Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: PORTO
#21 PostWysłany: 31 Sty 2013 09:48 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Pres1990 napisał(a):
Kilka przemyśleń z mojej STYCZNIOWEJ wyprawy do Porto. Krótko zwięźle i na temat

9) Wycieczki po stadionie Estadio do Dragao są tylko w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Warto wcześniej sprawdzić godziny by być na czas

To by było na tyle jak coś mi jeszcze przyjedzie do głowy do dopiszę


Sam stadion całkiem fajny, ale organizacja wycieczki - porażka. Nie można robić zdjęć i pilnowała tego wielka pani z pałką policyjną. Taka herszt-baba na końcu grupy i opierniczała tych co po kryjomu fotki robili.
Oczywiście z grupą idzie fotograf i robi zdjęcia na zamówienie w promocyjnej cenie ( one photo = one Euro :D ).

Jest to napisane na strobnie stadionu: http://www.fcporto.pt/EstadioDragao/estadio_visitas.asp
Notes:
- The visit has its start at the FC Porto Store (gate 17) at Estádio do Dragão. You are required to be there 15 minutes before the scheduled time.
- The visit lasts around 45mins.
- It is not allowed to take pictures during the visit (there’ll be a designated photographer accompanying the tour).

W naszej grupie (ok 15 osób - 3Polaków, Anglicy, Portugalczycy, Włoch, Hiszpanie) - nikt nie skorzystał z klubowego fotografa.
Byłem wcześniej i później na różnych stadionach i takiego traktowania nie spotkałem nigdzie. Wolałbym zapłacić nawet 1-2 euro wiecej w bilecie i mieć swobodę a nie być traktowany jak maszynka do pieniędzy:)
Wstęp w 2011 kosztował 7 E.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: PORTO
#22 PostWysłany: 04 Lut 2013 17:44 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Możecie polecić jakieś miejsce, gdzie można posłuchać fado?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#23 PostWysłany: 08 Mar 2013 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
16 do 18 kwietnia jestem w Porto - ktoś w tym czasie może też "ogląda" to miasto ?
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#24 PostWysłany: 08 Mar 2013 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Za ile można kupić znośne Porto w markecie?


W marketach nie kupowałem więc nie powiem, ale! Całkiem dobre można kupić u źródła (w winiarni) za 6-7 euro, oczywiście nie będą to żadne 10 letnie reserve ale mimo wszystko w Polsce taka butelka by już kosztowała 60-70zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#25 PostWysłany: 09 Mar 2013 00:07 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
W sklepiku typu Żabka płaciłem 3 euro, coś ala Porto z Biedronki czy Lidla za 19.99 zł, moc było czuć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#26 PostWysłany: 13 Mar 2013 15:34 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 6
hej:)

czy ktos z was slyszal moze cos o akcji ryanair o uruchoniemieniu bezposrednich lotow wroclaw- porto?:) Ponon byl temat ze w kwietniu cos takiego moze sie wydarzyc?
ps. jestem tu nowa, wiec jezeli byl juz taki temat, najmocneij przepraszam
dzieki za odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#27 PostWysłany: 13 Mar 2013 15:48 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 26
rml napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Za ile można kupić znośne Porto w markecie?


W marketach nie kupowałem więc nie powiem, ale! Całkiem dobre można kupić u źródła (w winiarni) za 6-7 euro, oczywiście nie będą to żadne 10 letnie reserve ale mimo wszystko w Polsce taka butelka by już kosztowała 60-70zł.


W winiarni zapłacisz drożej czesto za to samo. W Pingo Doce / Continente / Jumbo mozna spokojnie dostac Porto za 4-5 euro (normalne markowe)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#28 PostWysłany: 13 Mar 2013 16:25 

