Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Porto - Fotorelacja
#1 PostWysłany: 12 Lut 2014 10:02 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 79
Zbanowany
Porto odwiedziłem w czerwcu, skorzystałem z okazji, iż żona miała konferencję w Guimaraes i poleciałem na dwa dni do Porto. W sumie 4 dni ale dwa dni zeszły na podróże - Poznań-Warszawa-Bruksela (Charleroi)-Porto i z powrotem taka sama droga to cały dzień podróży - wszystko samolotem. Najdłużej czekałem w Charleroi, wyskoczyłem na chwilę na miasto po kilka czekolad i z powrotem na lotnisko, bo nic ciekawego nie było w mieście Charleroi.

Przechodząc do Meritum czyli Porto - miasto posiadające swój specyficzny klimat - z jednej strony stare budynki, trochę zaniedbane, bezdomni tu i ówdzie, a z drugiej piękna dzielnica Vila Nova de Gaia, dworzec kolejowy z mozaikami azulejo w środku, mosty na rzece Rio Douro.
Zatrzymaliśmy się w hotelu Santa Luzia, na ulicy Rua da Alegria, niedaleko stacji metra Bolhao, w samym centrum. Szału nie było ale przez 3 noce dało się wytrzymać :-). Sympatyczny starszy właściciel, jak tylko zobaczył, że z Polski, to zaczął nawijać o Młynarczyku, i jakimś finale Ligi Mistrzów :-). Po portugalsku ale można było zrozumieć. Starsi ludzie w Porto to po angielsku nie bardzo, natomiast młodsi całkiem sprawnie i można się bez problemu porozumieć. Cenowo bardzo przystępnie, przykładowo za dwie kawy i dwa ciastka niecałe 3 Euro :-). Jedzenie również w rozsądnych cenach, miałem wrażenie, że taniej niż np. w Poznaniu. Z potraw portugalskich na pewno warto spróbować Francesinhy (rodzaj kanapki z wielu warstw z mięsem, sosem) i Dorsza przyrządzanego na różne sposoby, i obowiązkowo wino do każdego dania :-)
Co warto zobaczyć w Porto - dzielnicę Vila Nova de Gaia z wizytą w jakiejś piwnicy z Porto (ja byłem w Sandemanie), dworzec kolejowy, mosty na rzece Rio Douro (jeden z nich jest mostem zaprojektowanym przez Eiffela), katedrę Se i taras widokowy Terrerio da Se, dzielnicę Ribeira, plaże nad oceanem, rynek Mercado do Bolhao i stadion FC Porto (do środka mnie nie chcieli wpuścić mimo, iż powiedziałem, że znam Młynarczyka ;-), nie trafiłem akurat na dzień, w którym można zwiedzać stadion).
To może teraz kilka fotek z wycieczki.

Typowe Azulejo na ścianach budynków:
Image

W mieście wiele jest takich zaniedbanych budynków:
Image

Piwnice z winami Porto:
Image

Dzielnica Ribeira:
Image

Rzeka Rio Douro, w tle Ribeira:
Image

Jeszcze jedno ujęcie rzeki:
Image

Wejście do piwnic Sandemana:
Image

Kilka flaszek z Porto:
Image

Garbus:
Image

Most Ponte Luis:
Image

Dzielnica Ribeira:
Image

Pan grający Fado:
Image

Beczki z Porto w piwnicach Sandemana:
Image

Ribeira nocą:
Image

Piwnice nocą:
Image

Na moście Ponte Luis nocą, wszyscy robią zdjęcia:
Image

Na rynku Mercado do Bolhao:
Image

Koguciki portugalskie:
Image

Kaczenice, owoce morza:
Image

Ocean Atlantycki, surferka:
Image

Ocean Atlantycki, szkolenie surferów:
Image

Mewy na plaży:
Image

Kamienie na plaży 1:
Image

Kamienie na plaży 2:
Image

Fort nad oceanem:
Image

Na forcie:
Image

Relaks emerytów nad oceanem:
Image

Więcej fotek znajdziecie tu: https://plus.google.com/photos/101583038392175218015/albums/5890040793369996129?banner=pwa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 13 Lut 2014 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
super relacja - bardzo dobrze kadrujesz zdjęcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lut 2014 00:22 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Świetne zdjęcia i miłe przypomnienie z pobytu w październiku :) Porto zrobiło na mnie wrażenie, a już trochę miast(w Europie) widziałam. I bajeczne Guimaraes... Postaram się wrócić, gdy tylko wpadną tanie bilety :) I serdecznie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2014 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Super fotki, a Porto uwielbiam. Gdyby z Poznania latał tam bezpośredni samolot to bym przynajmniej raz w miesiącu tam latał na weekend :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2014 06:51 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
Mi również bardzo się podoba, zdjecia super. Szkoda, ze z POZ niestetu nie ma bezposredniej opcji. Jedyna tania opcja to prze BVA. Sam planuję Portugalię na wrzesień i rozgladam sie za SXF - LIS.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Lut 2014 10:33 

Po prostu WOW :) Super zdjęcia.
Dołączam do grona narzekających, że nie można prosto i szybko polecieć tam z Poznania na weekend...
Góra
 PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2014 11:09 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
wrocilem z lizbony i juz chce wrocic do portugali teraz uderzyc do port
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2014 22:33 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
świetne fotki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2014 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Świetne fotki, będzie coś ze stadionu ;>?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2014 08:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 79
Zbanowany
RaDiDaM napisał(a):
Świetne fotki, będzie coś ze stadionu ;>?


Ze stadionu niestety nie mam wiele, nie trafiłem w dzień kiedy można zwiedzać. Mam tylko jakieś foto smoka ale poszperam wieczorem w domu może coś znajdę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lut 2014 13:14 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 9
Fajne zdjęcia, widać że miałeś na nie pomysł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lut 2014 21:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 79
Zbanowany
Kilka fotek ze stadionu FC Porto:

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group