Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lis 2011 17:23 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 34
jezeli chodzi o jedzenie to polecam lokal przy ulicy R. da Galeria Paris (prawdopodobnie numer 52 - sasiedztwo hotelu Pensao Cristal, w samym centrum, blisko Uniwersytsetu)
płacąc 5 EUR mozna wziac 1 z 3 potraw miesnych + dowolna ilosc i kobinacja ryzu, makaronu, ziemniaków itp. + dowolna ilosc i kobinacja sałatek/surówek/warzyw itp. + dowolna ilosc i kobinacja owoców (najczesciej dwa rodzaje pokrojone w kostkę - świeże!) + piwo(lub cos innego do picia).

Jedzenie jest bardzo smaczne,dosć duży wybór i robione na miejscu (bedac tam przezd 16 mozna trafic bna dostwe towaru - wszystko wnosozne jest przez lokal ;)). bardzo sympatyczna obsługa!

a najbardziej zaskakujacy jest wystrój lokalu...bardzo nietypowy, na pewno zrobicie zdjecia ;) polecam zejscie na poziom -1 gdzie znajduja sie toalety ;)

a samo Porto jest tańsze niz Warszawa, ale niestety rozczarowuje, przynajmniej w listopadzie ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 15 Lis 2011 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
adam_p napisał(a):
a samo Porto jest tańsze niz Warszawa, ale niestety rozczarowuje, przynajmniej w listopadzie ...


to może faktycznie pora roku, czy coś

Porto to zdecydowanie jedno z moich ukochanych miejsc, zachwyciło mnie, zauroczyło i na zawsze będzie mieć ciepłe miejsce w moim sercu :) podobnie jak Barcelona :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Lis 2011 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
@matys

Bezpłatne zwiedzanie wraz z degustacją oferują na tą chwilę trzy firmy: Croft, Taylor's i Wiese & Krohn.
Ja szczególnie polecam tą ostatnią. Przewodnik w tej rodzinnej wciąż firmie był zdecydowanie najlepiej przygotowany do swojej roli i z przyjemnością odpowiadał na wszystkie nasze pytania.

Co do jedzenia to akurat mam złe wspomnienia. Wszędzie było raczej drogo i przynajmniej nam jedzenie nie smakowało.
Być może źle trafiliśmy, jednak wolę już jedzenie w Warszawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Lis 2011 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
adam_p napisał(a):
po ostatnim wyjezdzie do Barcelony i Porto mam dokładnie takie samo zdanie ;)


zdaję sobie, że to wszystko jest bardzo subiektywne :)
jak pierwszy raz jak byłam w Porto to byłam w lipcu (bodajże 2009r), w pełnym słońcu ok 30 stopni, na ulicach mnóstwo ludzi, zapewne głównie turystów. Więc dla mnie jest to miasto tętniące uroczym życie między starymi budyneczkami :) Ostatni raz byłam teraz w sierpniu, ale to bardziej 'przejazdem', bo lądowaliśmy w Porto i jechaliśmy dalej.
Jeśli teraz jest tam szaro i pusto to zapewne wrażenia są zupełnie inne i naprawdę to rozumiem ;)

Załączniki:
d4_000192.JPG
d4_000192.JPG [ 140.71 KiB | Obejrzany 6789 razy ]
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Sty 2013 18:07 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 14
Czy macie jakieś sugestie co do knajpek? Bardziej interesuje mnie coś mniej znanego, z większa ilością miejscowych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Sty 2013 20:36 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 11
timo napisał(a):
Czy macie jakieś sugestie co do knajpek? Bardziej interesuje mnie coś mniej znanego, z większa ilością miejscowych ;)