Rejestracja: 12 Cze 2011
Posty: 35
proponuję jednak nie kupować tak taniego porto w Porto. jeśli masz możliwość wydać kilka euro więcej - kup wino w jednej z winnic w Villa Nova de Gaia (polecam Crofta). te marketowe za pare euro są tragiczne, a w Polsce dobrego porto (w tak niskiej cenie) się już pewnie nie napijesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#29 PostWysłany: 13 Mar 2013 16:36 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 26
To ja nie wiem co ty probowales, te "marketowe" to tez miedzy innymi Croft - dokładnie ten, za który w winnicy zaplacisz turist tax ;) ale co ja tam wiem... bylem w samym Porto tylko 5 razy i moja dziewczyna (studiujaca portugalistyke) byla tam na erazmusie ;)

za to do winnic warto tak czy inaczej sie wybrac, do degustacji zazwyczaj daja drozsze wersje ;)

przy okazji, jakbys miał okazję to sprobuj sobie Madery bialej polwytrawnej, czasami ciezko to dostac w sklepach - ale osobiscie to moj faworyt jesli idzie o wina typowo portugalskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#30 PostWysłany: 13 Mar 2013 20:42 

Rejestracja: 12 Cze 2011
Posty: 35
Powiem szczerze, że nie analizowałem jakoś bardzo cen wina pomiędzy marketami, a winnicami, ale tak na "oko" wydawały mi się być dość podobne.
Crofta widziałem nie raz w Pingo, ale zauważyłem, że sprzedawali też taką tańszą opcję za kilka euro, której w ogóle nie można było kupić w winnicy (oczywiście się skusiłem i byłem bardzo zawiedziony).

Zresztą to już zależy od osoby, mi najbardziej odpowiadało tawny i różnica pomiędzy tym tanim, a tawny 10/20 years jest naprawde ogromna.

Dziękuję za info o winie z Madery, z pewnością będę o nim pamiętał! Gorzej, z tym, ile czasu będę musiał poczekać, nim znów pojadę do Portugalii...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#31 PostWysłany: 17 Mar 2013 23:34 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 6
co do wina to polecam PORTO tawny/ ruby badz white w Pingo Doce za 4,99euro. bardzo dobre, produkowane w Vila nova de gaia(po drugiej stronie rzeki) ja osobiscie te zabiore z powrotem do polski:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#32 PostWysłany: 01 Maj 2013 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Dodam użyteczną informację. Na stacji metra Trindade są dostępne szafki do przechowywania bagażu.
http://www.citylockers.pt/
Dostępne w godzinach działania metra czyli od 6:00 do 1:00.


Mam jeszcze pytanie od nośnie karty Andante
Czy Andante tour 1 za 7 euro pozwala na nie ograniczoną ilość przejazdów wszystkimi środkami transportu we wszystkich strefach??
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#33 PostWysłany: 22 Maj 2013 08:55 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 20
Ja również dodam parę praktycznych wskazówek od siebie:

