Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sie 2019 18:26 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 5
Cześć, może podrzucicie mi jakieś malownicze miasteczka do zobaczenia w północnej Portugalii? Mam na liście Viana do Castelo, Ponte de Lima i Barcelos. Co jeszcze? Ważne żeby były dostępne komunikacją publiczną. Pozdrawiam i będę wdzięczna za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 11 Sie 2019 18:42 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Braga, Guimaraes (koniecznie), Vila do Conde, można też pojechać do Vila Real, na południe od Porto jest malownicze Aveiro, dalej Coimbra. Wszędzie pociągi lub autobusy. Sprawdzone osobiście :) . Ogólnie-północna część Portugalii bardzo mi się spodobała.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marta.anna uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Paź 2019 12:29 

Rejestracja: 30 Paź 2019
Posty: 16
Również polecam Aveiro. Wycieczka po kanałach łodzią meliceiros z krótką historią miasta, baseny solankowe, darmowe korzystanie z rowerów miejskich. Z Aveiro można dostać się autobusem do Costa Nova, miejscowości zbudowanej z kolorowych domów w paski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2023 14:57 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Podbijam temat :) Mnie z kolei interesuje natura, co warto zobaczyć na północy Portugalii? Od południa do Nazare mam Portugalie mniej więcej odwiedzoną. W Październiku lecę do Porto i stamtąd ruszam na północ Hiszpanii, ale będę mógł dzień czy dwa poświęcić na północ Portugalii. Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaje góry/jeziora/plaże/klify/wodospady, itd :) Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Cze 2023 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@puniek8 - na miejscu poruszasz się zbiorkomem czy najmujesz auto?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Cze 2023 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
fajny jest widok ze wzgórza we Viana do Castelo, wjazd kolejką gąśienicową. I ładna plaża tamże, choć to po drugiej stronie rzeki.
Poza tym to wybrzeże jest takie sobie, znajdziesz gdzieś jak dobrze poszukasz moje krótkie opinie o najładniejszych plażach w okolicy - z tego co pamiętam najwyżej punktowałem tą w Ofir / Esposende, ale dojazd tam bez samochodu jest bardzo trudny.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
puniek8 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Cze 2023 10:08 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Raphael napisał(a):
@puniek8 - na miejscu poruszasz się zbiorkomem czy najmujesz auto?


Lecimy do porto, tam wynajmujemy samochód :) W planach jest głównie północ Hiszpanii, ale jeśli byłoby coś wartego zobaczenia w Portugalii to zahaczymy po drodze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Cze 2023 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Ja mam ten region też w planach, wiec z własnego doświadczenia nic nie powiem, ale wypisałem sobie kilka miejsc:

Natura:
Ponte 516 Arouca: o tym jest na forum osobny temat
N-222, ponoć najpiękniejsza droga Portugalii, odcinek Peso de Régua - Pinhão + Miradouro de Adorigo
punkty widokowe w oklicy Miranda do Douro
Cascata da Faia d’Água Alta http://www.rotaterrafria.com/frontoffice/pages/223?geo_article_id=7690
Cascata do Arado
Miradouro dos Socalcos de Padrão

Zabytki:
Palácio de Mateus
Lindoso - zamek i kamienne spichrze
Soajo - kamienne spichrze

Duże, znane miasta:
Braga + Santuário do Bom Jesus do Monte
Guimarães
Chaves
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
puniek8 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Lip 2023 21:44 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
@puniek8 Z bragi masz niedaleko PN Peneda-Geres, trekkingi, wodospady
Góra
 Profil Relacje PM off
puniek8 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group