Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Lis 2019 14:23 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Potwierdzam, że właściwie nic się nie zmieniło od 2012r.
Z lotniska do centrum możemy przedostać się autobusami 1 i 2, które jadą w stronę dworca autobusowego (info z punktu informacji turystycznej, nie korzystałem), oraz za pomocą pociągu.

Osobiście polecam tą drugą opcję - przystanek kolejowy jest oddalony ok. 300 metrów od terminala, wystarczy kierować się strzałkami. Przejazd trwa około 10 minut, koszt to mniej niż 1 euro (dokładnie to 70 lub 80 eurocentów). Sam bilet kupicie w szynobusie u konduktorki. Nie mam pewności ale wydaje mi się, że odjazdy są skolerowane do przylotów.

PS. Jeżeli macie chwilę to zaobserwujcie sam budynek lotniska. Jest jedyny w swoim rodzaju, przypomina trochę stary terminal z LWO i czy innych wschodnich lotnisk. Obecnie takie cudeńko - w erze szkła i betonu - coraz częściej spotkać :)
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#82 PostWysłany: 17 Lis 2019 15:55 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 476
niebieski
I autobus 88 pod Ostrą Bramę (Aušros Vartai).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 10 Sie 2020 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Aktualizacja w trakcie COVIDu - aktualnie w autobusie nie można kupować biletów u kierowcy. Przy przylotach, zaraz przy wyjściu z budynku, po prawej stronie jest kiosk, w którym trzeba kupić ich kartę za 1,5 EUR i doładować od razu (po prawej od wyjścia jest kiosk, po lewej od wyjścia jest informacja turystyczna). Autobusy jeżdżą normalnie.
Nie wiem jak z pociągiem, ale zakładam, że również może być problem z kupnem biletów u konduktora.

EDIT: Sprawdzaliśmy Bolta z lotniska do centrum - koszt około 4,80 EUR, ale nie wiem czy ta cena to kwestia dnia czy standard. W powrotnej nie sprawdzaliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 15 Lut 2022 00:16 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 803
platynowy
Ja bilety kupowalem przez apkę Trafi - pierwszy bilet 30-minutowy gratis (0,65 €). Sama aplikacja bardzo fajna w obsłudze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 22 Mar 2022 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1462
złoty
Tak jak pisze @radeom - apka Trafi jest bardzo użyteczna przy dojeździe z\na lotnisko. Poza biletami jest też tam planer podróży, więc dojazd jest banalny.
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 22 Mar 2022 17:52 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1858
Loty: 269
Kilometry: 308 146
srebrny
a ja tam polecam spacer. Godzina drogi pieszo do samego centrum i przy okazji można przejść przez Nowe Miasto i zobaczyć drewniane chaty stojące w sąsiedztwie nowych budynków.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 06 Maj 2022 10:57 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Ktoś ostatnio jechał na lotnisko komunikacją publiczną? W dalszym ciągu jednorazowego biletu nie można kupować u kierowcy? Na stronie dotyczącej transportu miejskiego piszą, że jest taka opcja: "Single tickets can be bought from the bus driver. Ticket price 1 Euro (no discount available, ticket is valid for one trip, cash only)" - Last updated: 2022 05 06 d. 11:54
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 29 Wrz 2022 02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2204
złoty
Bilet można kupić u kierowcy - 1 EUR.
Apka Trafi średnio przydatna.