1. Obalę posty osób, które twierdzą, żeby kupować Porto w winiarni.
Nigdy w życiu, chyba, że ktoś nie ma co z pieniędzmi robić. W Pingo Doce czy Mini Preco można kupić zdecydowanie taniej. Jak ktoś szuka innych rodzajów wina (moim faworytem jest Porto Cruz) - polecam małe sklepiki z winami w wąskich uliczkach. Tam również można zakupić 10-letnie wina w spoko cenach.
Tak samo takie małe pamiątkowe winka Porto - w sklepach z pamiątkami kosztują po 2e, a w małych sklepach z winem - 1e.
2. Na degustację wina warto udać się do Taylora - co prawda trzeba się nawspinać, ale widok z tarasu wynagrodzi wszystko. Super widać rzekę i most.
3. Nie wiem czemu nikt nie wspomniał, że warto zobaczyć Palacio de Cristal. Przepiękny park z widokiem na rzekę i mosty.
4. Jeżeli ktoś chciałby się wybrać w czerwcu - warto się wybrać w noc Sao Joao - czyli w święto Świętego Jana.
Całe miasto wówczas świętuje, wszędzie można zjeść grillowane sardynki, o północy jest pokaz sztucznych ognii nad rzeką. Poza tym tradycją jest tej nocy walenie się po głowach gumowymi młotkami - ponoć na szczęście :)
5. Co do metra, warto wiedzieć, że jak się kupi bilet na 1 strefę, to jest on ważny przez godzinę.
Czyli przez godzinę możemy zmieniać metro i autobusy wewnątrz tej samej strefy. Trzeba tylko pamiętać, żeby przy każdej zmianie pojazdu kliknąć biletem.
I niebieskie karty na metro, czy zielone na pociągi są wielorazowego użytku, potem je tylko doładowujemy, oszczędzamy przy tym 50 centów.
6. Dla fanów słodkości polecam odwiedzić restaurację primenta rosa - tam można zakupić kawałek najlepszego na świecie cista czekoladowego. Są tanie, megaaa duże (ja z koleżanką zawsze brałam jeden kawałek na pół) i meega pyszne.
W Porto można dostać tzw. mapę młodych - gdzie są zaznaczone różne ciekawe miejsca, poza typowymi zabytkami - i ta kawiarnia również tam jest.
7. Jeżeli ktoś ma czas i chciałby zwiedzić pobliskie miejscowości, polecam wybrać się do Villa do Conde, Bragi czy Aveiro.
8. Typowym daniem z Porto jest francesinha. Najlepsza jest na Rua Santa Catarina (mała restauracja prawie przy końcu ulicy).
9. Oczywiście koniecznie trzeba się wybrać nad ocean, warto zobaczyć zachód słońca.
10. Nocne życie rozpoczyna się około 23. Wszystkie kluby i puby są w okolicy Galeria de Paris.
11. W poniedziałek na Ribeirze można spotkać więcej ludzi z powodu promocji cenowych, a w środy w okolicy Piolhio w pubie Adega.
12. Jeszcze taka ciekawostka, w Porto nie ma typowych pubów jak w Pl, że się wchodzi i siedzi, tylko kupuje się piwko i stoi na zewnątrz.
13. Z alkoholi prócz Porto polecam Sangrię i Black Vodkę (Na Ribeirze można zamówić Black Vodkę z sokiem Marakuja - pycha).
14. Wskazówka dla Pań - nie polecam obcasów - Porto to strasznie górzyste miasto - raz pod górkę, a raz z górki, na początku można się wykończyć przy tym;)

Generalnie Porto to miasto, w którym można się zakochać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#34 PostWysłany: 21 Cze 2013 13:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 79
Zbanowany
Byłem ostatnio w Porto, fajne miasto, chodź miejscami zaniedbane, oczywiście najfajniejsze atrakcje to wszystko to co opisane w poprzednich postach, naprawdę godne polecenia. Warto kupić kartę na lotnisku w biurze turystycznym na 3 dni na metro i autobus za 15 euro - jak ktoś będzie się duzo przemieszczał. Mieszkałem w hotelu Santa Luzia niedaleko stacji metra Bolhao - starszy właściciel, prawie zero angielskiego, ale jak zobaczył, że z Polski to od razu o Młynarczyku zaczął mi nawijać :-), oczywiście po portugalsku, ale kiwałem głową, że rozumiem :-).
Zamieszczam link do fotek z wycieczki: https://plus.google.com/photos/10158303 ... banner=pwa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
taledka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: PORTO
#35 PostWysłany: 21 Cze 2013 14:57 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
co do wina to najbardziej polecam Tawny (Ruby dostaniesz praktycznie wszędzie w Polsce) ale co najmniej 10 Old Tawny, dla koneserów i smakoszy jest to niesamowita "bomba" na podniebieniu. Bogactwa smaków zarówno z beczki jak i wina nie da się po prostu opisać...degustacja u Taylor's kosztuje bodajże 3 euro, wiec to naprawde niewiele...a co do win z winnicy to zalezy od producenta, nie da się ściśle określić, ale Włochów i tamtejszych marż na wina z winnica chyba nic i nikt nie przebije...:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#36 PostWysłany: 26 Lip 2013 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Super przydatny temat. Będę w Porto 3 dni we wrześniu i na pewno skorzystam z większości rad.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#37 PostWysłany: 26 Lip 2013 12:18 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 13
Hej myślę o podróży do Porto na początku września. Bilety Ryanair przez Brukselę 420 zł od osoby. Jak myślicie, niska cena czy normalna?
I mam do Was pytanie jak wygląda sprawa z plażami w Porto? I pogodą we wrześniu? Jadę oczywiście, żeby pozwiedzać, ale czuję silną potrzebę odizolowania się od ludzi,świata i poleżenia na plaży, popływania, takiego błogiego lenistwa - nie byłam na takim "leniwym" długim urlopie od 3 lat i czuję, że tego cholernie potrzebuje. Czy w Porto znajdę miejsce na opalanie i leżenie na plaży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#38 PostWysłany: 26 Lip 2013 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
osiek1212 napisał(a):
Hej myślę o podróży do Porto na początku września. Bilety Ryanair przez Brukselę 420 zł od osoby. Jak myślicie, niska cena czy normalna?
I mam do Was pytanie jak wygląda sprawa z plażami w Porto? I pogodą we wrześniu? Jadę oczywiście, żeby pozwiedzać, ale czuję silną potrzebę odizolowania się od ludzi,świata i poleżenia na plaży, popływania, takiego błogiego lenistwa - nie byłam na takim "leniwym" długim urlopie od 3 lat i czuję, że tego cholernie potrzebuje. Czy w Porto znajdę miejsce na opalanie i leżenie na plaży?

