Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2015 21:19 

Rejestracja: 06 Wrz 2015
Posty: 2
JAK TANIO ZORGANIZOWAĆ PODRÓŻ DO JAPONII

Japonia nie musi być taka droga, jak może nam się wydawać po obejrzeniu ofert biur podróży. Wyjazd można zorganizować samemu za część kwoty, którą wydalibyśmy w biurze, a plan zwiedzania ciekawszy, a miejsca poza szklakiem dostępne.

1.Bilet lotniczy
Warto rozejrzeć się za biletem lotniczym dużo wcześniej, nawet rok wcześniej. Swój bilet znalazłam 10 miesięcy wcześniej u przewoźnika Aeroflot za 1670zł

2.Noclegi
Dosyć późno dowiedziałam się o Airbnb, wcześniej rezerwowałam hotele na booking.com. Zdecydowanie polecam Airbnb, wynajęłam tradycyjny,stuletni dom w Kioto za ok. 120zł/os za noc, a w Tokio piętrowy apartament również w cenie ok. 120zł/os za noc. W miastach, gdzie planowałam krótszy pobyt korzystałam z booking.com,tam ceny kształtowały się podobnie, a hotele ** lub *** były w bardzo wysokim standardzie. Za 15 noclegów cena wyniosła niecałe 1800zł.

3.Transport
Jeżeli planujemy podróżować po Japonii,a nie stacjonować tylko w Tokio, konieczny będzie JR PASS. Jego koszt na dwa tygodnie to ok. 1300zł. Przejazdy kolejowe, zwłaszcza shinkansenami są bardzo drogie i JR PASS zwraca się po kilku dniach jeśli dużo podróżujemy. JR PASS trzeba zamówić przez internet np. z Paryża lub Londynu a następnie aktywować go już na miejscu w Japonii. Jest bardzo przydatny również przy podróżowaniu po samym Tokio,ponieważ obejmuje linię pociągów Yamanote,która odjeżdża co 3 minuty i krąży po Tokio, pozwala to unikać metra. JR PASS daje nam również ten "luksus" darmowej rezerwacji miejsc, która jest bardzo przydatna(a dla Japończyków bardzo droga), bo w pociągach czasami są tłumy i ciężko usiąść. Mieliśmy szczęście,podczas trzech przejazdów dostaliśmy miejsca w I klasie, która była niesamowicie wygodna i zazwyczaj jest prawie pusta. Czasem w niektórych miastach trzeba było kupować bilety na autobusy,kolejki górskie,pociąg górski,statki itd. Na 17 dni koszty transportu zamykają się spokojnie w kwocie 1500zł.

4.Atrakcje
Wybór atrakcji to sprawa bardzo indywidualna, co kto lubi. Słysząc że niewarto wchodzić do zamków a wstęp to zazwyczaj 30zł, po prostu pomijaliśmy wchodzenie do środka. Zdecydowanie warto wejść do niejednego parku, który jest płatny zazwyczaj ok 9-15zł. Wstępy do świątyń buddyjskich kształtują się również w okolicach 9zł. Dużo atrakcji jest darmowych np.Pałac Cesarski w Kioto czy Parki Cesarskie w Tokio. W Tokio można wybrać Tokyo Tower i obserwować miasto z góry za ponad 50zł lub wybrać Tokyo Metropolitan Government Building,wjazd na 45 piętro darmowy,widok cudowny a posiłek restauracji z widokiem na całe Tokio za 30 zł. Wszystko to kwestia wyboru-można tanio.

5. Jedzenie
Jedzenie w Japonii to temat rzeka. Jest ogromny wybór miejsc gdzie możemy zjeść. Od lokalnych knajpek z dwoma stolikami,bez angielskiego menu z tradycyjnymi potrawami,przez znane sieci fastfoodowe,większe restauracje,w których znajdziemy angielskie menu (zazwyczaj tylko w centrach największych miast) przez sklepy kombini(całodobowe sklepy wielobranżowe),typu seven eleven,family markt,lowson, w których od 10-zł kupimy duży pożywny posiłek, który podgrzewają przy kasie.

6.Cena wyjazdu
Wycieczka, którą przygotowałam obejmowała 15 noclegów, sporo zwiedzania i wiele miejsc, w tym takich których nie spotkamy w biurach podróży. Podliczyłam wyjazdy z biur (10noclegow) podstawową cenę+inne koszty i jest to koszt od 16-20tys. Wyjazd wg. mojego programu obejmujący 15 noclegów(w tym w tradycyjnym domu, apartamencie) kosztuje ok. 5300+ jedzenie. Powinniśmy zmieścić się w kwocie 5800, zależy od wyboru atrakcji i jedzenie.

Załączniki:
DSCF0561.JPG
DSCF0561.JPG [ 174.34 KiB | Obejrzany 3446 razy ]


Ostatnio edytowany przez Washington, 14 Wrz 2015 08:15, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 20 Sie 2016 12:07 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 1
czesc,mozesz mi na email podeslac linki do noclegow z ktorych kozystalas? moj email master.as1@op.pl
dzieki -wybieram sie we wrzesniu przyszlego roku i powoli robie rekonesans
lukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group