Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: PORTO
#41 PostWysłany: 26 Lip 2013 13:15 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
osiek1212 napisał(a):
Hej myślę o podróży do Porto na początku września. Bilety Ryanair przez Brukselę 420 zł od osoby. Jak myślicie, niska cena czy normalna?
I mam do Was pytanie jak wygląda sprawa z plażami w Porto? I pogodą we wrześniu? Jadę oczywiście, żeby pozwiedzać, ale czuję silną potrzebę odizolowania się od ludzi,świata i poleżenia na plaży, popływania, takiego błogiego lenistwa - nie byłam na takim "leniwym" długim urlopie od 3 lat i czuję, że tego cholernie potrzebuje. Czy w Porto znajdę miejsce na opalanie i leżenie na plaży?


Co do plażowania: północ Portugalii to dosyć wietrzny i deszczowy region (nawet latem). Woda w ocenie jest bardzo zimna. Ostatni raz byłem tam w czerwcu i przyznam szczerze, że wieczorem ciężko było wytrzymać na plaży, nie mówiąc już o żadnym wchodzeniu do wody. Z drugiej strony temperatury we wrześniu powinny być lepsze niż w maju lub czerwcu.

Porto z pewnością jest bardzo ciekawym miastem, robi wrażenie, jednak do samej plaży jest bardzo daleko (mówię oczywiście o pomyśle z pokonaniem tej trasy na nogach).

Jeżeli szukasz okazji do plażowania i błogiego lenistwa skieruj się na południe Portugalii. Do Faro również można znaleźć przesiadki w niezłych cenach. Warunki do plażowania będę dużo lepsze, chociaż w samym mieście (Faro) nie ma po prostu nic :) ale zawsze można skorzystać tylko z lotniska w Faro i ruszyć dalej na zachód. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: PORTO
#42 PostWysłany: 26 Lip 2013 13:16 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 20
osiek1212 napisał(a):
Hej myślę o podróży do Porto na początku września. Bilety Ryanair przez Brukselę 420 zł od osoby. Jak myślicie, niska cena czy normalna?
I mam do Was pytanie jak wygląda sprawa z plażami w Porto? I pogodą we wrześniu? Jadę oczywiście, żeby pozwiedzać, ale czuję silną potrzebę odizolowania się od ludzi,świata i poleżenia na plaży, popływania, takiego błogiego lenistwa - nie byłam na takim "leniwym" długim urlopie od 3 lat i czuję, że tego cholernie potrzebuje. Czy w Porto znajdę miejsce na opalanie i leżenie na plaży?


Hej,
plaża oczywiście jest, miejsce do opalania również.
Z tym, że ocean jest dość zimny i sa duże fale, także raczej nie popływasz, chyba że chcesz spróbować surfingu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#43 PostWysłany: 26 Lip 2013 14:56 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 13
Hej, bardzo dziękuję za odpowiedzi.
W sumie to jestem na etapie wyszukiwania lotów, ale Portugalia jakoś tak mi podpasowała. Nie jest to jednak kierunek wybrany, a raczej jeden z wielu o których myślę.
Najgorsza moja przeszkoda to ta jęcząca połówka, która neguje każde dłuższe czekanie na lotnisku wrr
Podobnie było na Maltę - w miarę tanie bilety znalazłam i tani nocleg, ale czas oczekiwania w Oslo był zabójczy, bo prawie dwie doby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#44 PostWysłany: 26 Lip 2013 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
osiek1212 napisał(a):
Hej, bardzo dziękuję za odpowiedzi.
W sumie to jestem na etapie wyszukiwania lotów, ale Portugalia jakoś tak mi podpasowała. Nie jest to jednak kierunek wybrany, a raczej jeden z wielu o których myślę.
Najgorsza moja przeszkoda to ta jęcząca połówka, która neguje każde dłuższe czekanie na lotnisku wrr
Podobnie było na Maltę - w miarę tanie bilety znalazłam i tani nocleg, ale czas oczekiwania w Oslo był zabójczy, bo prawie dwie doby.