W Porto jest zatrzęsienie knajpek. Znalezienie takiej gdzie są miejscowi nie stanowi problemu, tylko trzeba szukać poza centrum. Tam praktycznie co drugi lokal to albo bar/restauracja albo ciastkarnio-kawiarnia. Ja mogę polecić miejsce, w którym praktycznie sami miejscowi byli. Niestety jest to trochę daleko od centrum. Knajpa nazywa się Cenaculo. Znajduje się tu: https://maps.google.pl/maps?q=porto&hl=pl&ll=41.167259,-8.607348&spn=0.002899,0.016512&sll=52.232938,21.061194&sspn=0.686322,2.113495&hnear=Oporto,+Portugalia&t=m&z=17&layer=c&cbll=41.167634,-8.610848&panoid=0_ZqQSRx-4JftiJ8HGfXLQ&cbp=11,227.26,,0,-1.93 Trafiliśmy tam dlatego że mieszkaliśmy 10m dalej. Polecam w Porto zjeść danie o nazwie francesinha. Dosyć ciekawe i sycące. Jest jej kilka odmian. A wygląda tak jak w załączniku. No i ryby z grilla (też w załączniku). Koniecznie trzeba spróbować. Tak jak już inni pisali najlepiej udać się do dzielnicy Matosinhos. Przy ul. Herois de Franca jest kilka knajp.

Załączniki:
francesinha.JPG
francesinha.JPG [ 82.98 KiB | Obejrzany 4400 razy ]
rybka2.JPG
rybka2.JPG [ 87.28 KiB | Obejrzany 4400 razy ]
rybki1.JPG
rybki1.JPG [ 75.53 KiB | Obejrzany 4400 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Sty 2013 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wbrew utartym sloganom w dzielnicach turystycznych [ np przy Ribeirze ] można zjeść tanio i stosunkowo niedrogo --- oczywiście nieco drożej niż na uboczu, ale nie tam żadne 200% --- zdarzyło mi się raz jeść świetne tripas tamże, niestety, nazwy knajpy nie pamiętam

ale jak spytacie kogoś pracującego w jednym ze sklepików w pobliżu którą knajpę polecają to pewnie wam powiedzą

btw jeszcze komentując post powyżej --- osobiście francesinha mi bardzo średnio podchodzi
a tam na dole to chyba sardynki ? eeeeeeee : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Sty 2013 00:05 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 11
Tak, to są sardynki z Matosinhos podawane w ramach przystawki.

A co do francesinhy to jest to dość specyficzne danie więc rozumiem, że można się nią nie zachwycić. Może trafiłeś na niezbyt udaną. Ja jadłem akurat na Ribeirze i była ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Sty 2013 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Gorąco polecamy Cafeterie Snack Pontinho.
http://goo.gl/maps/yyR1L

Wychodząc na stacji metra A Matosinhos Sul idziemy w stronę Oceanu i napotykamy lokalną knajpę.
W środku jak i na zewnątrz ani jednego turysty, obsługa rozumiała tylko Portugalski, więc rozmówki portugalskie i jazda :)

Polecamy Franchesinha c/batata (6,30 EUR) i Prego em Prato (5,50 EUR)
Do tego wzięliśmy sobie 2 kieliszki Porto Branco (białe) (3 EUR).

Miejsce bardzo fajne, warte odwiedzenia, zapewne jak masa innych barów w okolicy, ale ten był po drodze a jedzenie było przepyszne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 31 Sty 2013 12:03 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Za ile można kupić znośne Porto w sklepie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 31 Sty 2013 20:46 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 14
Między 5 a 8 euro znajdziesz coś dobrego, ja kupowałem w mini markecie Pingo Doce koło Bolhao oraz w mini markecie w galerii na tyłach Kaplicy Dusz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Sty 2013 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
W pazdzierniku bylem w Porto.


