Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Kwi 2019 21:20 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
A tu jeszcze zestawienie ze strony lotniska: linia lotnicza - terminal
https://www.viennaairport.com/en/passengers/airport/airlines
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 30 Maj 2019 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
paranoix napisał(a):
Odświeżę nieco temat. Znalazłem takie loty:
11.30-12.45 WAW-VIE Wizzair
13.30-16.15 VIE-IBZ Lauda
oba w niedzielę, oba w Schengen.
Czy przesiadka jest realna, czy raczej nie zawracać sobie głowy? Lecę tylko z podręcznym i dobrze biegam :)


Nie odważyłem się w końcu, poleciałem z Krakowa z bezpieczną przesiadką. Miałem jednak duużo czasu na miejscu i powiem tak, Wizzair, Easyjet i Ryanair (Laudamotion) dokują w terminalu C. Pasażerowie wchodzą i wychodzą do tej samej przestrzeni. Jeśli moje powyższe loty byłyby punktualne (no i tylko z podręcznym rzecz jasna) to zdążyłbym spokojnie.
Bramkę można sobie sprawdzić jeszcze w samolocie. Tak więc w Wiedniu przesiadki są możliwe i wygodne (nie jak np. w Luton, gdzie trzeba wyjść jeszcze raz).
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 31 Maj 2019 16:16 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
To jest fajny przypadek przesiadki, kiedy oba loty są w Schengen i obie linie operują z terminala C (a dokładnie jest to terminal 1, gate'y C). A tutaj na terminalu 1 (C/D) są rękawy i dlatego przeważnie od razu wychodzi się na strefę odlotów.

Ale wariantów z terminalami i transferem Schengen/non Schengen może być więcej na tym lotnisku.

Mogę opisać jak jest przy przesiadce Schengen/non Schengen na terminalu 3 (gate'y F/G - ten sam budynek, różne piętra):
Przylot z Schengen - na F. Kolejny lot non-Schengen z G. Po drodze kontrola paszportowa i tyle.
Przylot z non Schengen - na G. Kolejny lot Schengen z F. Po drodze - najpierw kontrola paszportowa i potem kontrola bezpieczeństwa. A tu kolejka duża. Z racji krótkiego czasu na przesiadkę i opóźnienia przylotu (a i tak wszystko na jednym bilecie Austrian), trzeba było obsługę security prosić o przepuszczenie bokiem do krótszej kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Paź 2019 22:09 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Pytam kogoś doświadczonego. Jaka jest szansa aby zdążyć na 30 minutowa przesiadkę jak na screenie poniżej?

BIlet sprzedawany na kilku OTA, ale taka trasa nie jest dostępna na stronie Austrian Airlines. Jakbym nie zdążył, mają obowiązek zapewnić mi transport na dalsze odcinki?

Załączniki:
Zrzut ekranu 2019-10-29 o 21.06.35.png
Zrzut ekranu 2019-10-29 o 21.06.35.png [ 125.46 KiB | Obejrzany 5682 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Paź 2019 12:16 

Rejestracja: 26 Wrz 2014
Posty: 12
Loty: 19
Kilometry: 30 973
Podobne pytanie jak w temacie, ale może coś się zminiło.
Planuję podróż z Hawany z przesiadkami w Toronto i Wiedniu. Czy w Wiedniu zdążę w 45min? Co jeśli lot będzie opóźniony lub nie zdążę?

Załączniki:
Zrzut ekranu 2019-10-30 o 11.15.09.png
Zrzut ekranu 2019-10-30 o 11.15.09.png [ 89.41 KiB | Obejrzany 5640 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Lis 2019 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 03 Lis 2019 21:27 --

wercyngetoryx napisał(a):
Pytam kogoś doświadczonego. Jaka jest szansa aby zdążyć na 30 minutowa przesiadkę jak na screenie poniżej?

BIlet sprzedawany na kilku OTA, ale taka trasa nie jest dostępna na stronie Austrian Airlines. Jakbym nie zdążył, mają obowiązek zapewnić mi transport na dalsze odcinki?


wbrew temu co mówisz... skoro wszystkie nr lotów to loty Austrian Airlines (patrz na kod lotu, to OS xxx), to wg mnie przesiadka jest 'gwarantowana', i wg, mnie to połączenie powinno być dostępne w sprzedaży u Austrian Airlines.
Czy masz szanse zdążyć? ja przesiadałem się w VIE tylko 2x, raz z schengen na nie-schengen, drugi raz na odwrót, obie przesiadki były ok 45-50 min (nie pamiętam dokładnie), i 2x zdążyłem, ale nie żebym miał jakoś dużo zapasu.
Co do Twoich lotów, to raczej sprawdziłbym dane historyczne na flight radar i na podstawie tego wyciągnął wnioski czy zdążysz czy nie. Choć jeśli chodzi o samą przesiadkę, i zakładając przylot & wylot o godzinie z rozkładu to tak, powinieneś się wyrobić.
I jeśli założenie które podałem na początku jest prawdziwe (czyli że to są loty Austriana, czyli że przesiadka gwarantowana), to Austrian ma obowiązek dostarczyć Cię na miejsce. Ale czy zrobi to tego samego dnia wieczorem, czy dopiero następnego rano, to już zależy od innych czynników (o której faktycznie dolecisz do VIE i jakie są opcje przelotu z VIE do GDA i, nawet jeśli opcje istnieją, to czy na tych lotach są wolne siedzenia)