2 doby na lotnisku to nawet ja bym spasował :P No chyba, że byłby to lot do Australii za 100E a w okolicy nie było hotelu w normalnej cenie :P
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 26 Lip 2013 14:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#45 PostWysłany: 26 Lip 2013 15:42 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 13
Gaszpar napisał(a):
osiek1212 napisał(a):
Hej, bardzo dziękuję za odpowiedzi.
W sumie to jestem na etapie wyszukiwania lotów, ale Portugalia jakoś tak mi podpasowała. Nie jest to jednak kierunek wybrany, a raczej jeden z wielu o których myślę.
Najgorsza moja przeszkoda to ta jęcząca połówka, która neguje każde dłuższe czekanie na lotnisku wrr
Podobnie było na Maltę - w miarę tanie bilety znalazłam i tani nocleg, ale czas oczekiwania w Oslo był zabójczy, bo prawie dwie doby.

2 doby na lotnisku to nawet ja bym spasował :P No chyba, że byłby to lot do Australii za 100E a w okolicy nie było hotelu w normalnej cenie :P


No właśnie nawet dla mnie to za dużo, a naprawdę lubię się "męczyć" i poświęcać, żeby te 3 grosze zaoszczędzić haha. :)
A Australię kompletnie rozumiem, moje must see i poświęcać się dla niej mogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#46 PostWysłany: 30 Lip 2013 12:42 

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 24
Loty: 26
Kilometry: 40 458
Na początku września również wybieram się do Porto. Bilety kupiłem jakieś 3 tygodnie temu i w sumie to będzie mały euro trip. O ile będzie wena to w odpowiednim wątku napiszę relację.
Co do biletów za 1osobę to tak.
Warszawa - Londyn: 126zł
Londyn - Porto: 234zł
Porto - Mediolan/Bergamo: 131zł
Mediolan/Bergamo - Kraków: 114zł
W Porto będę od 8.09 do 11.09 mam nadzieję no dobrą pogodę a przynajmniej nie deszczową aby swobodnie można było pozwiedzać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#47 PostWysłany: 30 Lip 2013 15:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ceny w sumie nie takie niskie, ale pewnie wrzesień to cały czas "sezon". Nazwałbym to raczej mini eurotripem, ale jeśli w każdym z tych miejsc zatrzymasz się na minimum 1 noc na pewno będzie fajnie :) sam na wiosnę robiłem coś takiego przy trasie: WAW-EIN, EIN-BOD, BOD-BLQ, BLQ-KRK i byłem bardzo zadowolony.

A co do samego miasta, szansa na pogodę oczywiście jest. 3 noclegi w Porto to nie dużo, ale też nie mało. Ja sam za każdym razem mam dość miasta po 2 dniach, żeby po 3,4 itd. żałować, że wyjeżdżam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#48 PostWysłany: 30 Lip 2013 17:30 

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 24
Loty: 26
Kilometry: 40 458
Nie no jestem świadomy, że bilety mogły być tańsze ;) na sam lot do Londynu można wychaczyć tańsze bilety. Ale chciałem do Londynu ponieważ tam jadę do brata i tam zatrzymam się za darmo na dwie noce :). W Porto tak jak wcześniej wspomniałem 3 noce i w Mediolanie 1 noc. No niech będzie mini eurotrip :p. Mój pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#49 PostWysłany: 30 Lip 2013 19:48 

Rejestracja: 30 Lip 2013
Posty: 1
Gdzie rezerwowałeś bilety? Chcę polecieć do Porto (wrzesień lub październik), niezależnie od miejsca przesiadki, zależy mi na jak najtańszej opcji. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, uśmiecham się :>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#50 PostWysłany: 30 Lip 2013 19:55 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
kiedyś jak przeglądałam, to najtaniej wyskakiwało przez Beauvais, Bergamo, Charleroi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#51 PostWysłany: 30 Lip 2013 20:22 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Parę dni temu kupiłam Porto z W-wy przez Brukselę(bez nocy na lot.) za 383 zł RT. Nie jest to może najlepsza cena, ale od dawna chciałam
zobaczyć kawałek Portugalii... Wizz + Ryan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#52 PostWysłany: 30 Lip 2013 21:45 

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 24
Loty: 26
Kilometry: 40 458
justme napisał(a):
Gdzie rezerwowałeś bilety? Chcę polecieć do Porto (wrzesień lub październik), niezależnie od miejsca przesiadki, zależy mi na jak najtańszej opcji. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, uśmiecham się :>