co do ceny. dobra cena w tej chwili na wrzesień. to WAW-CRL 118zł RT a CRL-OPO 60E. Dość długo obserwowałem ostatnio ten kierunek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#39 PostWysłany: 26 Lip 2013 12:31 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 13
Gaszpar napisał(a):
osiek1212 napisał(a):
Hej myślę o podróży do Porto na początku września. Bilety Ryanair przez Brukselę 420 zł od osoby. Jak myślicie, niska cena czy normalna?
I mam do Was pytanie jak wygląda sprawa z plażami w Porto? I pogodą we wrześniu? Jadę oczywiście, żeby pozwiedzać, ale czuję silną potrzebę odizolowania się od ludzi,świata i poleżenia na plaży, popływania, takiego błogiego lenistwa - nie byłam na takim "leniwym" długim urlopie od 3 lat i czuję, że tego cholernie potrzebuje. Czy w Porto znajdę miejsce na opalanie i leżenie na plaży?

co do ceny. dobra cena w tej chwili na wrzesień. to WAW-CRL 118zł RT a CRL-OPO 60E. Dość długo obserwowałem ostatnio ten kierunek.


Dzięki, a jakie daty dokładnie? Przyznam się, że szukając lotów muszę też patrzeć na połączenia, żeby za długo na lotnisku nie siedzieć. Mam taką drugą jęczącą połówkę, która woli dopłacić nieco więcej, niż siedzieć 24 h na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#40 PostWysłany: 26 Lip 2013 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
osiek1212 napisał(a):
Gaszpar napisał(a):
osiek1212 napisał(a):
Hej myślę o podróży do Porto na początku września. Bilety Ryanair przez Brukselę 420 zł od osoby. Jak myślicie, niska cena czy normalna?
I mam do Was pytanie jak wygląda sprawa z plażami w Porto? I pogodą we wrześniu? Jadę oczywiście, żeby pozwiedzać, ale czuję silną potrzebę odizolowania się od ludzi,świata i poleżenia na plaży, popływania, takiego błogiego lenistwa - nie byłam na takim "leniwym" długim urlopie od 3 lat i czuję, że tego cholernie potrzebuje. Czy w Porto znajdę miejsce na opalanie i leżenie na plaży?

co do ceny. dobra cena w tej chwili na wrzesień. to WAW-CRL 118zł RT a CRL-OPO 60E. Dość długo obserwowałem ostatnio ten kierunek.


Dzięki, a jakie daty dokładnie? Przyznam się, że szukając lotów muszę też patrzeć na połączenia, żeby za długo na lotnisku nie siedzieć. Mam taką drugą jęczącą połówkę, która woli dopłacić nieco więcej, niż siedzieć 24 h na lotnisku.

Popatrz w system Ryanaira. Ja lecę we wtorek WAW-CRL-OPO i mam 2,5h na CRL powrotu nie mam , bo nie potrzebuję, lecę dalej z Porto ale w środy i w soboty lot z CRL do WAW jest wieczorem więc da się ustawić jakiś powrót sensowny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group