-- 03 Lis 2019 21:31 --

lunsive napisał(a):
Podobne pytanie jak w temacie, ale może coś się zminiło.
Planuję podróż z Hawany z przesiadkami w Toronto i Wiedniu. Czy w Wiedniu zdążę w 45min? Co jeśli lot będzie opóźniony lub nie zdążę?


to samo co u kolegi powyżej
* jeśli lot jest 'na jednym bilecie' to (raczej) zdążysz... a nawet jak nie zdążysz, to Austrian ma obowiązek dostarczyć Cię na miejsce docelowe możliwie najbliższym lotem
* jeśli lot nie jest na jednym bilecie / przesiadka nie jest gwarantowana, to masz szansę zdążyć tylko wtedy, jeśli w VIE nie będziesz musiał odbierać i ponownie nadawać bagażu. A nawet jeśli nie będziesz musiał, to masz szansę nie zdążyć, bo to nie jest dużo czasu.... ale znowu, sprawdź historię interesujących Cie lotów na flightRadar, i na podstawie tego wysuń odpowiednie wnioski
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Lis 2019 22:14 

Rejestracja: 26 Wrz 2014
Posty: 12
Loty: 19
Kilometry: 30 973
rw30 napisał(a):
-- 03 Lis 2019 21:27 --
to samo co u kolegi powyżej
* jeśli lot jest 'na jednym bilecie' to (raczej) zdążysz... a nawet jak nie zdążysz, to Austrian ma obowiązek dostarczyć Cię na miejsce docelowe możliwie najbliższym lotem
* jeśli lot nie jest na jednym bilecie / przesiadka nie jest gwarantowana, to masz szansę zdążyć tylko wtedy, jeśli w VIE nie będziesz musiał odbierać i ponownie nadawać bagażu. A nawet jeśli nie będziesz musiał, to masz szansę nie zdążyć, bo to nie jest dużo czasu.... ale znowu, sprawdź historię interesujących Cie lotów na flightRadar, i na podstawie tego wysuń odpowiednie wnioski


A jak sprawdzić czy loty będą na jednym bilecie? (są realizowane przez inne linie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lis 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@lunsive
osobiście to nie wiem ale poszukaj tu na forum - na pewno znajdziesz. A jak nie znajdziesz to zapytaj gdzieś w odpowiednim dziale.

ja bym strzelał że nie są (bo w przypadku kolegi który pytał chwilę wcześniej, wszystkie jego loty mają kod tych samych linii, nawet mimo tego, że są realizowane różnymi liniami), ale może o czymś nie wiem / nie jest to konieczne
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Lis 2019 12:18 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Wczoraj na forum ukazała się oferta Austrian Airlines z Warszawy do Podgoricy(Czarnogóra) z przesiadką w Wiedniu. W terminie wybranym przeze mnie w tamtą stronę jest to 50 minut a z powrotem 1 godz 15 min. Mam wykupione wczasy w Budvie.
Wiem,ze wykupując bilet na całą trasę w razie opóźnienia powinni zapewnić inne połączenie.To może być trudne .Ale w przypadku lotu o czasie- 50 minut wystarczy ? Nigdy nie byłem na lotnisku w Wiedniu. Jestem emerytem więc bieg odpada.Czy odlot tymi samymi liniami do Podgoricy jest z tego samego terminala?Jeżeli nie to jak daleko jest to tego terminala?
Proszę o odpowiedź, gdyz od niej uzależniam zakup biletów.Nadmieniam,że ceny biletów na trasie WAW-Podgorica obsługuje również LOT , są znacznie niższe w Austrian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Lis 2019 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Ostatnio się przesiadałem na lot wewnątrz Schengen i poszło to bardzo szybko (a w skutek opóźnienia samolotu miałem ~30 min). Natomiast nie wiem jak to wygląda przy konieczności przejścia kontroli paszportowej. Wydaje mi się, że jest taka przesiadka 50 minutowa jest wykonalna (skoro ją sprzedają), ale skoro są ograniczenia szybkościowe ( :D ), to chyba bym sobie odpuścił żeby się nie stresować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Lis 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Wojtek62 napisał(a):
Wczoraj na forum ukazała się oferta Austrian Airlines z Warszawy do Podgoricy(Czarnogóra) z przesiadką w Wiedniu. W terminie wybranym przeze mnie w tamtą stronę jest to 50 minut a z powrotem 1 godz 15 min. Mam wykupione wczasy w Budvie.Wiem,ze wykupując bilet w AA na całą trasę w razie opóźnienia powinni zapewnić inne połączenie.To może być trudne .Ale w przypadku lotu o czasie - 50 minut wystarczy ? Nigdy nie byłem na lotnisku w Wiedniu.Jestem emerytem więc bieg odpada.Czy odlot tymi samymi liniami do Podgoricy jest z tego samego terminala?Jeżeli nie to jak daleko jest to tego terminala.Proszę o odpowiedź, gdyz od niej uzależniam zakup biletów.Nadmieniam,że ceny biletów na trasie WAW-Podgorica obsługuje również LOT są znacznie niższe w AA.