Jeżeli chodzi o linie to wszystko Ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#53 PostWysłany: 11 Sie 2013 11:22 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
Witam,
czy korzystał w Porto z free walking tour i może polecić ?
pozdrawiam
michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#54 PostWysłany: 11 Sie 2013 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
r_michal napisał(a):
Witam,
czy korzystał w Porto z free walking tour i może polecić ?
pozdrawiam
michał


Nie korzystałem, ale mają Certificate of Excellence na Trip Advisorze, więc chyba co nieco wiedzą o Porto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#55 PostWysłany: 30 Wrz 2013 11:50 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 156
Kilka informacji z ostatniego weekendu:

-tramwaj #1 z Ribeiry nad Atlantyk, koszt 2,50EUR, ok.20 min jazdy nabrzeżem rzeki Douro,zakup w tramwaju
-winiarnia Taylor (http://www.taylor.pt/en/), zwiedzanie z przewodnikiem+degustacja 3 różnych Porto:3EUR/os. Fajny taras widokowy na Porto,darmowe Wi-fi. Dla porównania w winiarniach Calem czy Sandeman (przy nabrzeżu) ta sama przyjemność:5EUR/os. Taylor jest bardziej w głąb Vila Nova de Gaia
-danie typowe dla Portugalii Bacalhau, czyli dorsz w bocznych uliczkach od 6,50EUR z frytkami i sałatką, przy nabrzeżu w Ribeirze od 10EUR wzwyż
-polecam spróbować Francesinha, typowe danie dla Porto, mnie smakowało
-metro: rozkład się nie zmienił od tego dostępnego na ich stronie. Koszt, od tego co zostało wrzucone w temacie transportu z lotniska, też bez zmian
-autobus #500 od ujścia Douro do centrum, zakup u kierowcy 1,80EUR.
-Cafe Majestic, deser+lampka Porto od 9EUR, piwo Super Bock: ciemne/jasne 3,50EUR za butelkę 0,33ml.
-warto zobaczyć stację kolejową Sao Bento wewnątrz,pochodzić uliczkami Vila Nova de Gaia (winiarnie),zajrzeć na targ Mercado do Bolhao o głównych atrakcjach nie wspominając..
-miasto żyje futbolem i samym FC Porto, Boavista kompletnie nie widoczna (pewnie trochę przez niebyt w ostatnich latach), wiele sklepów FCP oraz w weekend wszędzie można zobaczyć mecze ligi Portugalskiej ale też Hiszpańskiej.

Generalnie to moja pierwsza wizyta w Porto jak i samej Portugalii i apetyt rozbudzony do granic możliwości.. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fly4me lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: PORTO
#56 PostWysłany: 14 Paź 2013 18:51 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, czy ktoś był w Porto na przełomie listopad/grudzień, wybieram się ale nie jestem pewien czy to dobry czas, pogoda wg danych z zeszłego roku niby 15/8°C, będę wdzięczny za info od tych którzy byli w tym okresie (wiem, że nikt nie jest wróżką i nie powie mi jaka będzie w tym roku), z góry dzięki, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#57 PostWysłany: 15 Paź 2013 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
cypel77 napisał(a):
Kilka informacji z ostatniego weekendu:

-tramwaj #1 z Ribeiry nad Atlantyk, koszt 2,50EUR, ok.20 min jazdy nabrzeżem rzeki Douro,zakup w tramwaju
-winiarnia Taylor (http://www.taylor.pt/en/), zwiedzanie z przewodnikiem+degustacja 3 różnych Porto:3EUR/os. Fajny taras widokowy na Porto,darmowe Wi-fi. Dla porównania w winiarniach Calem czy Sandeman (przy nabrzeżu) ta sama przyjemność:5EUR/os. Taylor jest bardziej w głąb Vila Nova de Gaia
-danie typowe dla Portugalii Bacalhau, czyli dorsz w bocznych uliczkach od 6,50EUR z frytkami i sałatką, przy nabrzeżu w Ribeirze od 10EUR wzwyż
-polecam spróbować Francesinha, typowe danie dla Porto, mnie smakowało
-metro: rozkład się nie zmienił od tego dostępnego na ich stronie. Koszt, od tego co zostało wrzucone w temacie transportu z lotniska, też bez zmian
-autobus #500 od ujścia Douro do centrum, zakup u kierowcy 1,80EUR.
-Cafe Majestic, deser+lampka Porto od 9EUR, piwo Super Bock: ciemne/jasne 3,50EUR za butelkę 0,33ml.
-warto zobaczyć stację kolejową Sao Bento wewnątrz,pochodzić uliczkami Vila Nova de Gaia (winiarnie),zajrzeć na targ Mercado do Bolhao o głównych atrakcjach nie wspominając..
-miasto żyje futbolem i samym FC Porto, Boavista kompletnie nie widoczna (pewnie trochę przez niebyt w ostatnich latach), wiele sklepów FCP oraz w weekend wszędzie można zobaczyć mecze ligi Portugalskiej ale też Hiszpańskiej.