By cos zjesc na szybko i w malo ambitnym miejscu polecam supermarket Pingo Doce.
Sprzedaja tam kurczaki z grilla, caly umowmy sie ze jest wielkosci ktorym moga sie spokojnie najesc dwaj faceci - kosztowal okolo 4 euro. Do tego duza bagieta i micha pomidorów. Nie wiem czym je panieruja ale sa doskonale. Chciaz to nie jest najistotniejsze tutaj - zadnych dolegliwosci po ich zjedzeniu nie mail nawet moj 75 letni tata, z delikatnym raczej zoladkiem. Wiec jest nadzieja, ze sa swieże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#33 PostWysłany: 24 Kwi 2013 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Byłem w kwietniu 2013 r. w Porto i najlepszy moj obiad był w dzielnicy portowej na Rua do Sul (Matosinhos). Za bardzo smaczna rybe Dorade zaplacilem 10E z ziemniakakmi i surowka. GPS: 41.185518,-8.69595. Polecam
Nazwa restauracji: Rei da Sardinha Assada

Załączniki:
assada.jpg
assada.jpg [ 83.52 KiB | Obejrzany 4142 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Paź 2013 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
timo napisał(a):
Między 5 a 8 euro znajdziesz coś dobrego, ja kupowałem w mini markecie Pingo Doce koło Bolhao oraz w mini markecie w galerii na tyłach Kaplicy Dusz.


Spokojnie i za 3 EUR da się kupić ;)
Znośne zaczynały się od 3,5 czyli Offly czy Croft jakiś zwykły. Wypiłem tam chyba z 6 butelek i śmiem stwierdzić że smakowały tyćko słabiej niż nasze biedronkowe za 19,99 zł.
Warto iśc na degustację, my byliśmy w Crofcie i wtedy można poczuć różnicę między Ruby a 10 i 20 letnim Towny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#35 PostWysłany: 08 Paź 2013 21:56 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Na "targu" w centrum miasta (skrzyżowanie Formosa/Bandeira o ile pamiętam) w środku dwie knajpki, gdzie je sporo lokalnych i równie sporo turystów. Dorada lub łosoś z frytkami i surówką 6,5euro. Dorsz z frytkami 5euro. Porcje nie są wielkie, ale na lunch bardzo w porządku.
Na samym targu ceny owoców raczej mocno wysokie, lepiej gdzie indziej kupić. Poza centrum jest większy wybór i lepsze ceny.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#36 PostWysłany: 19 Mar 2014 03:27 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 18
Jeżeli chodzi o wieczorne wyjście to kultowym miejscem jest bar 77 (Travessa de Cedofeita 22), piwo kosztuje tutaj 50 centów, szoty 1 euro. O miejsca siedzące z reguły jest ciężko, ale właściwie nikomu to nie przeszkadza bo większość osób stoi na zewnątrz. Na tej samej są też puby w których można spokojne usiąść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#37 PostWysłany: 25 Sie 2014 10:07 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 154
Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
był ktoś ostatnimi czasy w jakiejś fajnej knajpie albo pijalni w Porto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#38 PostWysłany: 28 Sie 2014 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 106
Gorąco polecam knajpkę Maria Rita naprzeciwko hotelu Ibis Porto Centro. Genialne jedzenie, świetna obsługa, niezapomniany klimat. I w zasadzie zero turystów - my byliśmy jedyni, reszta to całe rodziny Portugalczyków.
Na koniec naszej wizyty zostaliśmy poczęstowani Grappą z takiej ogromnej butli z kranikiem, miło było ;)
Dokładny adres knajpki to Rua da Alegria 16.

Mogłabym szczególnie polecić jeszcze jedną knajpę, niestety nie pamiętam nazwy. Znajduje się ona w Vila Nova de Gaia, na tej ulicy wzdłuż Douro, po lewej stronie trochę za muzeum Sandemana.
Wydaje mi się, że w którymś z tych lokali:

https://www.google.pl/maps/@41.137081,- ... e0!6m1!1e1

O takie pyszności tam jedliśmy:
Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fly4me lubi ten post.
seba uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#39 PostWysłany: 04 Wrz 2014 11:43 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 154
Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
Jak ceny w powyższej knajpie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#40 PostWysłany: 04 Wrz 2014 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 106
O ile mnie pamięć nie myli, to w obu knajpach płaciliśmy około 8-10 euro za danie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group