sprawdz historie lotow na flightRadar, i, jesli nie ma sporych opoznien na pierwszym locie, to bierz. Jak pisalem pare postow wyzej, robilem tam 2x przesiadke 40-50 min (Schengen - > poza Schengen) i dalo rade (nie ze na luzie, ale tez bez biegniecia), a loty austrianem na pewno beda mozliwie blisko siebie odlatywaly (oczywiscie na ile to mozliwe przy przesiadce Schengen -> poza Schengen)
ew chwile na Ciebie poczekaja
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Gru 2019 13:54 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
Witam,

Planuje lot:

GDN->VIE 04.02.2020- 12:40->14:05 ( W6 1781) - Wizz Air
VIE->AGP 04.02.2020- 15:25-> 18:45 ( W6 2861) - Wizz Air

Czy wystarczy na przesiadke 1:25 h- Mysle o bagazu rejstorwanym.
Lot z 2 letnim dzieckiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Gru 2019 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 393
Kilometry: 429 676
niebieski
Lot z dwuletnim dzieckiem, bagaż rejestrowany, lotnisko dużych rozmiarów i 1:25 na przesiadkę. Zapomnij. Chyba że zrezygnujesz z bagażu rejestrowanego, wózka, a dziecko jest poniżej normy wagowej na swój wiek lub potrafi szybko biegać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Lut 2020 12:27 

Rejestracja: 27 Lis 2018
Posty: 7
Termin czerwiec 2020
Lądowanie WizzAir 14:40 Warszawa-Wiedeń W61343
przesiadka na Lauda 15:35.

Podglądając historię lotów tylko 2 na 9 lądowań WizzAir było opóźnionych. Może ze względu na zimę/pogodę?
Zazwyczaj przylatuje przed czasem.
https://www.airportia.com/flights/w61343/warsaw/vienna/

Czy warto się na to porywać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Lut 2020 12:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Twój lot i twoje ryzyko. ;) Jeśli wszystko będzie planowo i tylko podręczny to powinieneś się wyrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Lut 2020 12:35 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
bikemike napisał(a):
Lądowanie WizzAir 14:40 Warszawa-Wiedeń W61343
przesiadka na Lauda 15:35.
(...)
Czy warto się na to porywać?
nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Lut 2020 12:45 

Rejestracja: 27 Lis 2018
Posty: 7
Nie dodałem, że lecę tylko z podręcznym.
Rozumiem - ryzykowna sprawa, ale cena kusi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Lut 2020 12:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Kup flixbusa i przyjdź wcześniej na lotnisko. Albo ryanaira z Modlina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Lut 2020 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
bikemike napisał(a):
Termin czerwiec 2020
Lądowanie WizzAir 14:40 Warszawa-Wiedeń W61343
przesiadka na Lauda 15:35.

Podglądając historię lotów tylko 2 na 9 lądowań WizzAir było opóźnionych. Może ze względu na zimę/pogodę?
Zazwyczaj przylatuje przed czasem.
https://www.airportia.com/flights/w61343/warsaw/vienna/

Czy warto się na to porywać?


nie znam za bardzo lotniska w Wiedniu, ale 2x się na nim przesiadałem (wszystkie loty by Austrian Airlines), i to jest do zrobienia (ja obie przesiadki miałem coś koło 45-55 minut, nie pamiętam), ale raczej TYLKO POD WARUNKIEM że wychodzisz z samolotu na airside tego samego terminalu z którego masz odlot.
Czy w Twoim wypadku tak jest? nie wiem, ale może ktoś tutaj wie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Lut 2020 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Zdarzyło mi się nie wyrobić na przesiadce 4h (na osobnych biletach).
Zdarzyło mi się nie wyrobić na przesiadce 23h (na osobnych biletach).

Takich biletów się nie kupuje, o ile nie masz planu awaryjnego. A skoro w ogóle zadajesz takie pytanie to znaczy, że nie masz.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group