Generalnie to moja pierwsza wizyta w Porto jak i samej Portugalii i apetyt rozbudzony do granic możliwości.. ;)


Przejażdżka tramwajem nr 1 warta polecenia. Tramwaj zabytkowy. Fajne widoki i klimat.
Tylor 3E ale widok z tarasu na Porto, z racji tego, że są wyżej wspaniały.
Pani w informacji turystycznej w Via Nova de Gaia po przejściu mostu poinformowała nas, że nie ma już darmowych piwnic a tymczasem w Wiese and Krohn zwiedzanie z przewodnikiem było darmowe a dodatkowo do pomakowanisa były 3 rodzaje porto. (tak samo jak w Tyalorze. Dają 2 czerwone ale z racji tego, że musieliśmy poczekac 15min na kolejną turę poczęstowano nas jeszcze białym Porto żeby umilić nam oczekiwanie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#58 PostWysłany: 17 Paź 2013 21:05 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Będę w Porto w dniach 24-27.X. Może ktoś w tych dniach zamierza wypożyczyć auto i pojechać gdzieś dalej ( po krajobrazy...)i może byłaby mozliwość dołaczenia? Oczywiście koszt do podziału. Nie jestem kierowcą i czasem omijają mnie piękne a niedostępne komunikacją publiczną miejsca. Mój ad. ewaolivka@onet.eu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#59 PostWysłany: 19 Gru 2013 09:41 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 32
Byliśmy w Porto na poczatku listopada. Ciepło(15-17 stopni), czasem padało ale krótko i niezbyt intensywnie. Mimo zapowiedzi o Greve Geral, strajki nie były uciążliwe i nie zauważyłem ich. Metro, autobusy kursowały normalnie. Korzystaliśmy z dobowych kart sieciowych, które kupiliśmy na dworcu kolejowym, tym pokrytym azulejos. Kilka razy jechaliśmy taksówką z Freixo do centrum, koło mostu Dom Luis. Kosztowało to 5-7 Euro za kurs, zależnie od kierowcy, jakoś tak.
W Villa Nova de Gaia, dzięki rozdawanym w różnych miejscach (sklep z żelastwem !) kartkom Free Tasting, trafiliśmy na zupełnie mi nieznaną firmę Quevedo's koło kościoła. Kosztowanie darmo z kwitem, potem zwiedzać to się tam nie zwiedzało niczego ale za to jest free fado codziennie około 17 czy 18. Ładnie pan grał na pianinie a pani śpiewała, i to nie bardzo smętnie a powtarzało się coraz to w tekście o winie, więc sądzę że była to pochwała spożycia. Było ładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#60 PostWysłany: 24 Gru 2013 15:36 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
santech napisał(a):
witam, czy ktoś był w Porto na przełomie listopad/grudzień, wybieram się ale nie jestem pewien czy to dobry czas, pogoda wg danych z zeszłego roku niby 15/8°C, będę wdzięczny za info od tych którzy byli w tym okresie (wiem, że nikt nie jest wróżką i nie powie mi jaka będzie w tym roku), z góry dzięki, pzdr


Ty już pewnie byłeś, ale może przyda się komuś innemu.
Byłam w Porto w zeszłym roku w okolicy 10 grudnia - trafiłam fantastycznie, było ok. 15 stopni i słonecznie. W zasadzie przez cały pobyt windstopper był wystarczający, kurtki w ogóle nie nosiłam. Ale trafić można różnie, podobno dwa dni po moim wyjeździe się rozpadało tak, że 3 dni lało i trudno było wyjść gdziekolwiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group