Załączniki:
CF3715C1-5CE8-453D-9459-B7E86C87F02A.jpeg
CF3715C1-5CE8-453D-9459-B7E86C87F02A.jpeg [ 186.91 KiB | Obejrzany 1374 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 29 Wrz 2022 17:38 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 235
Nie wiem kto wam tak doradzał, ale centrum to nie dworzec :shock:
Z przesiadką owszem, da się dostać liniami 1 i 2 ale raz że dłużej a dwa że się nie opłaca.
Do ścisłego centrum Wilna najlepiej jest się dostać linią 3G. Owszem, nie ma za dużego wyboru bo to linia przyspieszona i nie staje wszędzie. Ale przy prospekcie giedyminas się zatrzymuje.
I widzę że nawet jednak m.in. Roku czy Tomo14 wspomnieli o tym dawno temu.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -20%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 16 Kwi 2023 18:38 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 71
Loty: 76
Kilometry: 167 601
28 kwietnia (piątek) ląduję w Olsztynie (Szymany) o 22.20. Mam 20 godzin, aby dostać się na lotnisko w Wilnie 29 kwietnia. Na busa nie zdążę, bo odjeżdża z Olsztyna wcześniej niż mój przylot.
Mogę podróżować z każdego możliwego miejsca z okolic Olsztyna każdym transportem. Na dziś zostaje mi stop (wolałbym nie) lub blabla (jeśli się pojawi opcja). Czy znacie/macie jakąś inną opcję?

P.S. Admina proszę o przeniesienie do właściwego wątku, którego nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 17 Kwi 2023 08:56 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 235
jeśli lubisz hardcore, to z Suwałk masz po północy Luxa. Przejeżdża też np. przez Łomżę, ale tam to tylko panowie w mundurach potrafią go zatrzymać

Jak nie, to radzę celować w Białystok, ewentualnie jeśli się nie wyrobisz na Luxa to wziąć nocleg w Suwałkach i wsiąść w ten sam pociąg co z Białegostoku (z przesiadką, ale można na jednym bilecie).
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -20%
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik lubi ten post.
etnomalczik uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 17 Kwi 2023 09:42 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6153
HON fly4free
etnomalczik napisał(a):
28 kwietnia (piątek) ląduję w Olsztynie (Szymany) o 22.20. Mam 20 godzin, aby dostać się na lotnisko w Wilnie 29 kwietnia.
taka kombinacja
Załącznik:
szczytno-wilno.png
szczytno-wilno.png [ 20.25 KiB | Obejrzany 675 razy ]
z Suwałk ecolines
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik lubi ten post.
etnomalczik uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 17 Kwi 2023 10:26 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 235
pociąg chyba jednak lepszy, czasy praktycznie te same a ryzyko opóźnienia jednak mniejsze... Za te dodatkowe ~10 euro to nawet można mieć bilet z samiuśkiej Warszawy (a także następnych stacji pośrednich) bo cena jest ryczałtowa.
Ecolines obstawiam że z Pragi albo z Niemiec będzie jechać, a do lotu wtedy zostaje mało czasu.
Lux przyjeżdża za to zawsze wcześniej. Ale następnym raczej już nie zdąży kolega.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -20%
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 17 Kwi 2023 10:33 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6153
HON fly4free
a o którym pociągu myślisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 17 Kwi 2023 10:36 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 235
IC+LTG (czekają na siebie w Mockawie) 25 euro z Warszawy i 16 euro z Suwałk (ale można też kupić za 6zł do grancy i potem krajowy na LTG)
PR miały bodajże za 10 euro w weekendy ale jak to PR, kursowanie pociągów jest cięższe do przewidzenia niż pogoda i tym samym do 2022 nie kursował bo covid, pół roku pojeździł i od grudnia nie kursuje bo ... :?: :roll:
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -20%
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik lubi ten post.
etnomalczik uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 17 Kwi 2023 10:52 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6153
HON fly4free
tak, wskazany pociąg jest najwygodniejszy. pozostają dwie kwestie:
- dojazd na 5.03 do Olsztyna (stop/taxi?)
- przesiadka na Wschodnim to 17 minut a sorki, ten pociąg z Olsztyna nie jedzie na Wschodni
na Gdańskim jest powinien być o 7.19 -> 20 min na dojazd na Centralny / pół godz. na Wschodni (ale, kto nie ryzykuje... ;))
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik lubi ten post.
etnomalczik uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group