a jesli kogos mijam to ide na ulice/druga strone, zeby sie nie stresowali, mijalem policje wiele razy i nigdy nic sie nie stalo)

Jeśli chodzi o sobotę, to na pewno wyjdę po 13 zobaczyć jak będzie, ale codziennie wieczorem widzę ludzi w barach i myśle, że nawet jeśli bary zamkną, to nikt w domu nie będzie siedział.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#217 PostWysłany: 20 Lis 2020 10:49 

niebieski
Jak byliśmy na koniec września w Portugalii, to żartowaliśmy, że na klifach i plażach w okolicach Sagres tak mocno wieje, że ten region powinien być specjalnie potraktowany i wyłączony spod obowiązku noszenia maseczek.
pietia lubi ten post.

#218 PostWysłany: 21 Lis 2020 20:55 

niebieski
Już po pierwszym dniu obostrzeń, a więc wracam z informacjami ;)
Aby przetestować wszystko dokładnie, wypożyczyłem samochód.
Odbiór samochodu miałem o 12 przy samej plaży w Portimao, na plaży było około 100 osób, ale jest ogromna, więc rozproszone. Sporo spacerowiczów, surferów, windsurferów, kitesurferów. Na deptaku tyle co na codzień, czyli malutko, bary itd otwarte. Odebrałem samochód i pojechaliśmy na gokarty.
Przed samą 13 dotarłem na słynny tor kartingowy, ale tam już stała policja i zawracała podróżnych, tak więc udaliśmy się do Lagos. Na samym wjeździe policja właśnie rozstawiała słupki. Szybki przejazd i powrót do Portimao, ale najpierw stop w Alvor. Piękna duża plaża, sporo spacerowiczów, kilka kamperów, w tym jeden na rejestracji z Polski!
Po drodze słychać głownie Brytyjczyków, widać też zresztą po tablicach i kierownicach po złej stronie ;) Lokalsów raczej nie spotykamy.
Po 15 wróciliśmy do siebie, i rzeczywiście. Ghost town, jedynie turyści spacerują na miescie, ale plaża opustoszała, nie spodziewałem się!
W McDonald nic nam nie sprzedadzą, musimy zamówić z uber eats i zapłacić 2 euro za dostawę, pomimo, że stoimy pod lokalem. Nonsens.
Otwarty jest osiedlowy sklep, tak więc kupuje piwo i spędzam resztę dnia na balkonie na 11 piętrze.
Szkoda, że wziąłem samochód do poniedziałku :D

Podsumowując: weekendowy lockdown jest realny, ludzie się stosują, ale nikt nie bije i mandatów nie daje, jak ktoś chce to droga wolna, rowerek i można smigać.
Samochodem nie polecam, bo jest ban na jazdę i policja stoi i pilnuje.

Daje fotki z przed i po lockdownie z plaży tutaj:
https://imgur.com/a/5iDKgWs
Próbowałem dodać na forum bezpośrednio, ale limity mnie pokonały.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#219 PostWysłany: 22 Lis 2020 11:02 

Loty: 94
Kilometry: 129 350
niebieski
Portugalia. Premier ogłosił nowe restrykcje i pomoc dla firm. Premier Portugalii Antonio Costa ogłosił w sobotę wieczorem nowe restrykcje w związku z nasilającą się epidemią COVID-19. Na konferencji prasowej w Lizbonie Costa wyjaśnił, że w blisko połowie z 308 portugalskich powiatów wprowadzone zostaną od wtorku ograniczenia w przemieszczaniu się mieszkańców zarówno na ich terenie, jak w podróżowaniu do innych części kraju.

Zapowiedział, że w powiatach, w których notuje się więcej niż 480 infekcji na 100 tysięcy mieszkańców, do 8 grudnia ograniczone zostaną też godziny pracy placówek handlowo-usługowych (czyli m.in. Porto i Lizbona).

W weekendy i święta w najbardziej doświadczonych epidemią powiatach kraju zakazana zostanie działalność sklepów i restauracji po godzinie 15.

Costa wyjaśnił, że w związku z nasilającą się epidemią oraz dwoma długimi weekendami w pierwszej połowie grudnia szkoły będą zamknięte od 27 listopada do 8 grudnia, z wyjątkiem dni 2-4 grudnia.
 Relacje PM off  

#220 PostWysłany: 22 Lis 2020 17:28 
Awatar użytkownika

srebrny
heide_berg napisał(a):
Portugalia. Premier ogłosił nowe restrykcje i pomoc dla firm. Premier Portugalii Antonio Costa ogłosił w sobotę wieczorem nowe restrykcje w związku z nasilającą się epidemią COVID-19. Na konferencji prasowej w Lizbonie Costa wyjaśnił, że w blisko połowie z 308 portugalskich powiatów wprowadzone zostaną od wtorku ograniczenia w przemieszczaniu się mieszkańców zarówno na ich terenie, jak w podróżowaniu do innych części kraju.

Zapowiedział, że w powiatach, w których notuje się więcej niż 480 infekcji na 100 tysięcy mieszkańców, do 8 grudnia ograniczone zostaną też godziny pracy placówek handlowo-usługowych (czyli m.in. Porto i Lizbona).

W weekendy i święta w najbardziej doświadczonych epidemią powiatach kraju zakazana zostanie działalność sklepów i restauracji po godzinie 15.

Costa wyjaśnił, że w związku z nasilającą się epidemią oraz dwoma długimi weekendami w pierwszej połowie grudnia szkoły będą zamknięte od 27 listopada do 8 grudnia, z wyjątkiem dni 2-4 grudnia.

on powiedział to Tobie bezpośrednio? fajnie, niezłe masz znajomości

jak ktoś nie wyłapał ironii to przypominam, że jeśli kopiujemy skądś jakąś informację [a zwłaszcza jeśli to kopia w stylu 'kopiuj wklej' jak prawdopodobnie ma miejsce w sytuacji powyżej] to należy podać źródło skąd się tę informację skopiowało.
Myślałem że to oczywiste dla każdego, kto ukończył szkołę średnią
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

[ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość