Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#41 PostWysłany: 09 Sty 2018 13:46 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Witajcie!
Czy ktoś orientuje się czy busik dowożący z/na lotnisko ponownie kursuje? Ktoś pisał tu wcześniej, że od września jego kursowanie zostało zawieszone.
Strona internetowa http://utcazores.com chyba nie działa, albo ja czegoś nie ogarniam :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#42 PostWysłany: 21 Wrz 2021 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Bus na/z lotniska na 99,9% nie kursuje. Kręciłem się po okolicy i widziałem tylko tabliczki na przystankach i miejsce postojowe na parkingu przy terminalu podpisane „Aerobus”.

Jeśli komuś się nie śpieszy, nie ma ciężkich bagaży i lubi swojskie klimaty to prócz ok. 4 km spaceru można podjechać miejskim busikiem. Linia żółta „A” z/do Ponta Delgada można dojechać do/z tego ronda oddalonego od terminala 1,5km: https://www.google.com/maps/place/Centr ... f78ac04d71
Wsiadałem niedaleko portu na placu(coś na kształt małego dworca autobusowego) gdzie jest też postój taxi. Miałem dużo czasu do lotu, taksówkarz krzyknął 8€, poszukałem busika „A” i spytałem pani kierowcy czy jedzie w stronę lotniska (wcześniej na schemacie linii miejskich widziałem gdzie dojeżdża) Koszt 0,5€, busik pokrążył najpierw po mieście, pojechał koło Parque Atlantico zanim dojechał we wskazane miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#43 PostWysłany: 07 Lis 2021 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Nie wiem czy na 99.9%, na stronie lotniska jest to:
https://www.aeroportopontadelgada.pt/en/pdl/access-parking/getting-to-and-from-the-airport/public-transportation
Napisałem na podany tam email i dostałem odpowiedź w ciągu 5 min (w niedzielę!), że kursują pomiędzy 7-22. Ponieważ te godziny mi nie pasują, to się nie przekonam czy rzeczywiście tak jest - ale może komuś z potomnych się przyda ta informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ponta Delgada
#44 PostWysłany: 23 Lis 2021 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Jestem może nie mądrzejszy, ale na pewno bardziej doświadczony o kilka bytności na PDL. Wygląda na że ten bus jest jak yeti. Tzn ponoć jest ale nikt go nie widział. Pytałem się o godziny odjazdu jednego dnia, kiedy mogłem kilka minut spędzić na obserwacji miejsca, skąd ponoć on rusza.

I tak, posłali mi informację, że pierwszy kurs jest o 7. Z tego co widziałem, między 6.55, a 7.10, się nie pojawił. Ostatniego dnia wracałem wzdłuż trasy autobusu - przynajmniej patrząc po oznaczeniach na przystankach. Jak że idzie się 45 min, a autobus jeździ co 40 min, to powinienem jakiś spotkać. Nie spotkałem. Z tego co czytałem wśród opinii, ludzie mają się problemy z trafieniem nań, nawet jeśli uzgadniali godziny odjazdu. Więc zdecydowanie nie jest to wiarygodna opcją.

4 razy w różne dni próbowałem zamówić Ubera, zawsze kosztuje tyle samo, za każdym razem nie potrafi się połączyć z jedynym dostępnym kierowcom. Co ciekawe, inna samochodu za każdym razem jest w tym samym miejscu na mapie.

Taksówka kosztuje 8/10e (z małym bagażem) w zależności od pory dnia. A spacer to tylko 45 minut chodnikiem - 3 z moich 4 razy tak pokonywałem ta trasę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 19 Cze 2022 22:47 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Czy ktoś ma może jakieś tegoroczne informacje na temat tego lotniskowego busa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Cze 2022 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@ Misiatek Mój mąż korzystał z aerobusa kilka dni temu. Godziny odjazdu są bliżej nieokreślone. Na szybie autobusu była kartka, że autobus odjeżdża za 15 minut, a odjechał po pięciu. Bilet w jedną stronę kosztuje 8 Euro, dopiero od czwartej osoby 4 Euro. Przy cenie za taksówkę EUR 15, korzystanie z busa ma sens tylko przy podróży solo, a i to nie do końca pewne biorąc pod uwagę brak stałego rozkładu jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 24 Cze 2022 14:48 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Koniec kwietnia tego roku, nie chciało mi się czekać / płacić (raczej to drugie) na aerobusa; poszliśmy drogą wzdłuż płotu lotniska prowadzącą do miasta (cały czas był chyba chodnik), dochodzi się po max 15 min do niedużego ronda; za rondem po prawej stronie jest przystanek, skąd odjeżdża busik (lokalny transport w Ponta Delgada) do centrum. Pojawił się od razu, trzeba machać. Cena 0,50 eur (pięćdziesiąt centów). Płatność u kierowcy. Trochę kręci po drodze ale po 10 minutach kończy kurs bodajże przy placu Vasco da Gama. Na google maps się nie pojawiał, ale gdzieś potem w sieci znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Lidka123 lubi ten post.
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 24 Cze 2022 20:58 

Rejestracja: 19 Mar 2022
Posty: 15
Też byłam pod koniec kwietnia. Bus lotniskowy jest mocno "wirtualny". W końcu poszliśmy z buta do ronda a stamtąd już jeżdżą autobusy. Byliśmy osiem dni auto z wypożyczalni na trzy dni. Reszta w okolicach Ponta Delgada komunikacja publiczna. Czasem zgodnie z rozkładem google a czasem nie jedzie nic 😂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Sie 2023 22:18 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Autobus z lotniska Ponta Delgada PDL jeździ. Zdjęcia z ostatniego tygodnia.Na jednym z nich jest autobus na tym przystanku, przyjechało nim 2 pasażerów
https://www.azoresholidays.pt/aerobus/
Pani z kiosku na lotnisku (po prawej stronie po wyjściu z hali przylotów) mówiła, że autobus jeździ z lotniska co pół godziny
Załącznik:
IMG_20230829_091022.jpg
IMG_20230829_091022.jpg [ 220.99 KiB | Obejrzany 465 razy ]

Załącznik:
anc_aerobus.jpg
anc_aerobus.jpg [ 209.83 KiB | Obejrzany 465 razy ]

Załącznik:
IMG_20230824_140616.jpg
IMG_20230824_140616.jpg [ 296.54 KiB | Obejrzany 465 razy ]

Załącznik:
IMG_20230829_091008.jpg
IMG_20230829_091008.jpg [ 196.58 KiB | Obejrzany 465 razy ]

Załącznik:
IMG_20230824_142406.jpg
IMG_20230824_142406.jpg [ 383.89 KiB | Obejrzany 465 razy ]


Mój przylot na Sao Miguel był trochę przed północą, więc poza godzinami kursowania autobusu, a wylot przed 12 w południe. W oby przypadkach drogę pokonałem pieszo. Coraz więcej ludzi tak robi, bo samo lotnisko ma coraz więcej połączeń. Dużo samolotów z USA i Kanady przylatuje, SATA jak i United Airlines lata Boeing 737 MAX 8 raz dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 24 Lut 2024 22:38 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Mam pytanie: jak wygląda oferta i ceny w duty-free na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Lut 2024 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Wczoraj kupowałem lokalne likiery za ok. 11-12 euro. Były też za ok. 14 euro. Herbaty lokalne ok. 5-6 euro. Na pozostały asortyment nie patrzyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
snooka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group